משחקייה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מתקנים מתנפחים מצויים במשחקיות רבות

משחקייה היא אזור המיועד למשחקי ילדים, המהווה גרסה מוקטנת של מגרש משחקים.

מאפיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחקייה תחומה בשטח מצומצם, בדרך כלל מקורה, ועשויים להיות בה פחות מתקנים. הפעילות במשחקייה מתבצעת בהשגחת מבוגר, המקבל תשלום לשם כך. במשחקיות צפויים להיות מתקנים המכילים חלקים קטנים ונתיקים, משום שהשגחת המבוגר במקום מגנה על המתקנים מפני גניבה. מתקן טיפוסי למשחקייה אשר לא יימצא לעולם בגן משחקים הוא בריכת כדורים.

סוגי משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקיות עשויות להימצא בחנויות גדולות, ומטרתן להעסיק את הילדים כדי לאפשר להוריהם להוציא את כספם בנחת בחנות. משחקיות אלו הן הקטנות יותר. במשחקיות אלו ניתן להשאיר לבד ילדים מגיל צעיר יחסית.

סוג אחר של משחקיות הן משחקיות בתשלום. משחקיות אלו גדולות יותר, ובהן אין הצוות המתפעל שש להתיר השארתם של ילדים קטנים באחריותו המלאה. במשחקיות אלו יימצא מגוון פעילויות, גם לילדים מבוגרים יותר. המתקנים המשולבים במשחקייה כזו עשויים להגיע לגובה של כמה מטרים.

מתקני משחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין מתקני המשחקים הנפוצים במשחקיות ניתן למנות בריכת כדורים, מתחם ג'ימבורי, מתקנים מתנפחים, עמדות משחקי מולטימדיה ומתקני רב מרחב.

במשחקיות הענק יש לפעמים גם מתקני לונה פארק כמו למשל, רכבת חשמלית, קרוסלה, בנג'י טרמפולינה, השור הזועם, ספינת פיראטים ומכוניות מתנגשות. החל מחודש פברואר 2010, הקמת משחקיה כרוכה בקבלת אישור תו תקן ישראלי (ת"י 1498 למתקני משחק ות"י 5378 למתקנים מתנפחים) ממכון התקנים הישראלי.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא משחקייה בוויקישיתוף