נורווגיה באירוויזיון 2023

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ערך מחפש מקורות
רובו של ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, וככל הנראה, הקיימים אינם מספקים.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
ערך מחפש מקורות
רובו של ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, וככל הנראה, הקיימים אינם מספקים.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
"Queen of Kings"
שיר אירוויזיון בביצוע אלסנדרה
מתוך אירוויזיון 2023
מדינה נורווגיהנורווגיה נורווגיה
שיר באירוויזיון
תהליך הבחירה מלודי גרנד פרי
מקום בחצי גמר 6
ניקוד בחצי גמר 102
מקום בגמר 5
ניקוד בגמר 268
2022
Norway in the Eurovision Song Contest 2024
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

נורווגיה השתתפה באירוויזיון 2023, שהתקיים בליברפול שבממלכה המאוחדת, עם השיר "Queen of Kings" של אלסנדרה. אלסנדרה העפילה מחצי הגמר, וסיימה במקום החמישי בגמר. זו הייתה ההשתתפות ה-61 של נורווגיה בתחרות הזמר של האירוויזיון.

לפני האירוויזיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – נורווגיה באירוויזיון

קדם לאירוויזיון 2023, נורווגיה השתתפה בתחרות שישים פעמים, מאז הצטרפותה ב-1960. היא זכתה בתחרות שלוש פעמים; באירוויזיון 1985 עם השיר "La det swinge" בביצוע להקת בוביסוקס!, באירוויזיון 1995 עם "Nocturne" של סיקרט גארדן ובאירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" של אלכסנדר ריבאק. אולם נורווגיה היא המדינה שהגיעה למקום האחרון יותר פעמים מכל שאר המשתתפות - 11 פעמים. בנוסף, היא סיימה את התחרות עם 0 נקודות בארבעה מתוך 11 המקרים. לאחר כינון שיטת חצאי הגמר באירוויזיון 2004 נורווגיה העפילה לגמר התחרות שתים עשרה פעמים.

באירוויזיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

על פי חוקי האירוויזיון, כל המדינות למעט המדינה המארחת ו"חמש הגדולות" (צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד והממלכה המאוחדת) נדרשות להעפיל מאחד משני חצאי הגמר על מנת להתמודד בגמר; עשר המדינות המובילות מכל חצי גמר עולות לגמר. איגוד השידור האירופי (EBU) פיצל את המדינות המתחרות לחמישה סלים שונים בהתבסס על דפוסי הצבעה מתחרויות קודמות, כאשר מדינות עם דפוס הצבעה דומה הוכנסו לאותו סל. ב-31 בינואר 2023 נערכה הגרלת הקצאה שהכניסה כל מדינה לאחד משני חצאי הגמר, וכן באיזו מחצית מהמופע הם יופיעו. נורווגיה שובצה למחצית הראשונה של חצי הגמר הראשון, שהתקיים ב-9 במאי 2023.

לאחר שפורסמו כל השירים המתחרים באירוויזיון 2023 הוחלט סדר השירים לחצי הגמר על ידי מפיקי התוכנית ולא באמצעות הגרלה נוספת, כך ששירים דומים לא הוצבו זה ליד זה. נורווגיה שובצה ראשונה, ואחריה הופיעה מלטה. ב-9 במאי 2023 ביצעה אלסנדרה את "Queen of Kings" על בימת חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2023. עם הקראת התוצאות של שלב זה היא נמנתה בין האמנים שהעפילו לגמר. ב-12 במאי פורסם סדר ההופעות של הגמר, שנקבע פעם נוספת על ידי מפיקי התחרות. נורווגיה הופיעה כמדינה ה-20, לפני גרמניה ואחרי אוקראינה.

במופע הגמר, בתום הקראת הניקוד שהעניקו צוותי השופטים, דורג שירה של נורווגיה במקום השבעה עשר, עם 52 נקודות. בהצבעת הקהל הוא דורג במקום השלישי, עם 216 נקודות. כך, בתום הקראת הניקוד מהצבעות הקהל בבית, שהתווסף לניקוד מהשופטים, סיים "Queen of Kings" במקום החמישי, כשבסה"כ זכה לקבל 268 נקודות.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]