עבדאללה א-נסור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
עבדאללה א-נסור

עבדאללה א-נסור (ערבית: عبدالله النسور; נולד 1939) הוא פוליטיקאי וכלכלן ירדני המכהן כראש ממשלת ירדן מאז אוקטובר 2012.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

א-נסור נולד בסלט שבצפון עבר הירדן בשנת 1939[1]. הוא למד לתואר ראשון באוניברסיטה האמריקנית בביירות וסיים תואר שני בניהול באוניברסיטת מישיגן בארצות הברית. לאחר מכן סיים לימודי דוקטורט בכלכלה באוניברסיטת סורבון שבפריז[2].

א-נסור נבחר לראשונה לפרלמנט בשנת 1989 ומאז מכהן כחבר פרלמנט עד היום. לאורך השנים כיהן בתפקידי שר התכנון (1984-1985), שר החינוך (1989), שר החוץ (1991), שר התעשייה והכלכלה (1993), השר להשכלה גבוהה (1996) וסגן ראש הממשלה (1997-1998). כמו כן א-נסור היה מהכלכלנים הבולטים של ירדן במספר ארגונים כלכליים בינלאומיים כמו הבנק העולמי, קרן המטבע הבינלאומית ו-UNESCO.

ב-10 באוקטובר 2012, לאחר התפטרות ממשלתו של פאיז א-טראונה, מינה המלך עבדאללה את א-נסור לראשות הממשלה[1]. לאחר הבחירות הכלליות בירדן בינואר 2013 הטיל המלך עבדאללה ב-9 במרץ על א-נסור את תפקיד הרכבת הממשלה פעם נוספת[3]. הוא סיים את תהליך ההרכבה ב-30 במרץ 2013, אז הושבעה הממשלה לתפקיד[4].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]


ראשי ממשלת ירדן
טליערסלאןא-ריכאבירסלאןאבו אל-הודאא-ריכאביאבו אל-הודאסראג'האשםאבו אל-הודאא-ריפאעיהאשםא-ריפאעיאבו אל-הודאאל-מופתיא-ריפאעיאבו אל-הודאאל-מולקיאבו אל-הודאאל-מופתיאל-מג'אליהאשםא-ריפאעיאל-מופתיהאשםא-נאבולסיאל-ח'אלידיהאשםא-ריפאעיאל-מג'אליא-תלהוניא-תלא-ריפאעיחוסיין בן נאסרא-תלהוניא-תלחוסיין בן נאסרג'ומעהא-תלהוניא-ריפאעיא-תלהוניא-ריפאעידאודטוקאןא-תלא-לווזיא-ריפאעיבדראןשרףא-רימאוויבדראןעוביידאתא-ריפאעיזיד בן שאכרבדראןאל-מסריזיד בן שאכראל-מג'אליזיד בן שאכראל-כבאריתיאל-מג'אליא-טראונהא-רוואבדהאבו א-ראע'באל-פאיזבדראןאל-בח'יתא-דהביא-ריפאעיאל-בח'יתאל-ח'סאונהא-טראונהא-נסור ירדןFlag of Jordan.svg