שיחה:בית כנסת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חסר במאמר שלכם מהן הסיבות לכך שיהודי צריך להתפלל בבית הכנסת

תרבות בתי הכנסת בישראל[עריכת קוד מקור]

בעקבות הערך עלון פרשת השבוע, חסר לי בערך שלפנינו סעיף שיעסוק בצדדים הלא פורמליים של בית הכנסת, סעיף שייקרא "תרבות בתי הכנסת בישראל", ויעסוק בעלון פרשת השבוע, במכירה פומבית של עלייה לתורה, בניצול זמן התפילה לשיחות בטלות, בחוגים ללימוד תורה ושאר דברים המתרחשים בבית הכנסת ואינם התפילה עצמה. דוד שי 18:59, 31 אוגוסט 2005 (UTC)

בנושא זה כדאי לך לחפש את הטורים של חנוך דאום ממעריב. פעם מעריב גם חילק מוסף ובו כתבות על בתי כנסת מיוחדים (כגון בית כנסת איצקוביץ' בבני ברק וכו). Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 19:11, 31 אוגוסט 2005 (UTC)

כיוון ארון הקודש[עריכת קוד מקור]

נכתב כאן כי ארון הקודש בבית הכנסת מופנה תמיד לצד מזרח. דבר זה כלל לא נכון. ארון הקודש מופנה לכיוון ירושליים, כך שרוב בתי הכנסת באיזור המרכז ובארה"ב מופנים לכיוון מזרח, אולם אין זה מחייב בתי כנסת שנימצאים מצפון, מדרום או ממזרח לירושליים. תיקנתי את הרשום.

תודה. Yonidebest Ω Talk 14:20, 28 פברואר 2006 (UTC)

היסטוריה[עריכת קוד מקור]

האם מישהו יכול לכתוב על התפתחות בתי הכנסת וההיסטוריה שלהם? Pacman 15:28, 8 מרץ 2006 (UTC)

הערך הושחת - נא לשחזר בהקדם האפשרי![עריכת קוד מקור]

דתי ברשת 15:30, 20 אפריל 2006 (IDT)

צורת רבים של בית כנסת[עריכת קוד מקור]

"בתי כנסת" או "בתי כנסיות"? האם מישהו יודע מהי הצורה הנכונה? למיטב ידיעתי הצורה השנייה היא הנכונה, אך השימוש בה מועט עקב האסוציאציה הנוצרית לכנסייה. דולבשיחה 18:05, 7 בספטמבר 2007 (IDT)

מצטרף לשאלה. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 22:29, 19 באוגוסט 2008 (IDT)

תוכן מאמרים מקושרים[עריכת קוד מקור]

קישרתי ל3 מאמרים בהלכות בית כנסת (לבית כנסת כערך יהודי יש גם הלכות אז המעוניין ללמוד להחכים אולי גם להרחיב את הערך מוזמן...)

אצרף פה את תוכן המאמרים:

חלק א': קדושת בית הכנסת, החיוב לבנותו ומעלת המתפלל בו; בית הכנסת כמבטא את אחדות כלל ישראל ומה עושים כשהציבור רוצה שני בתי כנסת; בית הכנסת - מקור חיי העם בגלות.

חלק ב': מיקומו של בית הכנסת והרעיון הרוחני שעומד מאחורי הלכה זו; מתי אסור ומתי מותר להרוס את בניין בית הכנסת או למוכרו; סדר ההתנהגות בבית הכנסת; ההבדלים בין בית כנסת לבית מדרש.

חלק ג': סעודות מצווה בבית הכנסת - מה מותר ומה אסור; נשיאת נשק בבית הכנסת - דינים שונים; כלב נחיה לעיוור בבית הכנסת; חומרת האיסור שלא לפגום את בית הכנסת או לשבור ממנו; דירה שמעל בית כנסת.


לימוד פורה

בהרצל - שיחה 10:33, 2 במרץ 2008 (IST)

הוספת קישור חיצוני לאתר "איחוד בתי הכנסת בישראל"[עריכת קוד מקור]

נבקש להוסיף לערך "בית כנסת" קישור חיצוני לאתר "איחוד בתי הכנסת בישראל" שכתובתו הוא: www.unisyn.org.il

בוצע. ‏עמיחישיחה 13:49, 14 באפריל 2010 (IDT)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

איחוד בתי הכנסת בישראל


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 20:36, 3 במאי 2013 (IDT)

איסור בניית בתים בגובה בית הכנסת[עריכת קוד מקור]

נאמר בכתבה כי הגויים אסרו על היהודים לבנות את בתי הכנסת שלהם בגובה כדי שלא יבלטו משאר בתי העיר . נקודה נוספת שחשוב להדגיש כי ההלכה אוסרת על תושבי העיר שלא לבנות את ביתם יותר גבוה מגובה בית הכנסת והטעם הוא מהפסוק "לרומם את בית אלוקנו" כלומר לרומם אתו יותר משאר בתי המגורים. עיין בזה שולחן ערוך אורח חיים סימן קנ. ואחד ההיתרים שבאמת התירו את האיסור הזה בזמננו היות והגויים אסרולרומם את בית הכנסת יותר מדי ומאידך המצוקה של מקום מגורים חייבה בניית בתים בגובה ולכן התירו שאין זה כדי לבזות את בית הכנסת אלא שעת הדחק 95.86.99.99 20:54, 13 בנובמבר 2013 (IST)

משוב מ-22 במאי 2014[עריכת קוד מקור]

אולי תכתוב ערך על בית הכנסת בימי הביניים 212.199.205.69 18:15, 22 במאי 2014 (IDT)

קישור לערך[עריכת קוד מקור]

ניתן לקשר ערך יתום לערך זה - בית הכנסת אברישמי