שיחה:המשכן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

אני חושב שהמשכן רווח יותר. בברכה, ינבושד.

גם אני. הללשיחה 21:47, 12 באוגוסט 2006 (IDT)
מסכים. דרור 11:55, 13 באוגוסט 2006 (IDT)
אז שבעל הרשאת המפעיל יעשה זאת... (צריך למחוק את דף ההפניה לפני כן) הללשיחה 12:13, 13 באוגוסט 2006 (IDT)

הוספת תיארוך היסטורי[עריכת קוד מקור]

לדעתי ניתן להוסיף סרגל היסטורי, המתאר את תקופת משכן משה, משכן גלגל, משכן שילה, משכן נוב ומשכן גבעון. הדבר יבהיר את הרציפות ואת התקופה הארוכה וחשיבות המשכן... מלבד זאת ניתן להוסיף סרגל דומה לערך בית המקדש אחד לראשון ואחד לשני.. אריקל 03:43, 14 באוגוסט 2006 (IDT)

תוכנית העבודה שלי על הערך[עריכת קוד מקור]

מאחר וכל מה שנותר לי בבית מחוץ לארגזים זה פחות או יותר המחשב וכרך ה' באינציקלופדיה המקראית, אני אעדכן כאן על תכנית העבודה שלי על הערך, אותו אני מקווה להשלים בימים הקרובים.

  • חומרי המשכן (אוסיף את זה במחצית הראשונה של הערך)
  • מבנה האוהל שבמשכן וחלקיו (בכלליות)
  • הסתומות שבתיאור המשכן
  • תפקידי המשכן
  • אוהל מועד שבמרכז המחנה ואוהל מועד שמחוץ למחנה - פתרונות מסורתיים וביקורתיים.

אם למישהו יש הצעה לסוגיות נוספות - אפשר לציין. בנוסף, למרבה התימהון, אין לי מושג מהיכן מצטטים כאן פס' מנוקדים - מי שיודע (וזה נראה לי כולם חוץ ממני) - שיגיד לי או שיעשה זאת בעצמו למה שכבר כתבתי. שבת שלום בינתיים, נריה 11:58, 18 באוגוסט 2006 (IDT)

שכוייח על העבודה ועל ההשקעה! את פסוקים מנוקדים יש מביאים מפרוייקט השו"ת, ואפשר להביא מ"מאגר ספרות הקודש" [1] של סנונית. אחרי ההעתקה מומלץ לערוך מעט את הטקסט, למחוק רווחים כפולים וסימני פיסוק שמפריעים לרצף הקריאה. כמו כן עדיף להימנע מהעתקת שם ה'. בעיצוב מומלץ להשתמש בתבנית:ציטוט, שהגופן שלה ידידותי יותר לניקוד. בברכה, ינבושד.

החזרת הכפפה למקומה[עריכת קוד מקור]

סיימתי את התוכניות העיקריות שלי לגבי הערך, שלמעשה כתבתי אותו מחדש, בהתבסס כמובן גם על עבודת קודמיי. מאחר ויתכן והחל ממחר בערב אהיה ללא אינטרנט זמין למשך שבוע (בעזרת ה' וטכנאי בזק), אוכל להתייחס לטענות/שאלות וכו' בעיקר מחר. הערה טכנית אחת: הקפדתי שלא לחזור על הפניות לקישורים, אך כמו בערכים ארוכים אחרים יתכן ויש בכך צורך. מי שרואה צורך - מוזמן להוסיף במתינות... ולסיום, תודה לינבושד ואחרים שדחפו אותי לערך הזה... נריה 02:58, 21 באוגוסט 2006 (IDT)

שכויעך עצום! עכשיו צריך יהיה גם לקרוא אותו... הללשיחה תיבת נאצות 03:00, 21 באוגוסט 2006 (IDT)
יישר כח. אני מקווה לעבור עליו היום, ב"ה. האם כתבת פסקת תחליף ל"הבדלים בין משכן למקדש"? בברכה, ינבושד.

פיצול הערך[עריכת קוד מקור]

אני מציע להעביר את הפרק על מבנה המשכן לערך מורחב: מבנה המשכן (כשם שאמור להיות ערך כזה על כל אחד מבתי המקדש), ולהשאיר פה רק שתיים-שלוש פסקאות סיכום קצרות. אחרת הקורא ילך לאיבוד בשלל הפרטים הטכניים. יתרון נוסף - הערך המורחב יוכל להיכלל גם במבנה בית המקדש. הללשיחה תיבת נאצות 23:02, 21 באוגוסט 2006 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. בברכה, ינבושד.

לפי המקרא[עריכת קוד מקור]

אולי לסייג חלק מהערך, ובפרט בפסקת הפתיחה ולכתוב "לפי המקרא"? יוסאריאןשיחה 19:31, 15 בפברואר 2010 (IST)

הגיוני. רק לא (רק) "לפי המקרא" אלא "לפי המסורת היהודית". אביעדוס • ב' באדר ה'תש"ע • 19:37, 15 בפברואר 2010 (IST)

תמונת הקרש ממכון המקדש[עריכת קוד מקור]

התמונה המופיעה בכותר "אדני הקרשים, הידות והסינין", הקרש עומד הפוך. כדאי לסדר זאת למנוע טעויות. האדנים הם החלק התחתון (2 לכל קרש), והטבעות - למעלה (1 לשני קרשים).

צודק, הפכתי. אני-ואתהשיחה 19:36, 22 בפברואר 2011 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 04:12, 4 במאי 2013 (IDT)

הצעת הסרה מהמומלצים[עריכת קוד מקור]

Article blue.svg ערך זה מועמד להמלצה או להסרת המלצה. מומלץ להיעזר בקריטריונים כדי לבחון את הערך. הנכם מוזמנים להעיר ולהגיב בדיון זה ולבקר מועמדים נוספים.

דיון[עריכת קוד מקור]

מומלץ ותיק זה לא עומד בסטנדרטים העדכניים שלנו לערכים מומלצים. הצעת הסרה לאחר דיון עם משתמש:ביקורת. גילגמש שיחה 07:27, 27 בינואר 2016 (IST)

היכן התקיים דיון זה? בברכה, גנדלף - 20:36, 25/02/16
אני חושב שזה היה בדף השיחה שלו. זה כנראה בארכיון כבר. זה לא היה דיון קהילתי, אלא שאלתי לדעתו. הדיון הקהילתי מתנהל בדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 11:59, 26 בפברואר 2016 (IST)
לדעתי כדאי לפרט או לפחות להדגים את הבעיות בערך שבגינן נפתח הדיון הקהילתי. בברכה, גנדלף - 14:30, 26/02/16
הערך נעדר הערות שוליים כמעט לחלוטין. מה שיש הוא כמעט אך ורק לתנ"ך - זה מצב לא סביר. אתייג גם את משתמש:ביקורת. גילגמש שיחה 15:12, 26 בפברואר 2016 (IST)


הוספת קישור חיצוני לאתר עם מודל 3D של המשכן המאפשר סיור וירטואלי[עריכת קוד מקור]

שלום. אשמח לקבל דעה כאן לגבי הוספת קישור חיצוני. רציתי להוסף את הקישור החיצוני הבא למודל תלת מימדי "חי" של המשכן:מודל המשכן.

בעד:

  • נראה לי שמודל תלת מימדי "חי" (כלומר המאפשר סיור וירטואלי) רלוונטי לערך על המשכן יעזור להמחשת המבנה ויוסיף למידע הנמסר בערך כאן.
  • כנראה שמישהו כבר חשב כך לפני - כי יש האמת כבר קישור חיצוני של להדמייה וסיור וירטואלי במשכן (של אתר בית המקדש) אבל אלה דורשים התקנת plugin ל Abode Flash Player וגם התקנת תוכנה יעודית Cortona3D. קשה לי להאמין שיש הרבה קוראים בויקיפדיה שירצו לבצע התקנות שכאלה כדי לצפות במודל. הקישור שאני מציע משתמש בטכנולוגיה חדשה יחסית (X3D) שנותנת יכולת הצגת מודלים חיים ללא כל דרישה להתקנות נוספות אצל המשתמש.
  • האתר המקושר בו נמצא המודל המוצג alamapa.com, מוקדש בעיקרו למיפוי מלא של כל שמות המקום המוזכרים במקרא, לפי פרקים. האתר הינו בעברית, הוא אינו אתר מסחרי, אינו כולל חומר פרסומי מכל סוג שהוא ועומד בשאר הכללים של וויקיפדיה לאתרים מקושרים (זכויות יוצרים וכו').

נגד:

אשמח לקבל כאן דעות מעורכים נוספים - האם הקישור שלי מועיל ורלוונטי לערך? האם אני חורג מהכללים בהיותי מצביע על אותו קישור בכמה ערכים (הקשורים למשכן במקרה זה)?

תודה, אלון Aaadir.

מבחינת חשיבות, אני בעד הוספת הקישור. אם יש אחר עדיף, ניתן לדון בהשוואה ביניהם. כמו כן בעיות בזכויות יוצרים וכד' ודאי מונעות מהוספת הקישור. לולא אלו - לי אישית נראה שהקישור תורם. אתייג גם פה את בעלי הידע בתנ"ך. קובץ על ידשיחה ♦ 15:12, 21 במרץ 2018 (IST)