שיחה:יואב איתמר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Was nominated for deletion.png
הוחלט למחוק ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־1 במאי 2014

חשיבות אנציקלופדית?[עריכת קוד מקור]

יש כאן ערך על מישהו שהוציא ספר אחד לא מוכר. יותר מחצי הערך הוא על הלימודים האקדמים שלו, שהם די סטנדרטיים. יש לו חברה שקשורה בעריכה ושירותי תוכן - ולכן כל הערך הזה נראה כמו ערך שיווקי-יחצ"ני. תנו דעתכם על כך עורכי ויקיפדיה.

בנוסף, כל הספרים שהוא ערך הם ספרים בהוצאות קטנות שבהן המחברים משלמים על הוצאת הספר. כך שהוא באמת עורך פרילנס להשכרה. זה לא מישהו שתרם לתרבות העברית, אלא מישהו שעושה יחצ"נות. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כמו האלמונימי לעיל, גם אני איני רואה בערך זה חשיבות מינימאלית.
בברכה, Tshuva - שיחה 18:46, 23 באפריל 2014 (IDT)
כמי שמעורה בתחום, פועלו של איתמר מוכר לי וראוי בהחלט להערכה. הוא הוציא ספר באחת ההוצאות המכובדות ביותר לשירה בארץ ('קשב', שמוציאה בדרך כלל רק תרגומים), פרסם שירה ברבים מכתבי העת המובילים ועורך בעצמו כתב עת. בעיני הערך גבולי: על פי הקריטריון החד של 'שני ספרים' הוא לא ראוי, מצד שני, בוויקיפדיה שרדו ערכים לא מעטים על משוררים במעמד דומה, שהוציאו ספר אחד ופרט אליו עסקו בפעילות רבה סביב השירה (עריכה, תרגום, פרסום בכתבי עת, עריכת כתב עת, ארגון פסטיבל). מציע כן להעלות להצבעה ולא למחוק במחיקה מהירה, כי ערכים דומים שרדו בעבר הצבעת מחיקה. רונן א. קידר - שיחה 12:14, 24 באפריל 2014 (IDT)
הערך גבולי, הוציא ספר שירה אחד, תרגם 2 ספרים, מוציא לאור ועורך יחד עם חני שטרנברג את כתב העת הספרותי 'מקף' ובנוסף ייסד את "פרס סמיט" לעידוד ספרות ביכורים קצרה ועוד. אגסי - שיחה 12:24, 24 באפריל 2014 (IDT)
נראה כאילו נעשה מאמץ לקבץ כל פרט מידע רלוונטי שעשוי להיות לו חשיבות אנציקלופדית לגבי האישיות. לטעמי, גם שילוב זה אינו עומד ברף. בעד מחיקה. ‏Lionster‏ • שיחה 00:50, 25 באפריל 2014 (IDT)
אני תומך בדבריו של רונן א. קידר, ולדעתי יש מקום להמשך קיומו של הערך. עם זאת, יש לשכתב את הערך - להסיר את רוב הדברים שנכתבו על לימודיו של יואב איתמר, ולהכניס סדר בתאור הפעילויות שלו. --א 158 - שיחה 10:02, 25 באפריל 2014 (IDT)
בעיניי פעילות שגרתית שלא ראויה לערך. אבנר - שיחה 14:47, 26 באפריל 2014 (IDT)
כדאי לשים לב לפרסים בתחרות: "מקום ראשון: חבילת שירותי הוצאה לאור ויחצ"נות בשווי 30,000 ₪ לרבות עריכה, הגהה, הדפסה, הפצה, ויחצ"נות למשך שלושה חודשים - הן אינטרנטית והן מול כלי התקשורת המודפסים. מקום שני: הוצאה לאור כספר אלקטרוני באינדיבוק ויח"צ אינטרנטי בשווי 10,000 ש"ח, לרבות עריכה והגהה. בנוסף, ייבחרו שלוש יצירות מועדפות, אשר מחבריהן יקבלו הצעה לחוזה בהוצאת 'מקף' או 'רסיס נהרה'. שתי יצירות נוספות שחבר השופטים יציין לשבח יראו אור בכתב העת 'מקף' או 'החוטם'" והכי חשוב, "בימים הקרובים ישלח מייל למי שלא זכה ובו יוצע לו לקבל חוות דעת מפורטת בתשלום מוזל או פגישה עם נציג השופטים בתשלום מוזל על מנת להסביר מדוע לא זכה וכיצד ניתן לשפר את כתב היד.". בקיצור איש עסקים ממולח. [1]. הכצעקתה - שיחה 15:47, 29 באפריל 2014 (IDT)
נמחקה תגובה שגבלה בהוצאת דיבתו של איתמר. אם תשאלו אנשים ספרות רבים: לבן אדם תרומה מכרעת לספרות הישראלית העכשווית. חבל על צרות האופקים וחוסר הפרגון. אשמח אם הערך יוחזר בהקדם.
הנה כמה לינקים, סימוכין על חשיבת האדם והיוצר, אנא להחזיר את הערך לאחר עיון מעמיק בהם:
ראיון
ראיון
ראיון
ראיון
http://korebasfarim.com/2015/06/23/ראיון-עם-המחזאי-המשורר-והמול-יואב-אית/
כתבה
גלי צה"ל
ביקורת על "כהנא צדק?"
כתבה
ערוץ 7
ווינט
כתבה מעריב
ביקורת
מתיאל שיחה
השבתי את התגובות שנמחקו. נטען שהוא יחצ"ן, אין טעם למחוק את זה. ניתן להגיב עניינית. ידידיה צבאןשיחה • ג' באב ה'תשע"ט • 02:53, 4 באוגוסט 2019 (IDT)

העלאה מחדש של הערך[עריכת קוד מקור]

כפי שניתן לראות לעיל, הערך הועמד למחיקה לפני שלוש שנים, והוחלט למוחקו. בעקבות התפתחויות בשלוש שנים אלה, אני מציע לשחזר את הערך. ראו טיוטה:יואב איתמר לגרסה המוצעת (שונה מהגרסה שנמחקה). ההתפתחויות העיקריות:

  • שלושה מחזות שלו שהוצגו בתיאטרון בישראל, ואחד מהם עורר עניין רב באמצעי התקשורת.
  • אל ספר השירה היחיד לפני שלוש שנים נוספו שני ספרים.

נדמה לי שאם הערך היה עולה כעת, ללא העבר של הצבעת מחיקה, איש לא היה מערער על חשיבותו. כיוון שכך, בשלו הנסיבות להעלאתו מחדש. דוד שי - שיחה 19:45, 1 במאי 2017 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד - אני בעד שחזור. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 10:02, 3 במאי 2017 (IDT)