שיחה:יצירתיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מחיקת מקורות[עריכת קוד מקור]

שלום שלום, בעדכונים האחרונים נמחקו חלק מההפניות למקורות בגוף הטקסט. אני מסכימה שאין צורך שהמקור יצוין אחר כל משפט אם מדובר במשפטים עוקבים באותה הפסקה - במקרה הזה יש להשאיר רק את ההפניה האחרונה. עם זאת, כאן הורדו הפניות למקורות שונים ואז לא ברור מה נלקח מאיפה וזה יכול להיחשב כגנבה ספרותית או הפרת זכויות. אני בעד לשחזר את העריכות האחרונות ולהוריד רק את מה שצריך. Chenspec - שיחה 19:37, 27 ביולי 2013 (IDT)

גם לי לא ברורה הסרת המקורות אם אינם משפטים עוקבים באותה פסקה המסתמכים על מקור אחד. מן הסתם, שכתוב הערך יוכל לתרום בין השאר גם בסידור טוב יותר של המידע, כתיבתו בקיצור רב יותר, ובעקבות זאת הפחתת מספר האיזכורים למקורות, אבל עד אז חשוב לדעתי להשאיר את המקורות. Ravit - שיחה 20:01, 27 ביולי 2013 (IDT)
יתכן שכך, אבל צריך למצוא דרך יותר מאוזנת. אני לא חושב שמישהו יתבע אותך על הפרת זכויות יוצרים אם תזכירי את המאמר שלו פעמיים בפסקה במקום חמש פעמים.. David ben david - שיחה 20:44, 27 ביולי 2013 (IDT)
אני סבור שטוב עשה מי שהוריד את הערות בשוליים. הערך עדיין סובל מעומס כבד של הערות שוליים מיותרות. אחת מהערות השוליים, שלה נותרו שישה קישורים, מפנה לאנציקלופדיה "אביב" - ברור שהערך אינו מסתמך על כל כרכיה של האנציקלופדיה, אלא על ערך מסוים בהם, שההערה אינה מספרת לנו מהו. גם אם יינתן שם הערך, קשה לי לקבל אנציקלופדיה לילדים כמקור לערך זה (או ערך כלשהו). הסרתי עוד כמה הערות שוליים, שהוצמדו למשפטים טריוויאליים, כאלה שאינם זקוקים לאסמכתא.
החשש מהפרת זכויות יוצרים נראה לי מוגזם (בהנחה שלא מדובר במשפטים שהועתקו מהמקור; אם הועתקו - ציון המקור אינו מכשיר את ההעתקה). דוד שי - שיחה 20:46, 27 ביולי 2013 (IDT)

לא מספיק[עריכת קוד מקור]

הוסיפו דרכים יצירתיות להציג דברים! 85.64.110.134 22:03, 17 בנובמבר 2013 (IST)

מחיקת הפסקה הכי טובה אי פעם, לשווא[עריכת קוד מקור]

הפסקה שטוענת כי ירוק הוא אינו צבע יצירתי נמחקת שוב ושוב במטרה לפגוע בכבוד האנושות. ישנם אנשים שיטענו שירוק הוא כן צבע יצירתי, אך סקרים ומחקרים הוכיחו שאין בכך טיפת אמת. קישור למחקר:https://www.youtube.com/watch?v=9C_HReR_McQ&feature=youtu.be&t=1m49s קישור לסקר דעת קהל:https://www.atzuma.co.il/yaroczaloyazirti.. אני מתבייש להיות חלק מויקיפדיה ואתכחש לקיומה עד שלא יתוקן אבל זה.

בברכה, שמוליק בן טוב