שיחה:יקותיאל יהודה הלברשטאם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מה זה רא"ם בשמות התלמידים?

אולי ראש מתיבתא. מקביל לראשי תיבות ר"מ, שהוא תאור תפקיד בצוות הישיבות. אני מכיר רא"ם כראשי תיבות של רבי אברהם מרדכי. אך זה אינו שייך בהקשר כאן. מלח השמים 16:24, 9 אוגוסט 2005 (UTC)
אני מניח שזה ר"מ ושיניתי כך. אריה א 18:38, 22 אוגוסט 2005 (UTC)

שמות תלמידיו[עריכת קוד מקור]

נוהג מקובל בויקיפדיה שלא להרבות בשמות תלמידיו של מישהו. אבקש ממישהו שמבין בעניין לצמצם את הרשימה הארוכה. אריה א 21:37, 29 אוקטובר 2005 (UTC)

צימצמתי במעט את הפחות ידועים ומפורסמים, ועדיין יש לצמצם. פטר רחם 21:42, 29 אוקטובר 2005 (UTC)

הנושא הזה קצת רגיש כי ברשימה יש את חשובי תלמידיו למרות שלא כולם מפורסמים ברחוב הרחב אבל הם חשובים מאוד ואין שום אפשרות להעדיף אחדים על משניהם

אין סיבה "לא להרבות בשמות תלמידיו" היו לו הרבה תלמידים בעלי תפקידים (ראשי ישיבות, רבני ערים וכו') בדומה לשרגא גפני/ביבליוגרפיה העברתי את רשימת תלמידיו לערך משני בשם הערך מי שרוצה להתדיין בנושא זה שיעשה את זה בדף השיחה שם כרם יהושע 12:42, 6 ינואר 2006 (UTC)

תלמידיו הרשומים כאן הם גאוני עולם חשובים מאוד וזו חוצפה למחוק את שמם

על איזה מחיקה אתה מדבר? רשימת התלמידים נמצאת בקישור ב"ראו גם" כרם יהושע 19:39, 9 ינואר 2006 (UTC)

ברשימת התלמידים בקישור מחקו את חשובי תלמידיו וזו חוצפה חמורה ביותר

הרשימה כעת היא של התלמידים הבולטים, והם כהיום מפורסמים בארץ. ע"כ זה ממש השחתה לשנות את הרשימה [[[הרשימה שמחקתם הם אולי פחות מפורסמים [עיין ערך מפורסמים של שקר] אבל הם תלמידי חכמים הרבה יותר מופלגים וזה השחתה וחוצפה גדולה למחוק את שמם ובכלל ברשימה הקודמת יש כאלו שהם בכלל לא תלמידיו יש כאן פוליטיקה מסריחה מאד למחוק את תלמידיו שאינם בדיוק רוקדים לפי החליל של מי שהוא מסוים

מחקתי את כל התלמידים שאינם משמשים ברבנות מי שיש לו בעיה עם זה אני מסכים לגשת לגישורמיכאלי

לא גישור ולא נעליים אתה פרא אדם
הרב יצחק היילפרין אינו רבה של רמות ג' הוא רק רב של קהילת האשל ברמה ברמות ג' וכן הרב אהרן שפירא אינו תלמידו של האדמו"ר מצאנז ודרך אגב יש שם רשימה של רבנים שמשוייכים פוליטית למפלגה אבל אינם תלמידיו של האדמו"ר הקודם מקסימום הם תלמידי בנו מנתניה. כמו כן הרבנים הגאונים רבי אפרים פישל הרשקובית ורבי אהרון וידר ורבי אהרן יהודה ווילנר ורבי אליהו שמואל שמרלר אינם תלמידי האדמו"ר הם היו בצוות של הישיבות שהקים ובבתי דין שהקים. וכן הרב משה דוב וולנר אינו תלמידו הוא אולי היה אפילו יותר מבוגר מהאדמו"ר

השקעתי הרבה בערך ולא ארשה שונדליים ישחיתו את הדפים ויכניסו פה סתם שמות של פלוני אלמוני שאין להם שום ערך אנציקלופדימיכאלי

{{התנגשות}]מה שמחקת ושחזרתי זה את חצי הרשימה השני, שמסודרת אגב לפי א"ב. יש שם גם רבנים מאוד מפורסמים, למשל הרב מנשה קליין בעל "משנה הלכות". אני לא ייצרתי את הרשימה, רק סידרתי אותה. אם יש לך סיבה למחוק רב ספציפי כי אתה יודע בוודאות שאינו חשוב באף חוג, עשה זאת. אחרת, עדיף שהרשימה תישאר. DGtal 15:01, 9 מאי 2006 (IDT)

רבי מנשה קליין באמת היה טעות למחוקמיכאלי

אני סידרתי את הרשימה לפי א"ב כשהעברתי אותה מדף שנחמק. אתה פשוט חתכת באמצע. תעבור בצורה מסודרת. כל אדמו"ר, רב עיר וראש ישיבה בהחלט ראוי להישאר ברשימה. מי ש"סתם" ר"מ או רב בית כנסת אפשר למחוק (ראש כולל נשאר בצ"ע). את הרב שפרכר תשאיר בזכות הספר שכתב על הדברי יציב, מה שרלוונטי מאוד לערך. אני לא מכיר את רוב הרבנים, וסומך עליך שתפעיל שיקול דעת רציני (זכור כי לא כל רב חשוב זוכה בסוף לערך, ולעיתים יש רבנים שחשוב להזכירם בהקשר זה, אף שאינם מתאימים עצמאית לערך אנציקלופדי). DGtal 15:11, 9 מאי 2006 (IDT)

לדעתי רשימת התלמידים אינה צריכה שורה לכל אחד מה שאין כן רשימת הבנים צריכה.


אולי כדאי להעביר את רשימת התלמידים לנושא בפני עצמו? ולהשאיר רק המפורסמים ביותר, ולהשים לינק לאותו נושא אחר רשימת התלמידים המפורסמים.
{דוגמה}:
ידוע גודל חבתו לתורה, וגם השריש את זה בתלמידיו, ולכן זכה שהרבה מתלמידיו משמשים כרבנים וראשי ישיבה.
והנה רשימה של תלמידיו המפורסמים:
Mar0was
ראו עוד בנושא זה בשיחה:רבני צאנז קלויזענבורג. DGtal 20:58, 25 מאי 2006 (IDT)
הרב אפרים פישל הרשקוביץ לא היה אחד מתלמידיו, אדרבא הרבי ציין ש "ר' פישל יודע יותר טוב ממני", וזו המקום לציין שעשרות רבות מתלמידיו עזבו את דרכו עקב הנוקשות שבדרכו.
לקחת מילה שאמר ולבנות מזה את ההיסטוריה, זה לא רציני. איזה תלמידים עזבו? לויוני-YL - שיחה 18:22, 16 באוקטובר 2018 (IDT)

אם ההשחתה לא תיפסק, מומלץ לנעול את הדף[עריכת קוד מקור]

לצערי הדף הזה הפך להיות קרבן לויכוח פנימי בתוך חסידות צאנז, ויכוח שאולי מצדיק ערך לעצמו אבל בוודאי אינו מצדיק השחתת ערך זה.

לאדמו"ר זצ"ל היו שני בנים בלבד, ושם משפחתם, כמובן, כשמו - הלברשטאם. כמו כן לאדמו"ר הייתה בת בשם הרבנית מינדל ווייס, הנשואה לרב דב ווייס. בין הרב דב ווייס לבין הרב צבי אלימלך הלברשטאם (הבן הגדול) ישנה - הבה נאמר - יריבות מסוימת.

על רקע זה בא מישהו, מן הסתם מחסידי הרב דב ווייס, מחק את בנו של האדמו"ר, הרב צבי אלימלך הלברשטאם, והוסיף לאדמו"ר (מזל טוב!) בן חדש בשם "הרב דב ווייס".

ליצן אחר העניק לאדמו"ר בן שלישי בשם "מנדל" (במקום הבת מינדל).

אני מתקשה להאמין שפראי-אדם אלו הם חסידי צאנז.

לדעתי צריך לחסום את הונדליסטים, ואם ההשחתה לא תיפסק, מומלץ לנעול את הדף.

אין צורך לנעול את הדף. קל יותר לנעול את המשחיתים. פרטת יפה את ההשחתות שבוצעו ואשר תוקנו עד כה. להבא, עם ביצוע השחתה נוספת, העלה אותה לדיון בדף שיחה זה, והמפעילים כבר יעשו את תפקידם. פטר רחם 10:04, 3 נובמבר 2005 (UTC)

אם יש נושא ששנוי במחלוקת מומלץ לא להכניס את הראש בזה How about Rav Shulem Eisenberger of kiriat tzans jerushalaim???

מפעל הש"ס[עריכת קוד מקור]

ראיתי שמישהו החזיר את הפסקה על מפעל הש"ס, אין כאן מקומה, אני (שכתבתי את הערך במקור) הוספתי את הטקסט על מפעל הש"ס מתוך מחשבה שאין מספיק חומר לערך נפרד עכשיו הטקסט נמצא בערך קיים מפעל הש"ס כרם יהושע 11:16, 3 נובמבר 2005 (UTC)

לדעתי כל הערכים שקשורים לרבנים או לאדמורים צריכים לנעול כי תמיד יש מי שלא מוצא חן בעיניו מה שכתובמיכאלי

הסבר למה בן נינתו[עריכת קוד מקור]

צבי אלימלך
בנו - שמואל שפירא
נכדו - מאיר משולם שפירא
נינתו - חיה מינדל שפירא, נישאה להלברשטאם ואימו של יקותיאל יהודה --Motyka 23:55, 25 מאי 2006 (IDT)

רוב ספרי האדמו"ר שצויינו בערך בכלל לא הוא חיבר ולא היו אפילו למראה עיניו אלו סתם יצירות של כל מיני אנשים ורוב החומר שם כלל אינו מוסמך להנהגת האדמו"ר, לתשומת לבJimy - שיחה 21:11, 29 באפריל 2010 (IDT)
אם כוונתך שהוא לא כתב אלא תלמידים סיכמו שיעורים - כך הוא ברוב ספרי החסידות. אם כוונתך שאלה כלל לא דברי תורה שאמר - נא להביא ראיות לכך. נרו יאירשיחה • ט"ז באייר ה'תש"ע • 11:49, 30 באפריל 2010 (IDT)

הועבר מלמעלה[עריכת קוד מקור]

הנושא הזה טעון מאוד היות ויש לו גם תלמידים גאוני עולם הראויים לערך למרות שאינם נושאים במשרה ציבורות כלשהיא אני חושב לשחזר למרות הכל את שמות תלמידיו שגאוני עולם למרות שאינם נושאים משרות ואלו הם רבי צבי מאיר אינטראטער רבי יעקב צבי שפרכר רבי חיים אלעזר ווייסJimy - שיחה 17:03, 27 באפריל 2010 (IDT)

איני מכיר את מי שמוחק כאן שמות ואיני מבין מדוע הוא לא נחסם בגלל השחתת ערךJimy 10:07, 5 במאי 2010 (IDT)
העברתי מלמעלה דברים שהכנסת באמצע דיון מלפני כמה שנים. בדרך כלל גאוני עולם נושאים במשרה כלשהי, ואם לא - יש להביא ראיה לכך שהם אכן כה חשובים. נרו יאירשיחה • כ"א באייר ה'תש"ע • 12:38, 5 במאי 2010 (IDT)
זה קל מאוד לבירור אצל כל מי שיש לו ידע בסיסי על תלמידי האדמור זצ"ל [לא באמצעת כלי התקשורת אלא באמצעות בירורים בשטח עם איזה גאוני עולם מדובר, רק שתדע שרוב אלו שמפורסמים כתלמידיו כאן בויקיפדיה אינם יודעים ללמוד טריליונית מאלו שאינם מפורסמים 93.173.130.172 19:06, 6 במאי 2010 (IDT)
דרך אגב בפירוש הרבה גאוני עולם גם היום וגם בכל הדורות לא נשאו במשרה כלשהי ההיפך הוא הנכון רבים שנמאס להם ללמוד באמת מחפשים משרה93.173.130.172
לא אמרתי שאין דברים כאלה. אמרתי שבמקרים כאלה צריך להביא ראיה. אני מצפה שתבין את זה, שהרי אחרת כל אלמוני ירשום את כל מי שבא לו. נרו יאירשיחה • כ"ב באייר ה'תש"ע • 21:12, 6 במאי 2010 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 06:10, 15 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 06:11, 15 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 15:21, 1 ביולי 2013 (IDT)


קישור שבור 4[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 15:21, 1 ביולי 2013 (IDT)

דיווח שאורכב ב-12 ביוני 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

הקים תלמוד תורה ב אזור ולא כפי שניכתב בכפר אז"ר (אני היתי תלמיד שם)

ורנר מאיר

דיווח שאורכב ב-14 באוגוסט 2020 - מידע חדש ולא טעות[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

יש לו תלמיד נוסף בשם הרב חיים שמרלר שמכהן כראש ישיבת חיי תורה. ורב בית הכנסת היכל צבי של חסידי צאנז בירושלים

הוא חסיד צאנז. לא יודע אם אפשר להגדירו כתלמיד. בברכה, גיברס - שיחה 09:14, 17 באוגוסט 2020 (IDT)

דיווח שאורכב ב-20 בינואר 2021[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

ר איציקל ראש הישיבה בקליינווארדיין שמו היה ר יצחק יאקאבאוויטש עליו העיד תלמידו הקלוזנבוירגער רבי זצל שידע כל התורה כולו

לא הבנתי, השם ר איציקל זו טעות? איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 09:22, 18 בינואר 2021 (IST)