שיחה:מימוש נישואים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

TMagen, דוג'רית, אם יש לכם הערות ותוספות לגבי הערך, אשמח לשמוע. • צִבְיָהשיחה • ז' בכסלו ה'תשע"ז 20:19, 7 בדצמבר 2016 (IST)

טוויג קובץ על יד DGtal אלישע שלמה נדאוס אבי84 Yotam8800 מלא כל הארץ כבודי shaishyyBRINKS תלם Tshuva יאיר הנווט david7031 יאיר דב אריה במרתף בן-ימין Nahum מי-נהר Yechiel.sh בן עדריאל MaorHL ד"ר סנסן ליאיר ריהטא Davidnead דגש חזק גנדלף תנכיסט יואל מרקו עט הזמיר יהודי מהשומרון איש גלילי אליצור יחיא גיברס חסר תקנה biegel hagay1000 גלייכער Joalbertineצור החלמיש ש. יצחק JewHyper אני ואתה ואנחנו Israeli Homo Sapiens בר-כח דוד שי מארק12 מבני הנביאים פיראוס בעלי הידע ביהדות: דרוש מתנדב להוסיף פסקה על משמעות מימוש הנישואים בהלכה היהודית. גם כמה משפטים יספיקו. • צִבְיָהשיחה • ז' בכסלו ה'תשע"ז 20:22, 7 בדצמבר 2016 (IST)

ערך מעניין מאוד צביה. תודה רבה לך על כתיבתו. לצערי, אין לי כ"כ מה לתרום, אבל נהניתי לקרוא Face-smile.svg. דוג'רית - שיחה 20:39, 7 בדצמבר 2016 (IST)
תודה לך דוג'רית. הערך באנגלית היה דל, אז ניסיתי את מזלי אצל המומחים :-). • צִבְיָהשיחה • ז' בכסלו ה'תשע"ז 20:45, 7 בדצמבר 2016 (IST)
האמת שאני זוכרת מעט מאוד בנושא מבחינה משפטית בארצות הברית, ולדעתי יש מצב של הבדלים בין המדינות השונות, כבסיס לביטול או גירושים. אך נזכרתי בדבר הזה שאולי יעניין אותך להוסיף או לבדוק יותר לעומק Opponents of gay marriage focus on tricky definition of consummation לפיו שמרנים בבריטניה ניסו להשתמש בהגדרות של מימוש ככלי נגד נישואים גאים. זה מלפני כמה שנים, ואני לא יודעת מה התפתח מאז. והנה עוד מאמר בנושא. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 21:07, 7 בדצמבר 2016 (IST)
בערך האנגלי כתוב באמת ש"מימוש הנישואים" נוגע אך ורק לנישואים הטרוסקסואלים ולא לנישואים חד-מיניים, משום שהחוק הנוגע לנישואים חד-מיניים נוסח בתקופה מאוחרת יותר. התלבטתי אם להוסיף את זה, משום שזה הופיע בפסקה כדי להדגים שיש שונות בנושא הזה במקומות שונים, ולא כדי בהקשר של נישואים חד-מיניים עצמם. אעבור על מה שצירפת, ואולי הוסיף את זה לפסקת הביקורת. תודה! • צִבְיָהשיחה • ז' בכסלו ה'תשע"ז 21:12, 7 בדצמבר 2016 (IST)
ביהדות זה קצת מסובך. כבר בשלב הקידושין האשה אסורה לכל אדם וצריכה גט כדי להיות עם אחר. שלב ב', הנישואים תחת חופה ובפרט חדר ייחוד בסוף הטקס (תלוי במנהג), מגדיר זוג כנשוי לחלוטין כיוון שיש פוטנציאל לביאה. במקרים יוצאי דופן אשה יכולה לטעון שהבעל מסרב לממש את הנישואין (ואם היא מתעכבת בתביעה יש מנגד חזקה שאדם לא יכול להתאפק יותר מחודש, אם אני זוכר נכון). חריג מיוחד הוא ייבום שלא ממומש אלא בביאה ממש, אך גם פה קבעו "מאמר" מדרבנן שהוא מעין קידושין.כמובן שכל פרשת "טענת בתולים" שאינה נוהגת בזמן הזה לא רלוונטית אלא מיד לאחר מימוש הנישואים. ‏DGtal‏ - שיחה 21:33, 7 בדצמבר 2016 (IST)
בדוגמה שהבאת (בעל מסרב) - האם הכוונה לביטול הנישואים מלכתחילה (כלומר, היא חוזרת לרווקותה או נחשבת לגרושה?) ? בכל מקרה, האם תוכל לארגן את המידע שהבאת כאן (לא חובה לרדת לפרטים אם אין לך פנאי, רק את הנקודות המשמעותיות) כדי שאוכל להכניס אותו לערך? אני מעדיפה שהחומר ייערך על ידי אדם שבקי ממני בפרטים. • צִבְיָהשיחה • ז' בכסלו ה'תשע"ז 21:38, 7 בדצמבר 2016 (IST)
אני מקווה שזה מספק בינתיים מה שהרחבתי בפרק ביהדות. הפרטים של DGtal חשובים וניתן לשלב אותם בתוך הפרק. אני העדפתי להתמקד בדברים יותר ייחודים לאקט זה ולדינים הישירים, ולא לדברים התלויים והנספחים לכך, או שדינם אינו ברור דיו ונתון למחלוקות (כמו טענת בתולים). אם יידרש תוכן נוסף (וכמובן יש הרבה), אראה אולי למצוא לכך זמן מחר. אני כבר עייף מאוד. העיקר שיש בפסקה של יהדות יותר משל הנצרות... קריצה. אגב, אסור לומר "מומחים". הוחלט ששם המתויגים יהיה "בעלי ידע"... קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 01:25, 8 בדצמבר 2016 (IST)
כן גם אמליץ על טיפול בקישורים פנימיים. הערך חסר בהם בצורה מורגשת. אחר מילוי פרט זה, יהיה ניתן להציל את הערך מיתמותו, על ידי קישורו בכמה מתוך הקישורים. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 01:30, 8 בדצמבר 2016 (IST)
קובץ על יד, תודה רבה על המידע שהוספת. לגבי הקישורים הפנימיים - זוהי טיוטה ראשונית של הערך, לא הספקתי לעבור על הניסוח וקל וחומר על עניין הקישורים. יטופל בהמשך. • צִבְיָהשיחה • ט' בכסלו ה'תשע"ז 13:02, 9 בדצמבר 2016 (IST)

קובץ על יד, איני יודע אם מהניסוח שלך עולה שמשמעות קידושי ביאה היא טקס קידושין אלטרנטיבי לכסף או שטר (טקס שכולל בין השאר אמירה, רצון, עדים, להוציא התייחדות גרידא בין איש ואישה). במילים אחרות, בדרך זו הביאה לא רק מממשת את הנישואים, אלא מהווה את הנישואים עצמם. סאבעלוטודו - שיחה 16:56, 2 בינואר 2017 (IST)

אכן. ממש כך. מימוש הנישואים מלבד מה שהוא מממש את הנישואים, הוא אופציונלי גם עבור יצירת הנישואים. אני חושב שזה מובן בערך, אך אנסה להבהיר זאת עוד. אתה מוזמן גם לערוך כהבנתך. יש מקורות וכל הידיים חופשיות. בברכה, קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 17:16, 2 בינואר 2017 (IST)

טעות טכנית.[עריכת קוד מקור]

בפסקה הראשונה בשורה השניה המילים גישות דתיות חוזרות על עצמן. איני יודעת איך מתקנים ולכן כותבת לך.

תיקנתי זאת, תודה. הדרך שיכולת לתקן זאת בעצמך, היא דרך "עריכה" בראשית הדף. שווה לנסות. Face-smile.svg Botend - שיחה 11:32, 21 במרץ 2017 (IST)