שיחה:קריאת שמע על המיטה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

איחוד[עריכת קוד מקור]

האם באמת יש צורך בערך נפרד? אני לא רואה אף סיבה לכך שהערך לא יהיה חלק מקריאת שמע. בברכה, תומר 18:36, 20 במאי 2007 (IDT)

Symbol oppose vote.svg נגד מדובר על משהו אחר לגמרי. הערך קריאת שמע, מתייחס למצוות קריאת שמע פעמיים ביום כמו שכתוב "בשכבך ובקומך". ואילו - קריאת שמע על המיטה, היא תפילה ארוכה שאומרים אותה לפני השינה לשמירה ולהגנה מחלומות רעים וכדו' והיא כוללת בתוכה גם את פרקי ה-קריאת שמע הרגילים. כנראה שהרצון לאחד נובע מחוסר ידיעה. בתודה, ארי. 02:53, 21 במאי 2007 (IDT)
אני עדיין חושב שצריך לאחד. אנדר-ויק • 23:44, 23 בינואר 2011 (IST)
לי אין ספק כלל, שהערך צריך להיות בנפרד מהערך קריאת שמע, בעיקר בגלל תוכנו השונה כל כך. סדר קריאת שמע הוא סדר שלם של תפילות שאומרים לפני השינה, וקריאת שמע היא רק חלק נכבד בתוכם, אם כי למרות זאת נקרא הסדר בשם "קריאת שמע שעל המיטה". --בברכה, טישיו - שיחה 05:58, 10 בפברואר 2011 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד מהסיבות שפורטו לעיל שלוםשיחה • כ"ה באדר א' ה'תשע"א • 19:00, 28 בפברואר 2011 (IST)

בדיקת עריכה[עריכת קוד מקור]

טוויג קובץ על יד DGtal אלישע שלמה נדאוס אבי84 Yotam8800 מלא כל הארץ כבודי shaishyyBRINKS תלם Tshuva יאיר הנווט david7031 יאיר דב אריה במרתף בן-ימין Nahum מי-נהר Yechiel.sh בן עדריאל MaorHL ד"ר סנסן ליאיר ריהטא Davidnead דגש חזק גנדלף יואל מרקו עט הזמיר יהודי מהשומרון איש גלילי אליצור יחיא גיברס חסר תקנה biegel hagay1000 Joalbertineצור החלמיש ש. יצחק אני ואתה ואנחנו Israeli Homo Sapiens בר-כח דוד שי מבני הנביאים פיראוס בעלי הידע ביהדות, האם עריכה זו נכונה? אילן שמעוני - שיחה 22:02, 17 באפריל 2018 (IDT)

לפי מה שמשתמע מכאן זהו נוסח קצר שמשתמשות בו הנשים. אך לא הנוסח הנכון. עיין כאן וכאן ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 22:20, 17 באפריל 2018 (IDT)
שלום, ראשית האלמוני שוחזר לפני זמן מה על עריכה זו, ושנה בעריכה זו ללא מקור הוספת מקור כלשהו. הנוסח הנפוץ בכלל הסידורים, הוא כפי שהיה קודם. וכך כתב בטור אורח חיים סימן רלט:"ואומר "ברוך המפיל חבלי שינה על עיני ותנומה על עפעפי ומאיר לאישון בת עין, יהי רצון מלפניך ה' אלהי שתשכיבני לשלום, ותעמידני לחיים ולשלום, ואל יבהלוני חלומות רעים והרהורים רעים, ותהא מטתי שלימה לפניך, והאר עיני פן אישן המות, בא"י המאיר לעולם כולו בכבודו". ורב עמרם הוסיף בה דברים "ותעמידני בשלום, ותן חלקי בתורה, ותרגילני לדבר מצוה ואל תרגילני לדבר עבירה, ואל תביאני לידי חטא ולא לידי נסיון ולא לידי בזיון, וישלוט בי יצר טוב ואל ישלוט בי יצר הרע, ותצילני מפגע רע ומחלאים רעים, ואל יבהלוני" וכו'"... - לכל מצווה יש ערךבן-ימיןשיחה 00:16, 18 באפריל 2018 (IDT)
- הועבר מהדף שיחת ויקיפדיה:בירורים
העורך (מפעיל מערכת) בן ימין סבור שויקיפדיה היא אתר פרטי שלו החליט לחסום ערך "קריאת שמע על המיטה" מכיוון שניסיתי לשנות את נוסח ברכת המפעל לנוסח מדוייק יותר. הוא טוען ללא הוכחה שהנוסח שלו יותר נפוץ. אשמח להתייחסות. 37.26.146.194 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
- סוף העברה
שלום לאלמוני, כפי שאתה רואה נתבקשת להביא מקור לשינוי שלך. כרגע (ראה הדיון למעלה) נראה שיש מקור לנוסח הקיים בערך. אמא של גולן - שיחה 08:45, 14 במאי 2018 (IDT)
עושה רושם שבן ימין דן כאן באופן ענייני, ואילו האלמוני מסתפק בתקיפות אישיות נגדו במקומות אחרים. נרו יאירשיחה • כ"ט באייר ה'תשע"ח • 11:28, 14 במאי 2018 (IDT)
שלום לך אלמוני. א. ויקיפדיה אינה שלי, אך כעורך מן המנין אני משתדל להקפיד על איכותה ואמינותה. ב. אף אם רציתי אין באפשרותי לחסום את הדף. ג. כפי שראית לעיל הבאתי מקור לנוסח הכתוב בערך, ואף טרחתי לבדוק בכל הסידורים שתחת ידי ובכולן הנוסח הוא כפי המופיע. וכן הוא במרשתת באתרים רבים. ומאחר וכן כתב בטור, יש יותר לתלות שהנוסח שיש בידך הוא נוסח שאינו מתוקן. (במילים אחרות נוסח עתיק, שלאחריו באו חכמים והוסיפו עליו והוא הנוסח שיש בידינו). ד. איני מבין מדוע הינך מתנגד לזה, אם יש בידך טעם ראוי אשמח לשמוע, והיה אם טעיתי אתקן בשמחה. ה. כפי שנוכחת איני היחיד בדרישה זו. אמא של גולן ונרו יאיר תודה. (לא ראיתי את פנייתו בוק:בר) בברכה בן-ימין - שיחה 21:30, 14 במאי 2018 (IDT)