ויקיפדיה:בירורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף ויקיפדיה:בר)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


12345678910111213141516171819

דף זה משמש את הקהילה וחבריה לשם בירור נוסף של אירועי עימות בין משתמשים בוויקיפדיה, מסוג: הפרות של כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה, מלחמות עריכה בניגוד לכללים, תקצירי עריכה פוגעניים, התבטאויות לא הולמות בדיונים ובדפי שיחה, התנהגות מאיימת, שימוש בלתי נאות בהרשאות מחיקה, שחזור מהיר, חסימה וכדומה. לטיפול במחלוקות מסוגים אחרים ראו ויקיפדיה:מנגנונים ליישוב מחלוקת.

הדף מיועד לטיפול בתלונות ממוקדות העוסקות באירוע אחד או יותר מן העבר הקרוב. בדרך כלל, הדיון שיתקיים בעקבות התלונה אינו מהווה הצבעה, אלא בירור בשאלה מהי דעתם של משתמשים ומפעילים אחרים על הדרך שבה נשוא התלונה פעל/ה והדרך שבה יושמה מדיניות ויקיפדיה במקרה המדובר. אם הדעה בדיון תטה לטובת עמדתם של מגישי התלונה, ימצאו אלו שיהיו מוכנים לתקן את המעוות או להציע פשרה הוגנת לפתרון המחלוקת בדרכי נועם; ואם לא, ניתן יהיה לקבל הסברים נוספים שיקלו על מגישי התלונה בעריכות הבאות. יוצא דופן לכלל זה: הצבעה המתקיימת לאחר חסימה ארוכה של משתמשים ותיקים, שתתקיים על פי הנוהל המתאים, ולא זה המפורט כאן.


אנא קראו בעיון את הנהלים הבאים לפני שתשטחו את טענותיכם.


טוען את הלשוניות...
 • על פותח הדיון להודיע לנילון על הבירור בדף שיחתו.
 • את הבירור יכולים לפתוח כל אלה המרגישים (לרבות אנונימיים) שנעשה להם עוול על ידי משתמשים אחרים או מי מטעמם, לרבות מפעילי מערכת.
 • ככלל, יש לפתוח בירור רק לאחר שמוצו האפשרויות האחרות, ובפרט פנייה לנילון.
 • הדיון יפתח ב־==כותרת== קצרה שאינה כוללת את שם המשתמש/ת, שם המתלונן/ת או כל שם אחר.
 • הדיווח חייב לכלול הפניות לעריכות ולדיונים המדוברים, במתכונת [[שם הדף]], [[שיחה:שם הערך]], ואל המשתמשים הקשורים בנוסח {{משתמש|שם משתמש}}.
  • במקרה של דיווחים על שחזור או שינויים ספציפיים, נא להציג קישור להשוואת הגרסאות.
  • לטענות על מחיקה יש לצרף קישור לערך המחוק (למפעילים יש גישה לגרסאות שנמחקו).
  • לטענות על חסימה יש לצרף קישור אל שם המשתמש, בנוסח [[שיחת משתמש:שם המשתמש|שם המשתמש]].
 • אפשר לאגד כמה מקרים הקשורים באותו עניין בתלונה אחת.
 • על כל המשתתפים בדיון לחתום על תגובתם באמצעות הרצף ~~~~.
 • מן הראוי, שהמשתמשים שהתלונה מתייחסת אליהם יגיבו באופן מפורט וברור, ויסבירו (אם גם בקיצור) את שיקוליהם.
 • גם משתמש חסום רשאי להגיב בדיון הנערך בעניינו בדף הבירורים.
 • הדיון פתוח בפני המשתמשים הרשומים שלהם ותק של חודש ולפחות מאה עריכות בדפי התוכן.
 • הודעות שאינן חתומות, או שהחותם עליהן אינו עומד בתנאי הסעיף הקודם, יימחקו.
 • המגיבים מתבקשים למקד את התייחסותם אל המקרה המדובר, אלא אם נטען שהפעולה מוצדקת בגלל אירועים קודמים.
 • המגיבים כולם מתבקשים לקצר, ולא להפוך דף זה לבימת דיונים. בפרט, אם מסתמן רוב ברור לצד אחד, אין צורך להמשיך ולנאום בזכות אותה עמדה.
 • אם הדיון עוסק באופן משמעותי בתוכן הערך, רצוי להעביר אותו לדף השיחה המתאים (ולהשאיר כאן קישור).
 • משתמשים ומפעילים שהחליטו להפוך את הפעולה העומדת לדיון (לבטל מחיקה, לשחרר חסימה, וכולי), יתעדו מעשיהם אלה בדף הדיון.
 • כשנערך דיון בעניינו של משתמש, המשתמש יכול לעצור את הדיון על ידי הודעה על פרישה. במקרה כזה המשתמש ייחסם ללא הגבלת זמן, והדיון ייעצר ויאורכב מיד. אם ירצה (אחרי יומיים, שבועיים או שנתיים), יוכל המשתמש לבקש לחדש את הדיון, והמשך הדברים ייקבעו לפי תוצאות הדיון המחודש.
 • דיונים יאורכבו מיד לאחר סיום הדיון לפי הוראות הסיום הנ"ל.
 • דיונים יאורכבו לדף השיחה של נושאם (ערך, מדיניות וכו'). אחרת, לדפי הארכיונים שמשמאל.
 • יש להשאיר אזכור לארכוב בצורת כותרת + הפניה בארכיון האחרון בצד שמאל.


 • לפתיחת דיון חדש בדף זה, לחצו כאן  פרק שלישי - המשך חריגה מכל כללי ההתנהגות התקינים[עריכת קוד מקור]

  חיים 7 ממשיך להפר ברגל גסה את כללי הקהילה, כולל כללי התנהגות בין חברי הקהילה.
  1. כאן הוא מכנה את כל המבקרים הרבים של התנהגותו "העדר", והוא ממשיך ולתקוף אותי לשווא ולהסית,
  2. כאן הוא מחק את הודעתי אליו בהתאם לנהלים על פנייה לבירורים בנימוק "אינך רצוי עוד" (אציין שלמרות התנכלותו, ומעבר שלו על כל כללי הקהילה, השארתי בדף השיחה שלי את הודעותיו המטרידות והמאיימות (גם הודעה על בירור השווא הקודם שפתח מולי) - לתשומת לב הקורא אלי גודין
  3. כאן הוא שחזר את ארכוב הדיון שביצע אלי גודין.
  4. הוא הפר גם את כללי הבירור כפי שמנוסחים למעלה (לא מיצה מולי את האפשרויות האחרות - מעבר לזה שזה כפי שאמרו לו רבים, בירור שווא ולא הודיע לי על כך בדף השיחה).
  5. הוא לא התנצל בפני כל העורכים שנפגעו מדבריו בדף זה (כפי שכתב לו כאן דוד שי (והס מלהזכיר, כמובן, התנצלות בפניי או בפני הקהילה על בירור השווא השני במספר תוך חודש שפתח וגוזל את משאבי הקהילה, וההשחתות הרבות שביצע, שהייתי צריך להשקיע זמן יקר בשחזורן).
  נקודות אלו מצטרפות לנקודות רבות אחרות שבהן עבר על כללי הקהילה, שהזכרתי בתחילת דיון זה. מזכיר לאלי גודין, שהוא כתב בדף המפעילים שהתנהגותו של חיים חורגת מתחום הסבירות ודורשת התייחסות. נעם דובב - שיחה 01:14, 26 במאי 2019 (IDT)

  זה מדהים שאתה ממשיך להאשים אותו בדיוק במה שאתה עושה כל הזמן. ביקורת כבר ענה לך. נרו יאירשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ט • 01:18, 26 במאי 2019 (IDT)
  דבריך הם הבל ורעות רוח, כרגיל בדבריך מולי. אתה ממשיך להסית כנגדי ולעשות לי דה-לגיטימציה. במיוחד מצחיקה טענתך כאילו המפעילים והביוקרטים מפלים לרעה את המחנה שלך (כפי שדוד שי הייטיב להגדיר זאת: "המחנה הבכיין"). אתה, כמו שאר המחנה עליו אתה נמנה, סובל מאפליה לטובה, אחרת מזמן היית נחסם לצמיתות (ועוד אחרים היו צריכים להיחסם, ולא נחסמו, אבל אתה הראשון שהיית צריך להיחסם). זה עתה דוד שי כתב עליך: "לא מיותר להזכיר שאתה הוויקיפד הפוליטי ביותר, שעריכותיו מכוונות למטרה אחת בלבד - הטיית ויקיפדיה ימינה והשגחה על ערכי ימין, לבל יוכנס לתוכם מידע שאינו נעים לימין. צביעותך והטייתך בולטים... מותח ביקורת סדרתי כמוך, המתייצב אוטומטית וללא בושה לצד כל משחית ימני, מרפה את ידי. לעתים רחוקות קורה שאני טועה (כן, גם אני לא מושלם), אבל כמו בדוגמה שלפנינו, אני מסוגל לחזור בי מטעותי, תכונה שאצלך לא ראיתי מעולם". אתה מספר פעמים איימת עליו בנקם. נעם דובב - שיחה 01:23, 26 במאי 2019 (IDT)
  כמובן לא אמרתי שכולם מפלים, אכן אמרתי את זה לגבי דוד שי, שבין היתר מגן עליך באופן בלתי סביר שבחיים לא יזכה לו איש ימין. אוסיף עוד שאין לתפוס את דוד שי בשעת כעסו, לאחר שהוכחתי אותו על אחד מרגעי השפל שלו, כשהסיר הרשאות ממי שהעז לחלוק עליו. לא זכור לי שאי פעם איימתי עליו בנקם. על כל פנים, אם נחזור לנושא, מי שמכיר את החומר יודע שאמת דיברתי: אתה מאשים את חיים בדיוק במה שאתה עושה בקביעות, וגם סגנונך כאן ממחיש היטב את הדברים, לא נשאר הרבה מה להוכיח לאחריו. נרו יאירשיחה • כ"א באייר ה'תשע"ט • 01:36, 26 במאי 2019 (IDT)
  "אמת דיברתי" - מזמן לא צחקתי כל כך. נעם דובב - שיחה 01:41, 26 במאי 2019 (IDT)
  דברי הבלע של דוד שי נגד נרו יאיר שהביא נעם דובב מעידים על דוד יותר משהם מעידים משהו על נרו יאיר. מכיוון שדוד חובב ציטוטים אביא לו אחד: "כל המלבין פני חברו ברבים כאילו שופך דמים". יורי - שיחה 20:25, 7 ביוני 2019 (IDT)
  ערן, ארכבת את הדיון בלי להתייחס, ובלי לנקוט צעדים כנגד חיים 7, כנדרש לאור התוקפנות הקשה בה נקט כנגדי ומעבר סדרתי שלו על מספר כללי קהילה. מצפה לסיכום מצידך ולנקיטת צעדים. בטרם אחזרת, חיים 7 המשיך לעבור על כללי הקהילה ולנהוג בתוקפנות, והתייחס אליי כ"טרול". נעם דובב - שיחה 11:51, 7 ביוני 2019 (IDT)
  הארכוב הוא ההכרעה, גם אם אתה מצפה מן הסתם להכרעה אחרת. נרו יאירשיחה • ד' בסיוון ה'תשע"ט • 17:41, 7 ביוני 2019 (IDT)
  נעם דובב, הפסק לצבור עדויות ולתעד פעילויות של משתמשים שחלוקים עליך בדעותיהם. זה לא מוציא אותך טוב. בריאן - שיחה 08:01, 10 ביוני 2019 (IDT)
  לא "חלוקים עליי בדעותיהם" (אין קשר לדעות) כי אם עוברים באופן סדרתי, על כללי הקהילה ומגלים תוקפנות אישית, שהביוקרטים (ובכלל זה אתה) עוצמים עיניים מול פעילויות אלו, ובכך מכשירים אותם. לעניות דעתי, תגובתך זו שאינה עניינית כלל ועיקר, כמו תגובותיך הקודמות בעניינים הקשורים אליי, אינה מוציאה אותך טוב. נעם דובב - שיחה 09:58, 10 ביוני 2019 (IDT)
  ראה, יש אפשרויות מסוימות לשימוש בדף זה. זכותך לפתוח בירור, זכותך גם לדרוש נקיטת צעדים, אבל בסופו של דבר תצטרך להשלים עם דעת הביורוקרטים. הבירור אורכב כי כנראה הביורוקרט לא ראה לנכון לנקוט צעדים, אבל החלטת להחזיר אותו בכל זאת כדי לקבל תגובה. אז הנה קיבלת תגובה. אני מבין שאתה לא מרוצה מהתגובה, אבל אתה לא יכול להכריח אותנו לנקוט את הצעדים שאתה רוצה. לבקש תגובה ואז לומר שהיא לא עניינית כי אנחנו לא פועלים לפי בקשתך, זה קצת מגוחך. אם דחוף לך לקבל גם סיכום, ראה את תגובתי זו והקודמת כסיכום לפני ארכוב הדיון. בריאן - שיחה 10:13, 10 ביוני 2019 (IDT)
  הארכוב ללא סיכום ונקיטת צעדים (בניגוד לנקיטת צעדים ברוטליים כלפיי על לא עוול בכפי), כמו גם תגובותיך המקוממות בעיניי, מעידים על אובדן דרך של הביוקרטים, חד-צדדיות ועוול משווע, התעלמות ממעבר של צד אחד באופן בוטה וסדרתי על כללי קהילה, כולל תוקפנות אישית. זו מעילה חמורה בתפקידכם, בעיניי, והיתר להמשך תוקפנות ומעבר על כללי הקהילה של צד אחד. מובן שאיני מקבל זאת. נעם דובב - שיחה 10:28, 10 ביוני 2019 (IDT)
  אני מבין שאינך מקבל זאת. השאלה איך אתה רוצה להמשיך מכאן? להשאיר את הבירור פתוח עד שתקבל תגובה אחרת? לפתוח בירור נוסף עלי?
  פשוט לחזור שוב ושוב על אותם דברים בבירור הנוכחי, כנראה לא יועיל כל כך. בריאן - שיחה 12:11, 10 ביוני 2019 (IDT)
  לאחר שהובהר באופן ברור שאתה וערן (ונראה שבהסכמת יתר הביוקרטים, שקולם לא נשמע) החלטתם לתת הכשר להתנהגות תוקפנית ומעבר על כללי קהילה רבים באופן סדרתי של צד אחד (כפי שפירטתי פה, ועל זה יצא קצפך - על התיעוד של התוקפנות ומעבר על כללי הקהילה רבים), מובן שאין עוד טעם להשאיר את הדיון פתוח. אין כמובן גם טעם בפתיחת בירור הנוגע אליך, בלי צל של ספק "המשחק מכור". נעם דובב - שיחה 12:38, 10 ביוני 2019 (IDT)
  קודם כל קצפי לא יצא על כלום, אני פשוט סבור שהתיעוד המפורט הזה לא מקדם את המטרות שלך. דבר שני, כפי שכתבתי לך ולאחרים במקומות שונים, שני הצדדים מפרים לטעמי את כללי ההתנהגות באותה רמה. שני הצדדים גם מקפידים לשמור על רמת תלונות הדדית תואמת וכפי שכתב לעיל ביקורת. אני לא מחפש מי התחיל ולא מדקדק במילים שאמר כל צד בויכוח שהתלהט ואני גם לא מוכן להיות הנשק ששני הצדדים מנסים להשתמש בו כנגד הצד השני. ביום שאחד הצדדים יגלה בגרות ויפסיק להתעמת על כל שטות, המריבות האלה אולי ייפתרו מאליהן ולא נזדקק להכרעות בדף זה. בריאן - שיחה 12:53, 10 ביוני 2019 (IDT)
  לצערי הרב, דבריך, פעם אחר פעם, משוללי אחיזה במציאות. להשמצות החמורות והמקוממות וחסרות הבסיס אותן אתה מפזר פה ובמקומות אחרים אין ולו ראיה אחת, לעומת ראיות רבות אותן אני הצגתי (ולכך הגבת: "הפסק לצבור עדויות ולתעד פעילויות של משתמשים שחלוקים עליך בדעותיהם"). אין פה שני צדדים בויכוח, אין פה עניין של מחלוקת בדעות, והניסיון לייצר סימטריה מופרך. יש פה צד תוקפן, שעובר באופן חמור על כללי התנהגות רבים וכללי קהילה באופן סדרתי, ואתה וערן נותנים לו היתר, תוך מצג שווא של ויכוח, ושל שני צדדים שמפרים את כללי ההתנהגות באותה רמה, כאשר אני (הצד השני) פעלתי לפי הכללים ונהגתי במתינות ובהבלגה ואיפוק, ואף תיקנתי מספר פעמים את ההשחתות שהוא ביצע. אתה חוטא מאוד לתפקידך, בעיניי. נעם דובב - שיחה 16:45, 10 ביוני 2019 (IDT)
  מן הסתם אתה סבור שגם דבריך האחרונים (למשל כינוי עריכות של עורכים ותיקים כ"השחתות") נכללים במנהגך "במתינות ובהבלגה ובאיפוק". דגש — 17:41, 10 ביוני 2019 (IDT)
  אני מתייחס לחיים, הוא אינו "עורכים" (איני סבור שהוא סובל מפיצול אישיות, ולמרות העבירות הרבות על הכללים באופן סדרתי שביצע, אני רוצה לקוות שהוא אינו עושה שימוש בבובות קש) כי אם עורך. "השחתות" הן תיאור עובדתי יבש (= הגדרה) של מה שעשה. משום שלא כתבתי דבר בסגנון: "השחתות חמורות ביותר", שמרתי על איפוק ומתינות. נעם דובב - שיחה 20:03, 10 ביוני 2019 (IDT)
  כן, ובמסגרת המתינות וההבלגה והאיפוק כתבת לבירוקרט "להשמצות החמורות והמקוממות וחסרות הבסיס אותן אתה מפזר פה ובמקומות אחרים אין ולו ראיה אחת". נרו יאירשיחה • ז' בסיוון ה'תשע"ט • 21:36, 10 ביוני 2019 (IDT)

  פרק רביעי - חריגה מכל כללי ההתנהגות התקינים[עריכת קוד מקור]

  תקציר הפרקים הראשון והשני (מעתיק את מה שכתבתי מהדיון המקורי, שאורכב הפעם על ידי קובץ על יד)[עריכת קוד מקור]

  חיים 7 מטריד אותי באופן אישי ומתנכל לי זמן רב, מאיים כל שני וחמישי בחסימות ובירורי שווא, ואכן עושה זאת באופן סיטונאי בלי שום סיבה, נהפוך הוא, הוא זה שמפר את כל כללי הקהילה. הוא ביטל העברות מרובות בקטגוריות חדשות שפתחתי, בהתאם למקובל בעץ הקטגוריות ללא כל דיון וללא הסבר בתקציר העריכה. בניגוד לדבריו הוא זה שנכנס למלחמות עריכה בלתי פוסקות, מטיל רפש ומוציא דיבה רעה. אבקש לחסום אותו לצמיתות. ניתן לראות את פעילותו, בניגוד לכללים, בין היתר, בהיסטוריית הדפים קטגוריה:ביסקסואליות, קטגוריה:ביסקסואליות ישראליות (ונתקל שם בהתנגדות של Dorian Gray Wild), קטגוריה:אמניות פלסטיניות, קטגוריה:ילידות 1841, קטגוריה:ילידות 1842, קטגוריה:ילידות 1843, קטגוריה:ילידות 1844, קטגוריה:ילידות 1845, שרוקן את כולן (עשרות עריכות בהן השקעתי במיפוי ובהשלמת עץ הקטגוריות עליו אני עמל זמן רב) ללא כל דיון וללא הסבר בתקציר עריכה, והוסיף עליהן תבנית עריכה מהירה. אציין שהקטגוריות הללו הן קטגוריות מקובלות של נשים, שעץ הקטגוריות מלא במאות כאלו, כולל עשרות קטגוריות על ילידות שנים אחרות במאה ה-20, כולל תתי קטגוריות של אמריקאיות וישראליות שחלקן קיים כבר זמן לא מבוטל. זאת ועוד: בעבר היה כבר דיון חשיבות על ערכי נשים לפי שנת לידה (ועוד בתת קטגוריה של ישראליות) והובהרה בו חשיבות: שיחת קטגוריה:ישראליות לפי שנת לידה. ניתן לראות גם בהיסטוריית הערך מריאל פרנקו את מלחמת העריכה שלו לא רק מולי אלא גם מול Carpatianlynx. במקביל לבירור השווא הזה הוא גם פתח בדף המפעילים, אחרי ששלח לי אזהרות והודעות מאיימות מרובות (בדיוק כמו שעשה בפעם קודמת) בדף שיחת המשתמש שלי (שאת חלקן הוא הסיר בינתיים) בקשת חסימת שווא. גם בקשת הבירור והחסימה הקודמת שלו על מלחמת עריכה (אז ונעזר באנונימי - שצץ לפתע ובעריכה יחידה בודדת במיזם - ביקש לחסום אותי, לאחר בקשת החסימה של חיים עצמו, וחיים הביא את בקשת האנונימי, שלא יכול לפתוח בירור בדף הבירורים. אז גם איים עלי בדף השיחה ובתקציר העריכה של שיחה:רזאן א-נג'אר) הייתה שווא, והיא שימשה במה להשתלחות בי. גם הבירור השני שפתח מולי התברר כשווא.

  עדכון - פרק רביעי[עריכת קוד מקור]

  בערך פרשת רזאן א-נג'אר בימים האחרונים חיים 7 משחית באופן סדרתי (אזכיר שהוא השחית לאחרונה מספר פעמים עשרות ערכים, לאחר שמחק מספר פעמים את שיוכן לקטגוריה, תיקנתי אז את ההשחתה לבקשת אלי גודין), פותח וממשיך במלחמת עריכה, ותוקף אותי שוב (בפעם המי יודע כמה) בניגוד לכללי ההתנהגות, בהשמצות שקריות בתקצירי עריכה. הוא שינה את מקצועה של א-נז'אר מ"פרמדיקית", כפי שכתוב ברוב המקורות ל"מטפלת רפואית", מקצוע שלא מוזכר אף לא במקור אחד. שחזרתי אותו לגרסה יציבה, ואז הוא המשיך פעם ועוד פעם להשחית, ואף הגדיל לעשות וכינה את השחזורים המתבקשים שלי בתקציר העריכה "שחזור השחתה נוספת של דובב" (הוא כתב באופן דומה גם בשחזור המשחית הראשון שביצע). אציין שהשחתות דומות ונוספות חיים ביצע גם בערך הנ"ל בוויקינתונים.
  ערן, מבקש שוב את התערבותך. נראה שאי ההתערבויות הקודמות פורשו על ידו כמתן לגיטימציה לעבור על כל כללי הקהילה, הכוללים מלחמות עריכה, תוקפנות אישית, השחתות, אזהרות, איומים, השמצות והוצאת דיבה, רדיפה אישית, פתיחת בירורי שווא ובקשות חסימות שווא תוך ניסיון לעשות דה-לגיטימציה, שימוש במשתמש אנונימי לצורך בירור, מחיקת עריכות מדף שיחתו, והכל באופן סדרתי ובוטה. נעם דובב - שיחה 15:20, 13 ביוני 2019 (IDT)

  דינה של פנייה זו להמחק לאור זאת שלא"מוצו האפשרויות האחרות, ובפרט פנייה לנילון.".david7031שיחה • י' בסיוון ה'תשע"ט • 15:38, 13 ביוני 2019 (IDT)
  אתה טועה ומטעה, כל האפשרויות מוצו מזמן, כולל הסברים מקיפים בדיונים ובתקצירי עריכה, וכתבתי לו בדף שיחתו, בפרק הקודם (שדיון זה הוא המשך ישיר שלו), אך הוא מחק את דבריי וכתב בתקציר העריכה שאיני רצוי בדף שיחתו, דבר שעבר (כמו כל המעברים הקודמים שלו על כללי הקהילה) בהסכמה שבשתיקה מצד המפעילים והביוקרטים. עדכון: בינתיים Dovno שחזר את ההשחתה האחרונה של חיים לגרסה יציבה. נעם דובב - שיחה 15:42, 13 ביוני 2019 (IDT)


  פרק ראשון, פרק שני, תקצירים – אחלה טלנובלה פתחו פה... מתי העונה הבאה? דגש — 15:50, 13 ביוני 2019 (IDT)

  העונה הבאה בנטפליקס. Liad Malone - שיחה 16:28, 13 ביוני 2019 (IDT)