שיחה:רונה קינן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

הערך הזה או הכתבה ב MOOMA, מה הופיע ראשון? --ToastieIL 16:25, 2 ינואר 2006 (UTC)

מן הסתם הביוגרפיה במומה, שרוב הערך מבוסס עליה. עידן ד 18:43, 2 ינואר 2006 (UTC)
מותר לנו לעשות דברים כאלה? MOOMA מאוד מפורשים בקשר לזכויות הקניין שלהם על הטקסט שלהם והערך הזה התחיל (ועדיין נראה קצת כמו) העתק אחד-לאחד מ MOOMA‏. --ToastieIL 22:58, 2 ינואר 2006 (UTC)
מתוך כל הערך, פסקה אחת לא כתובה טוב (על פסטיבל אינטימה נקסט) אני אשכתב את זה. כל השאר לדעתי בסדר גמור. עידן ד 23:02, 2 ינואר 2006 (UTC)
קח דוגמא נוספת להשוואה --
MOOMA אומר:
"בנובמבר 1997 השתתפה קינן במופע לזכרה של ענבל פרלמוטר ושרה עם יפעת נץ, יעל כהן, דנה ברגר ואסי לוי את שירה של פרלמוטר "עד העונג הבא" (הקלטת השיר הופיעה באלבום האוסף הכפול של המכשפות)."
ויקיפדיה אומרת:
"בנובמבר 1997 השתתפה קינן במופע לזכרה של ענבל פרלמוטר ושרה עם יפעת נץ, יעל כהן, דנה ברגר ואסי לוי את שירה של המכשפות "עד העונג הבא"."
זה מאוד חמור ולדעתי אין מנוס מלהפעיל את הליך "הפרת זכויות יוצרים". --ToastieIL 23:08, 2 ינואר 2006 (UTC)
ועוד הניסיון העילג "להבדיל" את הטקסט ע"י החלפת שמה של ענבל פרלמטור ב"המכשפות", ובכך גם ליצור שגיאה תחבירית... די. זה פשוט לא לעניין. --ToastieIL 23:09, 2 ינואר 2006 (UTC)
ומה אני יכול לכתוב? שהיא השתתפה עם הרכב אחר? שזה לא היה מופע לזכרה? וזה היה שיר של המכשפות... שהיא הייתה סולנית הלהקה עידן ד 23:12, 2 ינואר 2006 (UTC)
דיברתי על התחביר העילג, שמסגיר שזאת העתקה בוטה... ואם כבר, זה אמור להיות "שירן של המכשפות" או "שירה של הלהקה...". אתה צודק כשאתה אומר שעובדות אי-אפשר לשנות, אבל במקרים האלה אנחנו מוכרחים לכתוב ערך חדש, והכי טוב שזה יהיה מה שידוע בעולם המחשבים כ en:Clean room design -- אם יש סיכון שהקורא יושפע מהניסוח של מה שהוא קרא בכתיבת הערך החדש, עדיף שמישהו אחד יקרא, יספר במילותיו למישהו אחר שיחבר את הערך בויקיפדיה. --ToastieIL 23:23, 2 ינואר 2006 (UTC)
תשמע, חלק מהערותיך קיבלתי, ותיקנתי בהתאם. אם יש עוד משהו שלא מוצא חן בעיניך בערך, אתה יותר ממוזמן לשנות בערך. לגבי העתקה בוטה, שוב, אתה נסחף. עידן ד 23:27, 2 ינואר 2006 (UTC)
אוקי, עכשיו הערך קצת יותר מקורי ומכיל גם מידע ייחודי שאין ב MOOMA. --ToastieIL 23:56, 2 ינואר 2006 (UTC)
הערך באמת בעייתי. אני יכול רק להמליץ שלא להסתמך על מקור יחיד בכתיבת ערכים. זה גורר דמיון רב מטבע הדברים. גילגמש שיחה 00:02, 3 ינואר 2006 (UTC)

לשכתוב[עריכת קוד מקור]

ע"פ הדיון הנ"ל הערך מבוסס על MOOMA בלבד - יש לשכתבו. Yonidebest Ω Talk 23:19, 2 ינואר 2006 (UTC)

אם כבר, לפי הכללים, היית צריך להחליף את הערך בתבנית המוצעת שם. למעשה, גם עם כל הרצון הטוב של עידן, אנחנו מחוייבים למחוק מההיסטוריה את הגרסאות הישנות שעוברות על זכויות יוצרים, לא? --ToastieIL 23:28, 2 ינואר 2006 (UTC)
איזה דיון? לפי מה פסקת? תשווה לפני שאתה שם תבנית. לילה טוב. עידן ד 23:23, 2 ינואר 2006 (UTC)

תבנית להט"ב[עריכת קוד מקור]

למה ישר לרוץ לתקן? רונה קינן מחוץ לארון. היא אפילו הופיעה ב"מצעד עשרים הלהט"בים המשפיעים של ישראל" בטלוויזיה שהיה לא מזמן. וזה שאין זה מוזכר בערך, זה פשוט כי אין לזה כל חשיבות. HansCastorp 23:39, 28 ינואר 2006 (UTC)

I rest my case. עוזי ו. 23:49, 28 ינואר 2006 (UTC)
גם לזה שמוצארט היה אוסטרי אין יותר מדי חשיבות. מכל מקום, אם אתה תתקן כאלה שלא מתאים לך שיהיו הומואים, אני חושב שאני אצטרך לכתוב בערך תנ"ך "פיקציה גדולה אשר שיבשה ל70% מהעולם את ההגיון" וזה בהחלט לא יהיה שקר. HansCastorp 23:52, 28 ינואר 2006 (UTC)
פיקציה? הוכח-נא. "המעלה אשם עליו ההוכחה", אם אני זוכר נכון. 瀬人様 ב-28.6.07, 13:58

בלי קשר לצורת הביטוי של האנס, הוא צודק. אפשר להכניס מידע דרך הקטגוריה, ולאו דוקא דרך הערך. יכול להיות שאפשר להכניס לערך, יכול להיות שעדיף שלא כי זה יצא מסורבל (כמו שקרה לנו עם המילה "התנחלויות" עבור אריאל ועוד ישובים עירוניים, שאני חושב שאולי עדיף להשאיר אותה רק לקטגוריה, אבל זה כבר דיון אחר).

אבל בכל מקרה זה לא מידע רכילותי. זה חלק מהזהות שלה, ובלי ספק קשור גם לתוכן השירים, וגם לאיך שהם נתפסים על ידי המאזינים (וגם מי הם קהל המאזינים). emanשיחה 00:18, 29 ינואר 2006 (UTC)

תודה. מעבר לכך, כדאי להעיף מבט בקישור החיצוני ב"שיחה:להט"ב ידועים" HansCastorp 00:19, 29 ינואר 2006 (UTC)

לסבו-שיק, או: קטגוריה:לסביות[עריכת קוד מקור]

האמנם לא מהותי לערך?? טנטטיבית, לו הייתי מתבקש לתאר את רונה קינן בשלוש מילים זה לבטח היה יוצא משהו כמו: "יוצרת לסבית מוערכת". הלסביות היא חלק מהותי מזהותה ומדמותה, שלא לדבר על העובדה שהיא ממובילי סצינת היוצרות הלסביות בישראל. הרי כמה כבר יש? נאמר, פחות מ-10 שהן גדולות באמת. והיא קונה את מקומה לשם. היא סמל של גאווה לסבית! על רקע זה, נראה לי ראוי לשייך אותה לקטגוריה. אביעדוס - שיחה 18:00, 13 ביוני 2008 (IDT)

ראשית, הערך משופע במידע מיותר ושולי. ( היא אמנית מוערכת שהוציאה שני אלבומים, זה לא מיותר לציין כל מופע ותכנית טלויזיה שאי פעם לקחה בהם חלק? מלבד "אתה חברה שלי" שהציב אותה בפוקוס, כל שאר הפירוט מיותר. ) שנית, הוא כתוב, בין היתר בגלל האינפורמציה האזוטרית, בצורה לא מעניינת בעליל.יהיה למשל טוב אם יוסף שההשתתפות שלה בפרוייקט אתה חברה שלי בו הלחינה וביצעה שירים, הפנתה אליה תשומת לב ציבורית בין השאר גם בגלל שהייתה בת שבע עשרה באותה העת. אתם יודעים, דברים מעניינים.

שלישית, סוגיית הזהות מינית היא אכן סוגיה. אני חושבת שבאיזשהו מקום אולי זה צריך להיות נון-אישיו. היא בן אדם, היא אישה, היא סינגר-סונגרייטרית. אני מבינה את הקו של אביעד אבל השאלה היא אם זה צריך להיות מרכזי. מה זה יתרום לערך, האם זה חיוני להבנת יצירתה, ואני חושבת שזה לא בהכרח חיוני. אבל יש לעניין האי-כתיבה גם פאנים אחרים. אני חושבת שזה נושא לדיון בהחלט. ולסיכום רק אהרהר בקול רם שאולי דווקא משום שקינן היא לסבית מוצהרת וזהותה המינית היא נון-אישיו בדיון התקשורתי ( אי אפשר לעשות לה אאוטינג, הם חושבים, כמה מבאס ) אז אני מבינה למה כאן המשיכו עם הקו הזה אולי כצורה של סימון קו של פרטיות. אבל זה נושא לדיון. אולי כדאי שתתושאל רונה קינן עצמה? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

לגבי נקודות אחת ושתיים, את יותר ממוזמנת לערוך ו/או להוסיף פרטים אנציקלופדיים מעניינים. אני לא בטוח שהבנתי מה ניסית לומר לגבי הסוגייה האחרונה. אביעדוס 01:34, 3 בינואר 2009 (IST)

הפגנת אהדה לארגוני טרור[עריכת קוד מקור]

רונה קינן עומדת דקה דומיה לזכר השהידים ומכבדת נאומים הקוראים להשמדת מדינת ישראל. חבל שזה לא מופיע בערך. http://www.latma.co.il/Image/large/5889-2.jpg

אני לא יודע כמה צריך לציין את זה בערך על קינן אך אם יסתבר שזה לא מקרה יחיד, אלא חלק מפעילות פוליטית סדורה ועקבית שלה אז בטח שיהיה לזה מקום. שילבתי את זה בערך שמאל רדיקלי בישראל, שם זה בטוח רלוונטי. אגב, הלינק המלא כאן והאזכור שזו כתבה שצוטטה ממקור ראשון. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 18:29, 23 במרץ 2012 (IST)
לגבי החלק הראשון רונה קינן התייחסה לכך במפורש וכתבה בדף הפייסבוק שלה שהיא לא היתה נוכחת בעת "דקת הדומיה" המאולתרת. לגבי החלק השני הוא לא נכון כלל. ובכלל, כל הכתבה הזו מתבססת על משוה שפורסם בו חלק מהמשתתפות עצמן הביעו מורת רוח מהדברים שהיו. והנה בא הכתב, לקח חלק מהדברים כמו שהם, ניפח אחרים, ועל זה העורכים הוסיפו כותרות מתלהמות, ואת התמונה של רונה קינן (שבכתבה עצמה רק מוזכר שהיא השתתפה באירוע ושרה בו, ושום דבר מעבר לזה). emanשיחה 19:37, 23 במרץ 2012 (IST)
תירוצים. ויקיפדה, פשוט עושה יחסי ציבור טובים לשמאלנים ורעים לימנים. זו לא אנציקלופדיה. זו מכונת תעמולה. 109.160.235.209 00:28, 8 בנובמבר 2014 (IST)

פעילת שמאל, וחברת ארגון[עריכת קוד מקור]

Akkk (שיחה | תרומות | מונה) מתעקש לכתוב שרונה קינן היא חברה בארגון "לא מצייתות" להחזיר את קטגוריה:פעילי שמאל רדיקלי ישראלים. אין ספק שדעותיה של רונה קינן הן דעות שמאל. אבל זה לא יהיה נכון לקרוא לה "פעילת שמאל". פעיל פוליטי זה אדם שמארגן אירועים וכו'. רונה קינן הוזמנה להשתתף באירוע ולשיר בו, ונעתרה להזמנה. זה עדיין לא עושה אותה "פעילה". ובוודאי אין להסיק מכך שהיא התנדבה לשיר בכנס (במיוחד כשהמארגנים כותבים שהיא "הגיעה לשיר לפני באות הכנס בהתנדבות" [1]) שהיא חברה בארגון.

לעומת זאת היא בהחלט מישהי עם מעורבות פוליטית, ולא מהיום, שמשתתפת באירועים כמו מצעד הגאווה הראשון בירושלים ב 2002 [2], הפגנה של אנשי תרבות למען פליטים מאפריקה ב 2008 [3], אירוע תמיכה ב"קרן החדשה לישראל" ב-2010 [4] אירוע של "רופאים לזכויות אדם" ב-2011 למען תושבי הכפרים הפלסטינים בדרום הר חברון [5], וכאמור, האירוע של "לא מצייתות". אפשר להזכיר את זה בהקשר הזה, אךף תוך הקפדה על נכונות העובדות, ושימת האירוע בהקשר ובפרופורציות. כמו כן אין מקום לציטוט שהובא שהוא נטול כל הקשר. emanשיחה 02:37, 27 במרץ 2012 (IST)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש בערך עומס קצת מוגזם של קישורים, ורובם לא מאוד אינפורמטיביים. עם כל ההערכה והאהבה לרונה קינן, אני לא חושבת שיש טעם להכניס כל אזכור שלה, שלא לדבר על זה שהיכולת להבין מה חשוב (נניח הראיון המקיף עם בן שלו) ומה מיותר (שלושה שירים ודקת ראיון). אני בעד לעשות איזה סינון, לטובת הערך, בלי לפגוע חלילה במי שטורח לעדכן אותו. Me123 - שיחה 20:12, 10 בנובמבר 2012 (IST)

אני מסכים לחלוטין רוב הקישורים מיותרים. רובם ראיונות קצרים שבאים לקדם אלבום או הופעה, ולא נותנים תוכן עמוק על רונה קינן--Sagi42 - שיחה 21:42, 10 בנובמבר 2012 (IST)
הפרדתי בין קישורים שעוסקים ביצירתה לקישורים שעוסקים בה. אם הקישורים מוסיפים מידע לקורא, יש להם מקום. דוד שי - שיחה 23:17, 10 בנובמבר 2012 (IST)

היה חסר הרבה מידע