שיחה:שירה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שירה היא גם יצירה מוסיקלית, כך שאני מניח שהקישור לאתר שירונט אכן מתאים.
אך האם להרחיב את ההגדרה של הערך הנוכחי, או ליצור דף disambiguation ?
ואם התשובה היא האפשרות השנייה, אז איך עושים את זה? (מצטער, אני חדש כאן...)

אין כאן מקום לפתיחת דפ פרושונים מאחר שהוא משמש להבדלת שני ערכים שונים לחלוטין אך בעלי שם דומה למשל צדק (צדק (מוסר) ו צדק (כוכב לכת)) פה אלו שני שימושים שונים לאותו רעיון ולכן יש להביא את שניהם באותו הדף
YMIBleeding

שפה פיגורטיבית[עריכת קוד מקור]

הלינק "פיגורטיביות" הוביל לערך "פיגורטיבי". חשבתי לכתוב ערך זה, על-ידי הגדרה פשוטה והצגת הצורות השונות של כתיבה פיגורטיבית (דימויים, מטאפורות, סינקדוחות, מטונימיות...). כאשר הצצתי בוויקי האנגלית, ראיתי ששם אין ערך "פיגורטיבי" אבל יש ערך "שפה פיגורטיבית ושפה ליטרלית". חשבתי לחקות מבנה זה, אלא שגיליתי שהערך בוויקי האנגלית נוגע הרבה יותר לסוגיות של בלשנות, ובעצם מגדיר "שפה פיגורטיבית" באופן שונה מהשימוש המוכר לי, המקובל בתחום השירה, והמשמש בערך זה. בוויקי האנגלית, "שפה פיגורטיבית" מוגדרת ככל מה שסוטה מההבנה המילונית/מקובלת של המילה, ונכללים בה צורות דיבור כמו הדגשה ותחבולות כמו מצלול וכד'. כמו-כן, איני מתמצא בסוגים שונים של בלשנות, כך שאיני בטוח שאוכל לכתוב בצורה מסודרת ערך של "שפה פיגורטיבית" במובן זה. לא ברור לי מה כדאי לעשות. רונן א. קידר 08:42, 10 דצמ' 2004 (UTC)

הפתיח[עריכת קוד מקור]

ממתי ערך אנציקלופדי מתחיל ב"X אינו..."? ישר שלילה? הפתיחה בוויקי האנגלית יפה מאוד ולדעתי יש להעתיקה לכאן. Pixie 00:17, 27 מאי 2006 (IDT)


ברצוני ליצור את שירה (פירושונים), לכן, אם אין התנגדות, אשנה כותרת של דף זה לשירה (ספרות).--Metal-wikiped 14:38, 1 באוקטובר 2006 (IST)

צר לי שלא ראיתי הודעה זו בזמן, אך אני מתנגד בתוקף לשינוי. המשמעות של "שירה" היא זו שהייתה לערך זה, ואין הצדקה לדף הפירושונים. לכל היותר ניתן לתת "פירוש נוסף". אחזיר את המצב לקדמותו. דוד שי 22:21, 12 באוקטובר 2006 (IST)
בין 500 הקישורים הראשונים לערך שירה, מצאתי בערך עשרה שמתכוונים לזמרתם של זמרי פופ. מובן שזה לא מצדיק דף פירושונים. דוד שי 22:44, 12 באוקטובר 2006 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

למה יש קישור רק לביכורים ולא לבמה חדשה, שהוא אתר גדול יותר ? כמו"כ - אפשר גם לקשר לצורה וללא תולעים.

תודה שהפנית את תשומת לבנו. הקישור ל"ביכורים" אינו מתאים ולכן נמחק. רונן א. קידר

תודה לך רונן, אבל לא דנים בערך בשירה מודרנית (והיא כולל את זו האיטרנטית), וכן את כמות היוצרים של היום שרבה מבעבר, או לפחות הפרסום שלה רב יותר.

לא דנים בערך בהרבה דברים, ובהחלט אפשר לשפר אותו ולהוסיף לו תוכן, ואתה מוזמן לעשות זאת. עם זאת, לא הייתי דווקא מתחיל באינפורמציה על שירה 'אינטרנטית', משתי סיבות: 1. ההיסטוריה של השירה ארוכה בערך פי חמישים מההיסטוריה של האינטרנט; 2. אני לא יודע אם קיים מידע מבוסס ואמין, שניתן לכלול באנציקלופדיה, על שירה באינטרנט. ייתכן שנכון יותר לכתוב ערך חדש, שייקרא שירה באינטרנט או אתרי שירה ובו לעסוק בנושא. רונן א. קידר 22:41, 7 במרץ 2007 (IST)

הפניה משיר[עריכת קוד מקור]

כשמחפשים או מקשרים ל"שיר", הכוונה יכולה להיות לשיר poem או ל-song ובטח יש עוד אפשרויות. אני חושב שיש להפוך את הדף לדף פירושונים או לערך ולקשר ממנו לערך נוסף. בברכה, ‏Almighty ~ שיחה 02:39, 2 באפריל 2007 (IDT)


הציטוטים[עריכת קוד מקור]

מלבד הציטוט של רומאן יעקובסון (אגב, רומן יעקובסון בעברית תקינה) שבאמת מנסה לנסח מהי השירה, שאר הציטוטים המוצגים הם יפים ולפעמים מתקרבים למהות של השירה, אך לא קולעים מבחינה -אנציקלופדית-. הם לא מנסחים מהי השירה בצורה מתודולוגית או בכוונה מדעית בכלל, הם ציטוטים של סופרים. וכמה שהם יפים, זהו לא מקומם.

תוספת לערך[עריכת קוד מקור]

אני שוקד על תוספת משמעותית לערך, בנושא ההיסטוריה של השירה, במשתמש:רונן אלטמן קידר/ארגז חול שירה ומשוררים. אשמח לעזרה בתחומים שבהם הוויקי האנגלית חלשה יחסית, בעיקר שירה ערבית ומוסלמית ושירת ימי הביניים האירופית (לא העברית). רונן א. קידר 12:05, 16 ביוני 2007 (IDT)

שירה יהודית[עריכת קוד מקור]

האם קיים במקורות היהודיים דבר שנקרא " שירה יהודית " ? ..... , אני חושב שמגיע לזה ערך בויקיפדיה. פארוק - שיחה 17:25, 11 באפריל 2010 (IDT)

האמצעי אנפורה מופיע פעמיים תחת שתי כותרות שונות[עריכת קוד מקור]

בפסיקה המדברת על שירה - אמצעים מילוליים: האמצעי אנפורה "פתיחת מספר שורות באותה מילה" מופיע גם תחת "אמצעים פיגורטיביים" וגם תחת "אמצעים אחרים", האם החזרה דרושה ? כמו-כן, פעם אחת זוהי אנפורה ובפעם השניה זו היא אנאפורה, מה השיעתוק המקובל?