שיחה:שי טובלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Was nominated for deletion.png
הוחלט להשאיר ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־27 במאי 2008

חשיבות[עריכת קוד מקור]

החשיבות של הדף הזה נובעת מכך שהפעילויות של שי טובלי כיום הולכות וגוברות. ממורה רוחני הוא הופך לאיש ציבורי, פעיל חברתי-תרבותי, המתחיל להשפיע בכל מיני רמות ומגזרים באוכלוסיה.

חשוב שמי שמחפש מידע על הדמות הזאת ידע את הרקע שלה.

אפשר בבקשה להסביר לי למה העמוד נמצא תחת ערכים שיש להבהיר את מעמדם? ולמה יש לשכתב את הערך הזה? 10:18, 6 במאי 2008 (IDT)

אין ספק ששי טובלי הוא אחת מהדמויות המפורסמות ביותר בתחום הניו-אייג' בישראל. כתב ספרים רבים, ועורר הדים רבים בציבור. יש עשרות אלפי תוצאות ל"שי טובלי" בגוגל. לכן אין ספק שהערך חשוב. מצד שני, אין ספק שהערך צריך שכתוב דחוף. למה? תביט בערכים אחרים בויקיפדיה, ותראה שהם יותר מסודרים. מנוסחים בצורה אנצקלופדית ונוחים יותר לקריאה. ראה ויקיפדיה:מדריך לכתיבת ערכים. Odonian ‏ 10:18, 6 במאי 2008 (IDT)
ויקיפדיה היא לא במה לפרסום חינם. טובלי - יזם בראשית הדרך אך לפי שעה דל הישגים - מנסה לקדם את העסקים שלו באמצעות ויקיפדיה, ופרסומות בשבילי הן סדין אדום. ‏ PRRP שו"ת 10:28, 6 במאי 2008 (IDT)
ועוד דבר: האיש הכריז על עצמו שהוא חלק מ"הבודהא מאוריון", ישות תבונית ממערכת הכוכבים אוריון, וש"יש לו ידע לחלוק עם האנושות כולה". לכל אחד יש את הגבולות שלו, ובני אדם שחושבים שהם חלק מישויות תבוניות ממערכת הכוכבים אוריון הם הגבול שלי. ‏ PRRP שו"ת 10:31, 6 במאי 2008 (IDT)
זה שטובלי מוכר ספרים ועושה מהם כסף (כמו הרבה מאוד אנשים רבים וטובים) לא הופך אותו ליזם שמנסה לקדם את עסקיו. למרות שגם אני מאוד מטיל ספק ביושרה לו, ובהחלט חושב שיש סיכוי שהוא עושה את מה שהוא עושה בשביל הכסף והפרסום, הוא עדיין דמות מאוד משפיעה ודומיננטית בתחומו. יש לו השגים רבים דווקא, הוא מרצה במקומות רבים. רבים האנשים שהולכים לאורו, ומתעניינים בפעולותיו. הוא דמות מאוד מוכרת וידועה בציבור (בעיקר ציבור הניו-אייג', שזה ציבור דיי גדול כיום), ואין לי ספק שמגיע לו ערך. זה שהוא חושב על עצמו דברים הזויים שאתה (ואני) רואים אותם כמגוחכים בלשון המעטה, לא מעיד על מידת החשיבות שלו. Odonian ‏ 10:36, 6 במאי 2008 (IDT)

האיש מוכר וידוע מספיק בשביל להצדיק ערך. בנוגע להכרזתו שהוא "הבודהא מאוריון" - זה לא יותר מוזר מבחינתי מכל נביא בתקופת התנ"ך שהכריז שאלוהים דיבר איתו וחילק לו הוראות.--Shefshef - שיחה 21:16, 6 במאי 2008 (IDT)

אז זהו שף, שזה לא בדיוק אותו דבר. הנביאים, גם אם ננטרל לחלוטין את ההיבט הדתי, הם גיבוריהם של ספרים שנמכרו במיליארדי עותקים. יתר על כן, על קיומה של ישות מטפיזית עליונה יש מחלוקת בין אנשי המדע. על האפשרות שבן תמותה הוא חלק מהבודהא מאוריון לא נראה לי שתתעורר מחלוקת. אני נזהר לא לאמר שמושא הערך שרלטן, אבל בהנחה שהוא לא, הוא צריך לדבר עם מישהו. ועד אז - שלא יפרסם את עסקיו בוויקיפדיה. ‏ PRRP שו"ת 10:23, 8 במאי 2008 (IDT)
הוא לא צריך לדבר עם מישהו יותר משכל אחד אחר צריך לדבר עם מישהו. אתה לא יכול להוכיח שהוא לא הבודהה מאוריון (ולמען הסר ספק - גם אני לא חושב שהוא אכן הבודהה מאוריון). הסיפור שלו לא יותר הזוי מהסיפור הזה. פעם גם חשבו שהעולם שטוח ושהשמש נעה סביבנו והתבדו. האיש מוכר, מפורסם, פרסם ספרים ויש אנשים שמאמינים בו והולכים אחריו. אם הוא הוא היה חי בתקופת התנ"ך יכול להיות שגם עליו היו כותבים משהו. הוא פשוט חי בתקופה שבה כבר לא נופלים מכל אחד שטוען שהוא המשיח.--Shefshef - שיחה 12:16, 12 במאי 2008 (IDT)
מצטרף לתומכים בחשיבות, ולו בגלל שפרסם שני ספרים בהוצאות מוכרות (ועוד כמה בהוצאה עצמית, אבל אלה לא נחשבים לענייננו) רונן א. קידר - שיחה 17:28, 7 במאי 2008 (IDT)

אם אפשר בבקשה לקבל שתי הבהרות -[עריכת קוד מקור]

האחת - למה הורידו את התמונה?

השניה - מה בידוק צריך לערוך, ואיך לשכתב את זה?

אשמח לעשות כן

התמונה נמחקה מויקישיתוף ("הקובץ שי6.JPG הוסר מכיוון שנמחק מוויקישיתוף על ידי ABF עם הסיבה: Deleted because "Was in w:commons:Category:Unknown as of 5 May 2008 - still missing essential information a")ולכן הסירו את הפניה הריקה לתמונה שמה. צריך להעלות אותה מחדש ולשים לב לפניות של הפעילים בוויקישיתוף.
מבחינת השכתוב, הכי טוב לשאול את מי שהציב אותה, אבל למרבה הצער מדובר בפעולה מ IP אנונימי ולכן לא ניתן לפנות למציבה. מהתרשמותי האישית, הערך נכתב באופן בולט מנקודת מבט אוהדת (בעיית ניטרליות) והוא כולל תיאורים בעייתיים (למשל "שיטה לשלום עולמי, נתיב חדש של פסיכולוגיה, הגות בעניין חקר המוח, שיטה לשחרור מקונפליקטים במערכות יחסים" - קצת שיווקי, לא?) והתייחסויות לתכנונים לעתיד של טובלי. יוספוסשיחה 20:28, 17 במאי 2008 (IDT)

האיש מופיע בערך כת בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

ולכן יש להסביר עליו בערך משלו. לא סביר שאדם יצליח להקים גוף שיש המכנים אותו "כת" ולהישאר חסר חשיבות. האיש רק נראה חסר חשיבות בערך שנכתב עליו כאן כי הערך עמוס בטפלות. Eddau - שיחה 08:39, 27 במאי 2008 (IDT)


הארגון הקיים כיום לא עונה לשום הגדרה של כת. זה לא לעניין לכתוב על זה כת וגובל בכתיבה מתוך אג'נדה ולא סיקור אמיתי של האדם, ופועלו.


בנוסף - לא כל כתבה בעיתון היא אמת, המשפט שנטען כאילו - "לא נכתב" עליו, נכתב בעמוד הבית של NRG, בזמן מסויים כמובאה לטור שהוא כתב, ונערך על ידי עורכי NRG.

"מורה רוחני שנוי במחלוקת"[עריכת קוד מקור]

כדי לקרוא את הכתבה במעריב nrg לגבי האיש האוהב לצטט את עצמו מפליג בסופרלטיבים מגוחכים על עצמו. הכתבה במעריב המזכירה אותו

שחזור שינויי "אוהב"[עריכת קוד מקור]

משתמש:אוהב ביצע שינויים שעיקרם שינוי ההגדרה מ"מנהיג כת" ל"מנהיג רוחני שנוי במחלוקת", הורדת הטענה כי אילון לסטר הוא מאהבו של טובלי וכי יש חילופי זוגות במסגרת שמנהיג טובלי. באשר ל"כת" זה תלוי הגדרה, אך איני מוכן לקבל תיקון חד צדדי ללא דיון. באשר ללסטר, טובלי עצמו מודה בקיומה של מערכת יחסים [1] שיש בה אלמנטים רוחניים ופיסיים, אם כי יש לקרוא את ההפנייה כדי להבין את מהותה המדוייקת על פי טובלי. באשר לחילופי זוגות - הדבר נטען בפירוש בקישור ל"הארץ" המופיע כסימוכין לפיסקה ששונתה. אבקש שלא להוסיף ולשנות ללא דיון. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 18:16, 9 באוקטובר 2008 (IST)

מועבר משיחת משתמש:צחי לרנר[עריכת קוד מקור]

צחי יקר

שלום לך, שמי גיל,

לפי כמות העריכה שלך, והמקצת שקראתי ממנה, ניכר עליך שאתה אדם אינטילגנטי ויותר מזה - אדם שבאמת אכפת לו.

לכן מאוד התפלאתי לקרוא כיצד ערכת את הערך "שי טובלי". שים לב לכמה מהדברים שכתבת שהם לא נייטרלים וגם לא רלוונטים או מדוייקים.

לדוגמא:

שי טובלי הוא "מנהיג כת" - הוא לא. אולי אפשר היה ליחס לו הגדרות כאלו בעבר (גם על זה אפשר לחלוק אבל לא ניכנס לוויכוח על כך) אבל מה שבטוח שנכון להיום אין לו "כת" ואין לו אפילו את קבוצת התלמידים שהיתה לו. הוא נותן מפגשים פומביים פתוחים ואינו מלמד באופן פרטי וסגור אף תלמיד. בנוסף הוא עוסק בסוגים שונים של אומנויות כגון שירה, ספרות ועוד.

"נורמה של חילופי זוגות" שהיתה בקרב תלמידיו של שי טובלי - היא לא רק הגדרה לא נכונה אלא גובלת בהוצאת דיבה. שים לב למילים שאתה בוחר להשתמש בהן בבקשה. אני תמיד בודק את עצמי לפני שאני משתמש במילים מכלילות במיוחד כשמדובר בנושאים שמוציאים שם רע לאדם אחר.


ישנן עוד דוגמאות נוספות, אבל המסר הוא שאני בטוח שלא היתה לך כוונה אלימה מאחורי המאמר הזה. להפך, יש לי הרגשה שכל מה שהיה חשוב לך הוא להעביר את העובדות כמו שהן. בנוסף, אין לי שום כוונה להתחיל במאבק "ויקיפדי" איתך שבו אני משנה את הערך ואתה משנה חזרה וחוזר חלילה ושנינו מבזבזים זמן ואנרגיה בוויכוח אינטרנטי חסר משמעות.

בבקשה ידידי, נסה למצוא את המקום בו אין פגיעה באדם אותו אתה מגדיר, נסה לראות כיצד אתה מעביר את העובדות אבל ללא הגדרות כוללות כמו "נורמה" והכי חשוב, אנא נסה לסייג את דבריך תמיד - כמו שכתבת יפה ונכון - ששי טובלי הוא אדם שנוי במחלוקת - כך גם ה"עובדות" שמהם ניזונת על מנת לכתוב את המאמר הזה הן שנויות במחלוקת. הרי אתה יודע שעל כל סיפור, תוכל לקבל את אותו הסיפור מאדם אחר בגרסא שונה לגמרי. לכן, כדאי אולי לשים יותר סימני שאלה מסימני קריאה במאמר כגון זה.

תודה ואשמח לראות שינוי חיובי ואוביקטיבי במאמר. בסופו של דבר אני לא מאמין שיש לנו מחלוקת על הרצון ליצור עולם טוב יותר - רק על הדרך לעשות זאת.

גיל.

גיל, אתה צריך לפרט את טענותיך בדף השיחה של הערך של טובלי. גם אם תשכנע את צחי - יהיו אחרים שיתנגדו. כמו כן, מילת המפתח בדיון הזה היא מקורות. אם התפרסמו כתבות שתומכות בטענות שאתה חולק עליהן - תצטרך לפרט מקורות שווי ערך שאומרים אחרת, וגם אז ככל הנראה יוזכרו שתי הדעות. כאמור, כל זה בדף השיחה. נרו יאירשיחה • י"ז באדר ה'תשס"ט • 13:17, 13 במרץ 2009 (IST)
שלום גיל ויאיר. בהחלט הדיון צריך להתנהל בדף השיחה של שי טובלי ולא בדף שיחתי צחי לרנר - שיחה 13:18, 13 במרץ 2009 (IST)
אם שי טובלי הוא לא מנהיג כת, אני לא יודע מי כן מנהיג כת; ישנן הגדרות מוסכמות של כתות וה"ארגון" שהוא הקים תואם אותן. לגבי העובדות האחרות הן מצויות כמדומני בראיונותיו לתקשורת (לפי מיטב זכרוני) ובאמת אין לי כוח, חשק וזמן להתחיל להתעסק ולדון בערך הזה צחי לרנר - שיחה 16:00, 13 במרץ 2009 (IST)

הוא מנהיג כת. חבל שתבזבז זמנך עליו. מוטב שתקדיש את פועלך לפרופסורים. בלעדיך היינו נותרים רק עם דוגמניות ומנהיגי כתות. היזהר תמיד ממי שפונה אליך בתואר "אדם אינטילגנטי". אם יורשה לי: אתה בהחלט אינטילגנטי. בן הטבע - שיחה 16:12, 13 במרץ 2009 (IST)

תודה בן, מחמיא לקבל ממך מחמאה צחי לרנר - שיחה 16:46, 13 במרץ 2009 (IST)

אם כך שכנעתם אותי - אני חוזר בי מההגדרה "אדם אינטליגנטי". :)

זה מפתיע, כל עוד חשבת שהוא יקבל את דעתך דווקא הכרזת שהוא כן אינטליגנטי. אני מניח שלדעתך מבחן האינטליגנציה האולטימטיבי תלוי בשאלה "האם שי טובלי הוא מנהיג כת". נרו יאירשיחה • י"ט באדר ה'תשס"ט • 02:28, 15 במרץ 2009 (IST)

אני לא מבין[עריכת קוד מקור]

אני לא מבין מה הקשר של זה - "ואשר עזב אף הוא אישה ובת לטובת הקשר עם טובלי. הקהילה שנוצרה סביב שי טובלי דגלה באורח חיים טבעוני, חבריה עברו סדנאות שתיקה, נהגו להתנזר מקיום יחסי מין לתקופות מסוימות, קיימו צום ממושך, והייתה בה נורמה של חילופי זוגות[2]. בדצמבר 2006 הצהיר טובלי על עצמו שבמהותו הוא חלק מ"הבודהא מאוריון", ישות תבונית מקבוצת הכוכבים אוריון, וש"יש לו ידע לחלוק עם האנושות כולה"[3]."

זה מנוסח בצורה מגמתית, נשמע כמו צהובון זול, ולא מתמקד בסיבה היחידה שבגללה הערך הוחלט לא להימחק. הסיבה כזכור היתה בעיקר העובדה ששי הוציא ספ2 ספרים בהוצאות הגדולות בישראל ראו קישור - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA_%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%9D_%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A7%D7%94/:%D7%A9%D7%99_%D7%98%D7%95%D7%91%D7%9C%D7%99 Arin (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

יש סיבה שבגללה הערך לא נמחק ויש ערך העוסק באדם ופועלו. אין קשר חד חד ערכי בין ביוגרפיה לבין כללים למחיקת ערכים. אחרי שהינחנו את זה בצד, בדקתי את עריכתך שעליה אתה מגן כרגע והיא כללה גם הסרת קישורים מאד רלוונטים אבל שאינם מחמיאים לטובלי. לדעתי עדיף שתניח לערך הזה מכיוון שהמגמתיות שלך ברורה ובלתי מתפשרת. יוסישיחה 12:05, 15 באפריל 2009 (IDT)

מכתב ואיום משפטי[עריכת קוד מקור]

התקבל אצלי המייל הבא (פורסם באישור השולח):

23.06.2009 לכבוד אתר ויקיפדיה

א.ג.נ

הנדון: שינוי הערך שי טובלי באתר ויקיפדיה


אנו מבקשים להודיע כי החל מהתאריך 06/03/09 מר שי טובלי אינו עומד יותר בראשותה של אף קבוצה. קבוצתו פורקה על ידו וביוזמתו ולמעשה הוא עצמו אף מתנגד לקיומן של כתות וקבוצות במתכונתן הנוכחית, וזאת לאור ניסיונו האישי.

מר טובלי עבר לעסוק באומנות כגון פרוזה (כותב ספרים שחלקם כבר ראה אור וחלקם האחר עומד לראות אור בקרוב בהוצאת ספרים ידועה בארץ), שירה וכתיבה עיתונאית.

אי לכך אנו מבקשים שהערך המופיע תחת שמו באתרכם ישונה לאלתר ויותאם למציאות. כמו כן אזכור שמו של מר טובלי תחת הערך כתות, חוטא לאמת ופוגע בשמו הטוב.

במידה והדבר לא יעשה תוך זמן קצר וסביר, אנו נראה בכך מצג שווא שיש בו משום הטעיית הציבור במידע כוזב ואקט שיש בצידו לשון הרע כלפי מר טובלי.

על כן אנו שומרים את הזכות לנקוט בכל צעד משפטי שיידרש על מנת להגן על שמו של מר טובלי ולוודא ששמו אכן יוסר לאלתר מההקשר הנ"ל.

בכבוד רב, אילון לסטר המוריה 83 תנובות 42830

יש להחליט על דרך טיפול בעניין. דניאל ב. 19:23, 27 ביוני 2009 (IDT)

למעט האיום, לא ברור מה רוצה מר לסטר. אני מניח שהוא לא דורש רק לעדכן את הערך, פעולה פשוטה שהוא יכול לבצע בעצמו (בצירוף מקור ראוי). האם למחוק את עברו של טובלי עונה לדעתו על הקריטריון "התאמה למציאות"? אגב, במידה וימצא שיש למחוק את עברו, האיש אינו ראוי לערך עפ"י הקריטריונים של ויקיפדיה. יוסישיחה 23:11, 27 ביוני 2009 (IDT)
אם הבנתי נכון את המכתב הנ"ל, החלפת המילים "הוא מנהיג כת בישראל" במילים "פעל בישראל כמורה רוחני", והשמטתו של טובלי מהערך כת עונים על משאלתו של כותב המכתב. אינני רואה בעיה בשינויים אלה, ועשיתי אותם. דוד שי - שיחה 23:45, 27 ביוני 2009 (IDT)

אם כבר משנים את הערך הזה, עדיך להרחיב אותו ולדייק על האמת. האדם היה הרבה יותר מסתם מורה רוחני שפעל בישראל.Duran - שיחה 09:20, 29 ביוני 2009 (IDT)

התברר לי כי אתה פועל כאן מטעם שי טובלי. חבל שלא נתת גילוי נאות בעניין זה. כבעל עניין, תצטרך לספק אסמכתה לשינויים שאתה מציע בערך. ‏odedee שיחה 09:41, 29 ביוני 2009 (IDT)

אני לא "פועל כאן מטעם שי טובלי"... טענתך מגוכחת. אני פועל כאן מטעם עצמי לחלוטין. אני איש אינטרנט, ושי טובלי הוא חבר טוב, אבל אני ממש לא פועל בשמו. הערך הזה הוא עדיין בעייתי בעיני, ולא אתכחש שבכוונתי לשנותו - בהתאם לכללי וויקיפדיה. איני שוחר מלחמה ולא באתי לנצל שום דבר, בטח לא את הפלטפורמה הנהדרת הזאת, בשביל שום מטרה אישית. אם תראה, בערכים שערכתי, אפילו שאני איש אינטרנט בעל עסק, לא ניסיתי בכלל לקדם את עצמי, או את פועלי. לא לעניין ההאשמות חסרות הבסיס והאיומים בחסימה. בגין מה??Duran - שיחה 09:54, 29 ביוני 2009 (IDT)

הערך אכן מוטה לטובתו של טובלי צחי לרנר - שיחה 11:16, 29 ביוני 2009 (IDT)
אני מודה ומתוודה שלא שמעתי מימיי על מר טובלי, אולם מעיון בכתוב בערך ובדף השיחה אני למדה שמדובר באדם מורכב ו(איך לומר) צבעוני בהרבה מההגדרה האנמית "מורה רוחני". אני מבינה שהאיש שינה דרכו, ולפיכך יש לשנות את המידע אודותיו, אולם אם הנהיג כת באופן גלוי וידוע, הרי שהדבר צריך להופיע כחלק חשוב ומשמעותי בעברו. אני קוראת כאן את "המכתב והאיום המשפטי" שטרח ושלח אלינו בן זוגו המסור, וקצת מתפלאת מדוע צריך היה לנקוט בגישה כה תוקפנית, כשכל אחד יכול לשנות ולכתוב בויקיפדיה, בהתאם למציאות. גישה כזאת נראית מחשידה בעיניי, וגורמת לי לחשוב שמא מישהו כאן מבקש לכפות את דעתו בכוח וללא עוררין. אני אשמח אם מי שבקי בתולדותיו של טובלי יוכל לעבור על הערך באופן אובייקטיבי, בלי הפחדות ואיומים, ולכתוב את שראוי לכתוב באופן שיהיה הגון הן עם הקוראים והן עם מר טובלי עצמו. תמרה שיחה 21:34, 29 ביוני 2009 (IDT)
תומר פריסקו (מוסמך האוניברסיטה העברית למדע הדתות) כותב שטובלי הוא מנהיג כת[2][3]. לדעתי הגדרה זו ברורה יותר מ"מורה רוחני". הידרו - שיחה 21:56, 29 ביוני 2009 (IDT)


ניסיון לעריכה מחדש[עריכת קוד מקור]

לאחר ניסיונות רבים לשנות את הכתוב כאן לעדכני, החליטו שי ואילון להעביר לעו"ד את הטיפול באתרי הכתות ובאתר וויקיפדיה. אני מציע לשנות את הערך כך, ואשמח לשמוע כל תגובה על מה שכתבתי - סימוכין ותימוכין - אוטוביוגרפיה של מורה רוחני – להחליף עם המאמר של פרסיקו על כל האוטוביוגרפיה... מן הראוי שאדם שפרסם אוטוביוגרפיה בעיתון מעריב, יקבל במה, ולא מה שכתב עליו פרסיקו. מי שבקיא בתכתובות ביניהם, יכול לראות בבירור שלתומר פרסיקו יש דעה מאוד ברורה על שי, והיא כמעט מלחמת אגו באגו. אין דבר ששי עושה או כותב שתומר לא עושה ממנו לציני ונלעג.

http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/585/880.html הבשורה על פי תומא – ספר חדש http://www.nrg.co.il/online/55/ART1/897/343.html ספר שעתיד לצאת – צבא האלים – http://www.newlibrary.co.il/HTMLs/article.aspx?c0=13191&bsp=12856&bss2000=13191 פירוק הכת – http://www.nrg.co.il/online/55/ART1/873/595.html כיום כותב במדור דיעות ב-NRG http://www.nrg.co.il/gevanew/owa/MORE.MAIN?pForChannel=channel_news/nrg_opinions&pBox=1&page=2 תגובה על השערוריות – http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/583/073.html כתיבה יוצרת http://www.newsun.co.il/article1.php?id=254

שי טובלי הוא אמן, מורה רוחני ואיש תקשורת. כאמן, טובלי הוא סופר, ומשורר, אשר הוציא כבר שישה ספרים, חלקם בהוצאות המכובדות 'כתר', 'ידיעות אחרונות', וחלקם בהוצאה עצמית. כאיש תקשורת, כתב מצעירותו מאמרי הגות בעיתון 'מעריב', ובעיתונים נוספים, וכיום כותב כדרך קבע במדור 'דעות' באתר האינטרנט NRG מעריב.

1. חייו ויצירתו 1.1. ילדות ונעורים 1.2. עיתונאי 1.3. מורה רוחני 1.4. סופר ומשורר 2. חייו האישיים והשערוריות 3. ספריו 4. קישורים חיצוניים 5. הערות שוליים


1.1. ילדות ונעורים בגיל מאוחר יחסית (27) פתח טובלי את תיק האימוץ שלו, וגילה שלאחר לידתו שכב במשך שלושה ימים בביה"ח ללא הורים מאמצים. אירוע זה השפיע על חייו במספר אופנים, אותם הוא מתאר באריכות באוטוביוגרפיה שכתב ופורסמה במדור ניו-אייג' בעיתון האינטרנטי של מעריב NRG. *** טובלי גדל אצל הוריו המאמצים בעיר רמלה. בנעוריו שימש כעיתונאי ב"מעריב לנוער". את שירותו הצבאי עשה בגלי צה"ל, שם ערך והגיש תוכניות דוקומנטריות ותוכניות רוח ומוזיקה. באותה שנה הגיעו סיפורים קצרים שכתב לידי חיים פסח וצרויה שלו, באותם ימים עורכים בהוצאת "כתר ספרים", ובתום אותה שנה ראה אור ספרו הראשון, "שפת גוף", שזכה בפרס משרד החינוך לשנת 1995.

2.1. עיתונאי החל משנת 1997, זמן קצר לאחר שחרורו מהצבא, והתערותו בבראנז'ה התל אביבית, החל לכתוב טורים עבור מגזין סוף השבוע – "תרבות מעריב" בעריכת גל אוחובסקי, תמר גבלץ וגיא אסיף. הטור החצי אישי של טובלי, אשר נקרא 'חיפוש עצמי', ולאחר מספר שנים שינה את שמו ל'מהפכה', עסק בסרטים, תוכניות טלוויזיה, הצגות וספרים, מתוך נקודת מבטו של מחפש רוחני המעוניין ב'הארה'. לאחר כששנה-שנתיים התפרסמו מספר כתבות שלו במגזין 'חיים אחרים', ובמדור הדעות היומי בעיתון 'מעריב'. 3.1. מורה רוחני בשנת 1999 נסע שי טובלי לראשונה להודו, בשביל להעמיק את מסע החיפוש הרוחני שלו. המסע הזה טלטל את מעמקיו, וכשחזר ממנו, הפך לתלמידו של מורה רוחני ישראלי אחר, משה קסטיאל המכונה טיוהאר. המפגש עם טיוהאר היה רב משמעות עבור טובלי. בשנת 2000, לפני יום הולדתו ה-23 נסע לחצי האי סיני, להשתתף בסדנה בהנחייתו של טיוהאר, בה חווה לטענתו את מה שכינה מאוחר יותר כ"טרנספורמציה עזה ומטלטלת אשר שינתה את כל מבני תודעתו". כשחזר לארץ עבר תהליכים נפשיים רבים בעקבות אותה חוויה, אשר הולידו בסופו של דבר כשנה לאחר מכן, מורה רוחני מתחיל המקיים שיחות עבור מספר קטן של מחפשים רוחניים בדירות פרטיות בתל אביב. לאחר מסע נוסף להודו, בו התנסה בהעברת סדנאות ארוכות, החל להעביר מפגשים במקומות שונים בארץ, ובמקביל לתהליכים נפשיים ואנרגטיים עזים, הפך להיות ברבות השנים מורה רוחני מוערך בישראל. בגיל 28 עבר לגור עם קבוצת התלמידים שהקיפה אותו, ביישוב 'מורן' בגליל. במהלך תקופתה קיימה הקהילה אורח חיים טבעוני אדוק, התקיימו סדנאות שתיקה, היו תקופות של התנזרות ממין, וצומות ממושכים. באותו זמן, גילה שי שחזונו הגדול הוא להקים את 'עיר האהבה' - יישוב אלטרנטיבי באירופה אשר יהווה מודל של אנושות חדשה. מאותם רגעים כל פועלו היצירתי החל שואף לכיוון החזון מרחיק הלכת אותו הביע, ובתחילת שנת 2009 פורקה הקהילה. 4.1. סופר ומשורר במהלך כל חייו, הרבה להתעסק במילה הכתובה, הוציא עד 2009 שישה ספרים, ואף קיים קורס לכתיבה יוצרת במטרה לפתח ולהעשיר אצל בוגרי הקורס יכולות של קריאה וכתיבה ולהופכם למשנות חיים. בהתאם לתהליכי ההתבגרות בחייו, עבר מכתיבת סיפורים קצרים (שפת גוף - כתר) בצעירותו, לכתיבת אונטולוגיה על 20 מורים רוחניים משפיעים בני זמננו (בוקר טוב עולם - ידיעות אחרונות), ועד כתיבת ספרי הגות ועיון בהשראת התהליכים הרוחניים שעבר ('זרעים של בריאה חדשה', 'הפתיחה לאינסוף', 'ספר הסתרים', 'ת'ורו', ו'הבשורה על פי תומא' – כולם בהוצאה עצמית). בשנת 2009 עבד בצמוד למנחם פרי ברומאן שכתב ביחד עם בן זוגו" שנקרא 'צבא האלים - סיפורו של הגדוד הקדוש של תבאי'. 2. חייו האישיים והשערוריות עם השנים התפרסם טובלי כאדם שנוי במחלוקת, בשל דעותיו ובשל אורח חייו יוצא הדופן. בגיל 26 התחתן עם אישה ושנה לאחר מכן נולדה להם בת. בגיל 30 הם נפרדו ושי עבר לגור עם אילון לסטר – אחד מתלמידיו. בתקופת הקהילה, בדצמבר 2006 , הצהיר טובלי על עצמו שבמהותו הוא חלק מ"הבודהא מאוריון", ישות תבונית מקבוצת הכוכבים אוריון, וש"יש לו ידע לחלוק עם האנושות כולה"[3]., אימרה זו גררה אחריה רעש תקשורתי רב וסערה בעולם הניו-אייג', שבו היה שי מורה רוחני מוערך. באותה תקופה פורסמה כתבה בעיתון הארץ, אשר עיקרה היה בתלונת אחדים מההורים של חברי הקהילה בדבר 'חילופי זוגות' שהתנהלו בתוכה.

אשמח לשמוע תגובות.אני אשמח ללמוד איך להפוך את זה לאובייקטיבי אם זה איננו המצב, ניסיתי לעשות ככל יכולתי. Duran - שיחה 10:28, 30 ביוני 2009 (IDT)

ביקשתי את חוות דעתו של ד"ר אבשלום אליצור ולהלן נוסח המייל אותו שלח לי:
מתקיימים בטובלי לפחות שני מאפיינים מובהקים של מנהיג כת. הוא מתפאר ביכולות על-טבעיות והוא תובע (או "מבקש") זכות לרגולציה של שתי החרויות הבסיסיות ביותר של חסידיו, הקניין והמין. על כך יש להוסיף את הכריזמה, שבמינוח הפסיכואנליטי קשורה בדרך-כלל לנרקיסיזם קיצוני. על-פי המודל שהצעתי במאמר "מבשרי אחזה אלוה," מנהיגי כתות כאלה חוו אובדן משמעותי בילדותם, כמו גם מהלומות קשות לדימויים העצמי, ומהמעט שידוע על טובלי הוא מתאים גם לקטגוריו אלה. סימן משמעותי נוסף הוא היעדר ההומור אצל המנהיג ואצל חסידיו. אמירות מהסוג שאילו נאמרו ברחוב היו מעוררות לגלוג או מבוכה נאמרות בחוגים אלה ברצינות תהומית ללא כל מודעות לממד הקומי שלהן, בהתאמה לעובדה שכתות דתיות מתכחשות בדרך-כלל לממד הטראגי של הקיום האנושי ומבטיחות אושר ושלווה נצחיים. צחי לרנר - שיחה 21:00, 2 ביולי 2009 (IDT)

תודה רבה לך מר לרנר, אך אינני רואה מדוע החלטת שד"ר אליצור הוא בר-סמכא כלשהו בענייני אישים וכתות, שכן את הדוקטורט שלו קיבל בכלל בפיסיקה. עדיין לא הגיבו לי עניינית בדבר הערך שכתבתי, ואשמח לקבל תגובות. לא יודע מאיפה הסימוכין של זה ששי תובע מ"חסידיו" (איזה תיאור נוראי וברור שאינו אובייקטיבי אלא נגוע בדיעה קדומה שאינה מתאימה לוויקיפדיה), תובע איזה רגולציה על הקניין או המין שלהם... הרי הדבר שקר מוחלט. את שלושת השורות הנוספות בהם ניתח בצורה שטחית אדם שלא הכיר ולא דיבר איתו, ואף מעיד שידוע לו מעט עליו, לא אתייחב שכן הם דיעה חסרת חשיבות לעניין הדיון בערך. בנוסף, אם לעקוב אחרי דיעותיו של טובלי, שלא מתבייש להציגן בכל מאמר שהוא כותב (באתר שלו, במעריב ועוד..), הוא שוב ושוב מדבר רק ואך ורק על המימד הטראגי של הקיום האנושי. אחת מהסיבות בגללן הוא הוקע מבראנז'ת הניו-אייג' היא בגלל שהוא לא מפסיק לכתוב על השקר שבחברה האנושית, ודרך הקיום הנוראית. זה מופיע בכל מאמר. אשמח לקבל תגובות על הערך שערכתי, אחרת אניח שזה בסדר ופשוט אעלה אותו. בתודה מראש! Duran - שיחה 13:24, 3 ביולי 2009 (IDT)

אליצור חוקר גם בתחום הפסיכולוגיה, ולכן יש לו כלים ודאי יותר ממך (וגם ממני), מה גם שאתה נוטה בבירור לטובת טובלי. מאותה סיבה, אין שום הצדקה שתחליף את כל הערך בניסוח משלך. אתה יכול להציע כאן שינויים. אם הם יהיו רבים מאוד (ברוח הניסוח הארוך למעלה) יש חשש שלא יהיה כוח לשאר העורכים להשקיע בזה זמן רב כל כך. לכן אני מציע שתציין בשלב ראשון כמה שינויים משמעותיים לדעתך, ואחר כך אולי אפשר יהיה להמשיך. נרו יאירשיחה • י"א בתמוז ה'תשס"ט • 13:38, 3 ביולי 2009 (IDT)
אליצור נשא 17 הרצאות בועידות מקצועיות לפסיכולוגיה ופסיכיאטריה וכתב 20 מאמרים שפיטים בכתבי עת ובספרים מדעיים בתחום ואף ערך כתבי עת בתחום. הוא הרצה ומרצה באופן מקצועי באוניברסיטאות ובמסגרות חוץ-אקדמיות מקצועיות בנושא פסיכולוגיה ופסיכיאטריה, אני עצמי לקחתי איתו קורס על פסיכולוגיה לתואר הראשון באוניברסיטת תל-אביב. הוא חקר את נושא הכתות. צחי לרנר - שיחה 16:50, 3 ביולי 2009 (IDT)
הערך הוא כפי שהוא עכשיו אכן מוטה - אבל לטובתו של טובלי צחי לרנר - שיחה 16:52, 3 ביולי 2009 (IDT)

תודה רבה חברים. בתור התחלה, ארצה לשנות את המבנה של הערך, למבנה סטנדרטי של אישים בוויקי - 1. חייו ויצירתו 1.1. ילדות ונעורים 1.2. עיתונאי 1.3. מורה רוחני 1.4. סופר ומשורר 2. חייו האישיים והשערוריות 3. ספריו 4. קישורים חיצוניים 5. הערות שוליים

מה דעתכם?

עוד, הוספתי את ספרו החדש שיצא לאחרונה - הבשורה על פי תומא - http://www.nrg.co.il/online/55/ART1/897/343.html, בהוצאה עצמית. Duran - שיחה 18:17, 4 ביולי 2009 (IDT)


מסכים עם צחי, האיש אימלל הרבה משפחות (הורי מאמיניו למשל) ואין סיבה שיקבל במה חיובית שתהלל ותשבח את מעשיו, כאשר מי שרוצה לקרוא את האמת למעשה צריך ללכת לקישורים, שגם עבורם מכינים חסידי הגורו דרישת מחיקה. זה שלאנשים יש חסידים וחברים שדורשים את השינוי בתוקף ובאיומים לא עושה אותם צודקים (מי אמר אמנון יצחק?) ול-DURN מה שאתה מנסה זה להטביע את הדברים החשובים בתוך מלל לא רלוונטי. לא חוכמה לכתוב ספרים מלאי ממבו ג'מבו. לכתוב ספרים בעלי ערך קצת יותר קשה. Avibliz - שיחה 18:23, 4 ביולי 2009 (IDT)
דוראן: א. אנא השתמש בהזחה כמקובל (נקודתיים מספר פעמים לפי הצורך). ב. ריכזתי עכשיו את המידע על הספרים בפרק המתאים והפרק הביוגרפי התקצר. ממילא אין עכשיו סיבה לחלק את הביוגרפיה. נרו יאירשיחה • י"ג בתמוז ה'תשס"ט • 00:12, 5 ביולי 2009 (IDT)


חברים יקרים, אני מודה על הדיון והעבודה המשותפת. אין לי בעיה שתגידו שאני פועל בשמו של שי טובלי, זה בסדר מבחינתי, אני רואה את הדברים בצורה כזאת שבאה בסך הכל לעשות סדר, ללא אינטרס אמיתי.

  1. מחקתי את הקישור לאתר הכתות, שכן הוידאו אינו קיים יותר. מה גם שהיתה כאן הסכמה להוריד את המילה ראש כת, שכן טובלי אינו ראש כת יותר.
  2. מחקתי את הקישור לביוגרפיה של שי טובלי מאת תומר פרסיקו. ראוי לפרסם את הביוגרפיה שכתב שי עצמו באתר NRG ולא כתבה משמיצה (בכותרת כתוב המורה הרוחני המטורלל) זה סתם הופך את הכל לצהובוני. הוספתי את הקישור הבא http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/583/073.html - הביוגרפיה הרשמית אשר פורסמה באתר NRG מעריב
  3. מחקתי מאמרים נוספים של תומר פרסיקו. חברים, אני יודע שהוא חוקר דתות, אך מדובר בבלוג פרטי שכל מה שהוא עושה בו הוא משמיץ... זה לא לעניין בכלל. לקרוא למושא המאמר LAME זה אפילו לא מכבד לינק בוויקי
  4. אני בעד לציין את העובדות עצמן. הוספתי לינק לכתבה ב-NRG בה שי מדבר על אירועי "הבודהא מאוריון" http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/670/978.html
  5. הוספתי את ספר השירה החדש שלו - לוכדי נצחים, אשר יצא בהוצאת גוונים ואפשר למצוא אותו כבר בחנויות
  6. הוספתי לינק לעמוד על אשר רייך באתר לקסיקון הספרות העברית החדשה
  7. הכתבה של אורי בלאו מופיעה כהערת שוליים ואין למה להציג אותה פעמיים גם בקישורים נוספים Duran (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום
אני מבין שאתה ממשיך וכושל בהפרדה בין מחייתך ובין העשייה האנציקלופדית. אני מזכיר לך את דברי בדף השיחה שלך: טוב תעשה אם תהיה ביניהם הפרדה מוחלטת. עריכתך בוטלה בינתיים (לא על ידי), וכנראה שבצדק. אנחנו לא נאפשר עריכות מוטות. ‏odedee שיחה 02:32, 30 באוגוסט 2009 (IDT)

לא ברור מדוע אנשים רוצים להפוך את ויקיפדיה לניו אייג'י. היא אמורה להיות המפלט הרציונליסטי האחרון. מי שהיה ראש כת לא יכול להתנער מההסטוריה שלו. מחיקת הסטוריה נעשתה בספרו של ג'ורג' אורוול 1984 ובברית המועצות הקומוניסטית וגם שם בהקשר שלילי. יש מספיק חסידים של גורואים שמנסים להשתמש בויקיפדיה כדי לטהר את הגורו שלהם. Avibliz - שיחה 02:04, 2 באפריל 2011 (IDT)

הוספת ספר חדש[עריכת קוד מקור]

שלום, הוספתי ספר חדש של שי בשם "לוכדי נצחים" (הוצאת גוונים). להלן הקישור הרלוונטי : http://gvanim.dpages.co.il/aecommerce/c1605/79352.php תודה.

קישורים לבלוגים[עריכת קוד מקור]

שלום, בקטגורית קישורים חיצוניים ישנם שלושה קישורים לבלוגים. תמוה בעיני שניתנת האפשרות לקשל לבלוגים פרטיים של אנשים. האם זו טעות שיש להסיר? ואם אכן הדבר מקובל ואפשרי, אשמח להוסיף כמה קישורים לבלוגים המביעים דיעות פחות שליליות על הסופר שי טובלי.

תודה. Kreint (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

תלוי במקרה. הקישורים הם לאתר של תומר פרסיקו ב"רשימות". פרסיקו הוא בעל תואר שני במדע הדתות, כותב ב"הארץ", ב-nrg וב"העין השביעית". אין דין אתר זה כבלוג של פלוני אלמוני. ‏odedee שיחה 22:44, 3 בספטמבר 2009 (IDT)
בנוסף לכך ד"ר אבשלום אליצור מחזיק בדעתו ששי טובלי הוא מנהיג כת וסומך את ידו על רשימותיו של תומר פרסיקו צחי לרנר - שיחה 00:12, 4 בספטמבר 2009 (IDT)
הכול טוב ויפה. ומדוע הורדתם את הקישור לספרו החדש של טובלי? לא זאת בלבד, אפילו לא ציינתם סיבה לכך. זאת בריונות לשמה
את צודקת, זו טעות, החזרתי את שם הספר, לגבי הקישור לא מקובל להביא קישור לדף ההוצאה, אלא אם כן מובא בו פרק מהספר או מידע חשוב אחר (אני טועה ? אם כן שוויקיפדים אחרים יתקנו אותי), אחרת מדובר בפרסום צחי לרנר - שיחה 19:42, 6 בספטמבר 2009 (IDT)
תודה. אגב ההוצאה "גוונים" היא ערך בפני עצמו בויקיפדיה ולכן קישרתי לערך עצמו בויקיפדיה ולא לדף ההוצאה. (לדף ההוצאה שמתי קישור בשיחה עצמה טרם הוספת השורה לערך - עבורך ועבור ויקיפדים אחרים שמפקפקים באמינות התוספת לרשימת הספרים)


ספרים[עריכת קוד מקור]

נראה לי ששי הוא סופר בכלל, וזה מאוד מאוד ישן להציג אותו כראש כת ספר חדש שיצא בהוצאת הדיבוץ המאוחד - http://www.kibutz-poalim.co.il/htmls/page_9578.aspx?c0=43792&bsp=12700 ובכלל

בנוסף - בעוד שי פרסם אוטוביוגרפיה בעצמו בעיתון NRG מעריב - http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/583/073.html זה נראה לי מאוד תמוהה, ואפילו מריח לא טוב לקשר לעמוד אצל פרסיקו שכתב ביוגרפיה על שי - ביוגרפיה שכל כולה מכוונת לשימו לחוכא. שימו לב שהכותרת היא - גורו מקומי מטורלל... נראה לי בושה ועלול לגרום לתביעה נגד וויקיפדיה. שיניתי את הקישורים.

אוטוביוגרפיה זה סבבה, אבל אין היא מצדיקה הסרת דבריו של פרסיקו. החזרתי את הקישור. דוד שי - שיחה 19:45, 11 באוקטובר 2010 (IST)


משוא פנים ועריכה מגמתית[עריכת קוד מקור]

זה פשוט בושה וחרפה, העריכה של הטקסט על סופר שהוציא 9 ספרים היא פשוט מגמתית, האנשים שעורכים את הערך הזה הם פשוט אוהדיו של תומר פרסיקו, שבנתיים נראה שהפך למוביל כת בעצמו. ד"ר אבשלום אבשלום אליצור הוא לא יותר מחבר של אבא של תומר פרסיקו. עכשיו אני מבין למה תמיד אומרים שוויקיפדיה היא מאפיה. זה מוכך כאן מעבר לכל ספק, ואני מתכוון לברר בדיוק מהן הערכאות הגבוהות יותר כאן כי זה פשוט חרפה. גם צחי לרנר הוא חבר של תומר וכך יוצא שוויקיפדיה היא לא האינציקלופדיה של העם, אלא פשוט האינציקלופדיה של הפזמני"קים שמתאגדים ביחד בחברויות ועושים מה שבא להם. זה היה סופו של DMOZ ואם ככה נראית וויקיפדיה זה גם יהיה סופה Bacharos - שיחה 19:23, 1 באפריל 2011 (IDT)

לא זו בלבד שהפסקה לעיל מעידה על נאיביות בלשון המעטה, מבחינת ראייתו את טובלי; הכותב גם משקר או לפחות ממציא: אני לא חבר, לא ידיד ולא מכר של תומר פרסיקו. מעולם לא פגשתי אותו ומעולם לא שוחחתי איתו בטלפון (אם כי אני בטוח שהוא אדם מרתק), "קשריי הענפים" עם פרסיקו מסתכמים במילות עידוד בבלוג שלו כשטובלי הגיש נגדו תביעה.
כשהייתה הצבעת מחיקה על הערך, אני הובלתי את השארתו, כי סברתי שהוא ראוי לערך (כך שהייתי בעדו לפחות מבחינת חשיבותו, אלא שצריך שהערך ייכתב אובייקטיבית), כעת איני בטוח שצדקתי. צחי לרנר - שיחה 19:39, 1 באפריל 2011 (IDT)

בדיוק כמו שאמרתי, יש לך אינטרס מובהק פה, ואם לא - עזוב את הערך הזה. גם ככה כתבת שאין לך עניין בזה, אבל עדיין טרחת לכתוב לפרסיקו את דעתך, שלא נדבר על ד"ר אליצור שבכלל מתעסק בפיסיקה, אבל עדיין היה לך חשוב להביא את דעתו וניתוח פסיכולוגי של שי מבלי בכלל שהוא (אליצור) ראה, או דיבר עם שי. תקרא את התגובה הראשונה למאמר של פרסיקו, שכתב אליצור, ותבין בדיוק על מה אני מדבר. פסול עצמך מלהתעסק בערך הזה, ואל תכניס את דיעותיך. אדם שכתב 9 ספרים בהוצאות מכובדות, ושד"ר דוד גורביץ' אמר עליו לפני קהל של 200 איש שהמסה האחרונה שלו בנושא מוות בוונציה היא מבריקה, ושהיא יצירה ספרותית מהמדרגה הראשונה (ויש עוד מבקרים נלהבים כמו דן שביט, אשר רייך, אסתי ג' חיים, חיים פסח ועוד). את אף אחד לא מעניין מה אתה חושב על הנאיביות שלי - גילוי נאות - אני קורא את ספריו של טובלי כבר שנים - עצם זה שאתה חושב משהו על זה משפיע על ההתייחסות שלך לערך. וזו - חוצפה. Bacharos - שיחה 20:08, 1 באפריל 2011 (IDT)

אם הדיון הזה לא יהפוך החל לענייני בלבד, תוך התייחסות ברורה לחלקים בטקסט שיש בהם בעיה לכאורה תו"כ הצגת הבעיה, הסברת הבעיה והצגת הפתרון, אז הדיון יכול להפסק כבר עכשיו. ובכורוס, את ההאשמות שלך תיקח למקום אחר, אנחנו לא מוצאים בהן עניין. יוסישיחה 20:19, 1 באפריל 2011 (IDT)

יוסי היקר, החל מחודש מאי 2008 ישנם ניסיונות לשנות את הערך הזה, והמצב רק הולך ומידרדר. אתה לא יכול להתפלא שמופיע גם כעס. תסתכל לכל אורך השיחה, תמיד היו דיונים ענייניים אבל נתקלו בחומה גסה של אנשים עם דיעה ברורה, אבל אני חשבתי שדיעות לא מקומן בוויקיפדיה. בוא נתחיל במשהו ספציפי - איך זה יכול להיות שכל הערך מתבסס על פוסטים של בלוגר אחד, שגם נתבע על ידי שי בעצמו? 6 קישורים הולכים אל הבלוג שלו אל מאמרים צהובים לחלוטין! זה לא נראה לך אבסורד שהערך לא משונה אף פעם, ובדיוק בימים שבהם מתנהל דיון בעמוד הפייסבוק של פרסיקו, אותו אדם שמעלה את המאמר מאתר פורטל-עסקים, מעלה אותו גם לפה? אין לך מושג כנראה מה מתהלך פה. אין פה מילה על הפילוסופיה שלו, ההגות, הספרים, הביקורות, הרעיונות, התכנים, ההשפעות וכו' - רק הכפשה מתמשכת. אני מוכן להרים את הכפפה, אבל מבקש לקיים דיון אובייקטיבי - לא כזה שמאשים אותי בנאיביות, שכן האשמה זו חושפת דיעה נחרצת וברורה שלא מקומה בוויקיפדיה Bacharos - שיחה 20:29, 1 באפריל 2011 (IDT)

אתה מוזמן למחוק כל קישורית שמקשרת באופן ברור אל בלוג. לא אמורים לקשר ערכים בויקיפדיה אל בלוגים94.159.199.76 20:40, 1 באפריל 2011 (IDT)

תודה, אי לכך, אינני רואה גם צורך בנושא תביעת הדיבה. הערך אמור לתת מידע על הדמות ופועלה, ולא על שום דבר אחר. כמו אירועי תרבות רבים שמתקיימים ושהדמות לוקחת בהן חלק פעיל (למשל ערב בבית ביאליק שממש נעשה לכבוד צאת ספרו האחרון). משום מה אין ביכולתי לעשות את זה. מישהו יודע למה? Bacharos - שיחה 20:47, 1 באפריל 2011 (IDT) אוקיי, הצלחתי Bacharos - שיחה 20:49, 1 באפריל 2011 (IDT)

ההפניות לבלוג אכן מיותרות. תביעת הדיבה רלוונטית ואני מבקשך לא למחוק את ההתייחסות אליה בלי הסכמה בדף שיחה זה. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 20:50, 1 באפריל 2011 (IDT)

אוקיי סליחה. התביעה נמשכה, והיה רק דיון ב'צו עשה' לכן אינני רואה טעם להציג את זה - זה תביעה אישית כנגד בלוגר. לא קשור לפועלו של האיש. הכתיבה של השורות העוסקות בזה היא מגמתית לחלוטין. דברים נוספים: "הייתה בה נורמה של חילופי זוגות" - צריך להחליף ל: "בשלב מסויים עוררה הקבוצה הרבה הד תקשורתי (קישור למאמר ב"הארץ" של אורי בלאו) כשהתקיימו בה חילופי זוגות. "הקהילה שנוצרה סביב שי טובלי" - להחליף ל: הקהילה שנוצרה סביב שי טובלי בקיבוץ מורן (אפשר לקשר למאמר הספציפי ששי פרסם כאוטוביוגרפיה בבלוג הרשמי שלו - http://www.shaytubaly.co.il/?p=543 כיום הוא מתגורר... - ממתי כותבים כזה דבר בוויקי? כן רצוי לציין שמאז פירוק הקהילה נטש שי את עיסוקו כמורה רוחני, עבר להתגורר במרכז הארץ והחל להתמקד בכתיבת ספרים בנושאים מגוונים (שירה, פרוזה, מסה, ועיון) Bacharos - שיחה 21:07, 1 באפריל 2011 (IDT)

אני מעתיק את דבריי לעיל בקשר לאבשלום אליצור:

אליצור נשא 17 הרצאות בועידות מקצועיות לפסיכולוגיה ופסיכיאטריה וכתב 20 מאמרים שפיטים בכתבי עת ובספרים מדעיים בתחום ואף ערך כתבי עת בתחום. הוא הרצה ומרצה באופן מקצועי באוניברסיטאות ובמסגרות חוץ-אקדמיות מקצועיות בנושא פסיכולוגיה ופסיכיאטריה, אני עצמי לקחתי איתו קורס על פסיכולוגיה לתואר הראשון באוניברסיטת תל-אביב. הוא חקר את נושא הכתות. צחי לרנר - שיחה 16:50, 3 ביולי 2009 (IDT) הערך הוא כפי שהוא עכשיו אכן מוטה - אבל לטובתו של טובלי צחי לרנר - שיחה 16:52, 3 ביולי 2009 (IDT)

להלן משהו נוסף שכתבתי בדף השיחה לעיל:
ביקשתי את חוות דעתו של ד"ר אבשלום אליצור ולהלן נוסח המייל אותו שלח לי:
מתקיימים בטובלי לפחות שני מאפיינים מובהקים של מנהיג כת. הוא מתפאר ביכולות על-טבעיות והוא תובע (או "מבקש") זכות לרגולציה של שתי החרויות הבסיסיות ביותר של חסידיו, הקניין והמין. על כך יש להוסיף את הכריזמה, שבמינוח הפסיכואנליטי קשורה בדרך-כלל לנרקיסיזם קיצוני. על-פי המודל שהצעתי במאמר "מבשרי אחזה אלוה," מנהיגי כתות כאלה חוו אובדן משמעותי בילדותם, כמו גם מהלומות קשות לדימויים העצמי, ומהמעט שידוע על טובלי הוא מתאים גם לקטגוריו אלה. סימן משמעותי נוסף הוא היעדר ההומור אצל המנהיג ואצל חסידיו. אמירות מהסוג שאילו נאמרו ברחוב היו מעוררות לגלוג או מבוכה נאמרות בחוגים אלה ברצינות תהומית ללא כל מודעות לממד הקומי שלהן, בהתאמה לעובדה שכתות דתיות מתכחשות בדרך-כלל לממד הטראגי של הקיום האנושי ומבטיחות אושר ושלווה נצחיים. צחי לרנר - שיחה 21:00, 2 ביולי 2009 (IDT)
עד כאן מה שכתבתי ב-2 וב-3 ביולי 2009, אוסיף ואומר שתומר פרסיקו עושה דוקטורט בנושא דת הוא בוודאי בר סמכא.
בקשר לקישורים לבלוג של תומר פרסיקו להלן דבריו של עודדי שנכתבו לעיל:
תלוי במקרה. הקישורים הם לאתר של תומר פרסיקו ב"רשימות". פרסיקו הוא בעל תואר שני במדע הדתות, כותב ב"הארץ", ב-nrg וב"העין השביעית". אין דין אתר זה כבלוג של פלוני אלמוני. ‏odedee • שיחה 22:44, 3 בספטמבר 2009 (IDT)

צחי לרנר - שיחה 22:43, 1 באפריל 2011 (IDT)

אתה רק חושף את הטבע המוטה שלך שוב ושוב. אני פשוט אפנה למפעיל מערכת או בירוקרט. עשה טוב לשמך ותרומותיך ותפסיק עם העקשנות חסרת הפשר הזאת. מעבר לעובדה שטובלי מעולם א הורשע בשום דבר שאתה מייחס לו, או פרסיקו, מה גם שאם היה ערך על פרסיקו, לא היה מקום להכניס מאמר ששי (עיתונאי מכובד שכתב בהארץ, מעריב וכו') כתב עליו http://www.nrg.co.il/online/55/ART1/873/595.html
אני מבקש ומפציר בך לפסול את עצמך מלערוך את הערך הזה, אתה לא מכבד את הפלטפורמה הזאת, או את פועלך הרב בה Bacharos - שיחה 23:19, 1 באפריל 2011 (IDT)
זה לא משנה בכלל עד כמה האדם המצוטט מלומד בתחום. ציטוטים לא יכולים לבוא מבלוג. לעיתון יומי יש עורך. לכתב עת מקצועי יש מנגנון של ביקורת עמיתים. אם המומחה הדגול היה יכול לכתוב את דבריו אלה במקום שאינו בלוג, אז היה טעם לצטט אותו-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
הגנתי על הערך לשבוע. Bacharos, אני מציע לך לקרוא את ויקיפדיה:מלחמת עריכה. יש לדון קודם כאן, בדף השיחה, על כל שינוי מהותי שרוצים להכניס לערך, ולנסות ולקבל הסכמתם של ויקיפדים נוספים לשינוי המוצע. אפשר להזמין ויקיפדים נוספים להצטרף לדיון דרך ויקיפדיה:לוח מודעות. אם תמשיך להיכנס למלחמת עריכה גם לאחר שההגנה על הערך תוסר - אתה עלול להיחסם מהמשך עריכה בוויקיפדיה. Lostam - שיחה 23:44, 1 באפריל 2011 (IDT)

חברים, קבוצה של מנהיג ואנשים ההולכים אחריו היא כת לא חשוב אם חברי הקבוצה יקראו לה קוקוריקו. גם הסטוריה שינו ומחקו בברית המועצות הקומוניסטית ובספרו של ג'ורג' אורוולל 1984 די לנו בערך אמנון יצחק ששונה והושמט ממנו נתון חשוב על תוכנית עובדה שחשפה שילד התאבד בגלל קלטות של אמנון יצחק, והערך נערך מחדש על ידי חסידיו עד כדי כך שויקיפדים ותיקים התנערו ממנו. עזיבה של אדם לכת היא אחד הדברים האיומים שיכולים לקרות לו ולמשפחתו, ויצא לי לדבר עם חוזרים בתשובה שהיו פעם אנשים רציונליסטים והתחילו לפלוט שטויות מתוך אמונה חזקה שהם מדברים דברים נורמליים. שלא לדבר על ניתוק קשר עם המשפחה. אסור להסתיר דברים כאלה. Avibliz - שיחה 02:11, 2 באפריל 2011 (IDT)

שלום לכל. טובלי ועו"דיניו משכו את התביעה נגדי, ואפשר להוסיף זאת. כלומר, הסיפור בינינו כרגע נגמר (ואני מקווה שלא יתחיל מחדש, לא מצידי ולא מצידו - קראתי כאן שכאילו יש לי עניין אישי בטובלי, וכמובן אין לי שום דבר כזה. אני חוקר את הניו-אייג' ובתור כך כותב על כל מני תנועות רוחניות. הגיעו אלי פניות בקשר לפועלו של טובלי, ופרסמתי אותן ואת את דעותי עליהן). כתבתי על סוף העניין כאן: http://tomerpersico.com/2011/04/03/tubali_end/ ויש ברשימה גם קישורים לפרוטוקולים של בית המשפט שמאשררים את הדברים. את כל הנ"ל אני כתבתי - עכשיו נכנסתי לחשבון.

בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה.

אה, טוב לדעת. ובכן, את התגובה הלפני אחרונה אני כתבתי, ואפשר בכ"א לעדכן את הערך. תומר פרסיקו - שיחה 08:26, 5 באפריל 2011 (IDT)

שמח לראות שהאיש ממשיך בפועלו, וממשיך להוכיח שהתיאור בערך על שמו בוויקיפדיה רחוק מלשקף את מי שהוא, וזה כמו שאמרתי כבר נובע מעריכה מגמתית שמתנהלת כאן... פשוט בושה לוויקיפדיה, אבל כרגיל התגובות ממשיכות להיות אטומות ומוטות מאפיה פנימית וחברויות - בדיוק כמו כל הביקורות על וויקיפדיה (מעניין - http://www.boetbabeten.com/?p=111). בכל אופן, הוספתי את ספרו החדש שיוצא בימים אלה בהוצאת פראג. http://sites.google.com/site/pragpublishing/horimbehesed Bacharos - שיחה 20:26, 27 באפריל 2011 (IDT)

עריכה עדכנית[עריכת קוד מקור]

סידרתי את הערך למבנה המקובל והנהוג אצל מורים רוחניים והוגי דעות אחרים גם בעברית וגם באנגלית (חלוקה לביוגרפיה, רעיונות, ספרים וביקורות - כמו אצל אנדרו כהן בעברית, ישעיהו ליבוביץ, מיכאל לייטמן ועוד אחרים), וערכתי את התכנים בהתאם.. עיביתי את התיאור הביוגרפי, הוספתי מידע על הרעיונות בהתאם לחומרים שהתפרסמו בשנים האחרונות (ספרים, ראיונות ועוד), וקיבצתי את הביקורות והקישורים הרלוונטיים בפסקה משל עצמם. בפסקה 'רעיונותיו' ערכתי עבור הקוראים את המידע ביחס למידע מקביל בתחום וביחס להוגים אליהם טובלי מתייחס בספריו והרצאותיו, הוספתי ציטוטים מהאוטוביוגרפיה שהוא כתב על עצמו והתפרסמה באתר מעריב NRG, וראיתי גם לנכון להוסיף פסקה בפני עצמה למה שמכונה 'האור הלבן', שכן מלבד כתיבת ספרים טובלי מצהיר שזה מרכז פעילותו היישומית והמסגרת בה הוא מרצה בארץ ובחו"ל. מצאתי שייחוס שיטה למורה מאוד נהוג בחו"ל (ביירון קייטי - http://en.wikipedia.org/wiki/Byron_Katie לדוגמא...) איזור הקישורים קיבל את יחס קישורים שווה לכל אחת מהפסקאות. Unveilingreality - שיחה 10:05, 7 במאי 2012 (IDT)

גם הסרת מספר קטעים נכבדים שאם אני זוכר נכון, היו אי אילו מחלוקות לגביהן ובסופו של דבר הם נשארו בערך. מדוע לא ציינת את הסרת הקטעים בהודעתך המפורטת לכאורה ומדוע הסרת אותם? יוסישיחה 00:56, 8 במאי 2012 (IDT)
השינויים ממש לא מקובלים עליי. בכל פעם חסידי טובלי מנסים דרך אחרת להטות את הערך לטובתו. לביירון קייטי יש פי אלף יותר תוצאות חיפוש בגוגל באנגלית מאשר שי טובלי. אין מה להשוות בין מידת השפעתם הגדולה של לייבוביץ, לייטמן וכהן (שני האחרונים גם כן מלעגים שטויות באיצטלא "רוחנית", אבל ידועים הרבה-הרבה יותר ממנו) לעומת זו של טובלי. כל זה בלי שהתייחסנו בכלל ל"טיבה" של "משנתו" ה"הרוחנית" והאם ראוי לכתוב אותה בוויקיפדיה העברית.
ובנוסף לכך הערתו הנכונה של יוסי לעיל, שמעידה על חוסר ניקיון כפיים מצד מסיר הקטעים ולענייננו אינה מוצדקת. הערך על כהן, יותר קצר, למרות שהוא מוכר יותר מטובלי וגם יותר מאוזן.

צחי לרנר - שיחה 11:24, 8 במאי 2012 (IDT)

זה שה"ערך" על אנדרו כהן שרד הצבעת מחיקה זו תקלה היסטורית שכולי תקווה שיום אחד תתוקן. למזלנו נסיונותיו הבוטים של אחד מחסידיו לקדם את משנתו של מורו הנערץ דרך ויקיציטוט העלו אך חרס. בכל הנוגע ל"ערך" זה - יש לראות בשלילה רבה את נסיונות ההטיה של Unveilingreality. יפה עשה צחי לרנר ששחזר את ההטיה המסוכנת הזאת. אנחנו לא במה לפרסום כתבות תדמית. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:16, 8 במאי 2012 (IDT)

ליוסי - השתדלתי שהכול יהיה מתואם עם השיחות הקודמות. מה לדעתך ירד ללא הסבר או איזה מידע חסר? הרעיון היה לעשות חלוקה בהתאם למבנה המקובל להוגי דעות ומורים רוחניים ולרכז את הביקורת במקום אחד. סביב המחלוקת המשפטית בין טובלי ופרסיקו, הנתבע אינו יכול להוות מקור אמין לנושא, לכן מה שהזין תומר פרסיקו עצמו, על פי כתיבתו בשיחה זו, ואת הקישורים לבלוג שלו הורדתי. לפי 'מבחן גוגל' (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F_%D7%92%D7%95%D7%92%D7%9C) יש להסיר כי את המאמר של פרסיקו ראוי להשאיר כקישור חיצוני המתאר את תקופת הפולמוס התקשורתי ולכן גם השארתי אותו. אגב - בעשותי כך התעלמתי מהסכמות אחרות דווקא, שגרסו כי צריך להסיר את כל הקישורים היוצאים לבלוגים פרטיים. האמת שהשיחה הזאת מעלה אצלי שוב את השאלה - תראה מה כתבו קודמיי - "אתה מוזמן למחוק כל קישורית שמקשרת באופן ברור אל בלוג. לא אמורים לקשר ערכים בויקיפדיה אל בלוגים94.159.199.76 20:40, 1 באפריל 2011 (IDT)" עוד מישהי כתבה: "ההפניות לבלוג אכן מיותרות. תביעת הדיבה רלוונטית ואני מבקשך לא למחוק את ההתייחסות אליה בלי הסכמה בדף שיחה זה. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 20:50, 1 באפריל 2011 (IDT)" מה דעתך? בנושא התביעה - שוב, מבחן האובייקטיביות דורש שהתימוכין לתביעה ולמשיכתה יגיעו ממקור רשמי כמו - NRG


לצחי - מידת הרלוונטיות של השארת הערך כבר נידונה בעבר וכעת העניין הוא להתאים את הערך לפועלו של האדם. לא מדובר על ערך לטובת אדם או לא, אלא ביכולת שלנו לכתוב ערכים שמשקפים מציאות בצורה אובייקטיבית וברת סמכא על פי הקריטריונים של ויקיפדיה. האין זה היופי והערך הגבוה של ויקיפדיה? הקפדתי לשמור על תבנית מקובלת. האדם הוציא 14 ספרים עד היום, מתוכם 3 בקיבוץ המאוחד, 1 בכתר, 1 בפראג, 1 בגוונים ו1 בידיעות אחרונות( משכל) . יש לו משנה הגותית שמופיעה בספרים ובמאמרים . ראה לדוגמא מאמר על התיאוריות של טובלי שהתפרסם בגרמניה- ([ http://www.sein.de/spiritualitaet/bewusstsein/2012/white-light--landkarte-der-energetischen-felder-des-bewusstseins.html]) וכל מילה שנכתבה כאן מבוססת על עובדות וספרים. טיב תורות או שיטות אינן הענין כי מי אנו שנקבע אותו ? האם ניתן ציונים לביירון קייטי על השיטה שלה או לרודולף שטיינר על האנתרופוסופיה שלו? עניננו הוא לדווח על פועלו של אדם המופיע כערך, על עיקרי דבריו, ורשימת ספריו ועל המחלוקות שעורר בחלק המיועד לכך. זה מבנה שמופיע גם בערכים באנגלית וגם בעברית. אשמח להביא דוגמאות נוספות למבנה. Unveilingreality - שיחה 21:18, 8 במאי 2012 (IDT)

שלום לכל. הוספתי תמונה מפרי יצירתי, משום שראיתי שחסרה. כמו כן, ההפנייה בהערה מספר 9, למאמר של טובלי על "אהבת גברים: סדנאות טנטרה לגברים בלבד" אינה פועלת, אני משער משום שטובלי דאג להוריד את הטקסט המפליל. הטקסט עדיין קיים במחסן של גוגל, בלינק הבא: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:k7bKmK7eO58J:w.portal-asakim.com/Articles/Article2649.aspx+&cd=2&hl=iw&ct=clnk&gl=il אם כי אני לא יודע אם נהוג להכניס לינקים מסוג זה, ולכן לא שיניתי דבר. תומר פרסיקו - שיחה 08:27, 16 במאי 2012 (IDT)

שלום לכם, אני לא מקבל מכם תגובות ואני לא מבין למה... בכל מקרה אני לא יודע מי זה החסידים של שי טובלי אבל מה שמתחולל כאן הוא מאוד בעייתי מבחינתי. אני פונה לביורוקרטור כי כפי הנראה צחי בעל עמדה מאוד ברורה ולא אובייקטיבית שמקשה עלי לשפר את הערך על שי כחלק מהחלטתי לעבות ערכים ולהוסיף ערכים של דמויות דומיננטיות בעולם הרוח בישראל ובעולם בכלל. הערך כרגע כתוב בצורה מגמתית, זה נראה יותר כמו ערך של תומר פרסיקו (9 קישורים לבלוג שלו?!?! אף אחד לא מרים גבה?) מאשר ערך על אדם שכתב 14 ספרים. מר פרסיקו היקר, מקריאה אודותיך אתה אדם מאוד מכובד. אני לא יודע לעומק את ענייניך עם מר טובלי, אבל לאור העניינים הרבים, שהגיעו גם לבית המשפט - נראה לי מכובד שלא תיקח חלק בדיון. במיד ותבחר שכן לעשות את זה אני אאלץ לבקש מביורוקרטור שיפעיל את המנגנונים המתאימים למנוע ממך. זה לא אישי, זה פשוט שיש ספק שמבחינתך - זה כן. Unveilingreality - שיחה 21:26, 29 במאי 2012 (IDT)

לפי דף המשתמש שלך ניתן להבין שאתה בעצם משתמש:Duran שכבר ניסה בעבר לערוך את הערך הזה, ראה דיון למעלה. כתבת אז שאתה חבר טוב של מר טובלי, אולי כדאי שגם אתה תפרט לעומק את ענייניך עם מר טובלי? לחברים טובים קשה לעשות עבודה אנציקלופדית טובה. 109.67.203.96 02:01, 30 במאי 2012 (IDT)

הגעתי לכן כדי לראות האם מישהו הגיב על הדברים שכתבתי במאי. אני רק רוצה להבהיר: מעולם לא כתבתי שורה אחת בערך של טובלי. לו הייתי כותב הייתי יכול להפוך אותו לערך באורך של זה של משפחת סימפסון. אני יודע דברים על טובלי שכמעט אף אחד לא יודע, פשוט משום שאני חוקר של התחום, וכן משום שהוא תבע אותי לדין והייתי צריך להגן על עצמי. הדבר היחיד שכתוב בערך שכולל אותי מדבר על אותה תביעה, וכתוב בשפה נייטרלית מאוד. למרות כל מה שחסידי טובלי מנסים לומר, אין לי שום עניין אישי עם טובלי. מה שיש לי איתו הוא מקצועי גרידא, מתוקף היותי חוקר ניו-אייג', הכותב על הנושא דוקטורט. חסידיו של טובלי מנסים בזמן האחרון לכבס את דמותו שהושחרה, והם כמובן היו רוצים מאוד לשנות את הערך כאן כשלב ראשון ומרכזי בדרך. אני מציע להיזהר מקולות "תמימים" שמנסים להעלות את העניין כאילו מתוך דאגה כנה (כמו אדון Unveilingreality, או אדון לסטר). לדעתי לא צריכה להיות בעיה שתוסף פסקה על שיטת "האור הלבן", אבל היא חייבת לעמוד בסטנדרטים כמובן. מאידך, אני עצמי כאמור הייתי יכול להוסיף כאן פסקאות רבות על משחקי השליטה והמין שטובלי המציא ו"העביר" את חסידיו, תוך כדי פגיעה נפשית לא פשוטה בכמה מהם (יש לי שמות ועדויות בכתב, כולל פניה לתצהירים בבית משפט). אישית אין לי כוח או זמן להיכנס לזה, אבל זה אפשרי. רק אבהיר שוב: תרמתי את התמונה, אבל לא כתבתי דבר בערך הזה, ולכן ממילא הניסיון להציג אותו כלא אובייקטיבי או אותי כבעל אינטרס אינו אלא שקר נוסף בסדרת השקרים שמפיצים תלמידיו של טובלי. תומר פרסיקו - שיחה 06:33, 15 ביוני 2012 (IDT)

התחלה חדשה[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, שמי אילון לסטר, אני שותפו של שי טובלי. איני מתכוון להסתתר מאחורי שם משתמש בדוי אלא מבקש דיאלוג ישיר ופתוח. מבחינתי כל מה שנכתב עד כה בעריכת השיחה שייך לעבר. אני חושב שבשלב זה אפשר לקרוא לילד בשמו; יש כאן שני בעלי אינטרס (כל מי שמעוניין שערך זה ישתנה ומהצד השני עורכי ויקיפדיה) ואפשר כעת להפסיק ולהסתתר מאחורי התדמית האובייקטיבית - המגמתיות של הערך הזה נוזלת מכל הכיוונים, כל אחד יכול לראות זאת ומהצד השני המגמה שלי היא שינוי התדמית של שי. איני מעוניין להתכתש עם איש מכם, להפך, אני מזמין את כל מי שמעוניין בכך לפגישה אישית במקום נייטרלי ובאווירה חיובית לגמרי (אף על פי שאני יודע שאינכם נוהגים לעשות זאת מכיוון שאיש אינו משלם לכם על הזמן שבו אתם משקיעים ממרצכם, ועל כך הערכתי הגדולה - כן ירבו כמוכם). אם לא נוכל להפגש לפחות נעשה זאת דרך הבמה הזו - איני מתכוון שתסירו שום דבר שאתם מאמינים בו, איני מתכוון למחוק את העבר, אלא רק לעדכן את ההווה. אני חושב שבנקודה הזו נוכל אולי להתחיל דרך הנקודות עליהן שנינו מסכימים. הייתי מעוניין לבקש הכנסת פסקה על האור הלבן. פסקה זו רלוונטית על פי חוקי ויקיפדיה. זו שיטה הקיימת למעלה מ 3 שנים, הוכשרו בה 120 מדריכים, התנסו בה למעלה מ 2,000 איש, לומדים אותה במכללת מהות, במגזר העסקי התנסו בה חברות כגון אמדוקס, security essence, שב"ס, בית חולים לניאדו, בילינסון ועוד. פורסמו לגביה מאמרים בגרמניה, אוסטריה ושוויץ (http://www.thewhitelight.de/?page_id=92)אחת לחודש מתקיימת בישראל סדנת האור הלבן ואחת לשלושה חודשים - בברלין. אשמח לשלוח לכם את הפסקה על מנת שתעמוד בסטנדרטים של ויקיפדיה. אני חוזר ואומר, אין בינינו שום מלחמה, אשמח לדבר באופן אישי עם כל מי שיחפוץ בכך, אני מקווה מאוד שנוכל לפתוח דף חדש ודרך חדשה. שלכם בחום רב, אילון. אילון לסטר - שיחה 12:28, 31 במאי 2012 (IDT)

הכתיבה בוויקיפדיה פתוחה בפני כל. יחד עם זאת, יש כללי כתיבה אחדים שעליהם אנו מקפידים. אני מציע שתעיין בהם לפני שתוסיף את המידע שאתה חפץ להוסיף. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 13:53, 7 ביוני 2012 (IDT)

משוב מ-18 ביולי 2012[עריכת קוד מקור]

ספר חדש שהוציא ב- 2012: האור הלבן- המדריך לאושר עילאי 109.160.187.13 00:20, 19 ביולי 2012 (IDT)

הייצר ומשיכתו[עריכת קוד מקור]

כל מה שאני יודע שכוחות האופל מורידים מידע לבני אדם ונותנים להם לחשוב שהם בדרך הנכונה , ולכן עצתי לכל מאמיני התורות למינהם . יש לנו תורה אמיתית נהנו ממנה , הרבה מאד בני אדם נופלים בתורות שאמורות להאיר את החיים, אבל תמיד משהו אחר מסתתר למטה ואוכל את הלמעלה מלמטה , שום כת אחרת לא ממש דוברת אמת , יש תמיד איזה יצר שדוחף אותך לשם , צריך לזהות את הייצר הזה לפני שניכנסים ללימודים של כתות , 87.69.181.116 01:20, 9 במרץ 2013 (IST)

משוב[עריכת קוד מקור]

הערך אינו משקף את מהותו של טובלי ואת העשייה האינסופית עד כדי התשה עצמית לעיתים קרובות, שהוא עושה למען הטובה הגבוהה של האנושות כבר מזה שנים. זהו ערך חלקי ושטחי ביותר, רכילותי, וחלקו אף שקרי. 46.120.194.158 22:48, 24 באפריל 2013 (IDT)

זכותו של כל אדם להציע שינויים בכל ערך ויקיפדיה, אם אכן יש לה, או לו, מידע אנציקלופדי אמין. ומן הראוי להירשם תחילה כדי להקל תקשורת עם העורכים האחרים. בברכה, Rafael Guri שיחה 07:49, 26 באפריל 2013 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 03:42, 9 ביולי 2013 (IDT)

מידע רב שנמחק, מדוע?[עריכת קוד מקור]

שלום. להלן מידע רב שנמחק מהערך. מדוע? <<בשנת 2014 מספר ממשתתפי הסדנאות של טובלי חזרו לישראל, ככל הנראה עקב סיבות כלכליות וקשיי הסתגלות וקליטה בגרמניה. בשנת 2015 נפרדו שי טובלי ואילון לסטר, ובמהלך הפירוד חזר האחרון לישראל. טובלי מקיים כיום חיים פרטיים בברלין, ומעביר הרצאות ופעילויות תוך כתיבת מספר ספרים עבור הוצאות ספרים גדולות בגרמניה ובעולם. ספריו תורגמו ונמכרו במקומות רבים בעולם- ארצות הברית, קנדה, גרמניה, שווייץ, אוסטריה, דרום קוריאה ועוד. >> בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 05:56, 30 ביוני 2016 (IDT)