ראלים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל תנועת הראלים, משמאל עם צלב הקרס ומימין ללא.

התנועה הראלית היא תנועה בינלאומית המאמינה שבני האדם על פני כדור הארץ נוצרו בתהליך של הנדסה גנטית על ידי חוצנים.

התנועה נקראת על שם הכינוי שניתן, לפי אמונת הראלים (Raelians), על ידי החוצנים למנהיג התנועה "ראל" (Raël), עיתונאי צרפתי בשם קלוד וריון, כאשר לדבריו נלקח לרכב חלל וקיבל את הבשורה על מנת להפיצה לאנושות.

הראלים מאמינים כי "ראל" הוא האחרון בשרשרת הנביאים ושקדמו לו משה, ישו, מוחמד ובודהא, והוא למעשה אותו משיח בן דוד לפי המסורת היהודית.

הראלים דוגלים בקידמה טכנולוגית והתפתחות מדעית כערכים מובילים אליהם בני האדם צריכים לשאוף. כמו כן התנועה תומכת בשיבוט בני אדם ואף מממנת ומבצעת מחקרים בנושא.

הראלים טוענים כי הצליחו לשבט תינוקת וכי שמה איב, אך מעולם לא הציגו כל הוכחה לכך[1].

לפי פרסומי התנועה, חברי התנועה ברחבי העולם מונים כ-100,000 איש ואשה, זאת חרף הדלפות מכתבי דואר אלקטרוני פנימיים ורשמיים המציגים מספר נמוך בהרבה.[2]

תחילתה של התנועה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוי לאסולאס (Puy Lassolas) אתר המפגש עם החוצן בו התבצעה נחיתת העב"ם לפי טענת חברי התנועה

התנועה הראלית נוסדה על ידי עיתונאי צרפתי בשם קלוד וריון, שטען כי נפגש עם חוצן שהגיע בעב"ם מפלנטה אחרת בדצמבר 1973. לדבריו, החוצן, אשר הציג את עצמו כיהוה מהתנ"ך, העניק פירוש חדש לתנ"ך כיצירה מדעית, וכי הם הבאים מהכוכבים יצרו את האנושות על ידי ניסויים גנטיים בעבר. לאחר שקלוד וריון שינה את שמו לראל, הקים את התנועה הראלית אשר דוגלת ומחזיקה בתאוריה זו של בריאת כדור הארץ. חברי התנועה אינם מאמינים באל, או בכל דבר רוחני מעין רוחות נשמות וגלגולים, או כל מיני אנרגיות שונות המיוחסות לנושאי העידן החדש.

ספרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

התנועה פרסמה שורה של ספרים המתארים ומסבירים את אמונתם. הספרים, רובם נכתבו על ידי "ראל", בהם:

  • "האמת על האלוהים", הספר הראשון אשר נכתב על ידי "ראל" - מתאר את המפגש הראשון בינו למנהיג החוצנים. המפגש התרחש ברכב חלל ב-13 בדצמבר 1973 ובמהלכו הוסבר לו כיצד בראו החוצנים, שלפי טענתם נקראים "אלוהים", את בני האדם והודגם לו כיצד כל סיפורי התנ"ך, הברית החדשה, הקוראן ואחרים מסבירים ומחזקים טענה זאת. באותו מפגש גם נתבקש להתחיל ולהפיץ את האמת ברחבי העולם.
  • "החוצנים לקחו אותי לפלנטה שלהם" מאת "ראל" - ספרו השני של "ראל" מתאר את ביקורו של מנהיג התנועה בכוכבם של ה"אלוהים" ובו גם מתוארות הדרישות של החוצנים מאיתנו בני האדם.
  • "כן לשיבוט אנושי" מאת "ראל" - ספר המסביר מדוע על בני האדם לשאוף לא רק ליצירת תעתיקים לבני אדם קיימים אלא גם ליכולת שכפול הזיכרון והאישיות של אדם כלשהו לתעתיק החדש של גופו ובכך למעשה להבטיח חיי נצח (דבר שבדתות קודמות מובטח למי שמוגדר "צדיק" על פי אותה דת לאחר מותו).
רעיון התנועה: שיבוט בני אדם כדי לזכות בחיי נצח

השגרירות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפי אמונת הראלים, החוצנים אינם רוצים להיתפס כפולשים כאשר יגיעו לחדש את קשריהם עם בני האדם באופן רשמי ולכן הם מבקשים שתיבנה עבורם שגרירות ששטחה יחשב תחת ריבונותם. בניית שגרירות זאת, לדבריהם, תתפרש על ידי החוצנים כהזמנה רשמית. במהלך ממשלת יצחק רבין השנייה אף הוגשה בקשה להקצאת שטח לשגרירות זו בקרבת ירושלים, אך הבקשה נדחתה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

חייזרים קדומים

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא ראלים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ רויטרס, המדענים ספקנים: האמנם נולדה תינוקת משובטת?, באתר ynet, 28 בדצמבר 2002
  2. ^ "Raelian Membership (Sep 2017) - Email Report from Leon Mellul". Raelian Leaks (באנגלית). 7 באוקטובר 2017. בדיקה אחרונה ב-8 באוקטובר 2017.