שיחת משתמשת:85malak

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, 85malak, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
Ldorfmanשיחה 17:12, 18 בדצמבר 2014 (IST)

תיוג חנה[עריכת קוד מקור]

הי חנה, בדיקה חנה --85malak - שיחה 18:24, 18 בדצמבר 2014 (IST)

מטלה אקדמית[עריכת קוד מקור]

הי, בהמשך להדרכה היום, להלן קישורים לדף המיזם ודפי עזרה:

בחתימה שלי נמצא גם קישור לדף השיחה שלי. אני אלווה אותך בהנחיות בדף השיחה הזה. אני מזכירה לך שתוכלי להגיע לטיוטה שלך דרך הקישור "תרומות" במעלה הדף. אם יש לך שאלות אני מבקשת לשאול אותן כאן, תלחצי על קישור [עריכת קוד מקור] ליד שם הפרק ותעני. אל תשכחי לחתום עם 4 טילדות. שיהיה בהצלחה פרח חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:33, 18 בדצמבר 2014 (IST)

סועאד סבאח[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום 85malak,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "סועאד סבאח" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:85malak/‏סועאד סבאח". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה!‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:16, 8 במרץ 2015 (IST)

חנה שלום אני הסתבכתי יש לי שני ערכים רזאן זיתונה וסועאד נא ליצור עבורי טיוטה עבור שני הערכיםחנה Hanay‏ 10:35, 11 במרץ 2015 (IST)
שלום לך,
ראשית, תיקנתי כעת, אבל אבקש להקפיד על כך מעתה: בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם.
למען הסדר, אלה שני הדפים בהם הינך עובדת על הערכים:
האם נוכל לעזור במשהו בשלב הנוכחי? Ldorfmanשיחה 23:50, 11 במרץ 2015 (IST)

משתמשת:85malak/סועאד סבאח[עריכת קוד מקור]

שלום מאלאק, העברתי את הטיוטה שלך לשם משתמשת:85malak/סועאד סבאח. תמשיכי לערוך בקישור זה. היה נחמד לשוחח איתך. בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:06, 18 במרץ 2015 (IST)

משתמש:Hanay שלום חנה, גם אני נהניתי לדבר אתך ,את אישה יוצאת דופן,אהבתי את תרומתך ואהבתך לעזור לאחרים,לגבי הערך של סועאד סבאח ,מה את חושבת? האם זה מוכן ?--85malak - שיחה 09:12, 22 במרץ 2015 (IST)
שלום מאלק, תודה רבה. אני רק מבקשת שתעני לי כאן בדף השיחה שלך ולא בטיוטה שלא נועדה להתכתבויות אלא לכתיבת הערך. כדי לענות לי לחצי על הקישור [עריכת קוד מקור] משמאל לכותרת והנושא ייפתל לך למצב עריכה. תעני לי מתחת לתגובה האחרונה שלי. אסתכל יותר מאוחר יותר ביסודיות על הטיוטה שלך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:09, 23 במרץ 2015 (IST)

הערותיי לטיוטה על סועאד סבאח[עריכת קוד מקור]

עברתי על הטיוטה, עדיין לא קראתי ביסודיות אבל יש מספר דברים שעליך לשים אליהם לב.

 1. בעעית רווחים בין סוף מילה לפיסוק או בתוך המילה - זאת בעיה ידועה שנוצרת בהעתקה ממסך וורד. יש לעבור ולתקן למשל: "סועאד סבאח נולדה בעיראק ב 22 במאי בכווית". שימי לחב לרווח בין האות ב לתאריך. או "(בערבית:الشيخ "محمد الصباح1892)שנשא". שימי לב שאין רווח בין השנה 1892 למילה הבאה אחריה. אותה בעיה קיימת בסוף משפטץ רווח בין באות האחרונה לפיסוק.
 2. תאריך - בעברית לא כותבים ב15ספטמבר1961 אלא ב-15 בספטמבר 1961. חסר לך כאן מקף בין הב ל-15. וגם בעיית רווחים.
 3. משפטים לא מתאימים למשל "וציירה תמונות והעריצה בכל מי שעוסק בה" המילה העריצה לא מתאימה לכתיבה אנציקלופדית. עדיף לכתוב במילה העריכה.
 4. מקורות - כשאת כותבת משפט כמו "סועאד נחשבת לאחת המושררות הערביות המופרסמות בעולם" את צריכה להביא לכך מקור. גם המשפט "סועאד אישה חזקה פמיניסטית" הוא בעייתי. "חזקה" זאת חוות דעת, לא עובדה. יש להסיר אותה. בומקרה הזה אין גם צורך לציין שוב שהיא פמיניסטית, זה מופיע בפתיח של הערך.
 5. קישורים חיצוניים - עליך לעצב אותם כך שלא יראו את כתובת האינטרנט הערומה אלא טקסט הסבר מהו הקישור אליו את מפנה. ואם הקישור הוא לאתר בערבית, כתבי בסוגריים הסבר בעברית לטובת קוראי העברית. להסבר טכני ראי עזרה:קישורים. העברה לגבי הסבר בעברית רלוונטית גם להערות השוליים.
 6. שמות בערבים לדמויות שאין להם ערך בוויקיפדיה העברית - כתבת "ממשוררים ערביים כמו:"אל מותנבי" ו"אבו תמאם". כל משורר ידוע ראוי לערך ולכן יש לעשות קישור אדום, ואם אין ערך בוויקיפדיה העברית יש לציין את שמם בסוגריים בערבית. רק בדקי שזה התעתיק הנכון ושאין עליהם ערך. ההערה מתייחסת לכל דמות המופיעה בערך ויש לה חשיבות אנציקלופדית.
 7. הפרק "ספרות -שירה" אם הספרים לא תורגמו לעברית, יש לציין את שמם בשפת המקור והתרגום לעברית בסוגריים. ויש להביא את כל הפרטים הביבליוגרפים של הספרים כולל ההוצאה. אנא רשמי את הפרטים על פי הכללים בויקיפדיה:ביבליוגרפיה. אפ הספר תורגם לעברית, אז יש להביא גם את פרטי הספר שיצא בעברית.

חלק מההערות שלי רלוונטיות גם לטיוטה משתמשת:85malak/רזאן זיתונה. אנא תקני גם שם בהמשך חבל לי לכתוב את ההערות האלה שוב. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:32, 24 במרץ 2015 (IST)

הערותיי לטיוטה מס' 2[עריכת קוד מקור]

שלום מאלאק, עברתי על הטיוטה שלך, להלן התייחסותי:

 1. ניסחתי מחדש חלק מהמשפטים שיהיו ברורים יותר בעברית וגם מתאימים יותר לניסוח אנציקלופדי. תקראי שוב ותבדקי שהבנתי את כוונתך נכון.
 2. ישנם מספר משפטים שלא הבנתי אותם בכלל, הכנסתי בקשת{{הבהרה}} את יכולה לקרוא את הערותי כשאת מניחה את החץ של העכבר על הבקה, וגם במצב עריכה.
 3. אני חוזרת על הערתי הקודמת שלא טופלה על ידך עליך לעצב אותם כך שלא יראו את כתובת האינטרנט הערומה אלא טקסט הסבר מהו הקישור אליו את מפנה. ואם הקישור הוא לאתר בערבית, כתבי בסוגריים הסבר בעברית לטובת קוראי העברית. להסבר טכני ראי עזרה:קישורים. העברה לגבי הסבר בעברית רלוונטית גם להערות השוליים.
 4. הערה חוזרת - שמות בערבים לדמויות שאין להם ערך בוויקיפדיה העברית - כתבת "ממשוררים ערביים כמו:"אל מותנבי" ו"אבו תמאם". כל משורר ידוע ראוי לערך ולכן יש לעשות קישור אדום, ואם אין ערך בוויקיפדיה העברית יש לציין את שמם בסוגריים בערבית. רק בדקי שזה התעתיק הנכון ושאין עליהם ערך. ההערה מתייחסת לכל דמות המופיעה בערך ויש לה חשיבות אנציקלופדית.
 5. הערה חוזרת - # הפרק "ספרות -שירה" אם הספרים לא תורגמו לעברית, יש לציין את שמם בשפת המקור והתרגום לעברית בסוגריים. ויש להביא את כל הפרטים הביבליוגרפים של הספרים כולל ההוצאה. אנא רשמי את הפרטים על פי הכללים בויקיפדיה:ביבליוגרפיה. אפ הספר תורגם לעברית, אז יש להביא גם את פרטי הספר שיצא בעברית.

חשוב שתתקני על פי הערותיי ולא תתעלמי מהן, כדי שאפשר יהיה להעביר את הערך למרחב הערכים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:53, 4 באפריל 2016 (IDT)

משתמשת:85malak/רזאן זיתונה[עריכת קוד מקור]

משתמשת:Hanay שלום חנה , אני לא מצליחה להוסיף את התמונה למרות שהעליתי אותה לוויקישיתוף.--85malak - שיחה 13:28, 22 במרץ 2015 (IST)

שלום מאלאק, כפי שכתבתי לך ההתכתבות צריכה להיות בדף השיחה. שיצי לב שעכשיו אנחנו מנהלות דיון בשני נושאים נפרדים ואני מבקשת לא לערבב את הדיונים. אבדוק את נושא התמונה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:12, 23 במרץ 2015 (IST)
לפי בדיקתי לא העלית אף קובץ לויקישיתוף וגם לא לוויקיפדיה העברית. האם קיבלת ממנה תמונה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:14, 23 במרץ 2015 (IST)
משתמש:Hanay שלום חנה, מה דעתך לגבי הערך של זיתונה ??? --85malak - שיחה 13:27, 20 באפריל 2015 (IDT)
שלום לך, אני מעדיפה שנתכתב כאן בדף שיחתך. הערך דורש עוד עבודה:
 1. יש בעיה של רווחים מיותרים למשל "האם עבדה כ מורה. ב 1999 ". כנ"ל: " הייתה פועלת פוליטית לתקופה ארוכה ב סוריה". עליך לעבור ולבטל את כל הרווחים המיותרים. בנוסף אם משתמשים באותיות בכל"מ לפני מספר יש להוסיף מקף כלומר ב-1999.
 2. המשפט "ב1987 -1991 עצרה אותה ממשלת סוריה על רקע פעילויותיה," לא ברור. האם היא נעצרה ל- 4 שנים? אם כן יש לכתוב בין השנים 1991-1987 היא נעצרה על ידי ממשלת סוריה. אם מודבר בכך שהיא נעצרה פעמיים בכל שנה בנפרד אז יש לנסח היא נעצרה על ידי ממשלת סוריה בשנת 1987 וב-1991.
 3. עליך לעצב את הקישורים החיצוניים בפרק קישורים חיצוניים כפי שהסברתי בהדרכה. כנ"ל הקישורים החיצוניים בפרק הערות שוליים. ראי עזרה:קישורים.
 4. את הערת שוליים 1 איני מבינה, אים הקישור הזה תומך המידע שאת כותבת שם. זאת סתם רשימה?
אנא עני לי כאן. תלחצי על הקישור [עריכת קוד מקור] משמאל לכותרת, ותגיעי למצב עריכה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:10, 21 באפריל 2015 (IDT)

טרב עבד אלהאדי[עריכת קוד מקור]

שלום לך, דף המשתמש לא מיועד לכתיבת טיוטה. אני ממליצה שתעתיקי את הטקסט שכתבת ל-> משתמשת:85malak/טרב עבד אלהאדי חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:52, 3 בספטמבר 2015 (IDT)

הי, מה קורה עם הטיוטה שלך? מזמן לא ערכת אותה. אשמח לעדכון. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:57, 10 במאי 2016 (IDT)