שיחת משתמש:בש גיול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, בש גיול, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 05:21, 21 בספטמבר 2008 (IDT)

עצה ידידותית[עריכת קוד מקור]

אינני צד בעניין ואינני מבין בנושא הערך. אני מציע לך לשקול שוב את דרך התבטאותך בדף השיחה של משתמש:שנילי. גם אם אינך מסכים איתו, אין שום סיבה לכנות אותו כך. הוא משתמש מוערך מאוד וסביר להניח שיש סיבה לעריכתו. כמו כן, אני מציע לך לקרוא שוב את ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה. בברכה yanshoof - שיחה 11:35, 21 בספטמבר 2008 (IDT)

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
  גובלין - שיחה 13:36, 21 בספטמבר 2008 (IDT)

הועבר מהמזנון - לא דיון מדיניות[עריכת קוד מקור]

מה זו הרוח הרעה הזו?[עריכת קוד מקור]

כתבתי ערך חדש טלסקופ_דובסוני. לטעמי הערך נאה ושימושי. השקעתי בו מספר שעות.

לאחר שסיימתי והסרתי תבנית "בעבודה" החל ריטואל חוזר של מחיקת קישורים חיצוניים על ידי מפעילים.

כתבתי לכל אחד מהמפעילים בדף השיחה שלו, שיחזרתי, הוספתי הסבר בדף השיחה של הערך... כמו לדבר אל הקיר. שוב מופיע מפעיל זה או אחר, לא טורח להציץ בדף השיחה (או שזה פשוט לא מעניין אותו) ומוחק את הקישורים.

אולי יש להזכיר למפעילים שאחד מכללי ההתנהגות הוא שיש לפנות לכותב הערך אם מתכוונים לבצע בו שינוי מהותי?

בש גיול - שיחה 13:17, 21 בספטמבר 2008 (IDT)

עקבתי אחרי עריכותיך ובירכתי אותך לשלום עם בואך לוויקיפדיה. סייעתי לך להעלות תמונות מויקישיתוף, מתוך אמונה שאתה משתמש חדש הזקוק לעזרה, ויש להאיר לך פנים. הדרך בה דיברת לשנילי בדף שיחתו גרמה לי להצטער על כך. לפני שמדברים באופן רם על "מפעילים" יש לזכור מספר כללי נימוס בסיסיים, שהפרת את כולם. אם כתיבת ערך על ידך כרוכה בשימוש במילים בהם השתמשת כלפי שנילי, ובהודעה מתסיסה במזנון, אני סבור שזה לא שווה את התמורה. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 13:22, 21 בספטמבר 2008 (IDT)
כלומר, לשנילי מותר להתעלם מכלל מכללי ההתנהגות, ולי לא? כמה נעים. אני לא מסכים אתך. אשר לצערך על הארת הפנים - אל תצטער, ההערה הזו שלך מחקה את אותה הארת פנים מבלי להשאיר שריד וזכר.
רוח רעה, כבר אמרתי.
בש גיול - שיחה 13:26, 21 בספטמבר 2008 (IDT)
והנה פרק נוסף - המפעיל גובלין קרא את דף השיחה, לא התרשם, ושוב מחק. ללא נימוקים, כמובן.
ראייה נוספת לכך שלפחות חלק מהמפעילים משתוללים ושמים פס על כללי ההתנהגות.
בש גיול - שיחה 13:37, 21 בספטמבר 2008 (IDT)
בש גיול שלום. ראיתי שכתבת ערך נחמד מאוד, ועל כך ישר כוח. עם זאת יש לשים לב לכללים שגובשו כאן, במיוחד כאשר זה הערך הראשון שלך ואתה עדיין קצת "טרי" בהתנהלות כאן. שמות של חנויות גובלות בפירוט יתר. אם שמות של חברות בינלאומית לעיתים נמחקות בשל הנימוק פרסומת כל שכן חנויות. הויקיפדיה רגישה לפרסומת, גם כאשר מי שמציב קישורים אליהם איננו קשור. מעבר לכך, זהו לא ידע אנציקלופדי אלא ידע שימושי, וויקיפדיה איננה מתיימרת להיות מדריך שמושי. זה לא נעים שמוחקים לך משהו שטרחת עליו, אבל זה גם לא כל כך נורא. לא צריך להעלב מכך, ובוודאי שלא לפתוח במלחמת עולם. כדאי קצת להרגיע את הויכוח הזה, והייתי ממליץ לך, להרפות קצת בעניין החברות המשווקות, ולנסות להרחיב בנתונים אנציקלופדים לגבי הטלסקופ, למשל ההבדל שבינו לבין האחרים, הקטרים השונים ועוד. יש לך הרבה מה לתרום בנושא, וכדאי שתתמקד בדברים המועילים להרחיב אופקים לציבור כולו, ולא בחנויות משווקות שיועילו לכמה משוגעים לדבר שרוצים לקנות טלסקופ. --אפי ב. • התחברו לרגשות שלכם • 13:53, 21 בספטמבר 2008 (IDT)
שלום אפי, ותודה על תגובתך.
אלמלא הייתי מה"משוגעים לדבר" כמו שקראת לזה, לא הייתי טורח מלכתחילה לכתוב ערך על הדבר. ויקיפדיה מרוויחה לא מעט מ"משוגעים לדבר", אם אני לא טועה.
מעבר לכך - אני בספק אם פרט למשוגעים לדבר - וגם ויקיפדים שתשומת לבם תוסב לויכוח זה - יהיה מי שימצא עניין בערך. זה ערך בנושא מאד מסויים. לטעמי אם יש מקום לערך, אז יש מקום לכתוב אותו כמו שצריך.
בש גיול - שיחה 14:05, 21 בספטמבר 2008 (IDT)
נ.ב. הן הערך והן הקישורים נובעים מכך שהתחברתי לרגשות שלי ;-)
בש גיול, אנא, קרא היטב את מה שאפי כתב, כל מילה זהב. הוא לא אומר שהערך מיותר, ודאי שלא, הוא מברך אותך על כתיבת הערך, ואני מצטרף. העניין הוא שאם נשים את כל החנויות שמוכרות טלסקופים כאלה בעולם, זה לא יגמר, נכון? מילא פה, בערך על הטלסקופ, אבל האם אתה מציע שנקשר גם לכל החנויות שמוכרות מזון למשל? זכור, המטרה של כולנו זהה, אז אם נפעל יחד ניצור אניצקלופדיה מעולה, ועם נלחם לא נרוויח דבר. זכור גם שאתה נכנס לתוך קהילה ותיקה עם דרכי התנהלות מסויימים, אני יודע מנסיון כמה זה לא פשוט, וכמה זה נראה כאילו אתה צודק וכולם טועים, אך כדאי ללמוד איך מתנהלת הקהילה לפני שמתרגזים, וגם אם אתה צודק - יש דרכים שקטות ונעימות להשיג את מבוקשך, בברכה, נינצ'ה - שיחה 14:13, 21 בספטמבר 2008 (IDT)
יש כאן שני עניינים: הצורך בנימוס בסיסי ושאלת עריכה הנוגעת לקישורים חיצוניים. לגבי הצורך בנימוס - זו באמת בעיה כלל ויקיפדית, שהיא לדעתנו הגורם לחלק גדול מהמריבות המכוערות שמתרחשות לעתים בין ויקיפדים ותיקים. מריבות שגורמות לאי נחת רבה אצל כלל המשתמשים. עם זאת, ניתן להיות יותר סלחניים כלפי משתמשים חדשים ולהסביר להם בסבלנות את האופי הרצוי של שיחות פנים ויקיפדיות. לגבי שאלת העריכה, יש להמשיך לדון בה בדף השיחה. ייתכן שהמקום הראוי הוא דווקא בשיחה:טלסקופ ולא בדף שיחה של סוג ספציפי של טלסקופ. הסוגייה במקרה זה לא פשוטה, ויש שיקולים לכאן ולכאן. מלמד כץשיחה 14:16, 21 בספטמבר 2008 (IDT)

טלסקופ דובסוני[עריכת קוד מקור]

קראתי את הערך ואני מלא הערכה למה שכתבת ביומך הראשון כאן. מעבר למה שנכתב כבר על ידי קודמי רציתי ליידע אותך, שמרגע שתוגדר כמומחה בתחום (ואני חושב שכל מי שיקרא את הערך יבין זאת) יוכל כל מתענין בנושא לפנות אליך או בדף השיחה, או בדוא"ל פרטי ולשאול אותך כל שאלה שתשובה לה עשויה להתפרש כפרסומת. לכן אני מציע לך להניח לקישורים (שדרך אגב, מופיעים במספר עותקים בגרסאות הקודמות של הערך, אתה מוזמן לעיין בלשונית הזו) ולהותיר את הערך ללא הקישורים לחנויות.

אין בכל הכתוב מעלה משום שמץ של הבנה לסגנון בו קיבל אותך ויקיפד ותיק (שגם לא טרח לתקן אותך לגבי אי היכללותו במנין המפעילים). חשוב במיוחד להסביר את המנגנון הלא פשוט של הויקיפידה למשתמשים חדשים, שאין סיכוי שיעכלו בזמן קצר את כל הדקויות והרגישויות שנבנו בחמש השנים האחרונות.

בקיצור - אל תתיאש, תמשיך לכתוב בתחום שבו אתה מתמחה ומעטים מאוד אחרים מבינים בו, ויהיו רבים שינסו לעזור לך, גם בצעדיך הראשונים וגם בהמשך. --Yoavd - שיחה 16:46, 21 בספטמבר 2008 (IDT)

חותם על כל מילה. נינצ'ה - שיחה 18:29, 21 בספטמבר 2008 (IDT)

אסטרונומיה (תחביב)[עריכת קוד מקור]

אתה כותב ערך יפה מאוד וכל הכבוד לך על כך אבל לדעתי עדיף יהיה אם תאחד את הערך כבר עכשיו לתוך הערך אסטרונומיה. כמו כן בויקיפדיה לא מקובל לכתוב מדריכים ועל כן אני לא חושב שיש מקום לכותרת "כיצד לבחור טלסקופ ראשון". לעניות דעתי, עדיף יהיה גם אם תקצר קצת בפירוט על הציוד. מעבר לכך אתה עושה עבודה טוב ואני מקווה שתמשיך כך.--Yumetriz - שיחה 18:44, 21 בספטמבר 2008 (IDT)

אכן. ויקיפדיה איננה מדריך. יש מקום לערך על אסטרונומיה בתור תחביב, אך אין להציג את הנושא בצורה שאתה מציג אותו. גילגמש שיחה 18:45, 21 בספטמבר 2008 (IDT)

כתיבה בוויקי[עריכת קוד מקור]

שלום,

כדאי מאוד שתקשיב למה שנאמר לך אתמול. המשך כתיבה חסרת התייחסות סתם תביא לכך שימחקו לך חלקים גדולים מהערך וחלקים אחרים יועברו למקומות אחרים. אני שב ומציע לך לקחת חונך מבין הוויקיפדים הוותיקים. גילגמש שיחה 10:53, 22 בספטמבר 2008 (IDT)

והערה טכנית
במקום למידע נוסף ראה טלסקופ שובר-אור עדיף להשתמש בתבנית ערך מורחב בצורה
Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – טלסקופ שובר-אור
חנה ק. - שיחה 11:05, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
תודה, חנה. אתקן בהתאם.
בש גיול - שיחה 11:13, 22 בספטמבר 2008 (IDT)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

 1. ברוך הבא.
 2. ויקיפדיה זקוקה לאנשים המסוגלים לכתוב ברמה טובה, בכל תחום. הפעילות שלך תתקבל בברכה.
 3. מאידך, תהיה מוכרח להסתגל לעבודה בצוות. אף אחד אינו חייב לך כלום.
 4. ולכן, אם לא תקפיד על סגנון שיחה נעים המכבד את בני השיח שלך, ימצא מי שיחשוב, בצער, (אני למשל) שעדיף לויקיפדיה בלעדיך.
 5. פרקטית, בכל ערך שבו אתה נכנס לויכוח, אני מציע שתציג את השינויים שאתה מציע באופן ברור בדף השיחה, ותחכה לדעות נוספות. יתכן שתגלה שגם הוויקיפדים הותיקים הספיקו ללמוד דבר או שניים. עוזי ו. - שיחה 12:07, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
אין די באזהרה. חסמתי את המשתמש לשלושה ימים לאור דבריו בשיחת משתמש:Gilgamesh, ואם סגנונו לא ישתנה מקצה לקצה בתום תקופת הרגעה זו, ייפרדו דרכינו. ‏odedee שיחה 12:10, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
הנ"ל תקף משתמשים נוספים מלבדי. גילגמש שיחה 12:19, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
 1. שלום עוזי.
 2. תודה על הברוך הבא, נעים להכיר
 3. מצטער לתקן אותך: אנשים בהחלט חייבים לי, על פי הכללים. הם מחוייבים לעזור במקום להכשיל ולקיים את כללי הקהילה.
ביומיים שאני פה כבר הספקתם (אני מדבר בלשון רבים מאחר ולא מדובר באדם בודד)
 • לשנות ערך שכתבתי בלי לקיים את כלל הקהילה שמוטב לפחות ליידע, אם לא להתייעץ, עם כותב הערך.
 • להתעלם מבקשות שלי לדיון בעניין בדף השיחה של הערך ובדפי השיחה של המשתמשים האמורים.
 • להעיר לי על סגנונו ותוכנו של ערך שעדיין לא נכתב.
כל אלו הם עבירות על כללי הקהילה שלכם. אם אתם כותבים כללים שמיושמים רק על "אנשים אחרים" ולא על עצמיכם אז אין ספק שמקומי לא בינכם. עד כה רק חגי (אדלר) ציין שקבלת הפנים לה "זכיתי" אכן חרגה מכללי הקהילה.
בש גיול - שיחה 13:31, 22 בספטמבר 2008 (IDT)

גן "שולה"[עריכת קוד מקור]

אני נדהם כל פעם מחדש לראות איך מקבלים כאן חברים חדשים. בגן "שולה" היו נותנים להילד החדש להיות ראשון בתור למגלשה, ומסבירים לו יפה ובשקט שצריך להוריד נעליים כשעולים על המזרן, גם אם הוא כבר מילא אותו בוץ. ניסיתי לחפש על מה המהומה. אולי פיספסתי חלק מהדברים. לא הבנתי מה העליב את שנילי, ואם גילגמש נעלב מכך שאמרו לו שהוא מגעיל, אני מבקש ממנו ומבש לעשות "שולם שולם". חלקכם נמצאים בגן הילדים הזה הרבה זמן ושוכחים איך זה להיות חדש בגן. באים עם הרבה התלהבות ורצון טוב, ואז מגיע מישהו ומשחזר לך בלי מילה, בלי הסבר, דבר שנחווה כמתקפה הרבה יותר אלימה מהעלבונות בעקבותיהן בש נחסם. אז נכון, זה חוקי לשחזק במקרים האלו, אבל זה לא מספיק ללכת לפי החוקים. צריך לזכור שכולם פה בני אדם וכולם באים בכוונה טובה.

בבקשה, תסירו את החסימה, ואל תמהרו להפעיל אותה כל כך מהר. בש, תמצא מישהו שאתה יכול לדבר איתו ויכול להסביר לך את החוקים כאן. לפעמים מרוב זה שכולם מנסים להגיד לך איך להתנהג זה מרגיש כאילו כולם מתקיפים אותך, גם אם הם ניסו לעזור. הם קשים ומעיקים לפעמים (החוקים והאנשים), אבל ככה זה בגן חדש. אני עצמי עוד לא הבנתי את כל החוקים ומרגיש לפעמים שאני הולך בין הטיפות. כנראה שזה שווה את זה, כי למרות כל הפעמים שכעסתי כאן, בסוף אני חוזר לכתוב.

מקווה שלא העלבתי אף אחד. שנה טובה וגמר חתימה טובה. רוליג - שיחה 15:46, 22 בספטמבר 2008 (IDT)

המשתמש היה צריך להחסם לאחר התגובה הראשונה שלו לשנילי ("לא אפתח פה מלחמת עריכה עם מטומטם צר מוח"). עוזי ו. - שיחה 16:00, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
אני מבקש לא לשים מלים בפי. כתבתי שאני מקווה שזה לא מה שהולך לקרות, כלומר שאני לא מדבר עם מטומטם צר מוח. לאחר הערה (ראה פה בדף השיחה) הניסוח נראה לי בוטה, ותוקן. בש גיול (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
גם אם נעשו טעויות כאלה ואחרות אין זה תירוץ להתנהגותו של בש גיול. צורת הדיבור של כל המשתמשים כלפיו הייתה מנומסת ואדיבה בעוד שהוא בחר לענות בצורה תוקפנית ומעליבה ועל כך הוא נחסם. אני מקווה שהוא ירגע מעט ויקרא את המדריכים ויפעל לפי העצות שהוא קיבל.--Yumetriz - שיחה 16:09, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
צורת הדיבור כלפי הייתה מנומסת ואדיבה? אני שמח לשמוע. איפה למדת נימוס ואדיבות- במשפחת אברג'יל?
הדבר הראשון ששמעתי מויקיפד היה איום בחסימה (ראה דף שיחה גובלין, שאולי הוא כן ואולי הוא לא "משתמש קש" של שנילי). בהמשך באו האזהרות של גילגמיש, שאף פעם לא כתב מה מפריע לו בכתיבה שלי, אבל הבהיר שזה מפריע לו מאד.
התוקפנות באה מצדכם, לא מצידי. היא מתחילה בשנילי וויקיפדים אחרים שהתעלמו מכללי הקהילה ושינו ערך בלי להודיע. המשיכה בסדרה של שינויים למרות בקשה מפורשת הן בדף השיחה של הערך והן בדף השיחה של המשתמשים האמורים, המשיכה באיומים של גובלין ולאיומים ולהתקרצצות של גילגמיש.
בש גיול - שיחה 18:51, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
טוב, אני שמח שלפחות אני לא הוכרזתי כמשתמש הקש של שנילי. גילגמש שיחה 19:01, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
השיחה הזו, לכשעצמה מצדיקה חסימה לצמיתות. ייתכן שהדבר יעלה בכך שלא נדע איפה אפשר לקנות טלסקופ מסוג דובסון, אבל מצד שני זה מאוד ישפר את השיח הציבורי כאן, ואם יש סתימה בקריית עקרון אנו כבר יודעים מה לעשות. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 19:40, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
חבל לך להמציא תירוצים חדשים. אתה יכול להגיד שבן שיחך הוא "מטומטם צר מוח לכאורה", וככה יחסמו אותך לכאורה לצמיתות ושלום על ישראל. עוזי ו. - שיחה 22:02, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
לבקשתך - אתה מטומטם צר מוח לכאורה. בש גיול - שיחה 17:14, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
זה לא פעם ראשונה שאני עד למצבים האלו. גם אני חשתי בהתחלה שמתקיפים אותי לחינם. משתמשים חדשים לעיתים קרובות חשים מותקפים בתגובות לעריכות הראשונות. הסיטואציה המקוונת גורמת לתחושה של חוסר אונים מול המערכת המאורגנת והוויקיפדים מרובי הסמכויות (בעיה שיש גם לחלק מהמשתמשים הוותיקים). להרגיש חסר אונים כשאתה נמצא תחת מתקפה (ובש, אני לא מדבר עליך ספציפית), מוביל בקלות להתבטאויות קיצוניות. גם אם הוא אולי אמר שמישהו מטומטם, ורמז שאחר קרציה, זה לא בדיוק תקיפה בנשק חם. צריך לשמור על פרופורציות. אפשר לגלות קצת בגרות וסבלנות (גם בש, גם כל האחרים). אני לא מכיר את בש (מה זה השם הזה??), אבל אני חושב שכל מי שיש לו רצון ויכולת לתרום לכאן, צריך לתת לו כמה ימי חסד. אני משוכנע שהוא לא בא לקלקל ולא לקלל, אז אולי אפשר לפתור את זה בדרך אחרת? רוליג - שיחה 22:14, 22 בספטמבר 2008 (IDT)
מה רע בשם בש? קצר וקליט, ואני בטוח שיש לו משמעות חיובית באיזו שפה שאני לא מכיר. בש גיול - שיחה 17:07, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
גם חסימה היא לא בדיוק תקיפה בנשק חם. הכללים בגן שלנו פשוטים: מי שמדבר לא יפה כי עיצבנו אותו, הולך הביתה. מי שרוצה לשחק בקוביות עם כולם, צריך ללמוד להתנהג. עוזי ו. - שיחה 22:33, 22 בספטמבר 2008 (IDT)


קשה להאמין כמה מרץ, כתיבה ומעורבות מספר מפעילים הושקעו כאן, כאשר הדברים האחרונים של עוזי נכתבו יום אחרי שהמשתמש כתב את המילים הראשונות בויקיפדיה. גם אם טעה, אין נסיון רציני לעודד אותו להצטרף לקהילה, לנסות להסביר לו את הכללים. גם אם עודדי, גילגמש ועוזי צודקים בכל דבר, התוצאה הסופית היא שמישהו שמבין בתחום שמעטים יכולים לתרום לו מרגיש בוודאי רע מאוד, כרגע הוא חסום, וכל הסיכויים שלא ישוב לכתוב כאן. אם הקהילה היתה תומכת יותר במשתמשים חדשים, היו מגיעים למפגשיה 500-700 אנשים בחלוף חמש שנים, ולא 30-50. אנו צריכים לבנות בסיס רחב, ולא לדחות כל מי שטועה במילותיו הראשונות בדף השיחה. --Yoavd - שיחה 07:27, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
אין המדובר ב"טעות במילותיו הראשונות בדף השיחה" אלא בתשפוכת מילים מכוערת, שאינה ראויה לאף אחד, חדש כוותיק. מהרגע הראשון שלו כאן הוכיח בש גיול גסות רוח. כמו שכתבתי למעלה בירכתי אותו עם בואו וסייעתי לו להעלות תמונה של הטלסקופ בערך שכתב. לו היה מתנהג באדיבות אנושית בסיסית, ולא מדבר מייד ביום הראשון שהגיע לכאן על "מפעילים" ועל "צרות מוחין" ו"השתן עולה לראש", הייתי ודאי מסייע לו, כמו גם שנילי. על נוכחותו במפגש אני מוותר. ממה שקראתי עד כאן נראה לי שהיה מנסה למכור לי טלסקופ בהנחה, כאשר בה בעת הוא קורא לי מטומטם צר מוחין שהשתן עלה לו לראש. איננו זקוקים כאן לכאלו. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 07:37, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
אלמוג, אין סיכוי שאמכור לך טלסקופ. אני לא מוכר טלסקופים. בנוסף, הטלסקופים הישנים שלי ניתנו לאנשים שאני מחבב (ושזכו להדרכה מכאן ועד להודעה חדשה). אני מחבב אותך בערך כמו שאתה מחבב אותי, אז תשכח מזה P-: בש גיול - שיחה 17:07, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
אלמוג, תנסה לקרוא בצורה אוביקטיבית את התגובות שקיבל לערך הראשון שכתב. פחות מחמש שעות אחרי שכתב את הערך הראשון שלו (שקטעים ממנו נמחקו בשל פרסומת) כתב את הדברים הבאים (גרסה מקורית ללא שינויים)

"יש משום החוצפה בהסרה של קישורים שעל איסופם שקדתי כשעתיים זאת ללא ההגינות הבסיסית לפנות אלי, או אפילו לציין זאת בדף השיחה. הטענה בת המילה האחת שהשתמשת בה - "פרסומת" - היא עורבא פרח. אני לא קשור מסחרית לאף אחד מהגופים, מצויינים גופים רבים שמתחרים זה בזה, והחשוב ביותר - מדובר בערך שעןסק במכשיר שקיים בשוק, ויש חשיבות גדולה להיצע ולמחיר - מה שניתן למצוא באתרים שהבאתי. אני מצדי משחזר את הרשימה, ומקווה שבכך לא אפתח פה מלחמת עריכה עם מטומטם צר מוח.

סליחה על העלבונות, אגב. הם מכוונים למי שבקלות דעת מוחק שעות של עבודה"

לא נראה לי כל כך מזעזע. לפני שקיבל כל תגובה, תיקן את עצמו ומחק את המילים "עם מטומטם צר מוח" מההודעה. שנילי הגיב במתינות וענה : ":הקישורים מסחריים ולכן הם פרסומת. אם שיחזרת שיחזורך ימחק. אתה רשאי לפתוח במלחמת עריכה. לגבי קלות דעתי, כדאי שתחשוב לפני שאתה מתבטא בחופזה ומוסיף התנצלות. " בזה תמה השיחה בין השניים.

לא חלפה שעה ומשתמש גובלין איים עליו בחסימה עקב השחתה. שימו לב לחוויות המרנינות שעובר משתמש חדש בשעות הראשונות שלו כאן.

משתמש אחר כותב לו "צורת הדיבור של כל המשתמשים כלפיו הייתה מנומסת ואדיבה בעוד שהוא בחר לענות בצורה תוקפנית ומעליבה ועל כך הוא נחסם. אני מקווה שהוא ירגע מעט ויקרא את המדריכים ויפעל לפי העצות שהוא קיבל".

אני מציע לכולם לשים עצמנו במקום משתמש חדש, שהתלהב וכתב ערך טוב, וזו קבלת הפנים לה הוא זוכה. תקראו שוב את ההערות שקיבל, ותחשבו אם זה אוסף פניות מנומסות ואדיבות.

אני לא חושב כך, ולדעתי צריך לעשות מאמץ עליון ומודע - לקבל משתמשים חדשים ביתר הבנה. --Yoavd - שיחה 08:21, 23 בספטמבר 2008 (IDT)

ייתכן שאני מטומטם צר מוח, אבל קשה לי לראות כיצד האינטראקציה הראשונית של משתמש עם משתמש אחר כלשהו יכולה לכלול את הביטוי "מטומטם צר מוח". אין התלהבות בעולם שיכולה להצדיק את זה. לו אני הייתי המפעיל המטומטם וצר המוח כלפיו הופנו הדברים, הרי שזו הייתה עריכתו האחרונה של המשתמש בוויקי. אני מברך את שנילי שענה לו באופן מתון ובאדיבות, להם אינו ראוי. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 09:39, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
אלמוג, יש לי כבוד רב אליך, אבל אני באמת חושב שאתה מגזים. מה בסך הכל היה לנו כאן? מטומטם צר מוח? קצת קרצוץ ושתן שעולה לראש? על זה כל המהומה? אני מטומטם, בש מטומטם, כולנו מטומטמים. בסולם הקללות לא הייתי נותן לזה יותר משתיים מתוך עשר. זה מזכיר לי את סצנת ה"לבן" מהסרט הלהקה, ותאמין לי זה נראה לי הרבה פחות חמור מלבן. רוליג - שיחה 10:41, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
בשביל זה נקבעו הכללים. ישתמש שוב בשפה מסוג זה, יחסם שוב. עכשיו שיקדיש זמן לחזרה בתשובה ומעט לימוד בסיסי של הכללים הנהוגים פה. אם לא ילמד, יעוף. אין צורך בביריונים מסוגו בוויקי. גילגמש שיחה 10:43, 23 בספטמבר 2008 (IDT)
הדיון כולו מיותר, מאחר ואין לי כוונה לחזור. מבחינתי, ההתעלמות הגורפת מתלונותי על התעלמות המפעילים מכללי הקהילה והכפייה הסלקטיבית להם, כמו גם ההתלהמות שאני רואה בשיחה זו מבהירה לי שמקומי לא כאן.
מוטב לכם לעשות תיקון עצמי - ללא שום קשר אלי. אני סבור שבריונות מהסוג שמפגין גילגמיש היא הרסנית, כמו גם ההתלהמות של אלמוג, שאין לה קשר למציאות. זה עניין שלכם, ואתם תפתרו אותו (או שלא).
בש גיול - שיחה 17:00, 23 בספטמבר 2008 (IDT)

ברכותי[עריכת קוד מקור]

נחסמת! מזל טוב, נראה שממש רצית את זה. במידה וניתן לקיים עימך דו שיח שלא יכלול עלבונות או רמיזות על עלבונות, אשמח. נראה שהתחלת כאן ברגל שמאל, ואולי אף אנחנו התחלנו עימך ברגל שמאל - וזה משהו שניתן לתקן. עם זאת, כרגע אתה מתנהג כמעין רובה אוטומטי שיצא מכלל שליטה, ואת זה לא נוכל לקבל. אז כרגע, בעקבות דבריך לעוזי, נחסמת לצמיתות ונראה שזה אפילו לבקשתך. עתה שמע את בקשתי - הסר העלבונות, הבטח שלא תחזור עליהם גם אם מישהו עלב בך ואפשר לי לשחרר החסימה. אם אתה מרגיש צורך באיזשהו מדריך או חונך להסתדר בצורה מוצלחת יותר בעולמה של ויקיפדיה העברית - אשמח לעזור. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 17:22, 23 בספטמבר 2008 (IDT)