שיחת משתמש:Maysam Amer

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Maysam Amer, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,

P chemist.png
ברוך בואך לוויקיפדיה.

כפי ששמת לב בניסוי שעשית, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. זה עובד. גם אם התכוונת רק לבדוק את אפשרויות העריכה, השינוי שביצעת בדף אלווים מוצג למשתמשים אחרים שצופים באותו הדף, וחבל. להבא, יש לבצע עריכות כאלה בארגז החול שנועד לתרגול הממשק של ויקיפדיה. השחתות, הבלים, שגיאות בולטות וגסויות לא נשארים בדפי ויקיפדיה זמן רב, משום ששינויי הדפים מנוטרים ונבדקים כל העת בשבע עיניים. בכל זאת, בזמן הקצר שיעבור בין השינוי שביצעת בדף לבין תיקונו, עשויים לראות את השינוי קוראיו של הדף, ובכך ייחשפו למידע מוטעה או לדף מושחת, מה שעשוי להטעות אותם קוראים.

כדי ללמוד יותר על האתר יש לפנות אל דף ברוכים הבאים. שאלות בנושאי תוכן, שלא נמצא להן מענה בערכים הקיימים בוויקיפדיה, יש להוסיף כאן.

תודה, חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 22:48, 24 באפריל 2012 (IDT)

ארגז חול[עריכת קוד מקור]

יצרת בטעות את הערך בארגז החול הכללי. הוא הועבר לארגז חול פרטי משלך - משתמש:Maysam Amer/אלווים. שם ניתן יהיה לעבוד עליו בנחת עד לסיום העבודה. בברכה, דורית 00:24, 25 באפריל 2012 (IDT)

אלווים[עריכת קוד מקור]

תודה על הערך המעניין שיצרת! --Yoavd - שיחה 12:34, 29 באפריל 2012 (IDT)

מצטרפת להערכתו של יואב, אולם שים לב שישנה חפיפה עם הערך עלאווים, ויתכן שיש לאחד חלק, ואו, לפצל באופן אחר. בברכה, יעל - שיחה 12:42, 29 באפריל 2012 (IDT)
זה לא חפיפה, יש פסקות שלמות שהועתקו מהערך עלאווים. הערך כבר הועלה בעבר והועבר לארגז חול. אני אמחוק את הערך. יש לך עותק ממנו בארגז החול שלך. אתה מוזמן לשפר את הערך הקיים במקום לעלות ערך חדש. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 15:03, 29 באפריל 2012 (IDT)
בא ננהל את השיחה שלנו כאן. אם הערך הוא על חלק מהקבוצה, אז אין טעם לחזור על המידע הכללי הקיים כבר בערך עלאווים. בויקיפדיה יש קישוריות, ויש לנצל זאת. ייחד את הערך על העלאווים הטורקים. גם פסקת הפתיחה צריכה להתייחס אליהם. שים לב איך נכתב שמם, עם ע' בתחילה לא האות א'. בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 15:22, 29 באפריל 2012 (IDT)


טוב יש הבדל בין העלווים שבסוריה לבין האלווים או העלווים של תורכיה כיוון שיש רק קבוצה אחת שייכת לסוריה והיא קטנה מאוד אבל ההסטוריה שלהם פחות או יותר דומה וגם כן הדת ועיקרי הדת אותו דבר. לכן אני השלמתי את הערך כולו על האלווים בתוריכה. Maysam Amer (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

אני לא מתמצאת בנושא של העלוואים הגרים בטורקיה, אבל אם בחרת להעתיק פסקאות שלמות מהערך המקורי, סימן שיש להם הרבה מהמשותף. ההבדל בין ויקיפדיה לעבודה שמגישים למורה/מרצה הוא שכאן יש קישורים פנימיים ולכן אין צורך לחזור על כל המידע שוב ושוב. אתה יכול לפעול בשתי דרכים:
  1. לכתוב ערך נפרד על העלאווים הגרים בטורקיה, ובמקרה זה תתרכז בהם ובהיסטוריה שלהם תוך קישור לערך הכולל, וסקירה קצרה מאד של ההיסטוריה הכללית רק כדי להבין את ההקשר.
  2. להוסיף פרק עליהם בערך עלאווים.
ולגבי תעתיק השם בעברית, האם השוני בתעתיק נובע מכך שבערבית כותבים את השם של הקבוצות בתעתיק שונה? אם כן, האם אתה יכול לכתוב כאן את התעתיק של שני השמות? במקרה זה אפנה לויקיפדיה:ייעוץ לשוני ואתייעץ איתם לגבי התעתיק הנכון בעברית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 18:05, 29 באפריל 2012 (IDT)
בדקתי את התעתיק בייעוץ לשוני, והם מאשרים את התעתיק אלווים. אני שתעבדי על הערך בארגז החול בדף משתמש:Maysam Amer/אלווים. אני אעשה לך קצת ויקיזציה כדי להקל על קריאת הערך. חשוב שבפסקת הפתיחה יהיה מודגש שמדובר בקבוצה החיה בטורקיה, ומה ההבדל ומה מקשר אותם לעלאווים. האם זו עבודה שהכנת במסגרת לימודים שאת מעלה לויקיפדיה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 12:14, 30 באפריל 2012 (IDT)
אני לומדת בחוג למזרח התיכון, והערך הוא מבחן בקורס פרו"ס תורכיה. עכשיו מה לעושת לשחזר את זה או לתקן.--Maysam Amer - שיחה 13:42, 1 במאי 2012 (IDT)
תעבדי על הערך בארגז החול. צריך להתמקד בחלק הטורקי. תשני את פסקת הפתיחה כפי שהסברתי לך שתעסוק בהם. חסרים מאד קישורים פנימיים. באיזו אוניברסיטה את לומדת? ומה תאריך היעד שלך להשלמת העבודה? כדי שאפשר יהיה להעבירו למרחב הערכים בזמן
שמי לב שבויקיפדיה אנחנו כותבים טורקיה ולא תורכיה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 13:49, 1 במאי 2012 (IDT)
באיזו אוניברסיטה את לומדת? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 13:50, 1 במאי 2012 (IDT)

חתימה והזחה[עריכת קוד מקור]

בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 18:05, 29 באפריל 2012 (IDT)

קודם כל אני בת ולא בין, ההבדל בינהם הוא העאלווים בסוריה כותבים עם "א" והעלווים בתורכיה בלי "א", האנגלית alevis. אני אעבוד על הערך עוד פעם ואתקן.--Maysam Amer - שיחה 23:53, 29 באפריל 2012 (IDT)
אני מתנצלת. מצאתי את הערך בויקיפדיה האנגלית (אנ') שימי לב שגם בויקפדיה האנגלית מציעים לאחד את הערך הזה עם הערך על העלאווים. אני אבדוק בדלפק ייעוץ לשוני לגבי התעתיק בעברית
לגבי ההזחה והשורה, כשאת מגיבה, תרדי שורה, תזיחי בעזרת הנקודותיים ותחתמי בסוף התגובה לא בתחילתה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 11:25, 30 באפריל 2012 (IDT)


טוב תודה רבה לך, אני מחכה לתשובה שלך, את האמת הערך הזה הניו בשבלי מבחן לקורס פרו"ס תורכיה עם המרצה יובל ובמקום לעשות מבחן נתן לנו לעשות את ערך הויקי , לכן אני אחכה . --Maysam Amer - שיחה 23:29, 30 באפריל 2012 (IDT)

Maysam, שימי לב עניתי לך למעלה. באיזו אוניברסיטה ובאיזה חוג את לומדת? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 11:56, 1 במאי 2012 (IDT)


אני לומדת באונ' חיפה, אני צריכה לסיים בשבוע הזה אני אעדכן המרצה שנתקלתי בבעיה זו ,זה לא משנה אשני אעבוד על מה שאמרת לי ואתקן עד יום חמשי. תודה לךשוב על ההתחסות שנתת לי .--Maysam Amer - שיחה 14:31, 1 במאי 2012 (IDT)

חבל שלא ידעתי זאת מההתחלה, אני אעביר את הערך כמו שהוא למרחב הערכים, עם תבנית {{מטלה אקדמית}}, ותוכלי להמשיך לעבוד על הערך שם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 16:12, 1 במאי 2012 (IDT)
העברתי את הערך למרחב הערכים אלווים עם תבנית בעבודה אקדמית. תעבדי בבקשה על הערך, את צריכה לסדר גם את הערות השוליים. לא כך מכניסים אותם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 16:16, 1 במאי 2012 (IDT)


טוב תודה רבה לך, אני אעבוד בהצעה שלך אכתוב מה הקשר בינהם לבין העלאווים הסורים כיוון שיש רק קבוצה קטנה שייכת לסוריה, ואדגיש בפתחה שמדובר באלווים של טורקיה. --Maysam Amer - שיחה 11:36, 3 במאי 2012 (IDT)

מצגת PDF - מדריך בסיסי לכתיבה טכנית בויקיפדיה
בחלק מהקורסים באוניברסיטת חיפה אני נותנת הדרכות על עריכה בויקיפדיה. המרצה שלך לא פנה אלי. אני מצרפת קובץ PDF שאני מקווה שיעזור לך. שימי לב גם לנושא הערות השוליים. צריך לייחס את ההערה במקום המתאים בטקסט. הייתי מראה לך בהערה אחת איך עושים זאת, רק אני יודעת היכן צריך למקם אותן
את מוזמנת להסתכל גם בדף וק:אחמר יש שם הסברים נוספים על מיזם כתיבת ערכים בויקיפדיה באוניברסיטת חיפה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 11:46, 3 במאי 2012 (IDT)


שלום חנה, אני עדין לא העלתי את הערך, מתברר לי כי עוד אחד שלומד איתי תימור יש לו אותו ערך ואת הערת לו על זה, והתפתחה בעיה חדשה מהחוג שלו שהם לא מעלים אותנו לשנה שלישית אם לא העלו את הערך הזה. לגבי הערך אני עדכתני את זה את רוצה שאני אעלה ומה מתאים לך שתקחי או מה לא להשמיד. מה דעתך על זה???--Maysam Amer - שיחה 14:28, 24 במאי 2012 (IDT)

שלום מייסאם, הערך שלך עלה ראי אלווים אבל הוא לא נערך לאחר העלאה. הסטודנט הנוסף פנה אלי שוחחתי איתו והסברתי לו מה צריך לעשות. הערך שהעילית דורש עוד עבודה והוא יסכם עם המרצה את המשך העבודה. אני מציעה שתהיו מתואמים בניכם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 16:39, 24 במאי 2012 (IDT)

קישורים פנימיים[עריכת קוד מקור]

נא לשים סוגריים מרובעים ולא מתולתלים. נא לעיין בתיקון שעשיתי. --Yoavd - שיחה 10:13, 5 ביוני 2012 (IDT)

כן, נכון שמתי לב שזה שגוי.--Maysam Amer - שיחה 10:20, 5 ביוני 2012 (IDT)
לא לשכוח בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. :) Itzuvit - שיחה 10:23, 5 ביוני 2012 (IDT)
מייסאם, כשאת יוצרת קישור פנימי חשוב לבדוק את שם הערך בויקיפדיה כדי שהקישור יהיה כחול ולא אדום. ראי למשל הקישור שיצרת האיסמאעילים. הכנסת את ה' הידיעה לתוך הקישור. או קישור הסוציאליסטית. בויקיפדיה שם הערך הוא סוציאליזם, לכן במקרה זה יוצרים את הקישור הפנימי כך [[סוציאליזם|סוציאליסטית]]. מימין לקו האנכי שם הערך כפי שמופיע בויקיפדיה, משמאל הטקסט כפי שמופיע בערך ומקבלים סוציאליסטית 11:47, 5 ביוני 2012 (IDT)


--Maysam Amer - שיחה 20:43, 5 ביוני 2012 (IDT) -- לא יודעת איך לעשות נסיתי ולא הצלחתי אתיכולה לעושת לי דוגמא.
מאייסאם, ראשית בתגובה קודם תכתבי ואחר כך תחתמי. כתבתי לך דוגמאות למעלה. אני אכתוב אותן שוב:
[[סוציאליזם|סוציאליסטית]]. כך יוצרים קישור לערך סוציאליזם, כשבטקסט מופיעה המילה סוציאליסטית. כותבים שני סוגריים מרובעים [[ אחר שם שם הערך, אחר כך הסימן | אחר כך המילה שאת רוצה שתופיע בערך ואחר כך שוב שני סוגריים מרובעים בכיוון השני ]] חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 10:34, 6 ביוני 2012 (IDT)
הערות נוספות: לא חותמים בסוף הערך. החתימה מיועדת לדפי שיחה. הסרתי את החתימה.
ספרור. בויקיפדיה אנחנו משתמשים בסימן # לספרור. לא כותבים 1. 2. 3. העיקרון הוא לא ליצור רווח בין השורות שאותן ספרתת באמצעות ה-#. אני מוכנה לסייע ולעזור, אבל מבקשת שלא תשני את העריכות שתיקנתי. כי זאת עבודה כפולה מבחינתי. אני אטפל בכל נושא הערות השוליים, זו עבודה רבה מבחינתי, לא עשית אותן נכון. רק שימי לב כשאת עורכת, לא לגעת בהן. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 11:03, 6 ביוני 2012 (IDT)
שלום חנה תקנתי את כל הקישורים תראה אותן האם זה נכון בצורה הזאת.--Maysam Amer - שיחה 11:39, 7 ביוני 2012 (IDT)
ראיתי ועשית עבודה טובה יותר עכשיו. אני באמת תהיתי אם האימאם עלי הוא עלי בן אבי טאלב. הערה חשובה: אין צורך לקשר לאותו ערך שוב ושוב. למשל קישרת לקרב כרבלא מספר פעמים באותה פסקה. כשערך הוא קצר מקשרים פעם אחת. כשערך ארוך אפשר לקשר שוב. אבל לא נהוג באותה פסקה.
מה קורה עם הסטודנט השני שהיה צריך לכתוב את אותו ערך? שוחחתי איתו בטלפון הוא אמר שיברר ולא חזר אלי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 11:47, 7 ביוני 2012 (IDT)


כן האימאם עלי הוא עלי אבן אבי טאלב למדנו את זה בקורס דת אסלאם, שזה אותו דמות. --Maysam Amer - שיחה 14:23, 7 ביוני 2012 (IDT)