שעיה סגל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ישעיה (שעיה) סגל (19515 ביוני 2017) היה עיתונאי, צלם עיתונות ויועץ תקשורת ישראלי. היה יועצם של ראשי ממשלת ישראל אריאל שרון ובנימין נתניהו.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סגל נולד בארצות הברית, בנם של יצחק (אירוינג) ועליזה (פלורה) סגל. סבו, הרב יוסף סגל, היה חתנו של הרב יעקב משה ספיר, ובשנות ה-30 של המאה ה-19 כיהן כרבה הראשון של נס ציונה. לאחר מכן ירדה המשפחה לארצות הברית, ובנו יצחק כיהן בה כרב. גם הבן השני, הרב זאב סגל, כיהן כרב בניו יורק.

בשנת 1961 עלתה משפחתו לישראל, והתיישבה בכפר סבא. למד בישיבת כפר הרא"ה.

בין השנים 1974–1985 היה כתב וצלם בעיתון "מעריב". בשנת 1974 פתח יחד עם צלמי העיתונות חנניה הרמן ושמואל רחמני את סוכנות הצילום "24+",[1] שפעלה עד 1977.

ב-6 באוקטובר 1981 שהה במצרים בזמן רצח סאדאת, והיה העיתונאי הראשון שערך ראיון עם יורשו חוסני מובארכ.[1]

לאחר שפרש מ"מעריב", באמצע שנות ה-80, פתח משרד עצמאי לייעוץ אסטרטגי ויחסי ציבור. בין היתר היה יועץ של יצחק תשובה ושל קבוצת דלק שבשליטתו.

היה דוברו ויועצו של ראש הממשלה אריאל שרון. לאחר מכן היה יועצו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל רעייתו שרה נתניהו ונחשב לאיש סודם. הוא החל לכתוב ספר על קשריו עם בני משפחת נתניהו, יחד עם העיתונאית מזל מועלם, אולם הספר לא יצא לאור.

בשנים האחרונות לחייו נאבק במחלת הסרטן. בשנת 2017 נפטר בבית החולים תל השומר, בגיל ששים ושש. נקבר בבית הקברות ירקון.

אחיו הם איש העסקים דוד סגל, שהיה מקורבו של הרב שמואל אוירבך, והרב יעקב סגל, שהיה ראש ברכת יוסף בבני ברק. בן דודו הוא פרופסור חיים סוקניק.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1 2 הסקופ הגדול של שעיה סגל -פוסט לזכרו., בבלוג של חנניה הרמן, "נינו הרמן - מרחבי הלב", 7 ביוני 2017