תלמה הנדלר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פרופ' תלמה הנדלר ב-2008

תלמה הנדלר היא פסיכיאטרית וחוקרת במדעי המוח, מחלוצות תחום הדימות התפקודי של המוח בישראל. מכהנת כראש המרכז לתפקודי מוח במרכז הרפואי סוראסקי וכפרופסור לפסיכיאטריה ופסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב (בית הספר למדעי הפסיכולוגיה[1] והחוג לפיזיולוגיה ובית סמי סגול למדעי המוח).

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנדלר החלה ב-1976 לימודי תואר ראשון בביולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. את תואר הדוקטור קיבלה מאוניברסיטת Stony Brook בניו יורק בתחום של פסיכוביולוגיה. כשחזרה לישראל החלה בלימודי רפואה והתמחתה כפסיכיאטרית במרכז הרפואי שיבא.

מחקריה של הנדלר עוסקים, בין היתר, בדימות מוח בתחום של נוירופסכיאטריה ובניסיון לאפיין פגיעות או עמידות להפרעות פסיכיאטריות[2]. המחקרים נערכים תוך שיתוף פעולה עם מעבדות מחקר נוספות בישראל ובעולם[3].

מעבדתה של הנדלר היא בין הראשונות בישראל להשתמש בתהודה מגנטית תפקודית (fMRI) ובהמשך גם בדימות משולב של fMRI עם EEG.[4] כיום קבוצת המחקר בראשותה מתמחה במגוון רחב של שיטות דימות מתקדמות אשר בשילוב עם נתונים פיזיולוגים והתנהגותיים מתמקדת בחקר עיבוד רגשי ותפיסתי במוח הבריא והפתולוגי. לאחרונה המעבדה מפתחת שיטות הדמיה חדשות לניטור ושינוי פעילות מוחית מאזורי עומק במטרה לפתח כלי טיפול מונחי הדמיה מתקדמת בזמן אמת (נוירופידבק).

תלמה הנדלר נשואה לחתן פרס ישראל לקולנוע ג'אד נאמן, ולהם שתי בנות, רננה נאמן - זמרת ונגנית נבל, ליבה נאמן-נגנית כינור וזמרת בלהקה היפואית הרב-לשונית - סיסטם עאלי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]