Btooom!‎

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Btooom!‎
ブトゥーム!‎
עטיפת הכרך הראשון של המאנגה
עטיפת הכרך הראשון של המאנגה
בּּּּוּטֱוּמוּ!
סוגה פעולה, פסיכולוגי, רומנטיקה, סאינן
יוצר יוניה אינואה
מאנגה
יוצר יוניה אינואה
הוצאה Shinchosha
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Comic Bunch (יוני 2009אוגוסט 2010)
Monthly Comic @BUNCH (ספטמבר 2010 – הווה)
תקופת הפרסום המקורית 19 ביוני 20099 באוגוסט 2018
מספר הכרכים שהתפרסמו 27
אנימה
אורך פרק 25 דקות
במאי קונוטו וואטנב
תסריטאי יוסוק קורודה
אולפני אנימציה Madhouse
רשת שידור Tokyo MX, AT-X, SUN, KBS, TVA, BS11
תקופת שידור מקורית 4 באוקטובר 201220 בדצמבר 2012
מספר העונות 1
מספר הפרקים 12

Btooom!‎ (ביפנית: ブトゥーム!‎; בתעתיק לעברית: בּּּּוּטֱוּמוּ!; בעברית: בטום!; מסוגנן כ-BTOOOM!‎) היא סדרת מאנגה יפנית שנכתבה ואוירה על ידי יוניה אינואה. סדרת המאנגה פורסמה במגזין "Weekly Comic Bunch" השבועי מאז 2009 ואחר כך פורסמה במגזין "Monthly Comic Bunch" החודשי עד אוגוסט 2018. הפרקים שפורסמו סודרו לתוך כרכים. נכון לאוגוסט 2018, ישנם 26 כרכים. עלילת הסדרה מתמקדת בריוטה סקאמוטו, אדם צעיר מתבודד ומובטל אשר נמצא ברשימת העשרת הטובים ביותר בעולם במשחק הווידאו "Btooom!‎". לאחר שריוטה הועמד להשתתפות בגרסת המציאות של המשחק, הוא נלכד בתוכו ונישא באופן וירטואלי למושאת אהבתו, הימיקו. בעזרת שחקנים נוספים, על ריוטה והימיקו למצוא דרך לחזור בחזרה לעולם האמיתי.

עיבוד אנימה שמכסה את ה-50 הפרקים הראשונים (תחילת הכרך התשיעי) הופקה על ידי Madhouse ושודרה ביפן בערוץ Tokyo MX מ-4 באוקטובר עד 20 בדצמבר 2012 והוזרמה עם כתוביות באנגלית על ידי קראנצ'ירול.[1] המאנגה תורגמה לאנגלית ופורסמה באמריקה הצפונית על ידי Yen Press וסדרת האנימה תורגמה לאנגלית על ידי Sentai Filmworks.[2]

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ריוטה סאקמוטו הוא אדם צעיר בן 22 ומובטל שגר עם אמו, יוקי. הוא אחד מהשחקנים הטובים ביותר במשחק רשת מרובה משתתפים בשם "Btooom!‎" (בטום!). יום אחד, הוא מתעורר במה שנראה כמו אי טרופי, אף על פי שהוא לא זוכר איך או למה בכלל הוא הועבר לשם. בעודו מתהלך באי, ריוטה מבחין באדם וקורא לעזרה. הזר זורק אליו פצצה בתגובה. ריוטה מבין לאחר מכן כי חייו בסכנה וכי הוא איכשהו נלכד בגרסת המציאות של המשחק האהוב עליו. במשחק, ריוטה פוגש בהימיקו, שחקנית באטום! ואשתו של ריוטה במשחק.

סוגי הבימים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך הסדרה מוצגים כ-8 סוגים של "בימים" (פצצות) שונות ממשחק הווידאו עצמו:

 • בים טיימר - הבים הפשוט ביותר במשחק, שמבוסס על קוצב זמן שמוגדר כברירת מחדל להתפוצץ 10 שניות לאחר הפעלתו. נחשב לבים חזק מאוד מבחינת ההרס והנזק שהוא יכול לבצע, אך קשה לשליטה כיוון שהוא דורש תזמון מדויק.
 • בים קאקר - בים שמבוסס על התפוצצות בפגיעה (כלומר ברגע שהבים פוגע בחפץ או אדם מסוים, הוא מתפוצץ). אף על פי שהבים פועל רק על ידי פגיעה ישירה, הנזק שהוא יכול לבצע הוא קטן יחסית לבימים האחרים, אך עקב אופן הפעלתו הוא נחשב לקטלני ביותר בידיים הנכונות.
 • בים שואב/חור שחור/וואקום - כשהבים מופעל ניתן להדביקו על כל שטח ולאחר מספר שניות הוא נכנס לפעולה ומתחיל לשאוב כל דבר שנמצא בקרבתו. כאשר הבים מגיע למצב הקריטי, הוא מתפוצץ. נחשב לבים ההרסני והחזק ביותר במשחק.
 • בים מתביית - בים שעובד על עיקרון ההתבייתות באמצעות אור תת-אדום. כאשר הבים מתביית, הוא מתחיל לעופף לעבר המטרה וכאשר הוא מגיע למרחק מסוים מהמטרה הוא מתפוצץ. נחשב לבים החלש ביותר במשחק, אך הוא גם נחשב לבים אסטרטגי כיוון שניתן לבצע איתו מארבים.
 • בים נשלט מרחוק - מבחינת ההרס הוא עומד על אותה רמה כמו בים קאקר, אך במקום פגיעה ישירה, הבים מתפוצץ על ידי שלט רחוק. שימושי מאוד להכנת מלכודות.
 • בים גז - בים שכאשר מתפוצץ הוא משחרר גז רעיל ביותר שמסוכן מאוד לבני אדם.
 • בים להבות - כאשר הבים מתפוצץ, הוא משחרר שורה של להבות המקיפות את המטרה. שימושי למלכוד אויבים.
 • בים מחסום - הבים היחיד בסדרה כולה שאינו מיועד להתקפה אלא להגנה, כלומר הוא אינו מבצע נזק. הבים מסוגל להגן מכל מתקפה אפשרית של שאר הבימים האחרים, אך הוא מוגבל בזמן ההגנה (מספר שניות).

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערה: דיבוב הדמויות מתייחס לסדרת האנימה בלבד.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ריוטה סקאמוטו (坂本 竜太)
מדובב על ידי קנטה הונגו (יפנית), טיילר גלינדו (אנגלית)
ריוטה הוא הפרוטגוניסט הגברי בסדרה. בן 22. הוא שחקן באליטה של דרגת 4 כוכבים במשחק הווידאו "בטום!". הוא הועמד על ידי אמו להשתתף בגרסת המציאות של המשחק. מספר שנים לפני עלילת הסדרה, ריוטה מוצג כאדם גס רוח כלפי אמו, בעקבות כך שהיא מכריחה אתו לעבוד בעבודות שהיא מצאה בשבילו. בעקבות כך שהוא התכוון להשיג עבודה ב-"טירנוס יפן" (Tyrannos Japan), החברה שפיתחה את המשחק "בטום!", הוא מוצא את התערבותו של אמו מיותרת. מערכת היחסים שלו עם אביו החורג מסובכת והוא מראה אליו רק מעט כבוד. אפילו לפני שידע שהימיקו הייתה אשתו במשחק, הוא מפתח רגשות כלפיה ולאחר שהם מגלים את האמת, הם נשבעים למצוא דרך הביתה ביחד ולהפוך לזוג במציאות גם.

הימיקו (ヒミコ) / אמילה (エミリア)
מדובבת על ידי סוזוקו מימורי (יפנית), בריטני קרבווסקי (אנגלית)
הימיקו היא הפרוטגוניסטית הנשית בסדרה. שמה האמיתי הוא אמילה. היא ילדה בתיכון ושחקנית במשחק "בטום!" ואשתו של ריוטה במשחק, אף על פי שהם לא שמים לכך לב בהתחלה. יש לה רגשות כלפי ריוטה והיא משתפת פעולה איתו במשחק בטום!. מספר שנים לפני עלילת הסדרה, הימיקו מוצגת כילדה בתיכון. היא הכירה את יושיאוקה ואת להקתו והופכת לידידה שלו. להקתו של יושיאוקה פופולרית בקרב בנות התיכון. היא מזמינה את חברותיה מיהו, אריסה ויוקי לפגוש את יושיאוקה ואת להקתו בדירתם אחרי בית ספר. הימקו עוזבת את הדירה כדי ללכת לדירתה שנמצאת באותו ביניין כדי לקחת כמה חטיפים. אף על פי כן, כשהיא מגיעה בחזרה לדירתו של יושיאוקה, היא עדה לחברותיה שנאנסות. במהרה תוקפת את יושיאוקה ובורחת. בסופו של דבר, היא הועמדה על ידי חברותיה להשתתפות במשחק. לאחר שפגשה את ריוטה במציאות ומגלה את האמת עליו, הימיקו מתגברת על פחדיה כנגד גברים. לאחר שחשפו את רגשותיהם אחד של השני, הם נשבעים למצוא דרך הביתה ביחד ולהפוך לזוג במציאות גם.

אויבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קוסוק קירה (吉良 康介)
מדובב על ידי מיוקי סוואשירו (יפנית), צ'לסה מקקורדי (אנגלית)
קוסוק קירה הוא אחד משחקני בטום!. משוער כי הוא בדרגת 3 כוכבים בעולם בטום!. הוא בנו של יושיהיסה קירה והוא הורשע ברצח 3 נשים ואניסתן בגיל 14. בגרסת המציאות של משחק הבטום!, יש לו טבע סדיסטי באופן קיצוני ואין לו נקיפות מצפון לגבי רצח אנשים אחרים, כיוון שאביו התעלל בו. הוא הובס פעם אחת על ידי ריוטה ומפסיד את הבים שלו אליו, אבל ריוטה לא הרג אותו מתוך רחמים. הוא משוטט באי ומשכנע אחרים לבטוח בו. לאחר שהצליח להשיג בחזרה שתיים מהבים שלו, הוא הורג את שיגמסה קוסונוקי ולוקח את הסט של הבים שלו מסוג "מחפש". הוא משכנע את היטרו טוגו ועוד שניים לצרף אותו אליהם וליצור ברית שמתכננת לברוח מהאי ביחד על ידי הריגת כל שאר השחקנים וגנבת הצ'יפים שלהם. למרות זאת, כשניסה להדוף לפניה את נובוטקה וקינושיטה, הוא הובס שוב על ידי ריוטה

מאסאשי מיאמוטו (宮本 雅志)
מדובב על ידי טקיה קורודה (יפנית), ג'ובן ג'קסון (אנגלית)
מאסאשי היה שחקן בטום! וותיק מלחמה. הוא בהתחלה לא צד אנשים אבל לאחר שהבין שלהרוג זאת הדרך היחידה לשרוד, הוא הפוך לאחד מין היריבים האימתניים. העיכוב היחיד שלו הוא הנטייה להסתמך על סכין לחימה ואינסטינקטים במקום הכלים שהוענקו לו, כמו הבים והרדאר. בהתחלה הוא חבר לאישמו קונדו, מיטסואו אקיצ'י והימיקו. הוא הורג באכזריות את אישמו קונדו בחתיכת גרונו לאחר שדיבר רבות נגדו. לאחר שמיטסואו אקיצ'י והימיקו לוקחים את האספקה שלו ועוזבים אותו, הוא חובר לשויצ'י נאטסום. הוא חוטף את הימיקו וחותך את אצבעותיו של קיושי טאירה עם סכינו. הוא נהרג על ידי ריוטה.

נובוטקה אודה (織田 信隆)
מדובב על ידי יואיצ'י נקמורה (יפנית), קרש באויסט (אנגלית)
אודה נחשב לאחד משחקני הבטום! המסוכנים ביותר. היה חברו הטוב ביותר של ריוטה בתיכון והם הסתובבו ביחד לעיתים קרובות. החברות ביהם הידרדרה לאחר שאודה קיים יחסי מין עם אהבתו של ריוטה. אז, הוא היה תחרותי, טוב בהכל, בין אם בספורט ובין אם בלימודים, מאוד פופולרי בקרב הבנים והבנות וכל הזמן עליז וחסר רגשות במקצת. הוא פרש מבית הספר והפך למארח, אפילו היה בבעלותו מועדון, אבל הסיבות שבגללן הוא הועמד להשתתפות במשחק נותרו מסתוריות. הוא נתקל בריוטה לאחר שהם ניסו לקחת את מזוודת אספקת האוכל וזה לא לוקח זמן רב עד שהם מזהים אחד את השני. הוא מנסה לגרום לריוטה להצטרף אליו, אבל אין לו כוונה לוויתור המנהיגות שלו, עד שהוא ושותפתו הידמי קינושיטה הוקפו על ידי ארבעה שחקנים ואודה התכוון לנטוש אותה ולברוח בעצמו אבל ריוטה נראה מציל את שניהם.

משהיטו דט (伊達 雅仁)
מדובב על ידי קן נריטה (יפנית), דויד מטרנגה (אנגלית)
משהיטו היה רופא שעבד באותו בית חולים שבו עבדה שיקי מוראסקי. הוא היה מעורב בתביעת רשלנות רפואית בבית החולים ולאחר שהבין שמוראסקי מוכנה לעזור לו עם החיפוי, הוא הופך אותה לשעיר לעזעזל כדי להגן על עצמו עוד יותר. לאחר שברח מסבב בטום! הקודם, משהיטו נבחר פעם נוספת להשתתף במשחק. לאחר 3 ימים שהלך לבד, הוא פוגש בטאירה ומטפל בפצעיו וכך זוכה באמונו וגם באומנם של ריוטה והימיקו. מאוחר יותר, הימיקו הופכת לחשדנית בעקבות הידע שלו במשחק. כשהם הולכים לקחת אספקה רפואית, הוא מנסה להרוג את ריוטה אבל נכשל ונפצע קשה. שיקי מוראסקי מחליטה לסלוח לו ולתת לו לחיות ואף מטפלת בפצעיו אף על פי שהוא בגד בה בפעם הקודמת.

קיושי טאירה (平 清)
מדובב על ידי טורו אוקוואה (יפנית), אנדריו לוב (אנגלית)
קיושי הוא אחד משחקני בטום!. הוא היה סוכן נדל"ן לפני השתתפותו במשחק. הוא מאמין כי הוא הועמד להשתתפות במשחק אחרי שהתווכח עם לקוח. טאירה חובר לריוטה והימיקו וביחד הם יוצרים ברית כדי לצאת מהאי המבוסס על המשחק. בתחילה, הראה שאינו מתכוון לפגוע באף אחד. אף על פי כן, כשנפצע, היאוש התחיל לשנות את אישיותו. היה לו 2 צ'יפים שהוא לקח מגופות והוא ניסה להרוג את ריוטה כדי לקחת את השאר. לאחר שנכשל להרוג את ריוטה, הוא בורח אף על פי שנקרא לחזור על ידי ריוטה. הוא נתקל בארבעה דרקוני קומנדו ומתאבד באמצעות בים מסוג "המחפש" שלו.

הידמי קינושיטה (木下 秀美)
מדובבת על ידי יוקו היסאקה (יפנית), שלי קאלן-בלאק (אנגלית)
הידמי היא שחקנית בטום! אנוכית וקלת דעת שמאחדת כוחות עם נובוטקה עד שהיא ננטשת על ידו. בעלת מצחק גדול, בת 19. במקור הייתה דוגמנית מפורסמת, היה לה חבר שהיה כוכב כדורגל שאפתן, שהוכרח לפרוש לאחר שנפצע. לאחר שנפרדו, היא הבטיחה לו לשמור על קשר, אבל לאחר שנה שלא שמע ממנה, הוא התאבד, כאשר משפחתו ואחרים מאשימים אותה, מה שמוביל אותה למועמדות להשתתפות במשחק. היא נורתה בראשה על ידי הטייס כשניסתה לחטוף את המסוק.

יושיאקי אימגווה (今川 義昭)
מדובב על ידי טורו נרה (יפנית), ישועה שלטז (אנגלית)
יושיאקי היה שחקן בטום!. היה יריבו הראשון של ריוטה ונהרג על ידו.

שויצ'י נאטסום (夏目 壮一)
מדובב על ידי איסיי פוטמטה (יפנית), פטריק פול (אנגלית)
נאטסום הוא שחקן בטום! בעל מצח גדול וכמות קמטים גדולה. מתואר בתור אדם עם עיניים קטנים אשר לובש משקפיים מלבניות. שיערו קצר ומצודד לצד ימין. הוא נראה כמו הסטריאוטיפ של עורכי דין., עם חולצה תחתית לבנה ומכנסיים שחורים, מלווה בכתפיות שחורות. הוא גם התחיל בתור אדם צייתן אבל הופך לאגרסיבי בעקבות תרופות. התחלה הוא חובר ליושיהיסה קירה וקוסוק קירה, כיוון שהוא היה עורך הדין שלהם. הוא מנסה לתת השקפת עולם חיובית לקוסוק קירה אבל לאחר שהוא הורג את אביו, נאטסום בורח ממנו כיוון שחושש לחייו. הוא חובר למאסאשי מיאמוטו עד שהוא נהרג על ידי ריוטה סקאמוטו.

יושיהיסה קירה (吉良 義久)
מדובב על ידי היסאו אגווה (יפנית), כריסטופר אירס (אנגלית)
יושיהיסה הוא אחד מהשחקים של בטום! והאב המתעלל של קוסוק קירה. נהרג על ידי בנו.

מיטסואו אקיצ'י (明智 光男)
מדובב על ידי ישוריהו מאמייה (יפנית), מארק אקס. לסקובסקי (אנגלית)
מיטסואו מוצג כאדם שמן וגדול ממדים. בהתחלה הוא היה עם הימיקו, מאסאשי מיאמוטו ואישמו קונדו. לאחר שאישמו קונדו נהרג על ידי מאסאשי מיאמוטו, הוא והימיקו בורחים ממיאמוטו ולוקחים את האספקה. הוא מלמד את הימיקו להשתמש בראדר למציאת אנשים. נהרג על ידי הימיקו כשניסה לאנוס אותה.

דמויות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שיקי מוראסקי (村崎 志紀)
מדובבת על ידי ריקה פוקמי (יפנית), מאגי פלקנו (אנגלית)
שחקנית מהסבב הקודם של בטום!, שנה וחצי לפני תחילת הסדרה ושותפה לשעבר של משהיטו. היא נבגדה על ידי משהיטו אחרי שהיא נהפכה לשעיר לעזאזל בעקבות הרשלנות הרפואית שלו. שיקי לאחר מכן הועמדה להשתתפות בבטום! ובאופן אירוני הצטוותה עם משהיטו. אף על פי כן, היא שוב פעם נבגדה על ידו לאחר שהוא פוצץ לה את ידה אשר מכיל את רכיב הרדאר. שיקי הצליחה לשרוד למרות פציעותיה וחיה באי מאז.

אישמו קונדו (近藤 勇)
מדובב על ידי ישומיצ'י קושידה (יפנית), פרק פץ' (אנגלית)
קונדו הוא אחד משחקני בטום! שדיבר והתווכח בקביעות עם מאסאשי מיאמוטו. בהמשך נהרג על ידי מאסאשי בתחילת המשחק. היה מורה בחטיבת הביניים.

מיסקו הוג'ו (北条 美沙子)
מדובבת על ידי מאי טודו (יפנית), בריטני דנס (אנגלית)
מיסקו הייתה שחקן בטום!. נהרגה על ידי נובוטקה אודה.

טסונאקי לידה (飯田 恒明)
מדובב על ידי יונפי אסשינה (יפנית), לרלדו אנזלדואה (אנגלית)
סנפאי לשעבר של ריוטה שעובד בחברת Tyrannos. כדי ליצור קשר בסוד עם ריוטה, הוא יוצר כשלים במערכת הניטור של האי וטס לאי עם התירוץ של לתקן את הבעיות. לפני שהמערכות מופעלות מחדש, הוא חושף לריוטה שה "בטום! האמיתי" הוא חלק מפרויקט ליישום סדר חדש בעולם אשר מגובה על ידי תאגידים רבי עוצמה וכדי לעצור את התוכניות שלהם, הוא חייב למצוא פרצה במשחק שהופך אותו ללא ישים בפועל.

יוקי סקאמוטו (坂本 幸恵)
מדובבת על ידי איומי קידה (יפנית), שלי קלן-בלאק (אנגלית)
אמו של ריוטה.

היסנובו סקאמוטו (坂本 久信)
מדובב על ידי מיטסוקאי מדונו (יפנית), ג'יי היקמן (אנגלית)
אביו החורג של ריוטה.

יושיאוקה (吉岡)
מדובב על ידי הירויוקי איווסקי (יפנית), ג'וני דה לה סרדה (אנגלית)
אדם צעיר שהימיקו הכירה ובטחה בו. הוא היה חלק מלהקה ושכנעה את הימקו להכיר לו את חברותיה אליהם. הוא אחר כך מסמם אותן ומנסה לעשות זאת גם להימיקו אך נכשל. הימיקו תפסה את יושיאוקה וחבריו מכים ואונסים את חברותיה ומתקשרת למשטרה. הוא נתפס ונמצא אשם.

מיהו (ミホ)
מדובבת על ידי שיאורי מיקאמי (יפנית), מרגרט מקדונלד (אנגלית)
לשעבר חברתה הטובה ביותר של הימיקו. היא הוכתה ונאנסה על ידי חבריו של יושיאוקה לאחר שסוממה. כתוצאה מכך, הוא הוכרחה לעבור עיר והייתה אחראית חלקית על מועמדותה של הימיקו למשחק.

אריסה (アリサ)
מדובבת על ידי נוריקו אודה (יפנית), ריצ'יל לוגו (אנגלית)
לשעבר חברתה של הימיקו. היא הוכתה ונאנסה על ידי חבריו של יושיאוקה לאחר שסוממה. כתוצאה מכך, הוא הוכרחה לעבור עיר והייתה אחראית חלקית על מועמדותה של הימיקו למשחק.

יוקי (ユキ)
מדובבת על ידי יוקייו פוג'יי (יפנית), בריטני דנס (אנגלית)
לשעבר חברתה של הימיקו. היא הוכתה ונאנסה על ידי חבריו של יושיאוקה לאחר שסוממה. כתוצאה מכך, הוא הוכרחה לעבור עיר והייתה אחראית חלקית על מועמדותה של הימיקו למשחק.

אזכורים במדיות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאנגה[עריכת קוד מקור | עריכה]

יוניה אינואה התחיל לפרסם את "Btooom!‎" במגזין השבועי "Weekly Comic Bunch" של חברת Shinchosha. ב-2011 הסדרה עברה לפרסום במגזין החודשי "Monthly Comic @ Bunch", שיצא לאור ב-21 בינואר 2011, לאחר ש-"Weekly Comic Bunc" הפסיק להתפרסם ב-27 באוגוסט 2010.[3][4][5] הוכרז כי בגיליון מאי 2014 של מגזין "Monthly Comic @ Bunch", שפורסם ב-20 במרץ, הסדרה תעבור לסאגה האחרונה בגיליון יוני, אשר יצא לאור ב-21 באפריל 2014.[6] ב-9 בספטמבר 2017, הוכרז כי המאנגה תסתיים בכרך ה-26.[7]

הסדרה פורסמה בצורת כרכים עצמאיים על ידי Shinchosha[3] ורישיונה נקנה על ידי Yen Press שמתרגמת את הסדרה לאנגלית לצפון אמריקה, החל מאביב 2013.[8]

רשימת כרכים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה כונסה לתוך 27 כרכים, נכון לפברואר 2020.[9] 25 כרכים תורגמו לאנגלית, בעוד שהכרך ה-26 וה-27 יפורסמו באפריל 2020.[10]

כרכים
מספר כרך תאריך הוצאה לאור ביפנית מסת"ב יפני תאריך הוצאה לאור באנגלית מסת"ב אנגלי
1 9 באוקטובר 2009[11] מסת"ב 978-4-10-771516-6[11] 26 בפברואר 2013[12] מסת"ב 978-0-316-23267-8[10]
2 9 בינואר 2010[13] מסת"ב 978-4-10-771537-1[13] 28 במאי 2013[14] מסת"ב 978-0-316-24534-0[10]
3 8 במאי 2010[15] מסת"ב 978-4-10-771563-0[15] 20 באוגוסט 2013[16] מסת"ב 978-0-316-24535-7[10]
4 9 באוקטובר 2010[17] מסת"ב 978-4-10-771593-7[17] 19 בנובמבר 2013[18] מסת"ב 978-0-316-24536-4[10]
5 9 ביוני 2011[19] מסת"ב 978-4-10-771622-4[19] 18 בפברואר 2014[20] מסת"ב 978-0-316-24542-5[10]
6 9 בספטמבר 2011[21] מסת"ב 978-4-10-771633-0[21] 27 במאי 2014[22] מסת"ב 978-0-316-24543-2[10]
7 7 בינואר 2012[23][24] מסת"ב 978-4-10-771647-7[23]
מסת"ב 978-4-10-771648-4[24] (מהדורה מוגבלת)
26 באוגוסט 2014[25] מסת"ב 978-0-316-24544-9[10]
8 8 ביוני 2012[26] מסת"ב 978-4-10-771665-1[26] 18 בנובמבר 2014[27] מסת"ב 978-0-316-33623-9[10]
9 7 בספטמבר 2012[28] מסת"ב 978-4-10-771680-4[28] 24 בפברואר 2015[29] מסת"ב 978-0-316-33625-3[10]
10 9 בינואר 2013[30] מסת"ב 978-4-10-771693-4[30] 19 במאי 2015[31] מסת"ב 978-0-316-38047-8[10]
11 9 במאי 2013[32] מסת"ב 978-4-10-771708-5[32] 18 באוגוסט 2015[33] מסת"ב 978-0-316-25885-2[10]
12 9 בספטמבר 2013[34] מסת"ב 978-4-10-771718-4[34] 17 בנובמבר 2015[35] מסת"ב 978-0-316-33957-5[10]
13 9 בינואר 2014[36] מסת"ב 978-4-10-771733-7[36] 23 בפברואר 2016[37] מסת"ב 978-0-316-33966-7[10]
14 9 במאי 2014[38] מסת"ב 978-4-10-771746-7[38] 26 ביולי 2016[39] מסת"ב 978-0-316-27059-5[10]
15 9 בספטמבר 2014[40] מסת"ב 978-4-10-771773-3[40] 22 בנובמבר 2016[41] מסת"ב 978-0-316-50281-8[10]
16 9 בינואר 2015[42] מסת"ב 978-4-10-771794-8[42] 21 בפברואר 2017[43] מסת"ב 978-0-316-50283-2[10]
17 9 במאי 2015[44] מסת"ב 978-4-10-771819-8[44] 23 במאי 2017[45] מסת"ב 978-0-316-50285-6[10]
18 9 בספטמבר 2015[46] מסת"ב 978-4-10-771843-3[46] 22 באוגוסט 2017[47] מסת"ב 978-0-316-50287-0[10]
19 9 בינואר 2016[48] מסת"ב 978-4-10-771871-6[48] 14 בנובמבר 2017[49] מסת"ב 978-0-316-41278-0[10]
20 9 במאי 2016[50] מסת"ב 978-4-10-771895-2[50] 20 בפברואר 2018[51] מסת"ב 978-0-316-52058-4[10]
21 9 בספטמבר 2016[52] מסת"ב 978-4-10-771918-8[52] 26 ביוני 2018[53] מסת"ב 978-0-316-52061-4[10]
22 7 בינואר 2017[54] מסת"ב 978-4-10-771949-2[54] 21 באוגוסט 2018[55] מסת"ב 978-0-316-52065-2[10]
23 9 במאי 2017[56] מסת"ב 978-4-10-771980-5[56] 11 בדצמבר 2018[57] מסת"ב 978-1-975-32892-4[10]
24 8 בספטמבר 2017[58] מסת"ב 978-4-10-772011-5[58] 19 במרץ 2019[59] מסת"ב 978-1-975-32895-5[10]
25 9 בפברואר 2018[60] מסת"ב 978-4-10-772051-1[60] 23 ביולי 2019[61] מסת"ב 978-1-975-32898-6[10]
26 - "לייט" 9 באוגוסט 2018[62] מסת"ב 978-4-10-772109-9[62] 14 באפריל 2020[63] מסת"ב 978-1-975-30425-6[10]
26 - "אפל" 9 באוגוסט 2018[64] מסת"ב 978-4-10-772110-5[64] 14 באפריל 2020[65] מסת"ב 978-1-975-30425-6[10]

אנימה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביוני 2012, Madhouse הכריזה כי המאנגה תעבור עיבוד לסדרת אנימה.[3] סדרת האנימה בת 12 הפרקים שודרה ביפן בערוץ Tokyo MX מ-4 באוקטובר 2012 עד 20 בדצמבר 2012 והוזרמה עם כתוביות באנגלית על ידי Crunchyroll בצפון אמריקה, בריטניה, אירלנד, אוסטרליה, ניו זילנד, סקנדינביה, הולנד ודרום אפריקה.[1]‏ Sentai Filmworks קיבלה רישיון לשחרור האנימה ל-DVD בצפון אמריקה ב-2013.[2] שיר הפתיחה הוא "No pain, No game" של הזמרת ננו ושיר הסיום הוא "אאוזורה" (アオゾラ) של הזמרת מיין. האנימה מכסה את ה-50 הפרקים הראשונים של המאנגה (עד תחילת הכרך התשיעי), שעדיין ממשיכה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ 1 2 Anime News Network‏, Crunchyroll to Stream BTOOOM! Survival Action Anime, ‏‏2 באוקטובר 2012 (באנגלית)
 2. ^ 1 2 Anime News Network‏, Sentai Filmworks Adds BTOOOM! Survival Action Anime, ‏‏29 בספטמבר 2012 (באנגלית)
 3. ^ 1 2 3 Anime News Network‏, Madhouse Makes TV Anime of Btooom! Survival Action Manga (Updated), ‏‏6 ביוני 2012 (באנגלית)
 4. ^ Anime News Network‏, Monthly Comic Zenon to Succeed Comic Bunch Manga Mag (Updated), ‏‏12 באוקטובר 2010 (באנגלית)
 5. ^ Anime News Network‏, Comic Bunch, Comic Yuri Hime S Mags to End Publication, ‏‏18 ביוני 2010 (באנגלית)
 6. ^ Anime News Network‏, Junya Inoue's Btooom! Manga Enters Final Arc, ‏‏20 במרץ 2013 (באנגלית)
 7. ^ Anime News Network‏, Junya Inoue's Btooom! Manga Will End With 26th Volume, ‏9 בספטמבר 2017 (באנגלית)
 8. ^ Anime News Network‏, Yen Press Adds 'Another' Horror Novel & Manga, Junya Inoue's BTOOOM! Manga, ‏‏13 ביוני 2012 (באנגלית)
 9. ^ Shinchosha‏, 著書一覧:井上淳哉 (ביפנית) (ארכיון)
 10. ^ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Yen Press‏, BTOOOM! by Junya Inoue (באנגלית) (ארכיון)
 11. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 1巻 (ביפנית)
 12. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 1 (באנגלית)
 13. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 2巻 (ביפנית)
 14. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 2 (באנגלית)
 15. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 3巻 (ביפנית)
 16. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 3 (באנגלית)
 17. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 4巻 (ביפנית)
 18. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 4 (באנגלית)
 19. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 5巻 (ביפנית)
 20. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 5 (באנגלית)
 21. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 6巻 (ביפנית)
 22. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 6 (באנגלית)
 23. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 7巻 (ביפנית)
 24. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 7巻【限定特装版】 (ביפנית)
 25. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 7 (באנגלית)
 26. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 8巻 (ביפנית)
 27. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 8 (באנגלית)
 28. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 9巻 (ביפנית)
 29. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 9 (באנגלית)
 30. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 10巻 (ביפנית)
 31. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 10 (באנגלית)
 32. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 11巻 (ביפנית)
 33. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 11 (באנגלית)
 34. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 12巻 (ביפנית)
 35. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 12 (באנגלית)
 36. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 13巻 (ביפנית)
 37. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 13 (באנגלית)
 38. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 14巻 (ביפנית)
 39. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 14 (באנגלית)
 40. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 15巻 (ביפנית)
 41. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 15 (באנגלית)
 42. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 16巻 (ביפנית)
 43. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 16 (באנגלית)
 44. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 17巻 (ביפנית)
 45. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 17 (באנגלית)
 46. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 18巻 (ביפנית)
 47. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 18 (באנגלית)
 48. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 19巻 (ביפנית)
 49. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 19 (באנגלית)
 50. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 20巻 (ביפנית)
 51. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 20 (באנגלית)
 52. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 21巻 (ביפנית)
 53. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 21 (באנגלית)
 54. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 22巻 (ביפנית)
 55. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 22 (באנגלית)
 56. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 23巻 (ביפנית)
 57. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 23 (באנגלית)
 58. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 24巻 (ביפנית)
 59. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 24 (באנגלית)
 60. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! 25巻 (ביפנית)
 61. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 25 (באנגלית)
 62. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! Light 友情編 26巻(完 (ביפנית)
 63. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 26: Light (באנגלית)
 64. ^ 1 2 Shinchosha‏, BTOOOM! Dark 真実編 26巻(完 (ביפנית)
 65. ^ Amazon.com‏, BTOOOM!, Vol. 26: Dark (באנגלית)