Clash of Clans

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Clash of Clans
ClashofClans.png
תאריך הוצאה iOS:
2 באוגוסט 2012
אנדרואיד:
30 בספטמבר 2013
סוגה אסטרטגיה
פיתוח Supercell
פלטפורמות iOS, Android

Clash of Clans (בתעתיק לעברית: קלאש אוף קלאנס, בתרגום לעברית: התנגשות השבטים) הוא משחק אסטרטגיה חינמי המיוצר ומתוחזק על ידי חברת Supercell, שבסיסה בהלסינקי, פינלנד. המשחק משווק ב-App Store וב-Google Play ונמצא בהם במקום הראשון בקטגוריית רבי המכר[1][2].

מהלך המשחק וההתקפה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כפר בעל טאון הול 8

המשחק הוא משחק מרובה משתתפים, בו לכל שחקן יש כפר משלו. בכפר יש מבנים - כגון בניין עירייה (Town Hall), שהוא המבנה המרכזי בכפר וליבו של כל כפר, מחנה אימונים (Army Camp), מעבדה (Laboratory), מפעל שיקויים (Spell Factory) ועוד, ואמצעי הגנה - כגון תותחים (Cannon), מגדלי קשתיות (Archer Tower), הגנה אווירית (Air Defense), חומות (Walls) ועוד, אותם השחקן רוכש בזהב (Gold) ובאליקסיר (Elixir; מעין נוזל סגול) במהלך המשחק ועל פי התקדמותו במשחק. לכל מבנה בכפר יש מספר רמות, וגם אותן השחקן רוכש בזהב או באליקסיר. כל שחקן מאמן חיילים (Troops) בצריפי האימונים (Barracks) כדי לתקוף כפרים של שחקנים אחרים מרחבי העולם - מהם הוא גונב זהב ואליקסיר. בכל סיום של התקפה זוכה המנצח בגביעים (Trophies) הנלקחים מהמפסיד. לכל התקפה יש מספר גביעים מסוים קבוע מראש ומוצג בצד המסך. ניצחון בהתקפה מורכב משלושה כוכבים:

  1. כוכב אחד - קבלת שליש מכמות הגביעים: השמדת בית העירייה של היריב, או השמדת 50% מכלל המבנים בכפר מלבד בית העירייה.
  2. שני כוכבים - קבלת שני שליש מכמות הגביעים: השמדת בית העירייה ו-50% מכלל המבנים בכפר.
  3. שלושה כוכבים - קבלת כל הגביעים האפשריים: השמדת כל מבני הכפר.

אם לא הושמד בית העירייה או 50% ממבני הכפר, השחקן מפסיד גביעים, שמספרם גם הוא קבוע מראש ומוצג בצד המסך. ככל שהשחקן נמצא בליגה גבוהה יותר, כך מספר הגביעים לכל ניצחון נמוך יותר, ולהפך.

כפי ששחקן יכול לתקוף כפרים של שחקנים אחרים, כך גם שחקנים אחרים מכל רחבי העולם יכולים לתקוף אותו. כאשר שחקן אחר תוקף אותו, כללי ההתקפה כאמור חלים גם עליו; כאשר הוא מנצח הוא מקבל את הגביעים והנתקף מפסיד אותם, וכאשר הוא מפסיד הוא מאבד את הגביעים והנתקף מקבל אותם.

כל פעולה במשחק של בנייה ושדרוג של מבנים מבוצעת על ידי בנאים, וכל בנאי יכול להיות אחראי על פעולה אחת בלבד בכל זמן. את הבנאים ניתן לקנות רק באמצעות אבנים ירוקות (Gems).

בית העירייה הוא לב הכפר, והמבנה החשוב ביותר. בכל שדרוג של בית העירייה משתחררים מבנים חדשים שניתן לבנות, וכן רמות נוספות למבנים הקיימים. ישנם מספר מבנים בהם מאמנים חיילים, משדרגים אותם ומייצרים שיקויים (השיקויים הם: שיקוי ברק, שיקוי ריפוי, שיקוי זעם, שיקוי קפיצה ושיקוי הקפאה)

קיימות ליגות של גביעים, אליהן מצטרף כל שחקן על פי כמות הגביעים שברשותו. כאשר שחקן נמצא בתוך ליגה, הוא יקבל בונוסים על ניצחונות בהתאם לרמת הליגה אליה משתייך.

אימון של חיילים, בניית מבנים, שדרוג מבנים, שדרוג חיילים וכל תהליך במשחק העובד על זמן, יכול להסתיים מידית באמצעות האבנים הירוקות. גם תהליך ההאצה של מבנים (Boost), שמגדיל את המהירות של כריית זהב, שאיבת אליקסיר, ייצור ושדרוג חיילים ויצירת שיקויים נקנה באמצעות האבנים הירוקות. אבנים אלו הן המשאב החשוב ביותר במשחק, ולא ניתן להשיגו באמצעות משאבות או מכרות, אלא דרך קניות בתוך האפליקציה, או באמצעות עצים ושיחים (Obstacles) המופיעים בכפרים כל 8 שעות ומחביאים בתוכם מספר קטן של אבנים ירוקות, וכן באמצעות הישגים (Achievements), שכאשר השחקן משיג אותם הוא מקבל מספר קבוע מראש של אבנים. Clash of Clans, יחד עם משחק נוסף ש-Supercell פיתחה, Hay Day, הרוויחו כ-2,400,000 דולר ביום בעבור רכישת אבני חן במחצית הראשונה של 2013.[3][4]

שבטים (Clans)[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק ישנם שבטים. שבט הוא קבוצה של שחקנים שמתחברים יחד, תורמים חיילים אחד לשני ושיקויים, ומשתתפים יחד במלחמות כנגד שבטים אחרים. לכל שבט יש שם, דגל, מינימום גביעים לכניסה לשבט וסוג שבט. לכל שבט יש חלונית של צ'אט, שבו החברים בשבט משוחחים ושולחים את בקשותיהם לקבלת חיילים.

שחקנים יכולים לתרום לשחקנים אחרים חיילים מכל הסוגים. במהלך המשחק ניתן לעלות עם השבטים שלבים כאשר לשבט יש שלב משותף משלו, כאשר עולים בשלבי השבט ניתן לקבל הטבות שונות.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]