בני הנפילים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בני הנפיליםאנגלית: The Mortal Instruments) היא סדרת ספרי פנטזיה לנוער מאת קסנדרה קלייר בת שישה ספרים. כל הספרים יצאו לאור באנגלית. בעברית יצאו רק ארבעת הספרים הראשונים (נכון לדצמבר 2014).

רשימת הספרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עיר של עצמות
 • עיר של אפר
 • עיר של זכוכית
 • עיר של מלאכים נופלים
 • עיר של נשמות אבודות - יצא לאור בינואר 2015
 • עיר של אש שמימית - טרם נקבע מועד לתרגום העברי.

סידרת הפריקוול - מכשרי התופת

 • מלאך מכני
 • נסיך מכני - צפוי לצאת לאור בעברית בקיץ 2014.
 • נסיכה מכנית - טרם נקבע מועד לתרגום העברי.

העיבוד הקולנועי[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בני הנפילים: עיר של עצמות (סרט)

ב-10 ביוני 2010 הוכרז כי הולך לצאת סרט שיתבסס על עיר של עצמות. את התסריט כתבה ג'סיקה פוסטיגו ואת הסרט יביים הארלד זווארט. ב-10 בדצמבר 2010, הוכרז רשמית כי לילי קולינס תשחק את תפקידה של קליירי פריי. במרץ 2011, ג'יימי קמפבל באוור, לוהק לתפקיד של ג'ייס. ג'ונתן ריס מאיירס לוהק לתפקיד וולנטיין, רוברט שיהאן לוהק כסיימון, ג'ימימה וסט לוהקה כאיזבל, קווין זגרס לוהק כאלק, וגודפרי גאו לוהק כמגנוס.

הצילומים התחילו ב-15 באוגוסט 2012. הסרט יצא ב-22 באוגוסט 2013.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת מורגנשטרן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קלריסה "קליירי" פריי/מורגנשטרן - קליירי פריי מתחילה בעיר של עצמות כנערה בת 15 ובהמשך הספר חוגגת את יום הולדתה ה-16. היא מתוארת כנערה עקשנית ודעתנית נמוכה בעלת תלתלים בגוון גזר, עיניים ירוקות, חזה זעיר ונמשים. קליירי גודלה על ידי אמה, ג'וסליין פריי (פיירצ'יילד), ציידת הצללים, ולוק גארוויי (לשעבר לוסיאן גריימארק), חבר המשפחה. כל בעולם הקסום הוחבא ממנה למען ביטחונה. מגנוס ביין הטיל עליה כישוף לבקשת אמה, מנע ממנה את היכולת לראות את העולם הקסום. במהלך הספרים קליירי מתאהבת בג'ייס ולומדת כיצד להיות ציידת צללים.
 • וולנטיין מורגנשטרן - צייד צללים מרושע וחזק מאוד, שמופיע במלוא כוחו לאחר כמה שנים בהן שהתחזה למת. הוא מעוניין לגנוב את כלי התמותה. וולנטיין הוא בעלה לשעבר של ג'וסלין ומתברר בספר הראשון כי הוא אביהם של קליירי וג'ייס. בספר השני מסופר כי בילדותם הוא הזריק להם חומר שנתן להם יכולות יוצאות דופן. בספר השלישי מתגלה שהוא בעצם רימה את ג'ייס וקליירי ושהוא אביו של ג'ונתן כריסטופר - אחיה האמיתי של קליירי. וולנטיין נהרג בידי המלאך רזיאל בספר השלישי.
 • ג'וסלין פריי\פיירצ'יילד\מורגנשטרן - אמם של קליירי וג'ונתן כריסטופר, ציידת צללים במנוסה מהמעגל של בעלה ולנטיין. בספר הראשון נכנסת לקומה מכושפת ונשארת בה גם במהלך הספר השני. מתעוררת בספר השלישי, ושם מגלה את אהבתה ללוק. בספר הרביעי היא ולוק עושים תכנונים לחתונה שלהם.
 • ג'ונתן כריסטופר מורגנשטרן - לפני שנולד, ולנטיין נתן לאשתו דם משד עליון בשם לילית, מה שגרם לג'ונתן להיות שד למחצה. בן 18, אחיה של קליירי (דבר המתגלה בספר השלישי). מתואר כיפיפה בעל שיער בלונדיני כמעט לבן ועיניים שחורות. חזק ומהיר מאחר שיש בו דם שדים. מרושע וערמומי. פועל למען וולנטיין, התחזה לסבסטיאן ורלאק ומת כביכול בזכות ג'ייס בספר השלישי. בספר הרביעי חוזר לחיים. צייד הצללים הטוב ביותר.

משפחת הרונדייל[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ייס ווילנד/לייטווד/הרונדייל/מורגנשטרן - צייד צללים בן 17, ומתואר בספר בעל תלתלים בלונדיניים בצבע זהוב וצבע עיניים זהובות. הוא חי יחד עם משפחת לייטווד במכון בניו-יורק. נאמר עליו שהוא צייד הצללים המוצלח ביותר בגילו [אך ג'ונתן כריסטופר (בנו של ולנטיין) טוב יותר ממנו]. כאשר אימו הייתה בחודש השמיני להריונה עמו, אביו נהרג במהלך מלחמה עם ערפדים. לאחר שאמו שמעה על כך היא התאבדה באמצעות חתיכת וורידים. לפני שהתינוק (ג'ייס) מת, הודג' וולנטיין הצליחו לחתוך את בטנה של אמו ולהוציא אותו. בספר השלישי מסתבר שולנטיין נתן לאמו מנות של דם מלאך שגרמו לג'ייס להיות בחציו מלאך. הוא מאוד פופולארי בקרב המין הנשי, למרות שמעולם לא היה בקשר רציני.
 • אימוג'ן "האינקויזטורית" הרונדייל - אימוג'ין הרונדייל, אימו של סטיבן הרונדיל וסבתו של ג'ייס מתוארת כקשוחה בעלת שעיר אפור ותווי פנים חדים ונוקשים, נהרגת בספר השני בקרב באונייה של וולנטין בזמן שהצלה את ג'ייס.
 • סטיבן הרונדייל- בנה של אימוג'ין ואביו של ג'ייס, היה בעלה של אמטיס אבל בעקבות החלטה של ולנטיין התגרש ממנה והתחתן עם סלין שהביאה לו את ג'יס, נהפך לסגנו של וולנטיין לאחר מותו לכאורה של לוק ונהרג בפשיטה על קן ערפדים ובעקבות מותו התאבדה אשתו סלין ואביו נהרג משברון לב. הוא לא מופיע בספרים.

משפחת לייטווד[עריכת קוד מקור | עריכה]

איזבל "איזי" לייטווד - ציידת צללים מיומנת, יפהפייה ועוקצנית בת 16. היא בתם של מאריס ורוברט לייטווד. אחותו הקטנה של אלק ואחותו הגדולה של מקס. מתוארת כנערה גבוהה וחטובה עם שיער שחור ועיניים כחולות גבוהה ויפהפייה באופן מעורר קנאה. במהלך הסדרה מתאהבת בסיימון. יוצאת איתו במהלך הספר הרביעי, אף שהיא לא רצינית בקשר. נפרדת ממנו כאשר מגלה שהוא יצא במקביל עם מאיה, אך מרומז שהיא באמת מאוהבת בו. הייתה היחידה שידעה על בגידתו של אביה באמה. ציידת הצללים הטובה ביותר לאחר ג'ייס.

אלכסנדר "אלק" לייטווד - אחיהם הגדול של איזבל ומקס. בן 18. למרות שהיה צייד צללים במשך שנים רבות, אלק מעולם לא הרג שד. הוא מתואר כנער יפיפה שחור שיער ועיניים כחולות. אלק הוא הומוסקסואל, ובתחילה מאוהב בג'ייס אך בהמשך מתחיל לנהל מערכת יחסים עם המכשף מגנוס.

מריס לייטווד - אמם של אלק, איזבל ומקס ואשתו של רוברט. יפהפייה בעלת שיער שחור ועיניים כחולות. הייתה בחוג, ונראה כי היא עדיין מסכימה עם הדעות שם. לאחר ההתקוממות היחסים בינה לבעלה התדרדרו.

רוברט לייטווד - אביהם של אלק, איזבל ומקס ובעלה של מריס. בעל מבנה גוף גדול, עיניים כהות ושיער וזקן שחורים. היה בחוג (אך רק בגלל התעקשותה של אשתו). לאחר ההתקוממות היחסים בינו לבין מריס הדרדרו והוא אף בגד בה, עזב את האישה האחרת שנודע לו על ההריון של מקס.

מקס לייטווד - אחיהם הקטן של אלק ואיזבל, בן 9. מתואר כנראה קטן לגילו בעל שיער חום ומשקפים גדולים, אוהב מנגה, שקט ומעריץ את ג'ייס. נרצח בידי ג'ונתן בספר השלישי.

משפחת גריימארק[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוסיאן גריימארק (לוק גארוויי) - בעבר היה צייד צללים וחבר במעגל של וולנטיין. חברה הטוב ביותר של ג'וסלין. לוק הפך לאדם-זאב והחל בהנהגת להקה משלו. הוא כמו אב לקליירי ומאוהב בג׳וסלין עוד מצעירותו.

אמטיס הרונדייל-גריימארק - אחותו הגדולה של לוק. לאחר שלוק הפך לאיש זאב היא ניתקה איתו קשר. דבר אשר הצטערה עליו מאוד. הייתה נשואה בעברה לסטיבן הרונדייל, אביו האמיתי של ג'ייס. היא מתוארת כדומה ללוק, בעלת עיניים כחולות ושיער חום מאפיר אסוף לצמות. מופיעה רק בספר השלישי.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סיימון לואיס - סיימון הוא יהודי בן 16 ומתואר כביישן, חסר ביטחון ונאמן. לסיימון עיניים ושיער בצבע חום-שוקולד והוא מרכיב משקפיים. קליירי וסיימון הם החברים הכי טובים זה של זו יותר מ-10 שנים. סיימון מאוהב בקליירי אף שנראה שהיא אינה חשה ברגשות דומים כלפיו. במהלך הסדרה הוא מתגבר על אהבתו זו ומתאהב באיזבל. בספר השני הוא נהפך לערפד ומקבל את אות קיין בספר השלישי על ידי קליירי. במהלך הספר הרביעי בורח מהבית ועובר לגור אצל ג'ורדן, יוצא במקביל עם מאיה ואיזבל ומתלבט את מי לבחור ביניהן. איזבל ומאיה נפרדות ממנו כאשר הן מגלות. אך לקראת סוף הספר מרומז שאהבתו האמיתי היא לאיזבל. בספר הרביעי לילית סוחטת אותו לתרום את דמו על מנת להחזיר את ג'ונתן לחיים והוא אכן נאלץ לעשות זאת. כמו כן, הוא נושך את מורין ושותה את דמה, ובכך גורם לה להפוך לערפדית.

 • מגנוס ביין - בכיר המכשפים של ברוקלין. ביסקסואל בן 800. מעוניין בצורה רומנטית באלק לייטווד. בספר מתואר כי הוא נוהג ללבוש ביגוד נוצץ וראוותני. כאשר קליירי הייתה קטנה נהג להשכיח ממנה כל רמז שקשור לעולם הקסום בפגישות קבועות שנערכו, על פי בקשת ג׳וסלין אימה של קליירי.
 • מאיה רוברטס - מזדאבת בת 15 מהלהקה של לוק אשר אינה משלימה עם העובדה הזו. היה לה אח בכור בשם דניאל שנהג להתעלל בה בצעירותה, וכאשר סיפרה על כך הוריה לא האמינו לה. לאחר שדניאל מת בתאונת פגע וברח, היא פגשה את ג'ורדן והם הפכו לחברים. בהתחלה היא אהבה אותו, אך לאחר מכן הוא החל להפגין יחס עוין ורכושני, ואז הפך אותה למזדאבת לאחר שנפרדה ממנו. לאחר מכן היא לא ראתה אותו יותר. בת תערובת. היא מתוארת כבעלת עור שזוף עם שיער חום אסוף עם צמות רבות ופנים מעוצבות בצורת לב. טומבואית, מאוהבת בסיימון, יוצאת איתו בתחילת הספר הרביעי, אך באמצעו נפרדת ממנו כאשר מגלה שהוא יצא במקביל עם איזבל. שונאת אותו על כך ורק לקראת סוף הספר הם משלימים.
 • ג'ורדן קייל - האקס של מאיה. מזדאב שנשך אותה וגרם לה להיות מזדאבת. מתברר שבזמן שנשך אותה הוא היה בזמן הפיכתו לזאב בפעם הראשונה ולכן נשך אותה. מאוהב בה. חבר בארגון הפרטור לופוס. מציע לסיימון להתגורר איתו ושומר עליו.
 • סבסטיאן ורלאק - בן דוד של אלין פנהאלו, מתואר כבעל פרצוף מצחיק ונאה, שיער שחור ואף גדול. התגורר במכון בפריז, בדרכו לאליקנטה נרצח בידי ג'ונתן.
 • אלין פנהאלו - בת דודה של סבסטיאן ורלאק, מתוארת כנערה דקת גו עם שיער כהה וארשת שובבה. אלין היא חסרת טקט ולרוב אומרת לפני שהיא חושבת.
 • אמטיס הרונדייל-גריימארק - אחותו הגדולה של לוק. לאחר שלוק הפך לאיש זאב היא ניתקה איתו קשר. דבר אשר הצטערה עליו מאוד. הייתה נשואה בעברה לסטיבן הרונדייל, אביו האמיתי של ג'ייס. היא מתוארת כדומה ללוק, בעלת עיניים כחולות ושיער חום מאפיר אסוף לצמות.
 • רפאל סנטיאגו - ערפד ממוצא לטיני ש"נתקע" בגיל 14. רפאל הוא הסגן של מנהיגת הערפדים ולוקח את מקומה כשהיא אינה נמצאת. מתגורר במלון הערפדים דומור בברוקלין. יריב, לאחר שנודע לו שסיימון יכול להלך באור-שמש רוצה להרוג אותו והוא כמעט עושה זאת אך נמנע מכך שמגלה שלסיימון יש את אות קיין.
 • מורין בראון - חברה של בת הדודה של אריק. מאוהבת בסיימון. בלונדינית בת 14 אף על פי שהיא נראית בת 12. בספר הרביעי ננשכת על ידי סיימון והופכת לערפדה אחרי מותה בגלל לילית.
 • הודג' סטרקווטאר- נראה מאוד מבוגר, בעל שיער מאפיר ואף ארוך ונשרי. אדם חלש-אופי. היה חבר בחוג, לאחר ההתקוממות המסדר קילל אותו לא יוכל לצאת מהמכון לעולם. נשאר בקשר עם וולנטיין וידע את האמת על ג'ונתן וג'ייס ועל כך שוולנטיין בחיים. בספר הראשון נתן את גביע התמותה לוולנטיין בתמורה לכך שיסיר ממנו את הקללה. בספר השלישי מתברר שהוא נכלא במשגב והוא התיידד עם סיימון במהלך שהותו שם. נהרג על ידי ג'ונתן כשג'ייס, קליירי, אלק וסיימון חקרו אותו.
 • "קמיל בלקורט"- הערפדית הראשית של שבט מנהטן חוזרת בספר הרביעי

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]