זואי 101

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: ניסוח.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
זואי 101
Zoey101title.jpg
סוגה קומדיה, דרמה לנוער
יוצרים דן שניידר
שחקנים ג'יימי לין ספירס
פול בוטצ'ר
שון פלין-אמיר
אלכסה ניקולס
ויקטוריה ג'סטיס
ארץ מקור Flag of the United States.svg ארצות הברית
מספר עונות 4
מספר פרקים 65
4 סרטי טלוויזיה
הפקה
אורך פרק כ-25 דקות לפרק
שידור
רשת שידור ערוץ ניקלודאון
תקופת שידור
מקורית
9 בינואר 20052 במאי 2008

זואי 101אנגלית: Zoey 101) היא קומדיית מצבים אמריקאית לנוער בכיכובה של ג'יימי לין ספירס, אחותה של בריטני ספירס. הסדרה הייתה מועמדת לפרס אמי, וזכתה להצלחה בקרב הקהל. כמו כן, בארצות הברית הסדרה זכתה בפרס "סדרת הילדים האהובה ביותר" של ערוץ ניקלודאון. בישראל הסדרה משודרת בערוץ ניקלודאון במשך ארבע עונות.

הסדרה מתמקדת בתחילה בשבעה בני נוער והחל מהעונה השלישית מצטמצמת לשישה, כאשר שתי נערות עוזבות את הסדרה ואחת נכנסת אליה. הדמויות הראשיות לומדות בפנימייה בשם PCA - Pacific Coast Academy, בה מתרחשת העלילה.

עלילת העונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פנימיית PCA עד עתה לימדה בנים בלבד, ולראשונה הוחלט לקבל גם בנות. לאחר שיפוצים במשך כל הקיץ נפתחת שנת הלימודים הראשונה ב-PCA לבנים ולבנות. זואי ברוקס מגיעה לפנימיית PCA ביחד עם אחיה דסטין, שם פוגשת לראשונה את צ'ייס. השניים מתיידדים ותוך זמן קצר הופכים לחברים הכי טובים. צ'ייס מתאהב בזואי ממבט ראשון ממש, והוא ממשיך לאהוב אותה גם בעונה השנייה. זואי פוגשת את שתי השותפות לחדר שלה, ניקול ודיינה. השלוש הופכות לחברות הכי טובות. בנוסף הן פוגשות נערה נוספת, קווין, נערת מחשבים חכמה. אמנם היא מוזרה, אך גם היא נעשית עם הזמן חלק מהחבורה.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה השנייה דיינה משתתפת בחילופי תלמידים בפריז, ועוזבת את PCA. במקומה מגיעה נערה אחרת, שמה לולה. חלומה של לולה הוא להיות שחקנית מפורסמת, והיא מנצלת את מעברה לבית ספר זר. היא מעמידה פני פריקית אמיתית וזואי וניקול מאמינות לה. לבסוף סודה מתגלה. לולה תופסת את מקומה של דיינה בחבורה. בפרק האחרון לעונה (פרק כפול) אבא של לוגן מזמין את החבורה לביתו לחופשת אביב וכל ילד מקבל טלפון. צ'ייס בטעות שולח את ההודעה שלו שהתכוון לשלוח למייקל ושלח לזואי שבה כתוב שהוא מאוהב בה ומשם העניינים מסתבכים.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה השלישית ניקול עוזבת את בית הספר ונשלחת לפנימייה לבנות, בגלל האובססיה שלה למין הגברי. במציאות אלכסה מוצאת את עצמה מחוץ לסדרה עקב ריב עם השחקנית הראשית, ג'יימי לין. קווין עוברת לגור עם זואי ולולה בחדר. הבנות לא מרוצות מכך בהתחלה, אך מצליחות להסתדר עם המוזרות שלה. בתחילת העונה השלישית זואי מגלה שלצ'ייס יש חברה, רבקה. לאחר שהבנות מכירות קצת יותר, רבקה מתגלת כילדה קנאית ואנוכית. היא שמעה על כך שצ'ייס היה מאוהב בזואי במשך שנתיים, ואוסרת על זואי לדבר עם צ'ייס. כן היא עושה גם איתו, והוא מחליט לסיים ביניהם את הקשר.

(פרק אחרון-פרק כפול)

הוריהם של דסטין וזואי מגיעים ל-PCA, ומודיעים להם שהם עוברים לאנגליה בעקבות ענייני עבודה. הם מעניקים להם את אפשרות הבחירה לבוא איתם או להישאר באמריקה. זואי מחליטה להתייעץ עם צ'ייס, אך משום מה המפגש מתעכב ולצ'ייס נודע על כך משמועות. הוא מתרגז על זואי ולא רוצה לדבר איתה. זואי, עקב זאת, מחליטה להצטרף אל הוריה לאנגליה. צ'ייס מתחרט על מעשיו אך נראה שזה מאוחר מידי. לאחר שזואי הגיעה לפנימייה באנגליה, חבריה באמריקה מתקינים תוכנת מחשב שמאפשרת להם לראות זה את זה ולדבר זה עם זה. צ'ייס מחליט לנצל את התוכנה הזאת ולישר את ההדורים בינו לבין זואי. זואי סולחת לו, אך היא לא נשמעת או נראית כך. לאחר שזואי עזבה, צ'ייס מרגיש נורא, ומחליט, גם אם זה רק בתת-מודע שלו, להחליף את זואי. הוא מוצא לעצמו בחורה שבמראה החיצוני דומה לזואי, ומזכירה אותה מאוד, אך אופייה לא דומה לה כלל וכלל. היא דוחה ולא נעימה. החבורה נגעלת ממנה, חוץ מצ'ייס שעיוור למה שקורה. הבנים מחליטים להאיר את עיניו. הם נועלים אותו בחדרם ומנסים לסחוט ממנו שהוא מתגעגע לזואי, עובדה שהוא מכחיש בכל תוקף. לאחר שלוגן קורע בובה שצ'ייס קיבל מזואי, וצ'ייס מנסה להכות אותו, הוא מבין שהוא עדיין מאוהב בזואי. תוכנת הווידאו שמייקל לא הבין כיצד לסגור מסגירה את סודו של צ'ייס באוזניה של זואי.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שזואי מבינה שצ'ייס מאוהב בה, היא חוזרת ל-PCA. מתברר שצ'ייס עזב את PCA ללונדון, להיות עם זואי. כעת זואי וצ'ייס התחלפו במקומותיהם: זואי ב-PCA, וצ'ייס באנגליה. לאחר שצ'ייס עזב את החדר, ממלא את מקומו נער בלונדיני בשם ג'יימס. בהתחלה הוא לא מסתדר היטב עם מייקל ולוגן, אך עם הזמן הוא מתגלה כנער מצחיק וחמוד. הוא וזואי מתאהבים זה בזה, ותוך זמן קצר הם נעשים לזוג. נוסף על כך וינס בלייק, כוכב הפוטבול מהעונה השלישית, חוזר ל-PCA ונעשה לבן זוגה של לולה. בהמשך העונה מארק נפרד מקווין מכיוון שהתאהב בנערה אחרת. קווין מקבלת את זה קשה, אך עם הזמן מסתגלת למצב החדש. בשלב מסוים היא ולוגן מתאהבים זה בזה ונהפכים לזוג, אך מתביישים בכך ומסתירים זאת מפני שאר החברים.

הפרק האחרון (פרק כפול) כולם מתארגנים לקראת נשף הקיץ הגדול. זואי נפרדת מג'יימס משום שהיא מרגישה שמשהו עומד ביניהם, אך לא מצליחה להבין מהו. לוגן וקווין מתביישים לבוא ביחד לנשף, לכן בוחרים זה לזה את בני הזוג: קווין החליטה שלוגן יבוא עם סטייסי, בעוד לוגן החליט שקווין תבוא מלווה בדסטין. לולה ווינס באים יחד באיחור גדול מאחר שהיו במסעדה ונהג המונית נטש אותם באמצע הדרך, וליסה מגיעה מלווה במייקל. לאחר שסטייסי מנסה לנשק את לוגן, הוא נשבר, ומכריז בקול רם במרכז הריקודים שהוא מאוהב בקווין. השניים מתנשקים וחושפים את סודם. זואי, מטיילת ברחבי PCA מאחר שאין לה זוג לנשף, מקבלת שיחה מצ'ייס שכפי הנראה נמצא עדיין בלונדון. אך הוא מפתיע אותה ומופיע ב-PCA. השניים מתנשקים והופכים לזוג. לאחר שסטייסי נפגעת על ידי מכונית של מייקל, הש' שלה כבר לא שורקת. לבסוף כל הזוגות נפגשים בנשף לרגע סיום העונה הרביעית.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמיות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • זואי ברוקס (ג'יימי לין ספירס) - הגיבורה הראשית של הסדרה, נערה רבת תושייה, דומיננטית, מובילה ופופולרית עם אח קטן שמתערבת בחייו הפרטיים תמיד
  • צ'ייס מת'יוס (שון פלין) - מאוהב בזואי לאורך כל הסדרה, הוא נער ציני, חברותי, ביישן ונחוש.
  • מייקל ברט (כריסטופר מייסי) - נער ידידותי וטוב לב, חברו הטוב ביותר של צ'ייס.
  • לולה מרטינז (ויקטוריה ג'סטיס) (עונה שנייה ושלישית) - לולה היא נערה קורנת, המונית, בעלת ביטחון עצמי וכושר משחק, אשר חלומה הוא להיות שחקנית.
  • קווין פנסקי (ארין סנדרס) - הנערה ה"מוזרה", המדענית, החכמה והמצטיינת.
  • לוגן ריס (מתיו אנדרווד) - נער עשיר שהרושם הראשוני עליו הוא שהוא נער שוביניסט, מתנשא ואגואיסט, אולם מתגלים בו גם צדדים טובים: נכונות לעזור, אחראיות ושמחת חיים.
  • דסטין ברוקס (פול בוטצ'ר) - אחיה הקטן של זואי. ילד שובב, תמים ורגיש.
  • ניקול בריסטו (אלכסה ניקולס) (עונה ראשונה ושנייה) - נערה היסטרית, נאיבית, פחדנית ורגישה. ה
  • דיינה קרוז (כריסטין הררה) (עונה ראשונה) - נערה מבולגנת, מרדנית, מתנשאת ולא חברותית במיוחד, ומציקה במיוחד לניקול.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]