מועדון ווינX

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מועדון ווינX
סוגה פנטזיה
פעולה
הרפתקאות
רומן
חברת הפקה .Rainbow S.r.l
יוצרים איגיניו סטרפי
בימוי איגיניו סטרפי
מדבבים בעברית עדי בן ישראל, ענת ניב, אורלי קטן, אבי יפה, לירון לב, אפי בן ישראל, ענבר שכנר, רוני נדלר, זיו מאיר, גיל נתנזון, יסמין עיון, תומר גלר, אורלי תגר, לירז צ'רכי, מירב דמארי, אתי קסטרו, צביקה פורמן, יורם יוספסברג, יואב בר לב, ועוד
ארץ מקור איטליה
מספר עונות 6
מספר פרקים 156
הפקה
אורך פרק 19-23 דקות
שידור
רשת שידור Rai Due (עונות 1+)
4KidsTV (עונות 1-3)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים (עונות 1-4)
ערוץ ניקלודיאון (עונות 5+)
תקופת שידור
מקורית
28 בינואר 2004 – עדיין משודר
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

מועדון ווינX (מועדון ווינקס. באיטלקית: Winx Club) היא סדרת אנימציה איטלקית לילדים אשר נוצרה על ידי איגיניו סטרפי והופקה על ידי חברת ההפקה "Rainbow S.p.A" עבור ערוץ הטלוויזיה האיטלקי Rai Due ומשודרת באיטליה החל מה-28 בינואר 2004 ועד היום. עלילת הסדרה מתמקדת בפיות אשר משתמשות בקסמים על מנת להגן על ממלכתן מפני כוחות האופל. על בסיס הסדרה הופקו גם לאורך השנים קו צעצועים, ספרים, סדרת קומיקס, ביגוד, תקליטורי DVD, וסרטי קולנוע תלת ממדיים.

בישראל הסדרה משודרת החל משנת 2004 בערוץ הילדים. החל מעונה 5 העונות החדשות יותר של הסדרה משודרות בערוץ ניקלודיאון, שרכש את הזכויות לסדרה בכל העולם.

עלילת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הסדרה עומדת בלום, נערה צעירה שחיה בכדור הארץ בעיר ושמה גרדניה. יום אחד היא נתקלת בפיה סטלה, פיית השמש, שבניסיון להגן עלייה בלום מגלה שגם היא פייה בעצמה. בעקבות הגילוי הזה, בלום עוברת ללמוד בבית הספר לפיות אלפייה, שנמצא במימד הקסום, ומוצאת חברות חדשות ויחד הן מקימות את "מועדון ווינקס". עלילת הסדרה מתרחשת בעיקר במימד הקסום ובעונה 4 על פניי כדור הארץ, בעונה 5 לעתים רחוקות העלילות מתרחשות על כדור הארץ. בסדרה, הווינX יוצאות לאינספור הרפתקאות יחד ובכל עונה יש התפתחות בסיסית בעלילה, גילוי סודות וכוחות, קרבות נגד הרוע ותמיכה בבלום שמנסה לגלות את העבר שלה.

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה של "מועדון ווינX" (פרקים 1-26) שודרה לראשונה באיטליה ב-28 בינואר 2004, ושודרה בישראל בשנת 2004.

נערה רגילה בשם בלום, וקיקו ארנב המחמד שלה נתקלים יום אחד בפייה בשם סטלה, אשר נלחמת בנוט וכאשר נוט כמעט מביס אותה בלום משתמשת בקסם ומצילה אותה. בעקבות הגילוי המדהים שבלום פייה בעצמה, סטלה לוקחת אותה לבית ספר לפיות אלפייה ושם הן פוגשת 3 חברות נוספות: טקנה, מוזה ופלורה אשר מקימות יחדיו את מועדון ווינקס. בהמשך הבנות מתחברות לארבעת הבנים שלומדים במזרקה האדומה: סקאי, ברנדון, ריבן וטימי, וגם נתקלות בשלישיית מכשפות שלומדות במגדל הענן: אייסי, דארסי וסטורמי, אשר מכונות גם הטריקס, שרוצות לגנוב מבלום את להבת אש הדרקון שלה כדי להשיג שליטה מלאה על כל המימד הקסום. לקראת סוף העונה, הטריקס משתלטות על המגדל המעונן ויוצרות צבא עצום של מפלצות שיתקיף את המזרקה האדומה ואת אלפיה. הן מצליחות להשמיד את בית ספר המזרקה האדומה ובאותו זמן כל המומחים וכל המכשפות ממגדל הענן באים לאלפייה לאחר שפרגונדה אישרה את שהותם שם. הטריקס ממשיכות לתקוף את אלפייה אבל שם ההגנה מאד חזקה, המכשפות, הפיות והמומחים שם כדי להילחם. בסופו של דבר הטריקס מגיעות לאלפייה בעצמן ובנות ווינקס מביסות אותן, לאחר שבלום מצאה את אש הדרקון בתוכה.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה (פרקים 27-52) שודרה לראשונה באיטליה ב-19 באפריל 2005. ושודרה בישראל בשנת 2005.

העונה מתחילה כאשר הפיות והמומחים חוגגים את השנה השנייה באלפייה. אחרי המסיבה יוצאת מהיער נערה תשושה שעברה חווית קשות, שמה ליילה/איישה, פיית הנוזלים, אשר מבקשת את עזרתן של הווינקס לעזור לה לשחרר את החברות הקטנות הפיקסיות שהן: לוקט, צ'טה, טון, אמור, דיג'ט ופיף, פיות קטנות שמוחזקות כבנות ערובה בטירתו התת-קרקעית של לורד דרקר, עוף החול ושליט של ממלכת מפלצות הצל. לאחר שליילה והווינקס מצליחות לשחרר את הפיקסיות מהטירה של דרקר הפיקסיות מתחברות לווינקס ונוצר ביניהן חיבור מדהים. בנוסף גם בעונה זו בלום מגלה את הארכיון הסודי של אלפייה. בינתיים אייסי דארסי וסטורמי המכשפות כלואות במנזר אור הסלע, לאחר הפשעים שביצעו. לורד דרקר עוזר להן לטריקס להשתחרר ולותן להן כוח הגלומיקס ומגייס את שירותיהן לעזור לו לחפש אחר חפץ קסום שנקרא "כתב יד" שפותח שער לכוח האולימטיבי. בעונה הזו הבנות מקבלות את צירוף הקסם שלהן, שהן מקבלות אותו רק לאחר שהתגברו על פחד גדול אצלן.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית (פרקים 53-78) שודרה לראשונה באיטליה ב-27 בינואר 2007. ושודרה בישראל בשנת 2007.

אחרי חופשת הקיץ הווינקס חוזרות לאלפייה לשנה השלישית והאחרונה שלהן, זו שנה מלאה בהפתעות מרגשות. הטריקס נשלחות למימד אומגה בגלל הפשעים שביצעו, שם הן פוגשות מכשף בשם בלטור שהיה לכוד שנים רבות במימד אומגה. הוא והטריקס מצליחים לברוח מהמימד ומנסים להשתלט עליו. הווינקס משתנות הפעם לכוח הפיות מכושפות, לא כמו בעונות הקודמות, שהכוח היה ווינקס קסום + צירוף קסם. כדי להשיג את הכוח המכושף הן צריכות להציל מישהו מהמימד שממנו הן באות תוך כדי הקרבה. בלום לא יכולה להציל אף אחד מהכוכב שלה כי בעונה הראשונה אמרו שכוכב דומינו הוקפא על ידי המכשפות הקדומות. פרגונדה שולחת את בלום לאי הדרקונים ששם היא פוגשת דרקון שמלמד אותה איך להיות דרקון בעצמה. אחרי זה היא פוגשת אישה בשם מאיה שעוזרת לה לקבל את הכוחות המכושפים שלה, בזמן ששאר הבנות מצליחות להקריב משהו ומקבלות את הכוח המכושף. ההקרבה של טקנה היא הגדולה מכולן, היא מקריבה את עצמה במימד אומגה, ונעלמת כאשר כולן חושבות שהיא מתה. לסדרה גם מצטרף נאבו שבהתחלה אומר ששמו אופיר, ועד מהרה הופך לבן זוגה של ליילה.

העונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית (פרקים 79-104) שודרה לראשונה באיטליה ב-15 באפריל 2009 ושודרה בישראל ב-2 באוקטובר 2009. זו העונה האחרונה ששודרה בערוץ הילדים.

בנות ווינקס חוזרות לאלפייה בתור מורות כי פרגונדה מבקשת מהן ללמד תלמידות באלפייה. הבנות גם פוגשות באויבים חדשים: אוגרון, גנטלוס, דומאן ואנגאן, ציידי פיות מכדור הארץ. בתחילת העונה פרגונדה מספרת לווינקס על ציידי הפיות, על גילוי כוחות חדשים ועל פייה חדשה בכדור הארץ שנולדה בעיר גרדנייה. הבנות יוצאות מיד לכדור הארץ, לגרדנייה כדי למצוא אותה. הכוח החדש שלהן נקרא מאמינות, שהכח שלו הוא ריפוי ואמונה בקסם, גם אפשרות לבחור בין 3 סוגי כנפיים שונים:כנפי מהירות העל, כנפי שיגור, וכנפי שילוש (כנפי שילוש מאפשר להן לראות את העבר). הבנות קיבלו את הכח על ידי כך שרוקסי, הפייה האחרונה על כדור הארץ האמינה בהן. בעקבות זאת, הווינקס הופכות ל-7 פיות במועדון ווינקס. גם המומחים מגיעים לגרדנייה כדי לעזור לבנות. המשימה של הווינקס היא להביס את הקוסמים מהמעגל השחור כדי שלא ישתלטו על כדור הארץ.

העונה החמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה החמישית (פרקים 105-130) שודרה לראשונה באיטליה ב-16 באוקטובר 2012 ושודרה בישראל ב-9 בדצמבר 2012 בניקלודיאון.

בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שני כוחות חדשים: סיירניקס והרמוניקס (הכח המחבר בין סיירניקס למאמינות). מתחת למים, בנוסף לבנות הטריקס שחוזרות בעונה הזו, הווינקס יצטרכו להתמודד עם נבל חדש, טרייטנוס, בן דודה של ליילה, הוא בתול ים ממשפחת המלוכה של אנדרוס שמתחת למים. טריינטוס עובר שינוי והופך למפלצת רבת עוצמה המקבלת את כוחה על ידי זיהום של נפט. הטריקס וטרייטנוס יפעלו ביחד נגד בנות ווינקס. טרייטנוס שואב את כל כוחותיהן של שומרות השערים של האוקיינוסים. לכל שומרת יש כוח אחד כמו של בנות ווינקס, וכך הוא מתכנן להשתלט על כל המימד הקסום. כח המאמינות לא מספיק חזק מתחת למים, ומכאן הווינקס מתחילות מסע מאתגר כדי להגיע לכח העתיק סיירניקס, שהופך אותן להיות פיות בתולות ים ובכוח הזה נקרא הרמוניקס הכוח שעזר להם בזמן המסע להשגת כוחות סיירניקס. האחרונה שקיבלה את כוחות סיירניקס הייתה אחותה של בלום, דפני שהיא גם הנימפה של סיירניקס. מטרתן היא להשיג את הכוח ולגרש את טרייטנוס מהאוקיינוס האין-סוף לתמיד.

העונה השישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השישית (פרקים 131-156) שודרה לראשונה באיטליה ב-6 בינואר 2014 ושודרה לראשונה בישראל ב-1 ביוני 2014 בניקלודיאון.

בעונה זו בנות ווינקס מקבלות שניי כוחות חדשים: מיטיקס ובלומיקס (הכח שבלום מעניקה לבנות ווינקס לאחר שכוחותיהן נגנבו). למועדון ווינקס מצטרפת גם דפני אחות של בלום שהופכת להיות מורה להיסטוריית הקסם באלפייה. מכשפה חדשה בשם סלינה, שהגיעה מכדור הארץ, מצטרפת למגדל הענן. היא מחזיקה ספר קסום בצורה יוצאת דופן חזק ומסוכן הנקרא "קובץ האגדות" ודרכו היא יכולה להפוך את המיתוסים ואגדות לאמיתיים. הטריקס משתלטות על מגדל הענן וגורמות לו לטוס באוויר, ולאחר מכן כאשר הטריקס מגלות איזה כח סלינה מחזיקה, הן עושים איתה עסקה שבה הן מלמדות אותה את כל הקסמים השחורים שהם יודעות בתמורה לזה שסלינה תשתמש בספר לצורך השתלטות על המימד הקסום. כמו תמיד, בנות ווינקס ינסו להילחם בסלינה ובטריקס אבל כולן מאבדות את כוחן חוץ מבלום, כי כח אש הדרקון שקיים בה הוא המקור של כל הכוחות הקסומים בעולם ולא יכול להילקח מהשומרת שלו. בלום נותנת בנדיבות מכוחה לשאר בנות ווינקס כדי שהיא והבנות יוכלו להוכיח את עצמן ולהרוויח כח בשם בלומיקס שהוא בעצם גרסה חזקה וחדישה יותר של סיירניקס. במהלך מסעם למציאת הדרך להביס את סלינה והטריקס, בנות ווינקס מגלות שהן צריכות למצוא את הפיה הסנדקית אלדורה, שאמורה לתת להן את המידע איך להביס את אויביהן. הן מוצאות את אלדורה בסופו של דבר, והיא מספרת להן שכדי להביס את אויביהן, הן חייבות לסגור את קובץ האגדות לתמיד, ויכולות לעשות זאת רק בעזרת השגה של כוחות חדשים שיעזרו להן להיכנס לתוך עולם קובץ האגדות. הן פונות ביחד עם אלדורה לאי הפיות, טיר נאן אוג, שם הן נפגשות פעם נוספת אחרי הרבה מאוד זמן עם נבולה (ראו עונה 4) שעכשיו עדיין מלכה מאז שהקודמת (אמא של רוקסי) הכתירה אותה למלכה החדשה. נבולה מראה לבנות ווינקס את מראת האומץ, הטומנת בתוכה את החפצים שבנות ווינקס צריכות על מנת לקבל את הכח החדש שלהן, אבל כדי לקבל את החפצים, בנות ווינקס צריכות להוכיח שהן ראויות לכח החדש, ו"למזלן", בנות טריקס מחליטות לתקוף אותן בטיר נאן אוג. מתנהל קרב קשה, שבסופו של דבר בנות ווינקס מנצחות, ועכשיו, אחרי שהוכיחו שהן ראויות, החפצים, שהם בעצם שרביטים, יוצאים מתוך מראת האומץ ומוגשים כל אחד לפיה שלו. עכשיו, כשלבנות ווינקס יש את השרביטים, הן סופסוף משתנות לכח החדש שלהן, שנקרא "מיטיקס". הן נכנסות לתוך עולם קובץ האגדות בפעם הראשונה, שם הן מגלות שכדי לסגור את קובץ האגדות לתמיד, הן צריכות למצוא את שני חפצי האגדות המיוחדים: יהלום הפנטזיה ואת חנית הכסף, שביחד יוצרים את "מפתח קובץ האגדות, שבעזרתו יוכלו בנות ווינקס לנעול את קובץ האגדות לתמיד. מסען של בנות ווינקס עולה מדרגה, והן מגיעות למקומות חדשים כגון האי של קלברה, וגם ליער של עצי הפחד, בניסיון למצוא את שני חפצי האגדות בזמן, לפני שאשרון ישוחרר מהספר. הן מצליחות לבסוף ליצור את מפתח קובץ האגדות, אבל מהר מאוד מגלות בנות ווינקס שהאתגר שלהן רחוק מלהסתיים: בנות טריקס מטילות כישוף על מגדל הענן, והוא נהפך לבלתי נראה. בנות ווינקס יוצאות לזניט, כוכב הבית של טקנה, על מנת לנסות למצוא שם טכנולוגיה שתעזור להם לחשוף את מיקומו של מגדל הענן. אבל סלינה לא נותנת להן מנוחה: היא מזמנת את פרנקנשטיין מקובץ האגדות, ושלוחת אותו לתקוף את הווינקס בזניט. אבל דבר אחד היא לא צופה: פרנקנשטיין מתאהב בטקנה במהלך הקרב שלהם, ועד מהרה הוא חוטף אותה לתוך קובץ האגדות. כעבור עוד כמה קרבות קשים, בנות ווינקס מצליחות לחשוף את מיקומו של מגדל הענן, אבל ככל הנראה זה כבר מאוחר מדי - סלינה בדיוק קוראת את סיפור האגדה האחרון בקובץ האגדות: אשרון. האם בנות ווינקס ודפני יצליחו לעצור את אשרון ובנות טריקס מלהשתלט על כל המימד הקסום?

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועדון ווינקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בלום: פיית אש הדרקון והיחידה בעלת הכוח הזה היא הפייה החזקה ביותר בכול המימד הקסום. החברה הטובה ביותר של סטלה. בת זוגו של סקאי. הנסיכה של דומינו, הייתה יורשת העצר של הממלכה עד שאחותה דפני חזרה לחיים. גדלה עם הוריה המאמצים ונסה ומייק בעיר גרדניה שבכדור הארץ. הוריה האמיתיים מאריון ואוריטל נעלמו, ואחותה נהייתה נשמה ללא גוף על ידי קללה שהוטלה עליה. היא הבעלים של קיקו הארנב. בלום אוהבת מאוד לעזור לאנשים והיא טובת לב היא פיה חזקה ובעלת דעות ורעיונות שופעים. הפיה השומרת ממלכת דומינו. בלום היא פיה בעלת עור לבן בהיר ועיני תכלת ושיער אדמדם ארוך ומדורג, הצבעים המסמלים אותה הם תכלת, ורוד בהיר וכהה, סימני ההכר שלה הם לב ודרקן
 • סטלה: פיית השמש הירח והכוכבים יש לה את הכוח להשתגר ולשגר לא משנה באיזה רמת כוחות היא נמצאת היא אחת הפיה היחידה שיש לה גם את כוח השמש וגם את כוח הירח והכוכבים. החברה הטובה ביותר של בלום. בת זוגו של ברנדון. הנסיכה ויורשת העצר של ממלכת סולריה. אביה ואמה מייצגים את השמש והירח. סטלה היא ביתם של המלכה לונה והמלך רדיוס, שהתגרשו והפכו לנושא רגיש בשביל סטלה. היא הפיה היפה ביותר במימד הקסום וכול הבנים מתחילים איתה מה שגורם לה ולברנדון לתחרות. סטלה מאוד גאוותנית ואמיצה ולפעמים נוטה להיות חצופה צינית ומצחיקה בנוגע לכל אך גם יכולה להיות גם בעלת נימוסים, בנוסף לכך תומכת ומוכנה לעשות הכול למען החברים שלה היא בדומה לליילה פייה שיכולה להיות עדינה ויכולה להיות קשוחה, היא אחת הפיות החזקות ביותר ששולטות בכוח השמש. היא רוצה להיות מעצבת בגדים והיא גם מעצבת את הבגדים של כול בנות וויונקס. הפיה השומרת של ממלכת סולריה. סטלה היא פיה בעלת עור שזוף עדין ועיני זהב ושיער בלונדיני ארוך ומדורג, הצבעים המסמלים אותה הם צהוב, כתום, ורוד,תכלת, סגול וזהב, סימני ההכר שלה הם כוכבים ושמש.
 • פלורה: פיית הטבע. החל מהעונה השנייה, בת זוגו של היליה. באה מממלכת לינפאה. יש לה אחות קטנה, מיאלה. פלורה היא השקטה בחבורה אבל יכולה להיראות כוחנית שזה נוגע לחבורה, וכמו בלום, אוהבת לעזור לכולם היא אחת הפיות החזקות ששולטות בטבע. הפייה השומרת של ממלכת לינפאה. פלורה היא פייה בעלת עור כהה (שזוף) ועיניים ירוקות בהירות עם שיער שאטני ארוך, הצבעים המסמלים אותה הם ורוד וירוק, סימן ההכר שלה הוא פרח.
 • מוזה: פיית המוזיקה. החברה הטובה ביותר של לילה (מעונה 2). בת זוגו של ריבן. באה מממלכת מלודי. אימה נפטרה כשמוזה הייתה קטנה, והיא לא מדברת עם אביה עד סוף פרק 41. מצחיקה, לפעמים היא עלולה להראות קשוחה, אבל יש לה לב זהב היא אחת הפיות החזקות ששולטות במוזיקה. הפיה השומרת של ממלכת מלודי אבל היא לא הנסיכה שם. מוזה היא פיה בעלת עור בהיר מאוד ועיניים כחולות כהות ושיער בצבע כחול כהה וארוך, הצבעים המסמלים אותה הם בורדו וסגול, סימן ההכר שלה הוא מפתח סול.
 • טקנה: בת זוגו של טימי. באה מממלכת זניט. טקנה תמיד חייבת לתקן טעויות, והיא מאוד יסודית וחכמה היא אחת הפיות החזקות ששולטות בטכנולוגיה. הפייה השומרת של ממלכת זניט אבל היא לא נסיכה שם. טקנה היא פייה בעלת עור בהיר ועיניים כחולות בהירות ושיער סגול בהיר וקצר, הצבעים המסמלים אותה הם ירוק וסגול, סימני ההכר שלה הם ברקים טכנולוגיים.
 • ליילה (עונה 2 והלאה) : ליילה היא פיה בעלת עיניים בצבע כחול ים ושיער מתולתל בצבע חום. פיית הגלים ובעלת כוח מים, היא יכולה לנשום מתחת למים. החברה הטובה ביותר של מוזה אך גם קרובה מאוד לסטלה . בעונות 3-4, בת זוגו של נאבו ובעונה 6 רוי ונקס התאהבו בה. הנסיכה של ממלכת אנדרוס. בנות ווינקס הצילו את ליילה כשמצאו אותה ביער פצועה ומותשת, ואימצו אותה לחבורתן. ביתם של טרדור וניובי המלך והמלכה של ממלכת אנדרוס מה שהופך אותה לנסיכה. בדומה למוזה, גם ליילה עלולה להראות קשוחה אבל היא טובת לב ואוהבת יכולה להיות גם יהירה ואוהבת מאוד ספורט היא אחת הפיות החזקות ששולטות בכוח הגלים. היא הפייה השומרת של ממלכת אנדרוס. ליילה היא פייה בעלת עור כהה עיניים בצבע טורקיז ושיער מתולתל בצבע חום, הצבעים המסמלים אותה הם טורקיז וורוד, סימן ההכר שלה הם מורפיקס ורוד.
 • רוקסי (עונה 4 והלאה): פיית החיות. הפיה האחרונה על כדור הארץ. גרה בעיר גרדניה, הבעלים של ארתור הכלב. היא באה מאי הפיות בכדור הארץ, טיר נאן אוג. הווינקס הכירו את רוקסי בבר המוזיקה "פרוטי" אך היא לא חלק מהקבוצה. מופיעה לראשונה בפרק 4 של העונה הרביעית, מופיעה מספר פעמים בעונות 5 ו-6.רוקסי היא פייה עוזרת שאוהבת חיות ולטפל בהם. אמא שלה מורגנה היא המלכה של הפיות מה שהופך את רוקסי לנסיכה שלהם.רוקסי היא פיה בעלת עור בהיר בז ועיניים סגולות בהירות שיער סגול ארוך וחלק מאוד עם קצוות בלונדיניים, הצבעים המאפיינים אותה הם ירוק בהיר וורוד בהיר, סימן ההכר שלה הוא כלב.

המומחים:[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטודנטים שלומדים בבית הספר המזרקה האדומה (מלבד נאבו), ובני הזוג של בנות מועדון ווינקס.

 • סקאי: בן זוגה של בלום. ב-3 העונות הראשונות הוא הנסיך ויורש העצר של ממלכת ארקליון, והחל מהעונה הרביעית המלך. וחברו הטוב ביותר של ברנדון. סקאי הוא נדיב ונחמד עם מנהיגות לכול דבר הוא אוהב לעזור בכל כמו ברנדון. סקאי בעל עור בהיר שיער בלונדיני ארוך עד לעונה החמישית שבה קיצר את השיער עיניו בצבע תכלת, צבע הסמל שלו הוא תכלת.
 • ברנדון: בן זוגה של סטלה. הוא חתיך פלרטטן ונחמד בעל ביטחון עצמי רב, הוא אוהב לעזור בכל מטרה אבל גם ציני ומצחיק כמו סטלה. כול הבנות פיות, מכשפות וכו' דלוקות עליו מה שגורם לסטלה לקנא ולהתחרות נגדו בכך. נושא כליו של הנסיך סקאי, וחברו הטוב ביותר. הוא וסקאי נחשבים למומחים הטובים ביותר במזרקה האדומה ושניהם בעלי תכונת המנהיגות אך ברנדון פחות מחובר לכך. ברנדון בעל עור שזוף עדין שיער חום כהה קצר עיניים בצבע חום, צבע הסמל שלו הוא ירוק.
 • ריבן: בן זוגה של מוזה. ספורטאי קשוח ומעט יהיר. ריבן בעל עור בהיר, עיניים בצבע בורדו ושיער בצבע העיניים שלו שיערו עם קוצים, צבע הסמל שלו הוא בורדו.
 • טימי: בן זוגה של טקנה. גאון מחשבים וביישן טימי בעל עור בהיר, עיניים בצבע כתום ושיער קצר בצבע ג'ינג'י, צבע הסמל שלו צהוב.
 • היליה: (עונה 2 והלאה)  : בן זוגה של פלורה. צייר אומנותי וכותב שירים רומנטיקן ונחמד. אחיינו של סלדין, מנהל בית הספר המזרקה האדומה. בעונה החמישית מופיעה חברת ילדותו קריסטל הנסיכה של לימפאה. בעל עור בהיר מאוד בשונה מפלורה, עיניים בצבע כחול עם שיער גם בצבע כחול וארוך עם קוקו (מהעונה הרביעית) רופף, צבע הסמל שלו כתום.
 • נאב‏ו:( עונות 4-3): בן זוגה של ליילה. קוסם ולוחם היה אדם שליו ורוגוע שהיה החבר הכי טוב שלריבן . בעונה הרביעית נאבו מקריב את חייו ונפטר.הוא לא היה אחד מהמומחים. נאבו היה בעל עור כהה בדומה לליילה עיניים בצבע סגול עם שיער שהיה קלוע לצמות ועור כהה, נאבו לובש מעין חליפה בצבע סגול וזהב.
 • רוי: (עונה 5):נהיה חבר של לילה אחרי שנאבו נפטר, מקסים ואוהב לעזור ועוזר לאבא של לילה.נלחם בנקס על ליבה של ליילה. חבר של ברנדון וסקאי. רוי בעל עור שזוף כהה עיניים בצבע צהוב זוהר כך גם שיערו צהוב עם קוצים. הסמל שלו הוא בצבע צהוב.
 • ת'ורן: (עונה שישית) בן דודו של סקאי. החבר הכי טוב של נקס אבל מתעצבן עליו הרבה במהלך הסדרה, סקאי היה עצבני עליו בגלל שנטש אותו בארקליון לבד לאחר שתקפו אותם נינג'ות אבל לאחר שתוקפים אותם בדומינו ות'ורן עזר לו הפסיק את הטינה לכך, מאוהב בדפני ובפרק האחרון של העונה השישית גם מתחתן איתה. ת'ורן בעל עור בהיר עיניים תכולות ושיער מתולתל ובהיר.
 • נקס: (עונה שישית) החבר הכי טוב של ת'ורן, מאוהב בליילה ומתחרה ברוי על ליבה אחר במהלך הסדרה הם גם עוזרים אחד לשני,נקס בעל עור לבן בהיר מאוד לעומת ליילה ורוי, שיער כחול בהיר ועיניו בצבע חום בהיר.

הפיקסיות:[עריכת קוד מקור | עריכה]

שש פיות קטנות המחוברות לבנות ווינקס בעונה השנייה והשלישית. הן שומרות ודואגות לבנות הווינקס. מופיעות בפרקים ספורים בעונה הרביעית וחוזרות בעונה השישית. הכירו את הבנות בזכות ליילה.

 • לוקט: הפיקסית של בלום. הפיקסית של המפתחות והמעברים. לוקט מאוד פחדנית ומפחדת כמעט מהכל, ולכן היא מקשה אך גם עוזרת לבנות ווינקס בהרבה דרכים.
 • אמור: הפיקסית של סטלה. הפיקסית של האהבה והשיקויים. סטלה היא הרומנטית בחבורה, ולכן לה ולאמור יש הרבה במשותף.
 • צ'טה: הפיקסית של פלורה. הפיקסית של הרכילות והאופנה. הפיקסית הכי שובבה מכל הפיקסיות.
 • טון: הפיקסית של מוזה. הפיקסית של הנימוסים וההליכות. לרוב היא שופטת אנשים ושונאת אנשים מלוכלכים וחסרי נימוסים, ואובססיבית לניקיון.
 • דיג'יט: הפיקסית של טקנה. הפיקסית של הטכנולוגיה. עקב אהבתן והידע שלהן בטכנולוגיה, לדיג'יט ולטקנה יש הרבה מאוד במשותף.
 • פיף: הפיקסית של ליילה. כוחה המיוחד של פיף מתגלה בעונה השישית והוא שינה (נחשב גם כמעיר משיקוי שינה). היא מעבירה את רוב זמנה בשינה מתוקה.
 • שרי:הפיקסית של מוזה.יש לה את הכוח לשנות את מזג האוויר. (הצטרפה בעונה השישית במקום טון).מצחיקה כמו מוזה וממש מעריצה אותה.
 • קרמל:הפיקסית של טקנה.הפיקסית של האפייה. (הצטרפה בעונה השישית במקום דיג'יט)היא ממש מחוברת לטקנה.

בעונה השישית החלפו הפיקסיות של טקנה ושל מוזה.

הסלקיות:[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסלקיות מתחברות עם הוינקס באוקיינוס האין סוף [עונה 5] שומרות של עולמות

 • סרינה - הסלקית של בלום שומרת השער של דומינו
 • איליריס - הסלקית של סטלה שומרת השער של סולריה
 • למי - הסלקית של ליילה שומרת השער של אנדרוס
 • דזיירי - הסלקית של פלורה שומרת השער של לימפאה
 • סונה - הסלקית של מוזה שומרת השער של מלודי
 • ליתיה - הסלקית של טקנה שומרת השער של זניט

הרשעים בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנות הטריקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש אחיות בשם: אייסי, דארסי וסטורמי, שלישיית המכשפות מקבוצת הטריקס. בנות השושלת של המכשפות הקדומות. הן הנבליות העיקריות בעונות 1, ו-6, ונבליות משניות בעונות 2,3, ו-5. הן לא מופיעות בעונה הרביעית.

 • אייסי: מכשפת הקרח. האחות הגדולה מבין הטריקס. שמה בא מהמילה Ice - בעברית קרח.
 • דארסי: מכשפת החושך וההיפנוזה. האחות האמצעית מבין הטריקס. שמה הוא עיוות של המילה Dark - בעברית חושך.
 • סטורמי: מכשפת הסופות והסערות. האחות הצעירה מבין הטריקס. שמה בא מהמילה Storm - בעברית סערה.

רשעים נוספים:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המכשפות הקדומות: יצורי הרשע הראשונים במימד הקסום ואמותיהן הקדומות של בנות טריקס. בעבר ניסו המכשפות להשיג את כח אש הדרקון של בלום שטמון במשפחת המלוכה שלה, דומינו, כדי להשתלט על המימד הקסום אך נכשלו. היו היוצרות של בלטור. המכשפות הקדומות הן הנבלים הראשיים בסרט הראשון והשני של מועדון ווינX.
 • בלום השחורה (עונה 2): בלום הרעה שנמצאת בתוך הבלום הרגילה, שפרופסור אבלון הדביק לגופה וירוס המכונה "וירוס צל" ובכל פעם שלבלום כאב הראש, כיסה אותה עשן, ובלום השחורה השתלטה עלייה. דרקר רוצה את בלום כדי לקבל את הכוחות של הרליקס, אך בזכות סקאי, בלום חוזרת לעצמה, ויותר לא שבה "בלום השחורה" בחזרה.
 • לורד דרקר (עונה 2): הנבל העיקרי של עונה 2. עוף החול ושליט ממלכת מפלצות הצל. מגייס את שירותיהן של הטריקס כדי לעזור לו להשיג את ארבעת חלקי כתב היד וגם הפך את בלום לבלום השחורה.
 • בלטור (עונה 3): הנבל העיקרי של עונה 3. מכשף שהיה כלוא במשך 17 שנים במימד אומגה. הטריקס שגם נכלאו שם בתחילת העונה השלישית מוצאות אותו ומשחררות אותו וביחד בלטור והטריקס מצליחים לברוח מהכוכב, ובמשך כל העונה, הם מנסים לגנוב מקורות כוח של כל מיני עולמות שונים במימד הקסום. הוא הוחרם בעבר מ"מגדל הענן", אך בעקבות הזמנה מפורשת להיכנס מפי מכשפה הצליח להיכנס בפרק 62, כמו שערפד לא יכול להיכנס בלי הזמנה מפורשת. לבלטור יש שתי צורות - מכשף וערפד.
 • הקוסמים של המעגל השחור: (עונה 4)
 1. אוגרון: מנהיג קבוצת קוסמי המעגל השחור. סופג כוחות קסם ומחזיר באותו קסם.
 2. גנטלוס: בעל יכולות ליצור גלי הלם וקול.
 3. דומאן: בעל יכולות שינוי צורה.
 4. אנאגאן: בעל יכולת תנועה במהירות ואף השתגרות.
 • טרייטנוס (עונה 5): הנבל העיקרי של עונה 5. הנסיך הצעיר של ממלכת בני הים באנדרוס. לאחר ניסיון הפיכה שהוא היה המלך החדש במקום אחיו כושל הוא נכלא בכלא התת-ימי באנדרוס. תערובת של נפט ופסולת רדיואקטיבית שדלפה מגרדנייה דרך שער תת-ימי הופכת אותו למוטציה מרושעת, והוא בורח מהכלא יחד עם הטריקס. הוא גונב את הקסם של נימפות ים (סלקיות) והוא משתמש בקילשון הקסם שלו כנשק. הוא בנו של המלך נפטון, אחיו של ניראוס ובן דוד של ליילה. בסוף העונה נשלך לאובליביאן (מימד של הסיוטים והרשע).
 • סלינה (עונה 6): מכשפה השולטת בקובץ האגדות, ספר המסוגל להפוך כל אגדה לאמיתית. מנצלת את הטריקס כדי להשיג מספיק כוח כדי לשחרר את האדון שלה, אשרון, מתוך קובץ האגדות. בסוף העונה השישית, סלינה הופכת לטובה אחרי שאשרון בוגד בה אחרי שהיא משחררת אותו מהספר.
 • אשרון (עונה 6): מכשף אפל וחזק מאוד, שלמד קסמים אפלים בכדור הארץ. הוא זה שיצר את ספר "קובץ האגדות" - ספר המסוגל להפוך כל אגדה לאמיתית. בניסיון לקבל שליטה מוחלטת על הספר, הוא נלכד בתוכו ונהפך לאגדה בפני עצמה בתוך הספר. מצליח להשתחרר מהספר בסוף העונה השישית, בעזרתה של סלינה (ובוגד בה מיד בצאתו מהספר). נלחם בבלום בקרב על קובץ האגדות בסוף העונה השישית, ומובס כשהוא נלכד בתוך "קופסת האינסוף" של בלום.

צוותי בתי הספר:[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלפיה:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פרגונדה: מנהלת בית הספר ומורה לקסמי התכנסות.
 • גריזלדה: אחראית המשמעת ומורה לקסמי מגננה, סגנית המנהלת.
 • פרופסור וויזגיז: מורה לשינוי צורה.
 • פרופסור פלדיום: מורה לטבע ומחשבים ולישום קסמים טכניים.
 • פרופסור אבלון : מורה לקסמים טכניים.

המזרקה האדומה:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סלדין: מנהל בית הספר, דודו של היליה.
 • קודטורה: מורה בבית הספר, מאמן את המומחים להיות גיבורים.

מגדל הענן:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גברת גריפין: מנהלת בית הספר ומורה ללחשים.
 • אדילטרוד וזרטוסטרה: אחיות. זרטוסטרה מלמדת הטלת מום, ואדילטרוד מלמדת כישופים.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דפני: אחותה הגדולה של בלום, אשר שלחה את בלום לכדור הארץ ונהרגה על ידי המכשפות הקדומות. בפרקים ספורים בעונה הראשונה מופיעה רוחה של דפני הנימפה בחלומותיה של בלום כדי למסור לה מידע על עברה ולנסות לגלות לה מי היא באמת. דפני הראשונה בעלת כוחות הסיירניקס בעונה החמישית. בעונה 6 דפני חוזרת כגוף של בן אדם בעלת שיער בלונדיני בהיר והנימפה של סיירניקס, יש לה את הכוח לזמן ביסודות מים, אש, אוויר ואדמה.
 • מייק: אביה המאמץ של בלום בכדור הארץ. מייק עובד ככבאי.
 • ונסה: אמה של בלום בכדור הארץ. ונסה עובדת כמנהלת חנות פרחים.
 • מאריון ואוריטל: הוריה האמיתיים של בלום, מלך ומלכת דומינו. הקימו את מסדר האור כדי להילחם בבלטור ובמכשפות הקדומות , נעלמו עקבותם של מאריון ואוריטל עד שבסרט הראשון ווינקס והמומחים מצילים אותם. חוזרים לעולם האמיתי בעונה החמישית, ומשם מופיעים כל עונה.
 • רדיוס: המלך של סולריה ואביה של סטלה, אשר כושף על ידי הרוזנת קסנדרה וביתה שימרה. הוא התגרש מהמלכה של סולריה לונה והיא ויתרה על הכתר והשאירה את סטלה איתו כדי שתישאר הנסיכה של סולריה למרות הכל. לא יכול לשרוד ללא השמש.מייצג את השמש.
 • לונה: המלכה של סולריה לשעבר, ואימה של סטלה, כאשר לונה והמלך רדיוס התגרשו היא ויתרה על המלוכה כדי שלא יהיו ריבים. הגירושים מאוד פוגעים בסטלה והיא לא מדברת על זה הרבה.מייצגת את הירח והכוכבים מכך הגיעה שמה לונה (בספרדית ירח).
 • גליתיאה: הנסיכה של מלודי, הממלכה ממנה הגיעה מוזה.פיה של המוזיקה.
 • קסנדרה: רוזנת, אימה של שימרה. בעונה 3 בלטור נתן לה אפשרות לכשף את המלך רדיוס כדי שיתחתן איתה והיא תשלוט בסולריה.
 • שימרה: בתה של הרוזנת קסנדרה, ביחד הן מרמות את רדיוס.
 • מירטה: מכשפה לשעבר שלמדה במגדל המעונן, שם הייתה חברתה הטובה של לוסי בעונה הראשונה אייסי הפכה אותה לדלעת, ופלורה הצליחה להיפטר מן הכישוף. בעונה השנייה והשלישית היא פיה הלומדת באופיה.
 • לוסי: מכשפה הלומדת במגדל המעונן וחברתה הטובה לשעבר של מירטה. כמעט זכתה בתחרות היופי של המימד הקסום, בעזרת כישופן של הטריקס. הכישוף הוסר רגע לפני קבלת הכתר ולכן הזוכה הייתה סטלה. הייתה בעונה השלישית מרגלת לטובת בלטור בגלל הכישוף שהטילו עליה.
 • מיאלה: אחותה הקטנה של פלורה אשר חיה בלינפאה, עיר העצים. בעונה השישית לומדת בקולג של לינפיאה בתור פייה מתחילה.
 • נוט: טרול צהוב שעבד בשביל הטריקס בעונה הראשונה ובסוף העונה עבר לצידם של הטובים ועזר להם נגד שלוש המכשפות. רואים אותו פעמים ספורות בעונה השנייה והשלישית.
 • ג'ארד: מומחה שלומד במזרקה האדומה ומאוהב במוזה. הופיע רק בעונה 2.
 • מיצי: האויבת של בלום בכדור הארץ. בעונה השנייה, מזמינה את בלום וחברותיה למסיבת ליל כל הקדושים, כדי להשפיל אותן. בעונה הרביעית מנסה להפריד בין סטלה לברנדון כי היא רצתה אותו לעצמה. מופיעה גם פעם אחת בעונה החמישית.
 • הנסיכה קריסטל: נסיכת לינפאה. מופיעה בעונה החמישית, חברה ישנה של היליה.
 • דיאספרו: הנסיכה של ארקליון. מאוהבת בסקאי (הייתה ארוסתו), ומגלה לבלום את האמת עליו בעונה הראשונה. בעונה השלישית משתפת פעולה עם בלטור, ובתמורה, הוא נותן לה שיקוי כדי לגרום לסקאי להתאהב בה. מנסה לחבור אל הטריקס בעונה השישית.
 • ג'ייסון קווין: מפיק המוזיקה של מוזה בעונה הרביעית.
 • אנדי: חבר ותיק של בלום מהתיכון וגם האקס שלה, מה שגורם לסקאי לקנא בו. הוא ועוד שני חברים שלו עובדים בבר של קלאוס בתור "להקת הבית". מופיע לראשונה בעונה הרביעית.
 • קלאוס: אביה של רוקסי שמנהל את הבר מוזיקה פרוטי.
 • מורגנה : אימה של רוקסי והמלכה של הפיות הארציות. הפיה האחרונה בכדור הארץ, מלפני כמה שנים. הפסידה בקרב לארבעת הקוסמים וכך איבד כדור הארץ את קסם הפיות, עד שנולדה רוקסי.
 • טרסה: נסיכת בנות הים, השומרת של אנדרוס. הופיעה רק בעונה השלישית והחמישית, בת דודה של ליילה.
 • אן: אן היא חברתה הטובה ביותר של ליילה, אך היא נאלצה לעזוב בילדותה של ליילה ולכן היא בקושי מוזכרת בסדרה.

שומרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אומניה - השומרת של סיירניקס, של "המקור של סיירניקס", וגם של שער הסיירניקס, המוביל לאוקיינוס האינסוף. באפשרותה לתת או לקחת את כוח סיירניקס מפיות.
 • מיידה - השומרת של העמוד של המסתורין, וגם של כוח "מיטיקס". באפשרותה לתת או לקחת את כוח מיטיקס מפיות, וכמו כן, היא זו שנותנת את שדרוגי הכוחות לשרביטי המיטיקס של בנות ווינקס. (עונה 7)

מקומות בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המימד הקסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

במימד זה מתרחשת בדרך כלל העלילה בסדרה, חוץ מהעונה הרביעית שהעלילה שלה מתרחשת בכדור הארץ. במימד זה קיימים כמה כוכבי לכת שונים:

מג`יקס - כוכב במימד הקסום:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלפיה - בית ספר לפיות, מנהלת בית הספר היא פרגונדה ובו לומדות בנות ווינקס. שם נמצא כתב היד השלישי.
 • המזרקה האדומה - בית ספר למומחים, מנהל בית הספר הוא סלדין ובו לומדים חמשת המומחים. בית הספר שופץ לאחר מתקפת המכשפות בעונה הראשונה. שם נמצא כתב היד הראשון.
 • מגדל הענן - בית ספר למכשפות, מנהלת בית הספר היא גריפין ובו למדו בנות טריקס בעונה הראשונה. שם נמצא כתב היד השני.
 • כפר הפיקסים- שם הפיקסים חיים, הפיקסים העבירו את הכפר שלהם מספר פעמים. שם נמצא כתב היד הרביעי.
 • עיר הקסם - עיר הבירה של המימד הקסום.
הסוס הלבן (קומיקס): מסעדה על רציף האגם בקסם, בה בלום ממלצרת בסופי שבוע. בקומיקס זהו מקום המפגש הקבוע של הווינקס והמומחים.

עולמות אחרים במימד הקסום:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דומינו/ספארקס - הכוכב ממנו מגיעה בלום. שלוש המכשפות הקדומות הרסו את הממלכה כשבלום הייתה תינוקת וכל הכוכב הוקפא עד סוף הסרט הראשון.
 • סולריה - כוכב השמש ממנו מגיעה הנסיכה סטלה. בטירה של סטלה מוחזק שער המעבר שבו כל הכוכבים ביקום ואפשר להגיע משם לכל מקום (כמו הטבעת של סטלה שיכולה להפוך לשרביט ויכולה לשגר את הבעלים שלו ואת מי שהוא בוחר לכל מקום). המלך והמלכה של סולריה התגרשו, והמלכה עזבה. לסולריה יש 2 שמשות ואף פעם לא יורד שם גשם (חוץ מבעונה 3 בגלל הכישוף של בלטור).
 • אנדרוס - כוכב הבית של ליילה. באנדרוס יש את השער הקסום למימד אומגה ושער תת-ימי לאוקיינוסים של עולמות אחרים. אנדרוס הותקפה בידי בלטור בפרק הראשון של העונה השלישית כנקמה על שהוחזק במימד אומגה. אנדרוס מחולקת ל-2: הממלכה האנושית והממלכה התת-מימית שבה שולט דודה של ליילה נפטון שהעביר את המלוכה לילדו ניראוס (האח התיאום של טרייטנוס).
 • ארקליון - עולם במימד הקסום ממנו מגיע הנסיך סקאי והנסיכה דיאספרו. בלום ביקרה מספר פעמים בארקליון וכמעט נהרגה שם. מכונה: "כוכב הנינג'ות".
 • מלודי - עולם המוזיקה ממנו באה מוזה, אך מוזה היא אינה הנסיכה שם. נסיכת מלודי היא גלתיאה, ומוזה פוגשת אותה בפרקים הראשונים של העונה השלישית. בלי ה"ליוויתינים של מלודי" מלודי תקרוס.
 • לינפאה - עולם הצמחים ממנו מגיעות פלורה ואחותה הקטנה מיאלה אבל פלורה היא לא הנסיכה. הנסיכה היא קריסטל והיא מוזכרת בעונה 5. פלורה מאוד אוהבת את לינפאה, לכן היא גם אוהבת מאד צמחים.
 • זניט - הכוכב ממנו מגיעה טקנה, אך היא לא הנסיכה שם. מוזכר בעונה החמישית בסדרה. זניט הוא כוכב הטכנולוגיה וטקנה למדה את כל הידע הרב שלה משם. שם אנשים לא מראים רגשות עד שטקנה ביקשה את משאלתה בעונה החמישית.
 • מנזר אור הסלע - כוכב של נזירים במימד הקסום. שומרי מנזר אור הסלע כלאו את הטריקס שם בסוף העונה הראשונה ובסוף העונה השלישית כדי שילמדו להיות טובות ולא מרושעות.
 • מימד אומגה - כוכב הקרח במימד הקסום המשמש כבית כלא. הפושעים הגרועים ביותר מכל מרחבי המימד הקסום מגיעים לשם. בלטור הוא היחידי שהצליח לצאת משם והוא יצא בעזרתן של הטריקס. השער למימד אומגה נמצא בממלכת אנדרוס (המימד של ליילה).
 • אובסידיאן/הבזלת - מימד הסיוטים הנמצא במקביל אל מחוץ המימד הקסום, והמימד של שלוש המכשפות הקדומות. מימד זה מופיע רק בסרט הראשון של מועדון ווינקס.
 • קובץ האגדות/לג'נדריום - ספר מיוחד המסוגל להפוך אגדות לאמיתיות. כולל בתוכו מימד קסום שלם ונפרד משאר הממדים. כדי להיכנס למימד הלג'נדריום, הנכנס חייב להחזיק בשרביט ובכוח "מיטיקס".

כדור הארץ:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גרדניה - עיר בכוכב כדור הארץ ובה נמצאים מקומות כמו הבית של הוריה המאמצים של בלום, מייק וונסה. גם בר המוזיקה 'פרוטי', הבית של רוקסי ואביה, וחנות "אהבה וחיות" בעונה 4 בלבד. לשם שלחה דפני את בלום כדי להבריח אותה מהמכשפות הקדומות יחד עם כוח אש הדרקון. בשלוש העונות הראשונות בלום נוסעת פעמים ספורות לבקר את הוריה המאמצים בגרדניה. בעונה הרביעית עלילת העונה מתרחשת בגרדניה, כאשר הווינX עוברות לגור שם זמנית כדי להגן על הפיה האחרונה של כדור הארץ, רוקסי. גם העונה החמישית נפתחת בגרדניה, עם הדליפה מתחנת הנפט, ומשם העלילה ממשיכה בגרדניה.
 • טיר נאן אוג - אי קטן בכדור הארץ מול חופי אירלנד שלא מופיע בשום מפה ואי הבירה של הפיות הארציות של כדור הארץ, שם מולכת נבולה המלכה הנוכחית (הייתה סגנית המלכה מורגנה עד שזו פרשה והכתירה את נבולה כמלכה החדשה של הפיות). בנות ווינקס מגיעות לשם בעונה השישית כדי לקבל את כוח "מיטיקס", כשהטירה הפכה לבית ספר לפיות ארציות.

מונחים בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • להבת אש הדרקון - כח האור העליון של המימד הקסום ומקור כוחותיה של בלום בסדרה. בעבר כח זה היה שייך לדרקון הגדול שיצר את המימד הקסום, וכשהוא נחדל עוד להתקיים כוחות אש הדרקון עברו לבלום. ישנם שני סוגים של להבת אש הדרקון: אש חיובית השייכת לבלום ואש שלילית השייכת לבלטור, הנבל העיקרי של עונה 3. לאש הדרקון יש יכולות ריפוי המופיעות רק בעונה השנייה.
 • טבעת סולריה - טבעת הקסם של סטלה שעברה במשך דורות במשפחתה בממלכת סולריה. טבעת החרב נוצרה על ידי אבן שהוטבלה בקרן אור, ועם הטבעת אפשר לעבור ממקום למקום. לטבעת שתי צורות - טבעת ושרביט היא הייתה על סטלה בשתי העונות הראשונות לאחר מכן הפכה לחלק מהכוח שלה, אחד החפצים הכי חזקים שאי פעם נוצרו במימד הקסום.
 • פיקסיות - פיות קטנות הנמצאות במימד הקסום, ומקומם הוא כפר הפיקסים.
 • מראת האמת - (עונה שלישית) מראה אשר בנות ווינקס חיפשו על מנת לשנות את סטלה מצורתה לאחר ששימרה שינתה אותה למפלצת, מראת האמת מופעלת על ידי הבעת הרגשות והמחשבות המציאותיים.
 • כתב היד - חפץ קסום המחולק לארבעה חלקים והוא פותח שער למימד "רליקס" ביקום הקסום שבו מוחזק כח הרליקס. בעונה ה-2 ארבעת החלקים היו באלפייה, במגדל הענן, במזרקה האדומה ובכפר הפיקסים.
 • כוכבי המים - כוכבי המים אלו כוחות עזר שקיבלו בנותו ווינקס בעזרת סטלה, מוזה וטקנה על ידי האומץ שלהם להקריב דברים החשובים להם, כוכבי המים הם הכוח הנגדי של אש הדרקון לכן הם היו במימד אחר כי הם לא יכולים להיות באותו המימד אחרת זה היה גורם להרס של כול המימד,לכן הם נמצאים במימד הממלכה המוזהבת.
 • המעגל הלבן - המפתח למימד הפיות הארציות ומקור הכח של הפיות הארציות.
 • הפיות הארציות - הפיות של כדור הארץ והמלכה שלהן היא מורגנה הפייה. בימי קדם בכדור הארץ שלטו הפיות הארציות על הכוכב עד שלכדו אותם ארבעת הקוסמים מקבוצת "המעגל השחור". הן בעלות כוחות הטבע של כדור הארץ, והכניסה היחידה למימד שלהן היא דרך האי טיר נאן אוג.
 • התליון של ארקליון - (עונה חמישית) תליון שלפי האמונה מי שמחזיק בו ימצא אהבה אמיתית. סקאי איבד אותו בזמן הדליפה מתחנת הנפט, ופלורה מצאה אותו מאוחר יותר והחזירה לו אותו. בנוסף לכך זה מה שעזר לסקאי להחזיר את הזיכרון לאחר שאיבד אותו.
 • אוקיינוס האינסוף - האוקיינוס המרכזי של כל המימד הקסום. מאפשר להיכנס לתוכו רק בעזרת כוח "סיירניקס" מה שגורם לכך שרק בנות ווינקס, דפני ,טרייטנוס ובנות טריקס יכולות להגיע אליו. כולל בתוכו גם שערים לכל האוקיינוסים האחרים של המימד הקסום.
 • העמוד של האור - הראשון מבין שלושת העמודים של אוקיינוס האינסוף. מחזיק את הכוח של האור בכל המימד הקסום. במידה ויש בעיה בעמוד, כל המימד הקסום עלול להחשיך,נמצא בסולריה וסטלה הייתה היחידה שיכלה לייצב אותו מפני שהיא השומרת של סולריה והשולטת הכוח האור.
 • העמוד של האיזון - השני מבין שלושת העמודים של אוקיינוס האינסוף. אחראי על האיזון של כל המימד הקסום. במידה ויש בעיה בעמוד, כל המימד הקסום עלול להתחיל לקרוס ולהיהרס, בנות ווינקס ייצבו אותו בעזרת כישוף התכנסות.
 • העמוד של השליטה - השלישי והאחרון מבין שלושת העמודים של אוקיינוס האינסוף. אחראי על השליטה של כל דבר ודבר במימד הקסום. במידה ויש בעיה בעמוד, כל דבר שמקושר לעמוד עלול לפתח תודעה משל עצמו ולפעול על דעת עצמו ולרעה מה שטרייטנוס רצה להפעיל כדי שיוכל לשלוט בכול הממדים.
 • העמוד של המסתורין - עמוד רביעי וסודי שבנות ווינקס מגלות רק בעונה 6, והן גם מגלות שהן חייבות להגן על העמוד ככל יכולתם, מכיוון שהעמוד הוא מקור הכוח של "מיטיקס", הכוח שנותן להן גישה לקובץ האגדות. (העמוד נראה שלוש פעמים במהלך העונה, בתוך אוקיינוס האינסוף - בנות ווינקס מצליחות להיכנס לתוף אוקיינוס האינסוף פעם נוספת, בעזרת אבן "הנשימה של האוקיינוס", שהן מצאו לקראת סוף עונה 5). (עונה 7)
 • סיירניקס אפל - גרסה אפלה של כוח "סיירניקס". היחידות שהשתמשו בכוח זה אי פעם היו בנות טריקס, וגם הפיה פוליתיאה, שבמקרה שלה הסיירניקס האפל קילל אותה והפך אותה למפלצת.
 • הספרייה של אלכסנדריה - ספריה עתיקה מאוד הנמצאת צמוד לעיר אלכסנדריה שבמצרים, בכדור הארץ. בנות ווינקס הגיעו לשם בחיפוש אחר היומן של הפיה הסנדקית, אלדורה.
 • תליון הדינוזאור האפל - תליון התלוי על כל אחד מצווארם של בנות טריקס, המגביר את כוחן בכמה רמות, עד כדי כך שהן כמעט מביסות את בנות ווינקס, עד שבלום הורסת את אחד התליונים, מה שהורס גם את השניים האחרים.
 • מראת האומץ - מראה מיוחדת בארמון שבטיר נאן אוג, המחזיקה בתוכה את שרביטי "מיטיקס", הנותנים לפיה המחזיקה באחד מהם את כוח "מיטיקס" שנותן לה גם להיכנס לתוך קובץ האגדות. רק אחרי שפיה מוכיחה שהיא ראויה, המראה מעניקה לפיה את השרביט.
 • חפצי האגדות - קיימים שני חפצים הדרושים כדי ליצור את "מפתח האגדות" - מפתח מיוחד, שרק בעזרתו ניתן לנעול את קובץ האגדות אחת ולתמיד.
  1. יהלום הפנטזיה - יהלום ירוק מיוחד, הנמצא על ספינת הפירטים "אוקולטה", הנמצאת בתוך המימד של קובץ האגדות. החפץ הראשון הדרוש ליצירת מפתח האגדות.
  2. חנית הכסף - חנית מיוחדת מכסף טהור, הנמצאת ביער עצי הפחד, שבקנדה. החפץ השני שדרוש ליצירת מפתח האגדות.

כוחות ומשדרגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ווינקס קסום:[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו הכח הבסיסי המלווה את בנות ווינקס בעונה הראשונה והשניה, עד פרק 68 בעונה השלישית.

 • צירוף הקסם - זהו כוח המלווה את בנות ווינקס בפרקים מאוחרים יותר של העונה השניה.

מכושפות:[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו כוח המלווה את בנות ווינX בעונה השלישית. יכולות נלוות:

 • אבק פיות - כח הנובע מהכנפיים שלהן, ובעזרתו הן יכולות להסיר כל כישוף רע.
 • מיני פיה (הווינקס מכנות את תהליך זה "מיני ווינקס") - היכולת להפוך לפייה מיניאטורית. מאפשר להיכנס לסדקים ולחורים קטנים.
 • כנפיים חזקות - הבנות יכולות בעזרת הכנפיים לעוף ברוחות חזקות במיוחד.

מאמינות:[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו כח המלווה את בנות ווינקס בעונה הרביעית אחרי שהן גורמות לרוקסי להאמין בפיות.

יכולות נלוות הנקראות מתנות הגורל:

 • מהירות על - כוח הגורם לכנפיים שלהן להשתנות ולעוף מהר יותר.
 • השתגרות - עוד שינוי כנפיים שהבנות משתמשות בו כדי לעבור ממקום למקום.
 • שילוש כנפיים/מעקב - היכולת לראות מה היה לפני שהן הגיעו.
סופיקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

סופיקס זהו כח שהבנות מקבלות בפרק 97 של עונה 4. הן מקבלות את הכח הזה כאחת מתוך כמה מתנות-גורל מהפיות הנצחיות.(פרקים-97-98). זוהי המתנה של החוכמה.

 • מראה - הבנות נראות כמו בנות משבט אינדיאני.

המתנות של הגורל:

 • בלום - להבה פנימית
 • סטלה - טיפה של אור
 • פלורה - נשימה של הטבע
 • מוזה - הרמוניה טהורה
 • טקנה - סדר מופתי
 • ליילה - קצב נמרץ
לביקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

לביקס זהו כח שהבנות מקבלות בפרק 100 של עונה 4. הבנות מקבלות את הכח כאחת ממתנות-הגורל מהפיות הנצחיות.(פרקים-100-101). זוהי המתנה של האומץ.

 • מראה - לבנות יש בגדים יותר חמים, עם פרוות.

כוחות נלווים:

 • בלום - אש קרח
 • סטלה - אור קריסטל
 • פלורה - טבע לא מנוצח
 • מוזה - מלודיית שלג
 • טקנה - נשימה קרירה
 • ליילה - קרני ברק
המתנה השחורה:[עריכת קוד מקור | עריכה]

המתנה השלישית והאחרונה של הגורל, היא כישוף שחור שיכול להחזיר לחיים בן אדם וניתן להשתמש בו רק פעם אחת. בפרק 102 בעונה הרביעית נאבו מת, וליילה רצתה להשתמש במתנה השלישית, אך אוגרון לקח את הכישוף, והטיל אותו על פרח. ליילה שמרה את הפרח הזה לזכר נאבו.

הרמוניקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

כח חדש שבנות ווינקס משיגות במהלך העונה החמישית, כשהן נמצאות במסע למציאת סיירניקס. פרגונדה מבקשת מהן לייצג את אלפיה בתחרות "הטבע המשגשג". כשהן מנצחות בתחרות, מנהלת התחרות נותנת להן את הפרס - כח "הרמוניקס", הנותן להן גישה לעולם התת-ימי, בעזרת כנפיים חדשות ולבוש תואם, הן מצליחות להילחם מתחת למים.

סיירניקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכח השני שהווינקס משיגות במהלך העונה החמישית. הן יוצאות בתחילת העונה למסע למציאת סיירניקס, ובפרק 13 הן מסיימות אותו בתוך האוקיינוס של "המקור של סיירניקס". קופסאות הסיירניקס שלהן פותחות את השער לאוקיינוס האינסוף, שממנו יוצאת הנימפה השומרת של סיירניקס, המעניקה לווינקס את הכח החדש, ובכך מאפשרת להן להיכנס לתוך אוקיינוס האינסוף.

כמו כן, לכל פיה יש כישוף התקפה מיוחד משלה:

 • בלום - האש של סיירניקס
 • סטלה - האור של סיירניקס
 • פלורה - הפרח של סיירניקס
 • ליילה - הזרם של סיירניקס
 • מוזה - הקול של סיירניקס
 • טקנה - הילה של סיירניקס

כח סיירניקס נותן לכל אחת מבנות ווינקס משאלה אך זאת רק לאחר שהן הגשימו את ייעודן וריצו את הגורל,המשאלה ניתנת על ידי השומרות של סיירניקס.

בלומיקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוח חדש שבלום מעניקה לבנות ווינקס על ידי להבת הדרקון שלה לאחר שאיבדו את כוחותיהן (בלום לא איבדה כי אי אפשר לכבות את להבת אש הדרקון) במלחמה נגד הטריקס כוח זה הוא שדרוג של הכוח סיירניקס. בעזרת כח זה שהן יכולות לקבל אותו על ידי מעשים של אומץ וגבורה, הן יצליחו להביס את האויבת החדשה שלהן בעונה זו, סלינה (המופעלת על ידי אשרון), וגם את השותפות שלה שחזרו פעם נוספת - בנות טריקס.

מיטיקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוח חדש נוסף שבנות ווינקס משיגות במהלך העונה ה-6, בשביל להשיג את הכוח הזה הן יצטרכו למצוא את הפיה הסנדקית אלדורה. כוח זה יעניק להן שרביטים וגם, הן יוכלו להיכנס לתוך ספר "קובץ האגדות" שם הן צריכות להביס את האויב הנוסף שלהן, אשרון, אותו סלינה מנסה לשחרר מתוך קובץ האגדות. אבל לבנות ווינקס יש עוד אתגר בתוך הספר - אסור לבנות ווינקס להיות בתוך דפי קובץ האגדות יותר מדי זמן, אחרת הן ייתקעו שם לנצח, ויהפכו לאגדות בתוך הספר לתמיד.

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועדון ווינX: סוד הממלכה האבודה:[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט התלת ממדי של מועדון ווינקס יצא לאקרנים ב-30 בנובמבר 2007 ושודר בישראל באותה השנה ומבחינה כרנולוגית הסרט מתרחש לאחר האירועים של העונה השלישית (וזאת אף על פי שעונה זו שודרה בישראל רק ב-2008). עלילת הסרט מספרת על סטלה, פלורה, מוזה, ליילה וטקנה, ששת הבנים ובלום בראשן שיוצאים למסע כדי למצוא פעם אחת ולתמיד את הוריה האמיתיים של בלום ולגלות מה קרה להם.

מועדון ווינX סרט שני: ההרפתקה הקסומה:[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך 2008 הוכרז רשמית כי סרט נוסף בזיכיון יצא לאקרנים בחג המולד 2009 אך הסרט השני אמור לצאת בכלל בשנת 2010 ב-29 באוקטובר באיטליה. מכיוון שסרט זה הוא ההמשך של הסרט הראשון, נאבו עדיין לא מת ולהיליה יש עדיין שיער ארוך, אך הבנות משתנות בסרט לווינקס מאמינות. הסרט עלה לאקרנים בישראל (דיבוב עברית, תלת מימד) ב-14 ביולי 2011 והופץ ב-DVD באוקטובר של אותה השנה על ידי "NMC יונייטד" וסרטי שפירא.

הסרט מתחיל באלפיה בקרב של הווינקס (חוץ מבלום) נגד הטריקס. סקאי מציא לבלום נישואים אך אחרי יומיים מבטל בגלל מה שאביו מספר לו. בלום רבה עם הוריה האמיתיים ועוזבת למייק וונסה יחד עם שאר בנות הווינקס. המכשפות הקדומות בעזרת הטריקס משמידות את כל הקסם החיובי מעץ החיים, חוץ משתיל קטן שנמצא באברם בארקליון. העיר אבראם שנהרסה על ידי המכשפות הקדומות לפני שהרסו את דומינו. סקאי מגלה איך אפשר להציל את הקסם החיובי ויחד עם בנות ווינקס והמומחים נוסע לאברם בניסיון להציל את הקסם החיובי. האם הם יצליחו?

הסרטים בניגוד לסדרה דובבו על ידי אולפני "וידאופילם אינטרנשיונל" אלא שהסדרה עד היום מדובבת על ידי אולפני "

מועדון ווינX סרט שלישי: במעמקי הים הקסום:

הוכרז רשמית כי יצא עוד סרט של ווינקס. הוא יצא ב-4.9 באטלייה, וב-11.12 בישראל.

ספין אוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

פופיקסי:[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספין אוף לסדרה המקורית, הסדרה מתארת את כפר הפיקסים שבו הפיקסיות נפרדו מהווינקס בתחילת העונה השלישית ועליהם לעזור זה לזה ולהלחם בכוחות הרשע, בסוף כל פרק כל פיקסית מקבלת כדור ובו כוחות על כפי שאנחנו יודעים הסדרה למעשה פרועה משל הסדרה המקורית.

מועדון ווינקס - העולם של ווינקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרת ספין אוף של מועדון ווינקס הכוללת את ששת הפיות ואת חבריהם במיני סדרה חדשה עם עלילה שונה לגמרי שתצא ב2016.

מדיות נוספות בזיכיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגזינים:[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגזינים של מועדון ווינקס יוצאים לשווקים במספר מדינות, בהם איטליה, ספרד, גרמניה וטורקיה.

מחזמר:[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקניות המגלמות את בנות מועדון הווינx באירוע באיטליה.

בחודש ספטמבר 2005, הושק באיטליה המחזמר "כח ווינקס" ("Winx Power"). בעקבות ההצלחה לה זכה המחזמר באיטליה, הוא הוצג בהמשך גם בבלגיה, בהולנד (בשנת 2006) ובפורטוגל (בשנת 2009). בנובמבר 2008 הושק גם מופע "ווינקס על הקרח" ("Winx On Ice").

משחקי וידאו:[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לשווקים מספר רב של משחקי וידאו המבוססים על הסדרה אשר הופקו על ידי Konami. נכון להיום ישנם שבעה משחקי וידאו בזיכיון:

 • Winx Club (מיועד ל-Game Boy Advance).
 • Winx Club (מיועד ל-PC ו-PS2).
 • Winx Club: Join the Club (מיועד ל-PSP).
 • The Quest for the Codex (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club: Mission Enchantix (מיועד ל-DS ו-GBA).
 • Winx Club Secret Diary 2009 (מיועד ל-DS).
 • Dance Dance Revolution Winx Club (מיועד ל-Wii).
 • Winx Club: Winx Sirenix Power (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club: Sirenix Magic Oceans  (מיועד ל-iOS, ול-Android).
 • Winx Club: Bloomix Quest (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club:The Mystery Of The Abyss (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club: Saving Alfea (מיועד לiOS, ול-Android).
 • Winx Club: Winx Party (מיועד לiOS).

מוזיקה ודי.וי.די:[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהתחלת הסדרה יצאו די.וי.די של פרקי הסדרה ודי.וי.די ופסקולים של מחזות הזמר ושל הסרט.

 • בשנת 2004 יצא דיסק באיטליה עם שירים מהסדרה (באורך מלא) הנקרא "מועדון ווינקס- שירים קסומים (Winx Club Magiche Canzoni)" הכולל את שיר הפתיחה, שיר הסיום, שיר שינוי הצורה וגם את השיר "בלום הקסומה". הדיסק כולל גם גרסאות קריוקי וגם את שיר הפתיחה באנגלית.
 • בשנת 2006 יצא בהולנד דיסק בשם "ווינקס סינקס (Winx Sinx)" שבו משתתפות כביכול מוזה ובלום בתור מנחות של מופע. הדיסק כולל שירים של זמרים וזמרות אמריקאים והולנדים. השיר האחרון בדיסק הוא שיר בונוס בהולנדית שאותו מבצעות מוזה ובלום. הדיסק השני הוא די.וי.די של קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא בפורטוגל דיסק הנקרא "ווינקס-המועדון (Winx-The Club)". הדיסק כולל חלק מן השירים מהדיסק האיטלקי, וכמו שהיה באיטליה, גם דיסק זה כולל קריוקי.
 • בשנת 2008 יצא דיסק בפורטוגל הנקרא "מועדון ווינקס השירים החדשים! (Winx Club As Novas Musicas!)" עם שירי הסרט כולל גרסאות קיריוקי לאותם שירים. אף על פי שזה נראה מבלבל, זהו אינו פסקול הסרט.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה די.וי.די הנקרא "מועדון ווינקס בקונצרט (Winx Club In Concerto)" הכולל קליפים עם שירים על דמויות הסדרה ועל הזוגות בסדרה ואף על הפיקסיות. ארבעת הקליפים הראשונים בדי.וי.די הם בתלת-מימד (ללא משקפיים). שני השירים הראשונים הם למעשה שירים מתוך הסרט, והשיר השלישי מופיע גם במופע "ווינקס על הקרח". הקליפים בדי.וי.די מופיעים בשלוש גרסאות:איטלקית, אנגלית ובגרסת קריוקי עם מילות שיר באנגלית או באיטלקית לפי בחירה. בנוסף, יצא גם דיסק עם השירים בגרסאות אלה. באותה השנה ובשנת 2010 יצא דיסק זה במקומות נוספים בעולם: בצרפת (דיסק לשמיעה), בפורטוגל (דיסק לשמיעה), בפולין (דיסק די.וי.די), בגרמניה (דיסק די.וי.די) וברוסיה (שירי הדיסק באנגלית אך השיר האחרון והנוסף הוא השיר "Fly\Segui Il Tuo Cuore" מתוך הסרט שמבוצע על ידי להקה רוסית. בכל דיסק שמיעה או דיסק די.וי.די יש 15 שירים או קליפים (חוץ מהדיסק ברוסיה). הדיסק אמור לצאת גם בהולנד.
 • בשנת 2009 יצא באיטליה דיסק הנקרא "מועדון ווינקס שירו איתנו 2" הכולל שירים מתוך "מועדון ווינקס בקונצרט" באורך מלא וגם כולל את שיר הפתיחה של העונה הרביעית וגם גרסת קריוקי של שיר זה.
 • בעקבות המופעים שנערכו באיטליה ("Winx Power Show" ו-"Winx On Ice"), יצאו מופעים אלה גם ברוסיה ("Winx On Ice") וגם בפורטוגל ("Winx Power Show"). המופע ברוסיה (בשנת 2010) כולל את אותה העלילה כמו באיטליה ואף את אותם השירים חוץ משני שירים אשר לא מופיעים בפסקול האיטלקי (שיר המכושפות והשיר "את האחת"). המופע בפורטוגל (בשנת 2009) כולל דווקא שירים מתוך המופע "Winx On Ice" אך כפי הנראה השירים לא שונו בהרבה מהגרסה האיטלקית. מכיוון שמופע זה הוא בעצם גרסה פורטוגזית של המופע "Winx Power Show", החליטו להוסיף עוד שיר הדומה לאחד השירים במופע האיטלקי והוסיפו גם גרסאות קריוקי כמו במופע של "Winx On Ice".
 • בשנת 2010 יצא דיסק עם שירי העונה הרביעית באנגלית, שאותם שרה הזמרת אליסה רוזאלי. בין השירים נמצאים שיר הפתיחה, שיר ההשתנות של ווינקס מאמינות והשיר של "אהבה וחיות".

קומיקס:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • במשך כל עונה יצאו כמה קומיקסים של מועדון ווינX במדינות שונות בחו"ל כגון איטליה, ספרד, ורוסיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]