האגדה של קורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
האגדה של קורה
Masthead korra.png
סוגה אנימציה
יוצרים מייקל דנטה דימרטינו,
בראיין קוניצקו
מדבבים במקור ג'נט וארני, ג'. ק. סימונס, דיויד פאוסטינו, פי.ג'יי ביירן, מינדי סטרלינג, סיישל גבריאל, סטיבן בלום, ג'ף בנט רמי מאלק
מדבבים בעברית דקלה הדר, לירון ברנס, אורנה כץ, קטלין אליגדו, הללי היבש, אייל ליטוין, עומרי רוזנצוייג, גילן שחף, הילה מערבי, שרית סרי, עמי מנדלמן, אלון שר, אלי לולאי, גדי לוי, לירון לב, שחר קדוש
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 4
מספר פרקים 52
סדרת מקור אווטאר (סדרה מצוירת)
שידור
רשת שידור ניקלודאון
תקופת שידור מקורית 14 באפריל 201219 בדצמבר 2014
תקופת שידור בישראל 26 באוקטובר 2012 – רץ

האגדה של קורהאנגלית: The Legend of Korra) היא סדרת המשך לסדרת האנימציה האמריקאית אווטאר .אשר נוצרה על ידי מייקל דנתה דימתרינו ובראיין קוניצקו. שידורה החל בניקלודאון האמריקאי ב-14 באפריל 2012 ובניקלודאון העברי בנובמבר 2012.

עלילת הסדרה מתמקדת באווטאר קורה, הגלגול הבא אחרי אנג. קורה היא נערה בת 17 משבט המים הדרומי שלמדה את כישופיהם של אומות המים, האש והאדמה, אך לא את כשפי האוויר - אותם תלמד ממאסטר טֶנְזֶן, שהוא בנם של אוואטר אנג וקטרה. העלילה מתרחשת כ-70 שנה לאחר סיום הקודם של הסדרה המקורית, בעידן מודרני עם כלי רכב וספינות אוויר.

על מנת להימנע מחזרה על העלילה מהסדרה המקורית, הרפתקאותיה של קורה נערכות בעיר רפובליק סיטי ("עיר הרפובליקה"), מקום בו אנשים מכל האומות חיים יחדיו. בנוסף לכך, בכל עונה הנבלים והאויבים משתנים, מה ששונה לגמרי מהסדרה המקורית.

העונה השנייה החלה ב-13 בינואר 2013 בארצות הברית, והעונה השלישית החלה ב-27 ביוני 2014, גם כן בארצות הברית ובישראל ב-1 בספטמבר 2014. ב-9 באוגוסט 2013, התחילה סדרת ספין אוף בת שלוש פרקים בשם "שוטטות ברפובליק סיטי" המתארת על מה שעברו מקו ובּוֹלִין ברחוב אחרי שהוריהם מתו. הסדרה ירדה ב-23 באוגוסט 2013.

שידורי העונה הרביעית החלו ב-3 באוקטובר 2014.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספר ראשון - אוויר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אווטאר אנג, מת בגיל 66, ומסדר הלוטוס הלבן התחיל את החיפושים אחר האוטאר הבא, שלפי המחזור אמור להיוולד בשבט המים. אחרי חיפושים רבים, הלוטוס הלבן מוצא את קוֹרָה. קורה היא נערה בת 17 משבט המים הדרומי שלמדה את כישופיהם של אומות המים, האש והאדמה, אך לא את כשפי האוויר - אותם תלמד ממאסטר טנזן, שהוא בנם של אוואטר אנג וקטרה. העלילה מתרחשת כ-70 שנה לאחר סיום הקודם של הסדרה המקורית. הרפתקאותיה של קורה נערכות בעיר רפאבליק סיטי ("עיר הרפובליקה"), מקום בו אנשים מכל האומות חיים יחדיו. אך בין כשפי האומות השונות קיים ארגון טרור מחתרתי של העיר, הקרוי בשם ה"שוויונאים", שהם אנשים ללא יכולת לכשף, שמנסים לעורר מהפכה נגד הכשפים ומאמינים שכשפות מביאה סבל לעולם וצריך להיפטר ממנה. למנהיגם אמון, יש את היכולת לקחת את הכשפות מאנשים לתמיד, ולכן קורה וחבריה מנסים לעצור אותו. אמון תופס את טנזן ומשפחתו, שאלו הם כשפי האוויר האחרונים בעולם, ומאיים לקחת מהם את הכשפות לתמיד ובכך להעלים מעולם את יכולת כשפות האוויר. קורה שומעת זאת, עומדת מול אמון בקרב אחד על אחד, טנזן ומשפחתו מצליחים לברוח, אך מתגלה שאמון הוא כשף מים רב עוצמה, ובנוסף לכך, גם כשף דם. בעזרת כשפות הדם הוא מצליח לקחת מאנשים את יכולת הכשפות שלהם לאלתר. תופס את קורה, כשהיא ללא כל יכולת תנועה, ולוקח ממנה את הכשפות שלה. מאקו רואה את קורה חסרת-אונים, ומחליט לעזור לה ולקחת אותה על גבו. אמון רודף אחריהם במטרה לקחת גם ממאקו את כשפות האש שלו, אך לראשונה, קורה מצליחה לעשות כשפות אוויר ובכך מסלקת את ניסיונו של אמון לקחת ממאקו את הכשפות. אמון מופתע מכך, מנסה לעשות על קורה כשפות דם, אך כשלא מצליח, קורה מעיפה אותו ישר למים, ולראשונה כל המתנגדים של הכשפים מבינים שאמון אכן כשף. בורח מכל העיר יחד עם טרלוק, אחיו של אמון, אך זה לא מסוגל לסבול יותר את חייו לאחר מה שעבר עם אביו ולאחר שאיבד את יכולת הכשפות שלו, וגורם להתפוצצות הסירה שהייתה אמורה להוביל אותם מחוץ לגבולות רפובליק סיטי, ובכך שניהם מתים. קורה מתבודדת, מצליחה להתחבר לחיבור הרוחני שבה, וקוראת לאנג, שזה מחזיר לה את יכולת הכשפות ונותן לה אפשרות להחזיר לאנשים את יכולת הכשפות.

ספר שני - רוחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר תבוסתו של אמון, קורה יכולה לשלוט בכל ארבעת היסודות והיא אווטאר במלוא יכולתה. קורה וחבריה מגיעים לקוטב הדרומי ושם מותקפים על ידי רוחות רעות. דודה של קורה, כשף מים בשם אונלק, מציל אותם מהרוחות, ועל כן קורה נפרדת מטנזן ובוחרת בו על מנת שיהיה המאסטר שלה לחיבור הרוחני. הם לומדים על המיזוג ההרמוני, ואונלק משכנע את קורה לפתוח את השערים המקשרים בין עולם הרוחות לעולם החומר. במהרה היא מגלה את טעותה, ומגלה כי אונלק רצה שתפתח את השערים על מנת לשלוט בעולם. היא מגלה על סיפורו של האווטאר הראשון, וואן, ועל רוח האפלה ואאטו, ורוח האור ראאבה, אשר התמזגה עם וואן ובמותו נפתח מחזור האווטאר. בהמשך, אונלק מצליח להתחבר עם ואאטו והופך לאווטאר אפל, קורה מאבדת את החיבור עם ראאבה וכך גם עם האווטארים הקודמים. היא מצליחה לבסוף להביס את אונלק, ולהתמזג מחדש עם ראאבה, אך הקשר עם האווטארים הקודמים נשאר מנותק. קורה כולאת את ואאטו ואונלק נהרג אך היא מחליטה להשאיר את שערי הרוחות פתוחים.

ספר שלישי - שִׁינוי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות המיזוג ההרמוני, אנשים ברחבי העולם מגלים כעת כי הם יכולים לכשף אוויר. קורה, מאקו, בולין, טנזן, בומי, אסאמי וג'ינורה יוצאים לממלכת האדמה על מנת לאתר כשפי אוויר ולהחזיר את האומה לתפארתה. במהלך המסע הם מגלים כי מלכת האדמה שובה כשפי אוויר והם משחררים אותם. מסדר אנרכיסטי עתיק בשם "הלוטוס האדום" חוזר. מנהיג המסדר, זאהיר, קיבל את יכולת כשפות האוויר, ומשחרר שלושה מחבריו, כשפים חזקים ומלאי עוצמה. הם יוצאים במטרה לחסל את האווטאר ואת כל המנהיגים בעולם. בהמשך יחד עם לין הם מגיעים לעיר בשם "צאופו" העשויה ברובה ממתכת וחיים בה כשפי מתכת. העיר השייכת לאישה בשם סו-יין (בקיצור סו), המתגלה כאחותה למחצה של לין. בזאופו סו מלמדת את קורה כשפות מתכת, וכך קורה הופכת להיות האווטאר הראשונה שמסוגלת לכשף מתכת. שם "הלוטוס האדום" מנסים לחטוף את קורה אך נכשלים. מאוחר יותר, מסדר "הלוטוס האדום" חוטף את מאקו ובולין והורג את מלכת האדמה, ובכך מפיל את העיר בה-סינג-סה. זאהיר משתלט על מקדש האוויר הצפוני, ומוסר הודעה לקורה שאם לא תסגיר את עצמה לידיו - הוא ישמיד את כשפי האוויר החדשים. קורה מחליט להסגיר את עצמה אך מגלה שזאהיר שיקר לה. מסדר הלוטוס האדום משיג רעל שמכריח את הגוף של קורה להיכנס למצב אווטאר, על מנת להרוג אותה במצב האווטאר. הם כמעט מצליחים, אך קורה משיבה מלחמה, בזמן הקרב כשפי האוויר ובראשותם ג'ינורה מצליחים לברוח ולנצח. העונה מסתיימת כאשר הרעל שניתן לקורה היה בגופה יותר מדי זמן ולכן אינה יכולה לתפקד ומרותקת לכיסא גלגלים, ובסופו של הפרק האחרון המסיים את העונה השלישית, ג'ינורה הופכת למאסטר בכשפות אוויר ואף זוכה בקעקועים של נוודי האוויר וראשה מגולח.

ספר רביעי - איזון[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלוש שנים עברו מאז אווטאר קורה הביסה את חברי הלוטוס האדום, בעקבות רצח מלכת האדמה, ממלכת האדמה נפגעה קשה מאוד וזקוקה למנהיג ומלך חדש, הנשיא רייקו מציע שסו-יין תהיה המנהיגה החדשה של ממלכת האדמה. סו-יין מסרבת וקובירה, כשפית מתכת מהעיר צאופו מסכימה להיות לבינתיים אחראית על ממלכת האדמה עד הימצאות מלך חדש, הנשיא הסכים וקובירה לקחה את שלטונה רחוק מדי והקימה אימפריה חדשה "אימפרית האדמה" כדי לאחד את כל השטחים של ממלכת האדמה למקום אחד ומכאן מגיעה כינויה החדש "המאחדת הגדולה". וכאשר הנסיך וו עמד להיות המולך החדש של ממלכת האדמה, קובירה הדיחה אותו ואמרה אין לו כל סמכות למלוך. קובירה בהתחלה משתלטת על בה-סינג-סה וערים נוספות מממלכת האדמה ומגיעה לאחר מכן לזאופו עיר הולדתה והעיר של סו-יין, סו-יין מסרבת לתת את שלטון זאופו לידיה ומאוחר מכן מנסה לחסל אותה ונכשלת ונכלאת ביחד עם בנייה, בהמשך קורה מוצאת את עצמה בדו קרב בינה לבין קובירה בגלל השתלטותה על צאופו, קורה כמעט מביסה את קובירה אך בעקבות ההתנתקות שנמשכה למעלה מ3 שנים בינה לבין ראאבה, קורה נכשלה וכמעט נהרגה, אחרי קרב זה מבינה קובירה כי היא צריכה עוד כוח והתחילה לבנות נשק חזק במיוחד מגפני רוחות, לאחר סיום בניית הנשק, בונאת קובירה מגה-טנק ענקי העשוי מפלטינה כדי להשתלט על רפאבליק סיטי, הנשיא רייקו נכנע אך צוות אווטאר ביחד עם לין,סו-יין וכשפי האוויר לא נתנו לצבאה של קובירה להשתלט על רפאבליק סיטי וניסו להילחם איתה. הלחימה הייתה קשה הנשק של קובירה פגע קשה מאוד ברפאבליק סיטי אך לין הצליחה להשיג את העזרה שהיה צריך והוציאה את הירושי סאטו- אביה של אסאמי מהכלא, הירושי אמר כי אפשר להביס את המגה-טנק הענקי בעזרת מסורי פלזמה. הירושי מצליח ליצור חור במגה-טנק הענקי אך מקריב את חייו ונהרג על ידי קובירה, לאחר מכן קובירה ירתה על קורה את הנשק שלה וכאשר גילתה קובירה כי היא לא מצליחה לכבות אותו. קורה נכנסה למצב אווטאר והצילה אותה ואת קובירה אך בעקבות עוצמת האנרגיה החזקה מהנשק, נוצר שער רוחות חדש, לאחר המלחמה הקשה. קובירה נכנסת לכלא על מעשיה ושיקום רפאבליק סיטי מתחיל, האיזון הוחזר וקורה ואסאמי יוצאות לחופשה בעולם הרוחות.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

צוות אווטאר[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • קוֹרָה (ג'נט וארני/דקלה הדר) - הדמות הראשית בסדרה והאווטאר אחרי אנג. קורה היא כשפית מים במקור משבט המים הדרומי. בניגוד לאנג, שהיה עדין וותרן, קורה היא נערה עקשנית וקשוחה, גוזרת את שיערה אחרי הקרב שלה עם זאהיר. בסוף העונה הרביעית מתחילה לצאת עם אסאמי והשתיים יוצאות לטיול בעולם הרוחות.
 • מאקו (דייוויד פאוסטינו/עומרי רוזנצוייג) - כשף אש שהתייתם מהוריו בגיל צעיר ונשאר עם אחיו הקטן, בולין. הוא מסוגל לייצר ברקים ולנווט אותם. היה החבר של קורה ואסאמי.
 • בּוֹלִין (פ. ג'. בירן/גילן שחף) - כשף אדמה ולבה, אחיו הצעיר של מאקו. מוכר גם בשם נאקטאק.
 • אסאמי סאטו (סיישל גבריאל/הילה מערבי) - בתו של הירושי סאטו. היא לא כשפית, אך היא יכולה לחשמל אנשים בעזרת כפפה מיוחדת וכישרונות הלחימה שלה בקרבות הועילו לה ולחבריה במקרים רבים. בסוף העונה הרביעית מתחילה לצאת עם קורה והשתיים יוצאות לטיול בעולם הרוחות.
דמויות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחתו של אנג

 • טנזן (ג'יי קיי. סימונס/לירון ברנס) - בנם השלישי של אנג וקטרה מהסדרה המקורית. הוא מאסטר בכשפות אוויר והמורה של קורה לכשפות אוויר.
 • פֶּמַה (מריה במפורד/אורנה כץ) - אשתו של טנזן, לא כשפית, ואם ילדיהם: ג'ינורה, איקי, מילו ורוהאן.
 • גִ'ינֹורָה (קירנן שיפקה/קטלין אליגדו (עונה 1) ושחר קדוש (עונות 2+3)) - בתם הבכורה של טנזן ופמה ונכדתם של אנג וקטרה, כשפית אוויר. הופכת למאסטרית בכשפות אוויר
 • מִילוֹ (לוגן וולס/אייל ליטוין) - בנם השלישי בן החמש . בן של טנזן ופמה ונכדם של קטרה ואנג. בעל יכולת כשפות אוויר חזקה.
 • רוהאן הבן הרביעי של טנזין ופמה. היחיד מבין הילדים של פמה וטנזן שלא כשף אוויר
 • אִיקִי (דרסי רוז ביירנס/הללי היבש) - בתם השנייה של טנזן ופמה ונכדתם של אנג וקטרה. כשפית אוויר.
 • קטרה - אלמנתו של אנג, קטרה היא בין הדמויות הבודדות מהסדרה המקורית, אשר סייעה בגמירת מלחמת מאה השנים. אמם של טנזן, קאיה ובומי, וסבתם של ג'ינורה, איקי, מילו ורוהאן. הייתה המאסטרית של קורה לכשפות מים ונחשבת כמרפאת הטובה בעולם.
 • קאיה - (ליסה אדלשטיין/נורית בנאי קורן) - בתם השנייה של אנג וקטרה, אחותם של טנזן ובומי. היא כשפית מים אשר התגוררה בשבט המים הדרומי ואחר כך עוברת לגור במקדש האוויר.
 • בּוֹמִי - (ריצ'רד ריצ'ל/אלי לולאי) - בנם הבכור של אנג וקטרה מהסדרה המקורית ואח של טנזן ושל קאיה

משפחתה של טוף

 • לִין בייפונג (מינדי סטרלינג/שרית סרי) - כשפית אדמה ומתכת, אחותה למחצה של סויין ובתה של טופ. מפקדת המשטרה ברפובליק סיטי.
 • סויין "סו" בייפונג - אחותה למחצה של לין ובתה של טופ, כשפית אדמה ומתכת. נשואה לאדריכל, המנהיגה של העיר "צאופו".
 • אוּפָּל - בתה של סויין, כשפית אוויר, ונכדתה של טופ.
 • טוף בייפונג - אמם של לין וסויין. מתגלה חיה בביצה הרוחנית ועזרה לקורה להוציא את שאר הרעל מגופה, עזרה ללין,אופל ובולין לשחרר את סו-יין,בניה ומשפחתה מקובירה
דמויות נוספות:[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • וורִיק - ממצאין גאון ועשיר משבט המים הדרומי, מנסה לחטוף את הנשיא כדי להכריח אותו בלעזור לדרום במלחמת האזרחים של שבטי המים, בעל עוזרת שקטה בשם ז'ולי שמתחתן איתה אחר כך והופך לבעלה
 • ז'ולִי - העוזרת של וריק, שקטה ולא מדברת הרבה, העמידה פנים שהיא נאמנה לקובירה והסתננה לצבאה כדי לנסות לחבל בנשק שלה מגפני רוחות, נכשלה וקובירה עלתה עליה אך ניצלה, מתחתנת עם וריק והופכת לאישתו
 • הנשיא רייקו - נשיא הרפובליקה המואחדת ורפאבליק סיטי, סרב לעזור לדרום במלחמת האזרחים של שבטי המים וכתוצאה מכך כמעט נחטף, מגרש את קורה מרפאבליק סיטי בעקבות שגרמה נזק לעיר אך לאחר כמה זמן מאשר לה לחזור
 • הנסיך וו - המלך שהיה אמור למלוך על ממלכת האדמה אך כאשר הודח על ידי קובירה. הצטרף וו לצוות אווטאר. כמעט נחטף על ידי צבאה של קובירה אך החטיפה נכשלת וחוזר להיות מוגן. בסופו של דבר מבין כי צריך רפובליקה מאוחדת ונשיא שימלוך על ממלכת האדמה ולא מלך כדי שמקרים כאלה כמו של האימפריה של קובירה לא יקרו שוב

הנבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספר ראשון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • השיוויונאים - ארגון של אנשים לא כשפים ששונאים כשפים ורוצים שלא תהיה כשפות בעולם.
 • אמון/נואטק - אחיו הגדול של טרלוק. כשף מים ודם ברמה גבוהה מאוד, אשר מסוגל לקחת כשפות מאנשים. המנהיג של השיוויונאים. נהרג בהתפוצצות סירה
 • טרלוק - חבר במועצת העיר של רפובליק סיטי ומאסטר בכשפות מים ודם, אשר מנסה לעמוד בראשות העיר. הוא אחיו הקטן של אמון. נהרג בהתפוצצות בסירה
 • הירושי סאטו- איש עסקים ברפובליק סיטי, אביה של אסאמי ועזר ותמך במהפכה השיוויונאית ונכנס לכלא אחר כך, כאשר קובירה כמעט החריבה את רפאבליק סיטי, הירושי סאטו הקריב את חייו כדי לעזור לצוות אווטאר לחדור למגה-טנק הענקי של קובירה
 • יקון - פושע שאיים על רפובליק סיטי 42 שנים לפני תקופת העונה הראשונה. אביו של טרלוק ונואטק. כשף מים ודם ברמה גבוהה. מת מזקנה

בספר שני[עריכת קוד מקור | עריכה]

אונלק - כשף מים משבט המים הצפוני ודודה של קורה, בהתחלה נראה כאיש טוב ונחמד אך מתגלה כאדם רשע ואכזר הרוצה לשנות את הסדר, לשלוט בעולם החומר והרוח, להרוג ולסיים את מחזור האווטאר ולהפוך לאווטאר חדש בהתמזגות עם רוח אפלה אך מובס על ידי קורה

 • ואאטו - רוח אפלה, ההיפוך מן רוח האור 'ראאבה'. הוא נכלא בכלא בעולם הרוח על ידי אווטאר וואן ומשתף פעולה עם אונלק. מובס סופית על ידי קורה וביחד עם אונלק עובר לעולם הבא
 • אסקה ודזנה - תאומים זהים. בניו של אונלק ובני דודים של קורה.

בספר שלישי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • האו טינג - מלכת ממלכת האדמה רודנית מרושעת. נהרגת על ידי זאהיר
 • הַלוֹטוּס האָדוֹם - קבוצה שמטרתה היא לגרום כאוס בעולם.
 • זָאהִיר - ראש הלוטוס האדום, כשף אוויר חזק ומסוכן ובן זוגה של פלי, נכנס לכלא אחריו מעשיו, עוזר לקורה להתחבר לראבבה שוב אחרי שלוש שנים של ניתוק
 • פְּלִי - כשפית אש המכונה גם כשפית בערה, בעלת עין שלישית המאפשרת לה לבצע כשפות אש דרך המחשבה, נהרגת על ידי סו-יין
 • מִינְג הואה - כשפית מים חסרת ידיים, היא משתמשת במים כידיים חלופיות. נהרגת על ידי מאקו
 • גזאן - כשף אדמה ולבה. גזאן הוא כשף הלבה הראשון. מתאבד בגלל שלא רוצה לחזור לכלא

בספר רביעי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קוֹבִירָה(זלדה וויליאמס/הילה מערבי) - כשפית אדמה ומתכת רבת עוצמה מהעיר צאופו, מקימה את אימפרית האדמה כדי לשקם את ממלכת האדמה שנפלה כאשר מלכת האדמה נרצחה, בונה מגה-טנק ענקי מפלטינה כדי להשתלט על רפאבליק סיטי, הצליחה ליצור נשק חזק מגפני רוחות וגורמת בגללו נזק רב וכמעט בלתי-הפיך לעיר רפאבליק סיטי. נשלחת לכלא אחרי מעשיה
 • באאטר ג'וניור - בנם הבכור של סו-יין ובאאטר, ונכד של טוף. האמין בקובירה והיה נאמן לה עד שכמעט חיסלה אותו כאשר גילתה את מיקומם של צוות אווטאר כאשר חטפו אותו
 • צבאה של קובירה - קובירה הקימה לעצמה צבא העשוי כולו מכשפי אדמה ומתכת, בעיקר מהערים המבוצרות צאופו, בה-סינג-סה וגם מרפאבליק סִיטִי.

אלמנטים ויכולות כישוף עיקריות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • כשפות אנרגיה: זוהי הכשפות המקורית. לפני שבני האדם קיבלו את סוגי הכשפות המקוריים, ולפני שאוואטר וואן נולד, בני אדם היו מכשפים את האנרגיה בתוכם.
 • כשפות אוויר: כשפי האוויר הראשונים היו הביזונים המעופפים ונוודי האוויר למדו מהם כשפות אוויר. נוודי האוויר מנהלים חיים של שלווה, התנזרות (בעיקר מבשר) והגנה על החיים. הם רוחניים מאד, קשורים לעולם הרוחות, ועל כן הם הראשוניים במחזור האוואטר. יכולת שאפשר לפתח מכשפות האוויר היא יכולת התעופה שהתגלה על ידי גורו לאהימה אך יכולת זו נדירה ביותר ורק מעטים יכולים לפצח יכולת זו. זאהיר פיצח אותה
 • כשפות מים: כשפות מים מתבססת על זרימה של אנרגיה, וכשפי מים משתמשים בה כדי להפוך הגנה להתקפה. יכולות שאפשר לפתח מכשפות מים הם כשפות דם ויכולת ריפוי, כשפות דם היא לשלוט בדמו של מישהו בעזרת כישוף הדם שלו. כשפות זו הוצאה מהחוק על ידי קטרה. אפשר גם לרפא מישהו בעזרת כשפות מים ויכולת זאת נקראת יכולת ריפוי
 • כשפות אדמה: היכולת לכשף אדמה, מכשפות אדמה אפשר לפתח מספר יכולות: כשפות מתכת אשר אותה גילתה טוף בייפונג, כשפות חול אשר בה משתמשים נוודי החול במדבר. כשפות לבה אשר בה השתמש גזאן מהלוטוס האדום ובולין אשר גילה את היכולת שלו לכשף לבה וכשפות מגנט שאותה גילתה קובירה
 • כשפות אש- היכולת לכשף אש, יכולות שאפשר לפתח מכשפות אש הם כשפות ברק ויכולת לכשף אש כחולה שיכולת זו גם נדירה ביותר ונראתה שאזולה מהסדרה המקורית יכלה לכשף אש כחולה

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]