אולפני אלרום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לוגו אולפני אלרום

אולפני אלרום 2000 בע"מ היא חברה ישראלית להפקת כתוביות, דיבוב, עריכת פסקול לסרטי קולנוע, סדרות טלוויזיה והפקת DCP. החברה נמצאת בבעלות קיבוץ אל-רום[1] שברמת הגולן, שבו נמצאים משרדיה העיקריים.

במקום בקיבוץ אל-רום פועל מוזיאון "חוויה מהסרטים" בו ניתן לצפות בסרט תלת-ממד המתאר את תהליך הפקת התרגום והכתוביות בסרטים.[2]

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה הוקמה ב-1983, והתמקדה בתחילה בהפקת כתוביות לסרטי 16 מ"מ. בהמשך עברה למדיות אחרות, וב-1996 רכשה את חברת "אולפנטו", שהחזיקה באולפני דיבוב וסאונד, והייתה בבעלותו של המדובב יוני חן, ב-1998 החלה לעסוק גם בגיור של משחקי מחשב ותוכנה. ב-2004 הוקמה שלוחה של החברה במנהטן, ניו יורק, שעיסוקה העיקרי הוא הפקת כתוביות לכבדי שמיעה ושירותי תרגום.[3]

החברה מעסיקה כיום למעלה מ-70 עובדים, בקיבוץ אל-רום, בתל אביב ובניו יורק.[1]

בין לקוחות האולפנים ניתן למנות חברות הפצה ישראליות, חברות הלוויין והכבלים yes ו-HOT, וכן חברות הפצה בארץ ובעולם.[4]

את מחלקת הדיבוב באולפני אלרום מנהל במאי הדיבוב שרון כהן. אלרום הם אחד מאולפני הדיבוב הגדולים בישראל, והם מדבבים סדרות וסרטים רבים באופן שוטף.

החל משנת 2009 אולפני אלרום הם ספקי הדיבוב הבלעדיים של חברת וולט דיסני בישראל, לאחר פרישתה של שפרירה זכאי מעסקי הדיבוב, כאשר משנת 2004 הזכויות היו שייכות לה ולאולפני אלרום, וכן מספקים את שירותיהם לאולפנים נוספים כמו דרימוורקס, יוניברסל ועוד, כמו גם לערוצי טלוויזיה כמו "ערוץ דיסני", "ניקלודיאון" ועוד.

החל מ-2014 שכרו אולפני דאבי דאב חלק ממדבבי האולפן, מאז הם משתפים פעולה עם אולפני אלרום.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]