HOT

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: למשל: רשימת ענק של סוגי ממירים וערוצים, לעתים ניסוח מסחרי ("הטבות" שונות), אין פתיח ראוי לשמו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הוט-מערכות תקשורת בע"מ
Hotlogo.svg
סוג חברה פרטית
מייסדים רם בלינקוב
עמית לוין (מנכ"ל מת"ב דיגיטל)
יוסי דואר (מנכ"ל תבל דיגיטל)
אלי הולצמן (מנכ"ל ערוצי זהב)
שנת הקמה אוחד ב־18 באוגוסט 2003
חברת אם קבוצת אלטיס
משרד ראשי קיבוץ יקום
מוצרים עיקריים שידורי טלוויזיה רב-ערוצית
שירותי VOD
שירותי אינטרנט וטלפוניה
שירותי סלולר
שווי שוק 3.3 מיליארד ש"ח (אפריל 2012)
הכנסות 4.05 מיליארד ש"ח (2016)[1]
רווח תפעולי 318 מיליון ש"ח (2016)[1]
רווח 42.0 מיליון ש"ח (2016)[1]
אנשי מפתח פטריס ג'יאמי (יו"ר מועצת המנהלים)
טל גרנות-גולדשטיין (מנכ"לית)
עובדים 1,716 (לא כולל עובדי קבלן)[2]
www.hot.net.il

הוט-מערכות תקשורת בע"מ, הפועלת באמצעות המותג HOT, היא חברת תקשורת ישראלית המספקת שירותי טלוויזיה, אינטרנט, וטלפוניה בכבלים.

בבעלותה של HOT נמצאים שתי חברות נפרדות: HOTnet לשירותי גישה לרשת IPS ו-HOT mobile לשירותי סלולר.

HOT היא חלק מקבוצת אלטיס שבבעלות איש העסקים פטריק דרהי.

נכון ל-2016 ל-HOT יש כ-820 אלף מנויים[3].

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – טלוויזיה רב-ערוצית בישראל

עד שנות ה-80 פעלה בישראל טלוויזיה חד-ערוצית. ערוץ הטלוויזיה החוקי היחיד ששידר בישראל היה ערוץ 1 (ערוץ 2 רק החל אז בשידורי ניסיון מצומצמים). השאיפה לקבל מבחר רב יותר באה לידי ביטוי ב"יער" של אנטנות על גגות הבתים בישראל, ואשר אפשרו לראות את הערוצים הירדניים: ערוץ 1 הכללי וערוץ 2 הלועזי, ואת ערוץ המזרח התיכון (METV) המשדר מקפריסין. שידורים אלו לא ריצו את השאיפה לקבל עוד, ובסוף שנות השמונים החלו לצמוח בערים השונות רשתות פיראטיות של טלוויזיה בכבלים, שהציעו שידורים של סרטים. רשתות אלו החלו כרשתות מצומצמות בגודל של מספר בתים, והגיעו בשיאן לכיסוי של שכונות שלמות. הכבלים הועברו בצורה פיראטית, בין גגות הבתים, ועם התפשטותן החלו להיות מותקנים מגברים, ובמקומות מסוימים אף שודרו מספר ערוצים. מקורות הכספים היו דמי מנוי שנגבו מהלקוחות, וכן מפרסומות ביתיות של עסקים בשכונה כגון חנויות מכולת ומוסכים.

ניסיונות משרד התקשורת והמשטרה להילחם בתופעה לא צלחו. על כל רשת כבלים פיראטית שנותקה, קמה מיד רשת אחרת. בשיאם כיסו הכבלים הפיראטיים כמעט כל עיר בישראל, כאשר במקומות נבחרים כגון בקריות ובחיפה נוצרה אפילו תחרות בין רשתות. נושא הכבלים הפיראטיים החל לנוע לכיוון שליטתם של גורמים עבריינים, והחלו מלחמות בין גורמים שונים על אזורי שליטה. במקומות מסוימים הכריחו בעלי הרשתות את התושבים להתחבר[דרוש מקור]. וכתופעות אחרות בישראל, (כמו למשל הרדיו הפיראטי), הוחלט שהדרך היחידה להילחם בנושא הוא מתן זיכיונות לרשתות כבלים חוקיות. כך למעשה דחפו הכבלים הפיראטיים לשינוי מפת התקשורת בישראל. כניסתן של הרשתות החוקיות, שמטה את בסיס פעולתן של הרשתות הפיראטיות, והן חדלו מלהתקיים.

הקמת חברות הטלוויזיה בכבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סמליל ICP לפני שינוי השם

פעילותן של חברות הטלוויזיה בכבלים בישראל החלה בשנת 1989. בתחילת שנות ה-90 חולקה ישראל ל-31 אזורי זיכיון אשר הוענקו ל-6 חברות שהפיצו שידורי טלוויזיה בכבלים: "תבל - תשדורת בינלאומית לישראל", "מתב - מערכות תקשורת בכבלים", "ICS" (ששינתה בהמשך את שמה ל"עידן"), "ערוצי זהב", "גוונים" ו-"כבלתק".[4] כל אחת מהן פעלה כמונופול במספר אזורי זיכיון בארץ ונאסר על החברות לשתף פעולה זו עם זו. בפועל, שיתפו החברות פעולה לצורך רכישה משותפת של התכנים המשודרים (למעט הפקה אזורית). לצורך הרכישה הוקמה חברה משותפת אשר נקראה ICP, וב-2003 הוחלף שמה ל-HOT Vision[5]. אחרי שנה החברה נסגרה וכל פעילותיה עברו לחברת האם, הוט[6]. ביישובי יהודה ושומרון, פעלה חברת הכבלים "כבלתק" שהפיצה את השידורים בשיתוף עסקי עם "ערוצי זהב". עם השנים, התמזגו החברות זו עם זו: חברות "תבל" ו"גוונים" התמזגו לחברת "תבל דיגיטל", חברת "עידן" נבלעה בתוך "ערוצי זהב", ומאוחר יותר התמזגו כל חברות הכבלים ("תבל דיגיטל", "ערוצי זהב" ו"מתב") לחברה אחת - "הוט", שבנוסף רכשה את התשתית של חברת "כבלתק" ובכך השלימה את פריסתה הארצית.

למרות התחייבותן המקורית לספק שירותי כבלים לכל היישובים בארץ (למעט יישובים שעלות החיבור להם גדולה יותר מפי 4 מהממוצע הארצי), סירבו חברות הכבלים לספק שירותים לאזורי פריפריה רבים (למעט הערים הגדולות בה) וכן נמנעו במשך שנים רבות משדרוג תשתית השידורים משידור אנלוגי לשידור דיגיטלי (שאיכותו גבוהה יותר והוא מאפשר שירותים מתקדמים). מצב זה השתנה רק כאשר התכוננה yes לחדור לשוק. למרות הכיסוי החלקי של שוק הצרכנים, קצב החדירה של השידורים בכבלים בישראל היה מהמהירים בעולם – תוך 5 שנים התחברו לטלוויזיה בכבלים כ־70 אחוז מבתי האב בישראל. הקמת חברת HOT אושרה לבסוף בשל העובדה כי שלוש החברות (ובמיוחד תבל) נקלעו למשבר כספי חמור בעקבות ניסיונן לחסום את חדירת yes על ידי קניית תוכניות טלוויזיה זרות במחירים מופרזים (לפי הצהרתן), ניסיון שנכשל בשל התערבות הממונה על ההגבלים העסקיים.

ב-2009, בארבע עסקות שונות, פטריק דרהי רכש תוך חצי שנה מבנק לאומי, מקבוצת דלק ומהציבור 52% מהחברה תמורת כ-1.5 מיליארד שקל. שנה אחר כך הוא רכש עוד כ-20% מהחברה מידי אליעזר פישמן ונוני מוזס.

כיום[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסוף שנת 2013 עמד מספר לקוחות הטלוויזיה של החברה על כ-875 אלף[7]. עם מספר לקוחות כה גדול, HOT יכולה להחשב כשחקנית חשובה גם בשווקים גדולים בהרבה, כמו השוק האמריקאי, שם הייתה משתלבת במקום ה-13 מבין ספקיות הטלוויזיה הרב-ערוצית[8]. בשנת 2008 היו לחברה בממוצע כ־929 אלף לקוחות בשירות הטלוויזיה, כ־79% מתוכם מחוברים באמצעות ממירים דיגיטליים. החברה עושה שימוש בממירים דיגיטליים ממספר סוגים, כאשר חלק מהממירים עושים שימוש בתקשורת דו כיוונית ליצירת "קו החזור" (בטכנולוגיית DOCSIS) המאפשרת תקשורת בין הממיר למוקד HOT. בזכות קו החזור ניתן להשתמש בשירותים מתקדמים כמו HOT VOD, משחקים מרובי משתתפים, שירות צ'אט ועוד.

ביולי 2005 הושק ממיר "HOT Magic" - ממיר מקליט, בדומה ל"yes Max" של חברת yes. הממיר מסוגל להקליט תכנים המשודרים בערוצים השונים, להקפיא שידור חי, להקליט הקלטה סדרתית ועוד. שיווקו כמוצר ללקוחות החל לקראת סוף אוגוסט 2005. כמו כן, בינואר 2005 השיקו ב-HOT שירותי וידאו על פי דרישה (HOT VOD).

בהמשך החל שירות ה-"Start Over", המאפשר צפיה בתוכניות מההתחלה בלחיצת כפתור. שירות זה היה זמין במספר מצומצם של ערוצי הבית של הוט (הוט 3, Hot Family, ערוץ 8, Hot Zone, חלק מערוצי הסרטים ועוד) וביולי 2012 הורחב לכ-30 ערוצים.

סמלילים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוגי הממירים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הממיר הקטן (אנלוגי)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הממיר הקטן, כפי שכונה בזמנו על ידי "ערוצי זהב", היה הדגם הראשון שסיפקו חברות הכבלים. ממיר זה הוא בצבע שחור ובו נקלטים רק הערוצים האנלוגים של הוט כגון: ערוץ 3 ו-HOT סרטים. ממיר זה אינו כולל תכונות של הממירים הדיגיטליים כגון ה-VOD, לוח שידורים אלקטרוני, מוזיקה ועוד. מאחורי הממיר היה חיבור חשמל נוסף המאפשר את הפעלת הממיר יחד עם הפעלת מכשיר הטלוויזיה, תוך חיבור תקע הטלוויזיה לממיר. חברות הכבלים העבירו שידורים בשיטה האנלוגית בלבד בעשור הראשון לפעילותן. השימוש בממיר זה הלך ופחת בעקבות גדילה משמעותית בכמות מכשירי טלוויזיה אשר תמכו בתדרי ה-Hyper Band, בהם שודרו ערוצים נבחרים - וכך התאפשרה קליטת ערוצים אנלוגים אלו ללא ממיר. מאוחר יותר, בעקבות כניסת השידור הדיגיטלי, תפוצתם ירדה באופן משמעותי. עם תחילת העשור השני של המאה ה-21, חדלה חברת HOT משיווק הממיר האנלוגי וכן החלה להסיר בהדרגה את השידור האנלוגי ואף מודיעה ללקוחות הקיימים על כוונתה לעבור לשידור דיגיטלי בלבד.

ממיר דיגיטלי סטנדרטי[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוגוסט 2003 הושק הממיר הדיגיטלי הסטנדרטי. בממירים הדיגיטליים הרגילים, שממותגים כיום תחת השם HOT VOD, קיימות כל התכונות המוכרות כיום בכל הממירים של הוט: לוח שידורים אלקטרוני, VOD, כתוביות ללקויי שמיעה בערוץ 10 ו-2, מוזיקה, בדיקת מערכת ועוד. תחילה הוט שיווקו ממירים דיגיטליים תוצרת סמסונג אך בראשית 2007 החלה לשווק ממירים של חברת ADB ושל חברת Thomson.

טכנאים רבים כיום מספקים ללקוחות גם ממירים מהסוגים האחרים כממירים סטנדרטיים, אולם ללא התכונות המיוחדות שלהם (למשל הארד דיסק ועוד).

HOT Magic[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביולי 2005 הושק ממיר בשם HOT Magic. ממיר זה, תוצרת חברת ADB, מאפשר הקלטת שידורים על פי לוח השידורים האלקטרוני של HOT ובו התוכניות המוקלטות נשמרות על כונן קשיח שקיים בממיר. הממיר מאפשר גם הקלטת עונות שלמות של סדרות. הממיר נחשב לגדול מבין ממירי HOT.

HOT HD[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוגוסט 2009 הושק ממיר חדש בשם HOT HD. ממיר מיוחד של HOT המאפשר צפייה הן בשידורים באיכות סטנדרטית (SDTV) והן בהבחנה גבוהה (HDTV או "היי דפינישן"). ממיר זה דורש מסך טלוויזיה התומך ברזולוציית HD באמצעות חיבור מסוג HDMI או חיבור Component video (כבל ה"בננות" המפריד בין הסאונד לתמונה כאשר ה"ראש" הצהוב הוא הווידאו, צבעי הלבן והאדום הם הצליל). ל-HOT HD קיימים שני סוגי ממירים: האחד גדול ורחב והאחר קטן יותר המגיע בצבע שחור או אפור. בתחילת דרכו של שידור ה-HD בחברת הוט, הוצעו בחינם הערוצים HOT 3 HD ,HOT ZONE HD, ערוץ 1 HD ונשיונל ג'יאוגרפיק HD. הממיר מאפשר לצפות גם בתכני HD בשירות HOT VOD. הממירים הם מתוצרת חברת Thomson.

HOT Magic HD[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוקטובר 2012 הושק ממיר בשם HOT Magic HD. ממיר זה משלב את טכנולוגיית ה-HD ,VOD ויכולות הקלטה. הממיר קומפקטי במיוחד, בעל ממשק חדשני ונוח לשימוש. הממיר הוא בעל ממשק המדמה חוויית גלישה ודפדוף מעולמות האינטרנט. כמו כן, הניווט בין התפריטים מתבצע תוך כדי שידור הערוץ הנצפה ברקע. בנוסף, הורחבה הנגישות למידע ולביצוע מגוון פעולות מתקדמות מפס המידע וממדריך התוכניות. לממיר מצורף דיסק הנשלף מצידו העליון של הממיר, להקלטת סרטים ותוכניות טלוויזיה; הדיסק שומר על התוכן המוקלט.

נפח הזיכרון של הממיר מאפשרת הקלטה של מאות שעות תוכן, כולל ב-HD. למעשה, נפח הזיכרון של הממיר החדש הוא 500GB, גדול פי 3 מממיר המג'יק הקיים. הממיר החדש מצויד גם בשתי כניסות USB ותומך בפורמט אודיו Dolby Digital. הממיר נחשב לקטן מבין ממירי HOT.

בתחילת דרכו, חברת הוט שיווקה את הממיר ללקוחות כאשר עדיין היו בו מספר בעיות ובאגים בתוכנה של ממיר זה, ומדי פעם נדרשו המנויים לבצע עדכון תוכנה.

ביולי 2015 חשפה כתבת "צינור לילה" מורן שכניק כי הממיר עלול לגרום לתקלות בטלוויזיה כאשר הוא מחובר לכניסת ה-HDMI, וכי החברה נתנה הנחייה לפצות בשקט לקוחות המתלוננים בנושא[9].

HOT FiberBox[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרץ 2014 הושק ממיר בשם HOT Fiber Box[10]. הנקרא FiberBox המשלב בתוכו את קו הטלפון, מודם האינטרנט והממיר הדיגיטלי. הממיר מציע כונן Blu-ray, מדיה סנטר, חנות אפליקציות ייחודית. הממיר מציע שירות חדש הנקרא "Start Next" ומאפשר להתחיל צפיה בתוכנית חצי שעה לפני שעת השידור המיועדת. בנוסף, הממיר מחובר לסמארטפון המקבל יכולות הדומות לשלט רחוק.

HOT Mini FiberBox[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוגוסט 2016 הוט השיקה ממיר שנקרא HOT mini Fiber Box, שהוא גרסה מוקטנת של ממיר HOT FiberBox והנו כמעט זהה ביכולותיו לממיר זה, מלבד תמיכה בכונן Blu-ray ובקו טלפון. עם הצגת הממיר הכריזה הוט על שירות HOT Multi שמאפשר צפייה בהקלטות מכל חדר ומודם אינטרנט לכל חדר שמגדיל את טווח הקליטה של הWi-Fi. הממיר לא כולל בתוכו כונן קשיח ולכן ההקלטות נשמרות על כונן הFiberBox ובעזרת האינטרנט מועברות לצפייה ב-Mini FiberBox.

שירותי הטלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

השידור האנלוגי[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם הקמתן, עמדו בפני חברות הכבלים אתגרים גדולים בנושא הקמת התשתית הטכנית. חלק מהחברות, כגון תבל, העדיפו שלא להשקיע בנושא התשתית, אלא לשכור מבזק תשתית מוכנה, לשלם דמי שכירות אך לחסוך עלויות הקמה. חלק מהחברות, כגון מת"ב וגוונים, בחרו שלא להיות תלויים, ולהניח תשתית משלהן. הדבר בוצע בפועל על ידי ניסור רצועה דקה בכבישי הערים, טמינת כבלים וכיסוי באספלט. על המדרכות הותקנו ארונות שליטה. ההשקעה הכספית בפרויקט זה הייתה גדולה מאד, וביקורת רבה הושמעה מצד האזרחים וראשי הערים על ביצוע קלוקל והריסת תשתיות, ואף הוגשו מספר תביעות משפטיות בנושא. אך עם השנים, כחלק מהתחזוקה השוטפת של כבישי הערים, נעלמו מן הנוף התמונות של הכבישים המחורצים, ותשתית הכבלים הפכה לחלק מהתשתיות הסטנדרטיות האחרות המותקנות בערים, כגון מים חשמל וביוב.

חברות הכבלים השקיעו מראש בכבלים איכותיים והכנה לתקשורת דו כיוונית, מתוך ראיה עתידית של מפת התקשורת, אך בשנים הראשונות התקשורת הייתה חד סיטרית. עם עלייתן לשידור, השתמשו חברות הכבלים בשידור אנלוגי רגיל, כאשר ניתן היה להבחין בשתי שיטות עיקריות. השיטה של רוב החברות, כגון מת"ב, הייתה שידור "רגיל". על מנת למלא אחר דרישות רוחב הפס אשר היו דרושות לשידור כל הערוצים, בוצע שימוש בערוצי שידור שאינם מיועדים במקור לשידורי טלוויזיה, דבר הנקרא Hyper Band. באופן זה ניתן היה להעביר את כמות ערוצים גדולה יותר. מכשירי הטלוויזיה אשר היו נפוצים בתחילת הדרך, לא כללו תמיכה ב Hyper Band, ולצורך זה סיפקו חברות הכבלים ממיר, אשר איפשר קליטה של השידורים בכל מכשיר. עם הזמן, החלו להימכר מכשירי טלוויזיה אשר תמכו ב Hyper Band והצורך בממירים פחת. חיסרון עיקרי בשיטה זו, מנקודת המבט של חברת הכבלים, הוא היכולת שהייתה לבצע חיבורים פיראטיים. ואכן דבר זה היה נפוץ, בעיקר כאשר חברות הכבלים דרשו תשלום נוסף עבור כל נקודה בבית.

בחברת תבל בחרו לשדר את השידורים בצורה מוצפנת, דבר שגרם לצורך בממירים גם עבור טלוויזיות התומכות ב Hyper Band. אמנם דבר זה נתן לחברה הגנה טובה בפני חיבורים פיראטיים, אך גרר ביקורת מפני שחסם את האפשרות להקליט בווידאו ערוץ אחד ולראות באותו זמן ערוץ אחר, מבלי להתקין שני ממירים לצורך העניין.

עם השנים, קיבלו חברות הכבלים אישור לשדר מספר ערוצי סרטים ב-PPV. הדבר בוצע גם בשיטה האנלוגית, כאשר השידורים מעורבלים, ועם רכישת הסרט, הממיר פותח את העירבול ומאפשר לראות את הסרט. בכל ערוץ שודרו מספר סרטים בודד בלולאה אינסופית, והצופה שרצה לראות את הסרט, היה צריך להתאים עצמו לשעת תחילת הסרט.

ב-1999 התכוונה מת"ב לספק שירותי טירינג (מכירה של חבילות ערוצים), באמצעות המערכת האנלוגית. הדבר נתקל בהתנגדות של משרד התקשורת, שהצהיר שיאפשר טירינג רק במערכת שידור דיגיטלית, ואף זאת לאחר מתן חלון זמן שבו חברות הלוויין יוכלו להציע טירינג באופן בלעדי.

בחודש יוני 2014 הוט ניתקה באופן סופי את כל המנויים מהשידור האנלוגי. מהלך שיווקי זה אילץ מנויים המחוברים בצורה "פירטית" להתחבר לשידור הדיגיטלי על מנת לצפות במשחקי המונדיאל שהתקיימו באותו החודש.[11]

השידור הדיגיטלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מרכז שידורים של הוט במבואות הדרומיים של חיפה

בתחילת שנת 2001 קיבלו חברות הכבלים אישור להפעיל במקביל לשידור האנלוגי, שידור דיגיטלי. ההבדל העיקרי הוא שהמידע העובר ממרכז הכבלים אל הלקוחות הוא מידע סיפרתי, המתורגם בממיר הדיגיטלי לאות טלוויזיה. השידור הדיגיטלי היה זהה בתחילת הדרך לשידור האנלוגי מבחינת התכנים, והתיימר לספק איכות משופרת. בפועל עבר השידור הדיגיטלי קשיי לידה, שכללו תמונות קפואות או מתערבלות, עד שהתשתיות התייצבו. השידור הדיגיטילי איפשר להעביר כמות רבה של ערוצים, הרבה מעבר ליכולת בשידור האנלוגי.

כפי שהוחלט על ידי המועצה לשידורי כבלים ב-13.5.1999 נאסר על חברות הכבלים להפעיל טירינג לתקופה של 18-27 חודשים או עד שמספר המנויים בלוויין יגיעו ל 250,000, וזאת על מנת לתת לשרותי הלוויין, שרק יצאו לדרך, יתרון כלשהו שיקל עליהם להיכנס לשוק וליצור תחרות. חברות הכבלים ניסו להילחם בגזרה על ידי הגשת עתירה לבג"ץ (בג"ץ 7852/98 ערוצי זהב ושות' נ' שרת התקשורת, פ"ד נג(5) 423 (1999)), אך העתירה נדחתה.

בספטמבר 2001, קיבלו חברות הכבלים אישור להציע חבילות טירינג, והחברות יצאו במגוון חבילות חדש. מתכונת זו סופקה רק ללקוחות השידור הדיגיטלי.

הממיר הדיגיטלי, המהווה למעשה מחשב בזעיר אנפין, איפשר להציע גם חבילות משחקים אינטראקטיבים, וערוצים נוספים שאינם מהווים ערוצי טלוויזיה, כגון ערוצי מידע שונים, וכן אפשרות לצפות בחשבונית דרך הטלוויזיה.

כמו כן, רוב הערוצים החדשים אשר נוספו עם השנים נקלטים אך ורק באמצעות השידור הדיגיטלי מאז החל לפעול ואינם מסופקים כלל ללקוחות האנלוגים, וכן הורדו מספר ערוצים מהשידור האנלוגי אך המשיכו להקלט בשידור הדיגיטלי. לקראת העשור השני של המאה ה-21, החלה HOT בתהליך מעבר לשידור דיגיטלי בלבד[12][13].

ערוצי הטלוויזיה ב-HOT[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערוצי התוכן של HOT
 • HOT VOD: שירות תכנים בהזמנה מיידית.
 • HOT VOD Young: שירות הזמנה מיידית של תוכניות וסרטי ילדים ובני נוער.
 • HOT3 (לשעבר ערוץ 3 / ערוץ המשפחה): אפיק 3. ערוץ המשדר תוכניות מקור וסדרות רכש. זמין גם בפורמט HDTV לבעלי ממירי HD.
 • HOT HBO (לשעבר HOT Plus): אפיק 4. הסדרות המדוברות והעדכניות ביותר המשודרות כיום בארצות הברית ובאירופה. משודרות גם סדרות ישראליות בשידור חוזר. החליף את ערוץ HOT Family.
 • HOT Zone: אפיק 5. תוכניות אקשן ומתח, בדיבוב נוסף לרוסית. החליף את ערוץ AXN.
 • HOT קומדי סנטרל: אפיק 6. ערוץ בינלאומי המשדר תוכניות בידור וסדרות קומדיה. החליף את ערוץ ביפ.
 • HOT בידור ישראלי: אפיק 7. ערוץ העוקב אחר תעשיית הבידור הישראלית.
 • ערוץ 8: אפיק 8. ערוץ המדע, התרבות והטבע.
ערוצי הסרטים של HOT

את ערוצי הסרטים של HOT מפעילה חברת "דורי מדיה ספייק" שהחליפה את Jasmine, ספקית התוכן הקודמת. כחלק מהחלפת המפעילות, נפתח ערוץ HOT Gold שמהווה כערוץ המרכזי בו משודרים סרטים בהקרנת בכורה. בנוסף, רצועת השידור המרכזית בכל ערוץ היא 22:00.

 • HOT VOD Movies: שירות הזמנה מיידית של סרטי קולנוע מכל הז'אנרים.
 • HOT Gold: אפיק 13. ערוץ סרטים בהקרנות בכורה ושוברי קופות. רצועת השידור המרכזית היא ב-22:00 בה משודר הסרט העיקרי. החל כערוץ זמני בתקופת טקס האוסקר.
 • HOT Action: אפיק 14. ערוץ סרטי אקשן, אימה ומד"ב. תחילה נקרא "סינמה 3".
 • HOT Fun: אפיק 15. ערוץ סרטי קומדיה וסרטי נעורים. תחילה נקרא "סינמה 2".
 • HOT Drama: אפיק 16. ערוץ סרטי דרמה ורומנטיקה. תחילה נקרא "סינמה 1" ובו התקיימו לפני כן רוב הקרנות הבכורה של הסרטים המשודרים החדשים.
 • HOT Prime: אפיק 17. ערוץ סרטי איכות מכל העולם. תחילה נקרא "סינמה פריים".
 • HOT Films: (לשעבר ערוץ 4 / ערוץ הסרטים / HOT סרטים): אפיק 18. ערוץ סרטים הזמין גם ללקוחות האנלוגיים ולבעלי חבילת הבסיס בלבד.
 • AMC: אפיק 19. ערוץ המשדר בעיקר סרטים קלאסיים מבית אולפני MGM וכן סדרות אמריקאיות מבית ערוץ AMC האמריקאי. החליף את ערוץ MGM.

ערוצי HD

בסוף שנת 2007 החלה HOT לספק שידורי HD במספר ערוצים. עוד לפני כן החלה עם שיווק ממירי HD, אך לאחר שלשירות נרשמו רק כ-100 מנויים ורק ערוץ אחד שידר בשיטה הזו (ערוץ HOT HD), הופסק השיווק עד ל-2007. בינואר 2009 שודרה בערוץ הוט 3 הסדרה "תמרות עשן", הסדרה הישראלית הראשונה שצולמה כולה ב-HD. בהמשך אותה שנה עלתה הסדרה "תמיד אותו חלום" שצולמה גם היא ב-HD.

להלן הערוצים:

 • HOT3 HD (אפיק 3 בממירי ה-HD): גרסת ה-HD של ערוץ HOT3 ובו משודרים במקביל התכנים מהערוץ הרגיל באיכות HD.
 • HOT HBO HD (אפיק 4 בממירי ה-HD): גרסת ה-HD של ערוץ HOT HBO ובו משודרים במקביל התכנים מהערוץ הרגיל באיכות HD.
 • HOT Zone HD (אפיק 5 בממירי ה-HD): גרסת ה-HD של ערוץ HOT Zone ובו משודרים תוכניות אקשן, מתח, מדע בדיוני וראליטי.
 • HOT Comedy Central HD: (אפיק 6 בממירי ה-HD): ערוץ בינלאומי המשדר תוכניות בידור וסדרות קומדיה.
 • ערוץ 9 HD (אפיק 9 בממירי ה-HD): ערוץ המשדר מהדורות חדשות, מגזין אקטואליה, שעשועונים, תוכניות אירוח ובידור, סדרות, סרטי קולנוע ועוד. הערוץ משדר בשפה הרוסית ומלווה בתרגום לעברית.
 • ערוץ 1 HD (אפיק 11 בממירי ה-HD): ערוץ המשדר תכנים ומהדורות חדשות באיכות HD, בין היתר את המשחק המרכזי של ליגת העל בכדורגל.
 • HOT GOLD HD (אפיק 13 בממירי ה-HD): גרסת ה-HD של ערוץ HOT GOLD ובו משודרים הקרנות בכורה ושוברי קופות.
 • HOT Action HD (אפיק 14 בממירי ה-HD): גרסת ה-HD של ערוץ HOT Action ובו משודרים סרטי אקשן, אימה ומד"ב.
 • HOT Fun HD (אפיק 15 בממירי ה-HD): גרסת ה-HD של ערוץ HOT Fun ובו משודרים סרטי קומדיה וסרטי נעורים.
 • HOT Drama HD (אפיק 16 בממירי ה-HD): גרסת ה-HD של ערוץ HOT Drama ובו משודרים סרטי דרמה ורומנטיקה.
 • AMC HD (אפיק 19 בממירי ה-HD): גרסת ה-HD של ערוץ AMC, המשדר בעיקר סרטים קלאסיים מבית אולפני MGM וכן סדרות אמריקאיות מבית ערוץ AMC האמריקאי. החליף את ערוץ MGM HD.
 • MTV סדרות HD (אפיק 25 בממירי ה-HD): ערוץ מבית MTV המשדר תוכניות ראליטי וסדרות לנוער באיכות HD.
 • Discovery Channel HD (אפיק 44 בממירי ה-HD): ערוץ מדע מבית דיסקברי המציג תוכניות מדע וטבע באיכות HD.
 • ONE HD (אפיק 50 בממירי ה-HD): ערוץ ה-HD של ערוץ ONE המשדר משחקים מהליגה הלאומית בכדורסל, ליגת העל בכדורסל נשים והליגה הסקוטית בכדורגל.
 • ספורט 2 HD (אפיק 53 בממירי ה-HD): ערוץ ה-HD של צ'רלטון המשדר כדורגל מליגת העל בכדורגל, הליגה האנגלית, הליגה האיטלקית, הליגה האירופית.
 • 5 לייב HD (אפיק 58 בממירי ה-HD): ערוץ מבית ערוץ הספורט המשדר משחקים ומשדרי ספורט באיכות HD.
 • Penthouse HD (אפיק 65 בממירי ה-HD): ערוץ המשדר תוכני פורנוגרפיה למבוגרים באיכות HD.
 • MTV LIVE HD (אפיק 526 בממירי ה-HD): מיטב קליפי המוזיקה וההופעות החיות באיכות HD.
 • Bollywood HD (אפיק 537 בממירי ה-HD): ערוץ המשדר סרטים הודיים מהשנים האחרונות באיכות HD. הסרטים בערוץ משודרים ברצף, ללא פרומואים.
 • ספורט 1 HD (אפיק 554 בממירי ה-HD): ערוץ ה-HD של צ'רלטון המשדר כדורגל מליגת העל בכדורגל, הליגה האנגלית, הליגה האיטלקית, הליגה האירופית.
 • 5 ספורט HD (אפיק 555 בממירי ה-HD): ערוץ מבית ערוץ הספורט המשדר משחקי ספורט של ליגת העל בכדורסל, משחקי מכבי תל אביב ביורוליג, ליגת האלופות, הליגה הספרדית בכדורגל, ליגת העל בכדורגל לנוער, ליגת העל בכדוריד וליגת העל בכדורעף באיכות HD.
 • FOX SPORTS HD (אפיק 561 בממירי ה-HD): הערוץ משדר תחומי ספורט בלעדיים באיכות HD ועוסק בתחומי ספורט רבים וביניהם: פוטבול, בייסבול, כדורגל, הוקי, כדורסל, טניס, גולף, ספורט מוטורי ועוד.
 • MEZZO LIVE HD (אפיק 595 בממירי ה-HD) : ערוץ צרפתי המשדר מוזיקה קלאסית, בלט וג'אז באיכות HD.
 • FashionTV HD (אפיק 596 בממירי ה-HD): ערוץ האופנה באיכות HD.
 • France 2 HD (אפיק 647 בממירי ה-HD): ערוץ צרפתי המשדר סדרות ותוכניות בידור באיכות HD.
ערוצים נוספים
 • ערוץ E!: ערוץ העוקב אחר תעשיית הבידור הכלל עולמית.
 • HOT Bollywood: ערוץ סרטי קולנוע הודים.
 • HOT Bombay: ערוץ בידור הודי המשדר תוכניות אירוח, טלנובלות, סרטים הודיים ועוד.
 • קארמה: ערוץ המשדר תוכניות לאיזון הגוף והנפש.
 • בית ומשפחה: ערוץ שעוסק בעיצוב הבית וסביבתו.
 • National Geographic Wild: ערוץ טבע פראי מבית נשיונל ג'יאוגרפיק.
 • CNBC: ערוץ חדשות, כלכלה ועסקים, השייך לרשת NBC העולמית.
 • HOT לולי: ערוץ העשרה לפעוטות.
 • ערוץ הילדים: ערוץ המיועד לקהל הילדים ומשדר בעיקר סדרות מצליחות ואהובות ותוכניות לכל קהל הגילאים. הערוץ היה זמין בעבר גם ללקוחות yes אך בעקבות סכסוך החל מה - 1 בינואר 2017 משודר ללקוחות HOT בלבד יחד עם לוגי.
 • לוגי: ערוץ המשדר תוכני מדע ותוכניות העשרה אשר תוכנם הוא העברת לקחים מוסריים וחינוכיים הקשורים למדע, תוך כדי הדגמת שיטות מדעיות למיניהן.הערוץ היה זמין בעבר גם ללקוחות yes אך בעקבות סכסוך החל מה - 1 בינואר 2017 משודר ללקוחות HOT בלבד יחד עם ערוץ הילדים.
 • ZOOM: ערוץ ילדים לגילאי 6-14 מבית היוצר של חיים סבן.
 • Clubbing TV: ערוץ מוזיקה צרפתי לחובבי מסיבות ומועדונים ומשדר מוזיקת דאנס.
 • MTV Rocks, MTV Hits ו-MTV Dance:‏ 3 ערוצים מבית MTV UK, הראשון משדר רק להיטים ללא הפסקה, השני משדר מוזיקת רוק והשלישי משדר מוזיקת דאנס.
 • Mezzo (מצו): ערוץ צרפתי המשדר מוזיקה קלאסית, בלט וג'אז.
 • дом кино ("דום קינו", "בית הסרט"): ערוץ סרטים בשפה הרוסית.
 • CTC: ערוץ בידור קלאסי בשפה הרוסית.
 • HOT Games: ערוץ משחקים אינטראקטיבי המהווה אוגדן לכל ערוצי המשחקים בשילוב עם מערכונים בלעדיים של "הפיג'מות".

ערוצים בעבר

 • HOT Family: אפיק 4. תוכניות דרמה ובידור לכל המשפחה
 • ביפ (ערוץ הצחוק): תוכניות מקור, תוכניות בידור וסדרות קומדיה - אפיק 6. הוחלף על ידי "HOT קומדי סנטרל" ב-1 בינואר 2011.
 • MGM: ערוץ המשדר סרטים קלאסיים מבית אולפני MGM. סיים את שידוריו ב-31 במרץ 2016 והוחלף בערוץ AMC.
 • MGM HD (אפיק 519 בממירי ה-HD): ערוץ המשדר סרטים קלאסיים של MGM שהומרו לאיכות HD. סיים את שידוריו ב-31 במרץ 2016 והוחלף בערוץ AMC.
 • ערוץ אנימה: (ידוע גם כ הוט אנימה) הוא שמו של ערוץ טלוויזיה - אפיק 85. ישראלי המשדר סדרות וסרטי אנימה. וסיים את שידוריו ב-1 בינואר 2008 בהוט.
 • הולמרק הוא ערוץ סדרות דרמה לכל המשפחה ממשפחת ערוצי NBC. הערוץ משדר במתכונת סינדיקציה חלקית ושאר התוכניות הינן הפקות מקור של הערוץ. ב-28 בדצמבר 2009 הפסיק ערוץ "הולמרק" את שידוריו בישראל.
 • Xtra HOT: ערוץ ששידר סדרות רכש מכל הסוגים - אפיק 5. שידורי הערוץ הופסקו ב-4 בינואר 2009. במקומו עלה ערוץ HOT zone.
 • HOT קידס: ערוץ סרטי וסדרות ילדים.
 • הופ! הורים: ערוץ להורים מתחילים והורים שבדרך. שידורי הערוץ הופסקו ב ב-11 בינואר 2010 - אפיק 75.
 • AXN: ערוץ סדרות אקשן - אפיק 6. שידורי הערוץ הופסקו ב-4 בינואר 2009. במקומו הועבר ערוץ ביפ מאפיק 4 לאפיק 6, באפיק 4 עלה ערוץ HOT Family.
 • ערוץ התכלת היה ערוץ טלוויזיה ישראלי יהודי דתי ששודר בשנים 2003 - 2006.
 • סטאר וורלד: ערוץ בידור אסייתי המשדר תוכניות, סדרות, תוכניות אירוח ועוד - אפיק 25. שידורי הערוץ הופסקו בישראל ב-4 בינואר 2009.
 • HOT Summer: ערוץ ששידר סרטים ותוכניות לבני נוער במהלך חופשת הקיץ (שנת 2009) - אפיק 20. במקומו יושב ערוץ האח הגדול LIVE, הערוץ תפס את מקומו של האח הגדול LIVE בקיץ חודשיים לאחר שהסתיימה עונת ה-VIP.
 • VOOM: ערוץ המשדר תוכניות על אופנה, תיירות וסגנון חיים יוקרתי. כל התכנים בערוץ משודרים ב-HDTV.
 • ספארי קידס: ערוץ טבע לילדים.
 • National Geographic HD: אפיק 546. ערוץ המשדר תכנים מבית "נשיונל ג'יאוגרפיק" (בעיקר מדע וטבע) בפורמט HDTV. שידורי הערוץ הסתיימו ב-HOT באפריל 2013.
 • Cartoon Network: אפיק 85. שודר משנת 2000 עד שנת 2005.
 • הום סינמה: ערוץ שפעל בהוט עד 2005 בו היה ניתן להזמין סרטים תמורת תשלום.

ערוץ TeenNick ב-HOT: ערוץ המשדר את כל הסדרות האמריקאיות (באנגלית) לנוער וכן סדרות נוער מבית ניקלודיאון. ערוץ 73 בשלט (הערוץ שידר בקיץ 2015,רק בחודש יולי)

HOT VOD[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעבר נכלל בנפרד שירות "HD VOD", שירות ייעודי לתוכן המשודר ב-HD באפיק 501. כיום תכנים באיכות HD מפוזרים בקטגוריות השייכות אליהם, ובהמשך תכנים הקיימים באיכות HD זמינים באיכות זו בלבד בממירים התומכים.

טלפוניה ואינטרנט[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת HOT מורכבת למעשה משתי חברות: HOT מערכות תקשורת, המפעילה את הטלוויזיה בכבלים על שלל שירותיה, ו-HOT טלקום המפעילה את הטלפון הקווי ותשתית האינטרנט על גבי הכבלים. "HOT טלקום" הוקמה ב-2003 עם מיזוג חברות הכבלים והחלה לספק תשתית אינטרנט בכבלים. נכון לסוף שנת 2013 יש לחברה כ-744 אלף מנויים לתשתית האינטרנט. ב-2005 קיבלה החברה רישיון להפעיל שירותי טלפוניה קווית פנים-ארצית בקידומת 077, ונכון לסוף שנת 2013 יש לחברה 676 אלף מנויי טלפון. באוקטובר 2009 השיקה החברה, לראשונה בישראל, שירות אינטרנט מהיר במהירות 100Mbit תחת שם המותג "HOT UFI".

הוט-נט[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוט נט (HOTnet) הינה ספקית אינטרנט ישראלית שבסיסה בנצרת עילית. חברת הוט נט שירותי אינטרנט בע"מ הינה חלק מקבוצת HOT ובבעלות הוט מערכות תקשורת בע"מ - חברה ציבורית הנסחרת בבורסה. החברה קיבלה רישיון למתן שירותי גישה לאינטרנט בדצמבר 2010.

הוט-מובייל[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – Hot Mobile

לאחר שרכשה את חברת מירס בשנת 2011, החלה במאי 2012 לשווק חבילה סלולרית חדשה בתעריפים מוזלים.

שירות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביוני 2014 החליטה המועצה לשידורי כבלים ושידורי לוויין לקנוס את חברת HOT בסך 1.3 מיליון ש"ח עקב זמני המתנה ארוכים מהסביר במוקדי השירות שלה[14]. בדצמבר 2014 HOT נקנסה שוב בסך 1.6 מיליון ש"ח[15].

יחסי עבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עד שנת 2013 היו עובדי הוט בלתי מאוגדים לאחר שניסיונות של טכנאים להתאגד באמצעות הסתדרות העובדים הלאומית וההסתדרות הכללית כשלו מאחר שבית הדין לעבודה קבע כי אינם יכולים להתאגד בנפרד משאר העובדים[16]. בשנת 2013 החל ארגון כח לעובדים לאגד את עובדי הוט ובפרט את עובדי מוקדי השירות שהם רוב המועסקים בחברה. בתגובה העבירה החברה עובדים בבאר שבע ובחיפה מההעסקה ישירה לחברות קבלניות. ביוני 2013 הודיעה כח לעובדים כי הגיע ליציגות בעקבות החתמת 1,200 עובדים על טופסי התפקדות לארגון והכריז על סכסוך עבודה[17]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא HOT בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ 1.0 1.1 1.2 הוט-מערכות תקשורת בע"מ: נתונים כספיים באתר מאי"ה.
 2. ^ שגיאת ציטוט: תג <ref> לא תקין; לא נכתב טקסט עבור הערות השוליים בשם דוח2015
 3. ^ אלירן מלכי, אפילו מיזוג עם גולן טלקום לא יקרב את HOT לגודל של בזק, באתר כלכליסט, 14 ביוני 2016.
 4. ^ דן כספי ויחיאל לימור, טלוויזיה בכבלים, בציטוט מהספר "המתווכים" - אמצעי התקשורת בישראל 1948-1990, עמ' 127-131 הוצאת עם עובד, באתר עמלנט
 5. ^ אביבה קרול, ‏ICP מחליפה את שמה ל-Hot Vision, באתר גלובס, 23 בדצמבר 2003
 6. ^ רוני רחמני, הסתיים עידן ICP: חברת HOT Vision חדלה מלהתקיים וכל פעילותיה הועברו ל-HOT
 7. ^ אופיר דור, כלכליסט, HOT: מספר העובדים נחתך בחצי ב-2013, באתר ynet, 14 במרץ 2014
 8. ^ Top 25 Multichannel Video Programming Distributors as of Jun. 2010, באתר "האיגוד הלאומי לכבלים ותקשורת" (NCTA) (באנגלית)
 9. ^ מורן שכניק, תחקיר צינור לילה: האם ממיר של הוט יכול לגרום נזק לטלוויזיות הפרטיות שלנו? באתר נענע 10, 17 ביוני 2015
 10. ^ גד פרץ, ‏הוט מציגה: קופסת התקשורת המתקדמת בישראל לטלוויזיה, באתר גלובס, 5 במרץ 2016
 11. ^ HOT מבטלת את שירות הצפייה האנלוגי
 12. ^ אמיתי זיו, HOT תסגור השירות האנלוגי - מאות אלפים ינותקו מכבלים פיראטיים, באתר TheMarker‏, 8 באוקטובר 2012
 13. ^ אמיתי זיו, HOT מנתקת את השירות האנלוגי: "התבאסתי, תיכננתי לראות את חצי הגמר", באתר TheMarker‏, 9 ביולי 2014
 14. ^ גלובס‏, קנס של 1.3 מ' ש' להוט בגלל המתנה ארוכה לשירות, באתר וואלה! NEWS
 15. ^ אמיתי זיו, HOT נתנה ללקוח לחכות שעה על הקו - ותשלם את הקנס הגבוה בתולדותיה, דה מרקר, 14 בדצמבר 2014
 16. ^ מיקי פלד עובדי HOT מחדשים הפעילות להקמת ועד, אתר כלכליסט, מאי 2013
 17. ^ שי ניב, כוח לעובדים הכריז: הפכנו לארגון היציג של עובדי הוט, אתר גלובס, 2 ביוני 2013