אליפות צרפת הפתוחה 2005

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אליפות צרפת הפתוחה 2005 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי חימר באצטדיון רולאן גארוס בפריז. התחרויות התחילו ב-23 במאי והסתיימו ב-5 ביוני. זו הייתה האליפות ה-104 מאז ייסודה.

הפרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סך הפרסים היה 5,301 אלף $.

התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחרות הגברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רפאל נדאל, מנצח התחרות

בתחרות זו השתתפו 128 טניסאים שחולקו ל-8 בתים. לקראת התחרות המשתתפים החזקים דורגו. להלן ה-16 הראשונים של הדירוג:

  1. רוג'ר פדרר (שווייץשווייץ  שווייץ), הודח בחצי הגמר
  2. אנדי רודיק (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודח בסיבוב השני
  3. מראט סאפין (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודח בסיבוב הרביעי
  4. רפאל נדאל (ספרדספרד  ספרד), ניצח בתחרות
  5. גסטון גאודיו (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), מנצח תחרות 2004, הודח בסיבוב הרביעי
  6. אנדרה אגאסי (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), מנצח תחרות 1999, הודח בסיבוב הראשון
  7. טים הנמן (בריטניהבריטניה  בריטניה), הודח בסיבוב השני
  8. ג'יזרמו קוריה (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודח בסיבוב הרביעי
  9. ג'יזרמו קניאס (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודח ברבע הגמר
  10. דוד נלבנדיאן (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודח בסיבוב הרביעי
  11. יואכים יוהנסון (שוודיהשוודיה  שוודיה), לא השתתף בעקבות פציעה
  12. ניקולאי דווידנקו (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודח בחצי הגמר
  13. איוואן לוביצ'יץ' (קרואטיהקרואטיה  קרואטיה), הודח בסיבוב הראשון
  14. קרלוס מויה (ספרדספרד  ספרד), הודח בסיבוב הרביעי
  15. טומי רוברדו (ספרדספרד  ספרד), הודח ברבע הגמר
  16. רדק שטפנק (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודח בסיבוב השלישי

מנצח תחרות 2004 גסטון גאודיו (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה) הודח בסיבוב הרביעי. רפאל נדאל (ספרדספרד  ספרד) נפגש במשחק הגמר עם הטניסאי הארגנטינאי הלא מדורג מריאנו פוארטה וניצח ב-4 מערכות.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                                   
  1  שווייץשווייץ רוג'ר פדרר 6 7 6      
   רומניהרומניה ויקטור הנסקו 2 63 3      
  1  שווייץשווייץ רוג'ר פדרר 3 6 4 3    
  4  ספרדספרד רפאל נדאל 6 4 6 6    
4  ספרדספרד רפאל נדאל 7 6 6    
  20  ספרדספרד דויד פרר 5 2 0      
    4  ספרדספרד רפאל נדאל 66 6 6 7  
     ארגנטינהארגנטינה מריאנו פוארטה 78 3 1 5  
  12  רוסיהרוסיה ניקולאי דווידנקו 3 6 6 4 6  
15  ספרדספרד טומי רוברדו 6 1 2 6 4  
12  רוסיהרוסיה ניקולאי דווידנקו 3 7 6 4 4
     ארגנטינהארגנטינה מריאנו פוארטה 6 5 2 6 6  
9  ארגנטינהארגנטינה ג'יזרמו קניאס 2 6 6 3 4
     ארגנטינהארגנטינה מריאנו פוארטה 6 3 1 6 6  

תחרות הנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ז'וסטין הנין, מנצחת התחרות

בתחרות הנשים השתתפו 128 טניסאיות שחולקו ל-8 בתים. כמו בתחרות הגברים, הטניסאיות החזקות זכו לדירוג:

  1. לינדזי דבנפורט (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחה ברבע הגמר
  2. מריה שרפובה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה ברבע הגמר
  3. אמלי מורסמו (צרפתצרפת  צרפת), הודחה בסיבוב השלישי
  4. ילנה דמנטייבה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה ברבע הגמר
  5. אנסטסיה מיסקינה (רוסיהרוסיה  רוסיה), מנצחת תחרות 2004, הודחה בסיבוב הראשון
  6. סבטלנה קוזנצובה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה בסיבוב הרביעי
  7. נדיה פטרובה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה בחצי הגמר
  8. פטי שנידר (שווייץשווייץ  שווייץ), הודחה בסיבוב הרביעי
  9. ורה זבונרבה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה בסיבוב השליש
  10. ז'וסטין הנין (בלגיהבלגיה  בלגיה), מנצחת תחרות 2003, ניצחה בתחרות
  11. ונוס ויליאמס (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחה בסיבוב השלישי
  12. ילנה בובינה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה בסיבוב הרביעי
  13. נטלי דשי (צרפתצרפת  צרפת), הודחה בסיבוב השלישי
  14. קים קלייסטרס (בלגיהבלגיה  בלגיה), הודחה בסיבוב הרביעי
  15. ילנה יאנקוביץ' (סרביה ומונטנגרוסרביה ומונטנגרו  סרביה ומונטנגרו), הודחה בסיבוב הראשון
  16. ילנה ליחובצבה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה בחצי הגמר

מנצחת תחרות 2004 אנסטסיה מיסקינה (רוסיהרוסיה  רוסיה) הודחה בסיבוב הראשון. במשחק הגמר ז'וסטין הנין (בלגיהבלגיה  בלגיה) נפגשה עם מרי פירס (צרפתצרפת  צרפת) שהייתה מדורגת במקום ה-21 וניצחה אותה בשתי מערכות.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                       
  1  ארצות הבריתארצות הברית לינדזי דבנפורט 3 2  
21  צרפתצרפת מרי פירס 6 6  
  21  צרפתצרפת מרי פירס 6 6  
  16  רוסיהרוסיה ילנה ליחובצבה 1 1  
16  רוסיהרוסיה ילנה ליחובצבה 2 6 6
     בולגריהבולגריה ססיל קרטנצ'בה 6 4 4  
    21  צרפתצרפת מרי פירס 1 1
  10  בלגיהבלגיה ז'וסטין הנין 6 6
  7  רוסיהרוסיה נדיה פטרובה 6 6  
29  סרביה ומונטנגרוסרביה ומונטנגרו אנה איבנוביץ' 2 2  
  7  רוסיהרוסיה נדיה פטרובה 2 3
  10  בלגיהבלגיה ז'וסטין הנין 6 6  
10  בלגיהבלגיה ז'וסטין הנין 6 6
  2  רוסיהרוסיה מריה שרפובה 4 2  

תחרות זוגות גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות שקיבלו דירוג:

  1. מארק נוולס (איי בהאמהאיי בהאמה  איי בהאמה) ודניאל נסטור (קנדהקנדה  קנדה), הודחו בחצי הגמר
  2. יונס ביורקמן (שוודיהשוודיה  שוודיה) ומקס מירני (בלארוסבלארוס  בלארוס), ניצחו בתחרות
  3. בוב בריאן ומייק בריאן (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), מנצחי תחרות 2003, הפסידו במשחק הגמר
  4. מאהש בהופאטי (הודוהודו  הודו) וטוד וודברידג' (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודחו בסיבוב הראשון
  5. ויין בלק וקווין אולייט (זימבבואהזימבבואה  זימבבואה), הודחו בסיבוב הראשון
  6. לאנדר פאיס (הודוהודו  הודו) וננד זימוניץ' (סרביה ומונטנגרוסרביה ומונטנגרו  סרביה ומונטנגרו), הודחו ברבע הגמר
  7. מיכאל לודרה ופבריס סנטורו (צרפתצרפת  צרפת), הודחו בסיבוב השני
  8. ויין ארתורס ופול הנלי (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודחו ברבע הגמר
  9. סימון אספלין (שוודיהשוודיה  שוודיה) וטוד פרי (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודחו בסיבוב השלישי
  10. לאוש פרידל ופרנטישק צ'רניאק (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודחו בסיבוב השלישי
  11. סיריל סוק ופאבל ויזנר (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודחו בסיבוב השני
  12. מרטין דם (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה) ומריאנו הוד (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודחו ברבע הגמר
  13. קסבייר מליס ואוליבייה רוקוס (בלגיהבלגיה  בלגיה), מנצחי תחרות 2004 הודחו בסיבוב השלישי
  14.  ?
  15. גסטון אטליס ומרטין רודריגס (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודחו בסיבוב השני
  16. איב אלגרו (שווייץשווייץ  שווייץ) ומיכאל קולמן (גרמניהגרמניה  גרמניה), הודחו בסיבוב השני

מנצחי תחרות 2004 קסבייר מליס ואוליבייה רוקוס (בלגיהבלגיה  בלגיה) הודחו בסיבוב השלישי. במשחק הגמר יונס ביורקמן (שוודיהשוודיה  שוודיה) ומקס מירני (בלארוסבלארוס  בלארוס) נפגשו עם בוב בריאן ומייק בריאן (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית) וניצחו ב-3 מערכות.

תחרות זוגות נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות החזקות שזכו בדירוג:

  1. וירחיניה רואנו פסקואל (ספרדספרד  ספרד) ופאולה סוארס (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), מנצחות תחרות בשנים 2001-2002, ו-2004 ניצחו בתחרות
  2. קארה בלק (זימבבואהזימבבואה  זימבבואה) וליזל הובר (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה) הפסידו במשחק הגמר
  3. ליזה ריימונד (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית) ורנה סטאבס (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודחו ברבע הגמר
  4. ילנה ליחובצבה וורה זבונרבה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחו בסיבוב השלישי
  5. נדיה פטרובה (רוסיהרוסיה  רוסיה) ומייגן שונסי (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחו בחצי הגמר
  6. ז'נט הוסרובה (סלובקיהסלובקיה  סלובקיה) וקונצ'יטה מרטינס (ספרדספרד  ספרד), הודחו בסיבוב השלישי
  7. דניאלה האנטוקובה (סלובקיהסלובקיה  סלובקיה) ואי סוגיאמה (יפןיפן  יפן), הודחו בסיבוב השני
  8. קורינה מוראריו (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית) ופטי שנידר (שווייץשווייץ  שווייץ), הודחו בחצי הגמר
  9. אנבל מדינה גאריגס (ספרדספרד  ספרד) ודינארה סאפינה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחו בסיבוב השני
  10. בריאן סטיוארט וסמנתה סטוסור (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודחו בסיבוב השלישי
  11. ג'יסלה דולקו (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה) ומריה ונטו-קבצ'י (ונצואלהונצואלה  ונצואלה), הודחו בסיבוב השני
  12. אמילי לואה (צרפתצרפת  צרפת) וניקול פראט (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודחו ברבע הגמר
  13. שינובו אסגואה (יפןיפן  יפן) וקטרינה סרבוטניק (סלובניהסלובניה  סלובניה), הודחו ברבע הגמר
  14. מריון ברטולי (צרפתצרפת  צרפת) ואנה-לנה גרונפלד (גרמניהגרמניה  גרמניה), הודחו בסיבוב השלישי
  15. איווטה בנשובה וקבטה פשקה (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודחו בסיבוב השלישי
  16. ין דזה וג'נג ג'יה (הרפובליקה העממית של סיןהרפובליקה העממית של סין  הרפובליקה העממית של סין), הודחו בסיבוב השני

מנצחות תחרות 2004 וירחיניה רואנו פסקואל (ספרדספרד  ספרד) ופאולה סוארס (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה) נפגשו במשחק הגמר עם קארה בלק (זימבבואהזימבבואה  זימבבואה) וליזל הובר (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה) וניצחו בשתי מערכות.

תחרות זוגות מעורבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות השתתפו 32 זוגות. להלן הזוגות שזכו בדירוג:

  1. רנה סטאבס (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה) ודניאל נסטור (קנדהקנדה  קנדה), הודחו בסיבוב השני
  2. אי סוגיאמה (יפןיפן  יפן) ומקס מירני (בלארוסבלארוס  בלארוס), הודחו בסיבוב הראשון
  3. קארה בלק וויין בלק (זימבבואהזימבבואה  זימבבואה), מנצחי תחרות 2002, הודחו בסיבוב השני
  4. אנסטסיה מיסקינה (רוסיהרוסיה  רוסיה) ויונס ביורקמן (שוודיהשוודיה  שוודיה), הודחו בחצי הגמר
  5. ליזל הובר (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה) וקווין אולייט (זימבבואהזימבבואה  זימבבואה), הודחו ברבע הגמר
  6. מרטינה נברטילובה (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית) ולאנדר פאיס (הודוהודו  הודו) הפסידו במשחק הגמר
  7. ליזה ריימונד (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית) ומאהש בהופאטי (הודוהודו  הודו), הודחו ברבע הגמר
  8. ילנה ליחובצבה (רוסיהרוסיה  רוסיה) ולאוש פרידל (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודחו בסיבוב הראשון

מנצחי תחרות 2004 טטיאנה גולובין ורישאר גאסקה (צרפתצרפת  צרפת) לא השתתפו בתחרות. במשחק הגמר הזוג הלא מדורג דניאלה האנטוקובה (סלובקיהסלובקיה  סלובקיה) ופבריס סנטורו (צרפתצרפת  צרפת) נפגשו עם מרטינה נברטילובה (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית) ולאנדר פאיס (הודוהודו  הודו) וניצחו ב-3 מערכות.

ישראל ברולאן גארוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנה סמשנובה השתתפה בתחרות הנשים. בסיבוב הראשון היא שיחקה נגד ילנה יאנקוביץ' וזכתה בשתי מערכות ובסיבוב השני היא שיחקה נגד אנה לנה גרונפלד והפסידה בשתי מערכות.

שחר פאר השתתפה בתחרות הנשים. בסיבוב הראשון היא ניצחה מדורגת מס' 21 מריון ברטולי מצרפת בשתי מערכות. בסיבוב השני היא נפגשה עם קבטה פשקה מצ'כיה וניצחה ב-3 מערכות. בסיבוב השלישי היא הפסידה לנדיה פטרובה מרוסיה (מדורגת מס' 7) בשתי מערכות.

אנה סמשנובה השתתפה בתחרות זוגות נשים ביחד עם טניסאית ממדגסקר. הן הודחו בסיבוב הראשון.

יונתן ארליך לצד וירחיניה רואנו פסקואל מספרד השתתף בתחרות זוגות מעורבים והם הודחו בסיבוב הראשון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]