אליפות צרפת הפתוחה 2007

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אליפות צרפת הפתוחה 2007 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי חימר באצטדיון רולאן גארוס בפריז. התחרויות התחילו ב-27 במאי והסתיימו ב-10 ביוני. זו הייתה האליפות ה-106 מאז ייסודה.

בתחרות הגברים רפאל נדל זכה בפעם השלישית ברציפות (לראשונה מאז ביורן בורג בשנים 1978-1981). בתחרות הנשים ז'וסטין הנין זכתה בפעם השלישית ברציפות (לראשונה מאז מוניקה סלש בשנים 1990-1992).

הפרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סך הפרסים היה 8,979 אלף $.

התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחרות הגברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רפאל נדאל, מנצח התחרות

בתחרות זו השתתפו 128 טניסאים שחולקו ל-8 בתים. לקראת התחרות המשתתפים החזקים דורגו. להלן ה-16 הראשונים של הדירוג:

  1. רוג'ר פדרר (שווייץשווייץ  שווייץ), הפסיד במשחק הגמר
  2. רפאל נדאל (ספרדספרד  ספרד), מנצח תחרויות בשנים 2006-2005, ניצח בתחרות
  3. אנדי רודיק (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודח בסיבוב הראשון
  4. ניקולאי דווידנקו (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודח בחצי הגמר
  5. פרננדו גונסאלס (צ'ילהצ'ילה  צ'ילה), הודח בסיבוב הראשון
  6. נובאק ג'וקוביץ' סרביהסרביה, הודח בחצי הגמר
  7. איוואן לוביצ'יץ' (קרואטיהקרואטיה  קרואטיה), הודח בסיבוב השלישי
  8. ג'יימס בלייק (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודח בסיבוב הראשון
  9. טומי רוברדו (ספרדספרד  ספרד), הודח ברבע הגמר
  10. תומאש ברדיך (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודח בסיבוב הראשון
  11. רישאר גאסקה (צרפתצרפת  צרפת), הודח בסיבוב השני
  12. דויד פרר (ספרדספרד  ספרד), הודח בסיבוב השלישי
  13. מיכאיל יוז'ני (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודח בסיבוב הרביעי
  14. לייטון יואיט (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודח בסיבוב הרביעי
  15. דוד נלבנדיאן (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודח בסיבוב הרביעי
  16. מרקוס בגדטיס (קפריסיןקפריסין  קפריסין), הודח בסיבוב הרביעי

מנצח תחרות 2006 רפאל נדאל (ספרדספרד  ספרד) נפגש במשחק הגמר עם רוג'ר פדרר (שווייץשווייץ  שווייץ) וניצח ב-4 מערכות.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                                   
  1  שווייץשווייץ רוג'ר פדרר 7 1 6 6    
9  ספרדספרד טומי רוברדו 5 6 1 2    
  1  שווייץשווייץ רוג'ר פדרר 7 7 7      
  4  רוסיהרוסיה ניקולאי דווידנקו 5 65 67      
4  רוסיהרוסיה ניקולאי דווידנקו 7 6 6    
  19  ארגנטינהארגנטינה ג'יזרמו קניאס 5 4 4      
    1  שווייץשווייץ רוג'ר פדרר 3 6 3 4  
  2  ספרדספרד רפאל נדאל 6 4 6 6  
  6  סרביהסרביה נובאק ג'וקוביץ' 6 6 6      
   רוסיהרוסיה איגור אנדרייב 3 3 3      
6  סרביהסרביה נובאק ג'וקוביץ' 5 4 2    
  2  ספרדספרד רפאל נדאל 7 6 6      
23  ספרדספרד קרלוס מויה 4 3 0    
  2  ספרדספרד רפאל נדאל 6 6 6      

תחרות הנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ז'וסטין הנין, מנצחת התחרות

בתחרות הנשים השתתפו 128 טניסאיות שחולקו ל-8 בתים. כמו בתחרות הגברים, הטניסאיות החזקות זכו לדירוג:

  1. ז'וסטין הנין (בלגיהבלגיה  בלגיה), מנצחת תחרויות בשנים 2003 ו-2005-2006, ניצחה בתחרות
  2. מריה שרפובה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה בחצי הגמר
  3. סבטלנה קוזנצובה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה ברבע הגמר
  4. ילנה יאנקוביץ' (סרביהסרביה  סרביה), הודחה בחצי הגמר
  5. אמלי מורסמו (צרפתצרפת  צרפת), הודחה בסיבוב השלישי
  6. ניקול ואידיסובה (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודחה ברבע הגמר
  7. אנה איבנוביץ' (סרביהסרביה  סרביה), הפסידה במשחק הגמר
  8. סרינה ויליאמס (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), מנצחת תחרות 2002, הודחה ברבע הגמר
  9. אנה צ'קבטדזה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה ברבע הגמר
  10. דינארה סאפינה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה בסיבוב הרביעי
  11. נדיה פטרובה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה בסיבוב הראשון
  12. דניאלה האנטוקובה (סלובקיהסלובקיה  סלובקיה), הודחה בסיבוב השלישי
  13. ילנה דמנטייבה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחה בסיבוב השלישי
  14. פטי שנידר (שווייץשווייץ  שווייץ), הודחה בסיבוב הרביעי
  15. שחר פאר (ישראלישראל  ישראל), הודחה בסיבוב הרביעי
  16. לי נה (הרפובליקה העממית של סיןהרפובליקה העממית של סין  הרפובליקה העממית של סין), הודחה בסיבוב השלישי

מנצחת תחרות 2006 ז'וסטין הנין (בלגיהבלגיה  בלגיה) נפגשה במשחק הגמר עם אנה איבנוביץ' (סרביהסרביה  סרביה) וניצחה אותה בשתי מערכות. באותה שנה היא ניצחה גם באליפות ארצות הברית הפתוחה.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                       
  1  בלגיהבלגיה ז'וסטין הנין 6 6  
8  ארצות הבריתארצות הברית סרינה ויליאמס 4 3  
  1  בלגיהבלגיה ז'וסטין הנין 6 6  
  4  סרביהסרביה ילנה יאנקוביץ' 2 2  
4  סרביהסרביה ילנה יאנקוביץ' 6 7
  6  צ'כיהצ'כיה ניקול ואידיסובה 3 5  
    1  בלגיהבלגיה ז'וסטין הנין 6 6
  7  סרביהסרביה אנה איבנוביץ' 1 2
  7  סרביהסרביה אנה איבנוביץ' 6 3 6  
3  רוסיהרוסיה סבטלנה קוזנצובה 0 6 1  
  7  סרביהסרביה אנה איבנוביץ' 6 6
  2  רוסיהרוסיה מריה שרפובה 2 1  
9  רוסיהרוסיה אנה צ'קבטדזה 3 4
  2  רוסיהרוסיה מריה שרפובה 6 6  

תחרות זוגות גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות שקיבלו דירוג:

  1. בוב בריאן ומייק בריאן (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), מנצחי תחרות 2003, הודחו ברבע הגמר
  2. יונס ביורקמן (שוודיהשוודיה  שוודיה) ומקס מירני (בלארוסבלארוס  בלארוס), מנצחי תחרויות 2005-2006, הודחו ברבע הגמר
  3. מרטין דם (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה) ולאנדר פאיס (הודוהודו  הודו), הודחו בסיבוב השני
  4. פבריס סנטורו (צרפתצרפת  צרפת) וננד זימוניץ' (סרביה ומונטנגרוסרביה ומונטנגרו  סרביה ומונטנגרו), הודחו בחצי הגמר
  5. פול הנלי (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה) וקווין אולייט (זימבבואהזימבבואה  זימבבואה), הודחו בסיבוב השני
  6. מארק נוולס (איי בהאמהאיי בהאמה  איי בהאמה) ודניאל נסטור (קנדהקנדה  קנדה), ניצחו בתחרות
  7. אנדי רם ויוני ארליך (ישראלישראל  ישראל), הודחו בסיבוב השלישי
  8. סימון אספלין (שוודיהשוודיה  שוודיה) ויוליאן נובל (אוסטריהאוסטריה  אוסטריה), הודחו בסיבוב השלישי
  9. לוקאש דלוחי ופבל ויזנר (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הפסידו במשחק הגמר
  10. מיכאל לודרה וארנו קלמן (צרפתצרפת  צרפת), הודחו בסיבוב השלישי
  11. אנדריי פאבל (רומניהרומניה  רומניה) ואלכסנדר ואסקה (גרמניהגרמניה  גרמניה), הודחו בסיבוב השלישי
  12. מריוש פירסטנברג ומרצ'ין מטקובסקי (פוליןפולין  פולין), הודחו בסיבוב הראשון
  13. איב אלגרו (שווייץשווייץ  שווייץ) וג'ים תומאס (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחו בסיבוב השני
  14. אשלי פישר (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה) וטריפ פיליפס (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון
  15. טוד פרי (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה) ווסלי מודי (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה), הודחו בסיבוב הראשון
  16. מרטין גרסיה וסבסטיאן פרייטו (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודחו בסיבוב השני

מנצחי תחרות 2006 יונס ביורקמן (שוודיהשוודיה  שוודיה) ומקס מירני (בלארוסבלארוס  בלארוס) הודחו ברבע הגמר. במשחק הגמר מארק נוולס (איי בהאמהאיי בהאמה  איי בהאמה) ודניאל נסטור (קנדהקנדה  קנדה) נפגשו עם לוקאש דלוחי ופבל ויזנר (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה) וניצחו ב-3 מערכות.

תחרות זוגות נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות השתתפו 64 זוגות. להלן הזוגות החזקות שזכו בדירוג:

  1. ליזה ריימונד (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית) וסמנתה סטוסור (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), מנצחות תחרות 2006, הודחו בחצי הגמר
  2. קארה בלק (זימבבואהזימבבואה  זימבבואה) וליזל הובר (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה), הודחו בחצי הגמר
  3. ין דזה וג'נג ג'יה (הרפובליקה העממית של סיןהרפובליקה העממית של סין  הרפובליקה העממית של סין), הודחו בסיבוב הראשון
  4. קבטה פשקה (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה) ורנה סטאבס (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודחו בסיבוב השלישי
  5. ג'אן יונגז'אן וג'וואנג ג'יאז'ונג (טאיוואןטאיוואן  טאיוואן), הודחו ברבע הגמר
  6. אנה-לנה גרונפלד (גרמניהגרמניה  גרמניה) ופאולה סוארס (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודחו בסיבוב הראשון
  7. קטרינה סרבוטניק (סלובניהסלובניה  סלובניה) ואי סוגיאמה (יפןיפן  יפן), הפסידו במשחק הגמר
  8. אנבל מדינה גאריגס ווירחיניה רואנו פסקואל (ספרדספרד  ספרד), הודחו ברבע הגמר
  9. ילנה ליחובצבה וילנה וסנינה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחו בסיבוב הראשון
  10. ז'נט הוסרובה (סלובקיהסלובקיה  סלובקיה) ומייגן שונסי (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחו ברבע הגמר
  11. שחר פאר (ישראלישראל  ישראל) ודינארה סאפינה (רוסיהרוסיה  רוסיה), הודחו בסיבוב השלישי
  12. וניה קינג (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית) וילנה קוסטניץ'-טושיץ' (קרואטיהקרואטיה  קרואטיה), הודחו בסיבוב הראשון
  13. טטיאנה גרבין (איטליהאיטליה  איטליה) ומיילן טו (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון
  14.  ?
  15. ורה דושבינה (רוסיהרוסיה  רוסיה) וטטיאנה פרבייניס (אוקראינהאוקראינה  אוקראינה), הודחו בסיבוב השלישי
  16. מריה אלנה קמרין (איטליהאיטליה  איטליה) וג'יסלה דולקו (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודחו ברבע הגמר
  17. אליסיה מוליק (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה) ומרה סנטאנג'לו (איטליהאיטליה  איטליה), ניצחו בתחרות

מנצחות תחרות 2006 ליזה ריימונד (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית) וסמנתה סטוסור (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה) הודחו בחצי הגמר. במשחק הגמר אליסיה מוליק (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה) ומרה סנטאנג'לו (איטליהאיטליה  איטליה) נפגשו עם קטרינה סרבוטניק (סלובניהסלובניה  סלובניה) ואי סוגיאמה (יפןיפן  יפן) וניצחו בשתי מערכות.

תחרות זוגות מעורבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות השתתפו 32 זוגות. להלן הזוגות שזכו בדירוג:

  1. ליזה ריימונד ובוב בריאן (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחו ברבע הגמר
  2. ליזל הובר (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה) וקווין אולייט (זימבבואהזימבבואה  זימבבואה), הודחו ברבע הגמר
  3. פרנצ'סקה סקיאבונה (איטליהאיטליה  איטליה) ויונס ביורקמן (שוודיהשוודיה  שוודיה), לא השתתפו בתחרות
  4. קבטה פשקה ומרטין דם (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודחו בסיבוב הראשון
  5. ין דזה (הרפובליקה העממית של סיןהרפובליקה העממית של סין  הרפובליקה העממית של סין) ומארק נוולס (איי בהאמהאיי בהאמה  איי בהאמה), הודחו בחצי הגמר
  6. קטרינה סרבוטניק (סלובניהסלובניה  סלובניה) וננד זימוניץ' (סרביה ומונטנגרוסרביה ומונטנגרו  סרביה ומונטנגרו), מנצחי תחרות 2006, הפסידו במשחק הגמר
  7. ג'אן יונגז'אן (טאיוואןטאיוואן  טאיוואן) ומייק בריאן (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחו בסיבוב הראשון
  8. נטלי דשי (צרפתצרפת  צרפת) ואנדי רם (ישראלישראל  ישראל) ניצחו בתחרות

מנצחי תחרות 2006 קטרינה סרבוטניק (סלובניהסלובניה  סלובניה) וננד זימוניץ' (סרביה ומונטנגרוסרביה ומונטנגרו  סרביה ומונטנגרו) נפגשו במשחק הגמר עם נטלי דשי (צרפתצרפת  צרפת) ואנדי רם (ישראלישראל  ישראל) והפסידו בשתי מערכות.

ישראל ברולאן גארוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחר פאר השתתפה בתחרות הנשים וזכתה במקום 15 בדירוג. בסיבוב הראשון והשני היא ניצחה בשתי מערכות. בסיבוב השלישי היא שיחקה נגד קטרינה סרבוטניק מסלובניה וניצחה ב-3 מערכות. בסיבוב הרביעי היא הפסידה לסבטלנה קוזנצובה מרוסיה ב-3 מערכות.

ציפי אובזילר השתתפה בתחרות הנשים ניצחה בסיבוב הראשון והודחה בסיבוב הראשון לאחר הפסד בשתי מערכות.

אנה סמשנובה השתתפה בתחרות הנשים והפסידה בסיבוב הראשון.

אנדי רם ויוני ארליך דורגו במקום ה-7 בתחרות זוגות גברים. הם ניצחו בסיבוב הראשון והשני, אך הודחו בסיבוב השלישי.

שחר פאר השתתפה גם בתחרות זוגות נשים לצד דינארה סאפינה מרוסיה והן דורגו במקום ה-11. הן ניצחו בסיבוב הראשון והשני בשתי מערכות. בסיבוב השלישי הן נפגשו עם הזוג שהיה מדורג במקום מס' 7 בתחרות והפסידו בשתי מערכות.

ציפי אובזילר השתתפה בתחרות זוגות נשים לצד יקטרינה ביצ'קובה מרוסיה. הזוג הודח בסיבוב הראשון לאחר הפסד בשתי מערכות.

אנדי רם שיחק בתחרות זוגות מעורבים לצד נטלי דשי מצרפת והם זכו למקום מס' 8 בדירוג. הם ניצחו בסיבובים הראשונים. ברבע הגמר הם נפגשו עם הזוג שהיה מדורג במקום השני בתחרות וניצחו אותו בשתי מערכות. גם בחצי הגמר הם ניצחו בשתי מערכות. במשחק הגמר הם נפגשו עם מנצחי תחרות 2006 וניצחו אותם בשתי מערכות. בכך אנדי רם היה הטניסאי הישראלי הראשון שזה בתחרות רולאן גארוס.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]