אלישרא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אלישרא - Elisra
לוגו חברת אלישרא
סוג: חברה פרטית
שנת הקמה: 1967
משרד ראשי: אזור התעשייה חולון
ישראלFlag of Israel.svg  ישראל
מייסדים: זלמן שלו
מוצרים עיקריים: מערכות לוחמה אלקטרונית, שליטה ובקרה, מכ"ם, רכיבי מיקרוגל
www.elbitsystems.com/Elbitmain/Elisra
בית אלישרא בבני ברק

אלישרא היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ובייצור של מערכות לוחמה אלקטרונית, מערכות שליטה ובקרה מתקדמות, מערכות איסוף מודיעין ומערכות תחקור ואימון מתקדמות. כמו כן מכסה אלישרא תחומים רחבים של מומחיות בתחומי המכ"ם, אותות דיגיטליים, אנטנות חדשניות, מערכות תוכנה מתוחכמות, רכיבי מיקרוגל מתקדמים ומעגלים משולבים.

אלישרא מעסיקה למעלה מ-1400 עובדים. היא מספקת את מוצריה במעל 40 מדינות, והמכירות השנתיות ב-2009 נאמדו בכ-263 מיליון דולר.

אלישרא הוקמה על ידי זלמן שלו ב-1967 תחת השם א.אי.ל ישראל ושינתה שמה לאלישרא ב-1983. ב-1986 נרכשה על ידי תדיראן. ב-2002 נרכשו מכור תעשיות 30% ממניות החברה בידי התעשייה האווירית לישראל בסכום של כ-100 מיליון דולר (לפי שווי חברה של 330 מיליון דולר), ב-2005 נרכשו מכור תעשיות 70% ממניות החברה בידי אלביט מערכות בסכום של 70 מיליון דולר (לפי שווי חברה של 100 מיליון דולר). ב-2011 נרכשו מהתעשייה האווירית 30% ממניות החברה בידי אלביט מערכות בסכום של 60 מיליון דולר. ובזה השלימה אלביט מערכות ההשתלטות על אלישרא. מפעלי החברה ומשרדיה היו ממוקמים בבני ברק עד לסוף 2009, אז הועברו בחלקם לאזור התעשייה בחולון.

חטיבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

באלישרא שלוש חטיבות:

  • אלישרא - עוסקת בתכנון וייצור מערכת לוחמה אלקטרונית.
  • תדיראן ספקטרלינק - מתמקדת בעיצוב, פיתוח וייצור מוצרי תקשורת אלחוטיים ומערכות הצלה לטייסים.
  • תדיראן מערכות - עוסקת במערכות לשליטה ובקרה ולוחמה אלקטרונית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]