בשר בקר קובה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בשר בקר קובה

בשר בקר קובהאנגלית: Kobe beef; ביפנית: 神戸ビーフ) מתייחס לנתח בשר בקר מזן טג'ימה-אושי של בקר ואגיו, המגודל בהתאם למסורת קפדנית במחוז היוגו, יפן. הבשר נחשב למעדן, נודע בשל טעמו, עדינותו, שומניותו והמרקם המשויש שלו. ניתן להכין בקר קובה כסטייק, סוקיאקי, שבו-שבו, סשימי, טפניאקי ועוד.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקר ואגיו שממנו מפיקים את הבשר המובחר הזה הובא ליפן במאה השנייה כבהמת עבודה והשתמשו בו לגידול אורז. כשצריכת בשר הבקר בחברה עלתה, איכרים החלו לשכור פועלים שיעסו את גבו של הבקר על-מנת לשפר את איכות הבשר. תנאי השטח ההרריים של איי יפן הביאה לגידול מבודד באזורים קטנים, והניבו עדרים שפיתחו ושמרו על איכויות בבשרם ששונות משמעותית מכל הגזעים האחרים של הבקר. בידוד העדרים וטכניקות ההאכלה הייחודיות, שנגרמו משטח קרקע מוגבל, הובילו למאפיינים מיוחדים שהפכו את הבשר לבעל מרקם משוייש יותר וליחס בין שומן רווי ללא רווי.

בשר קובה

בשר בקר "בסגנון קובה"[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפופולריות הגדולה של בשר בקר קובה בארצות הברית הביאה ליצירתו של בקר "בסגנון קובה", שנלקח מבקר ואגיו שהוכלא עם בקר אנגוס, על-מנת לענות על הביקוש. חוות באמריקה ובריטניה ניסו לשכפל את מסורת קובה, והשקו את עדרי הואגיו שלהן בבירה. יצרני הבשר בארצות הברית טוענים שההבדלים בין בשר הבקר שלהם "בסגנון קובה" הזול יותר לבין בשר בקר קובה האמיתי הם בעיקרם קוסמטיים. הבקר ניזון מעשב ודגן אמריקאי ו/או בריטי, שהוא שונה מהמספוא היפני היקר יותר. נתחי בשר בקר "בסגנון קובה" נוטים להיות בעלי טעם עז יותר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא בקר קובה בוויקישיתוף