ג'טיקס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ג'טיקס
Logo jetix.gif
פרטי הערוץ
מדינה ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
ישראלישראל  ישראל
קטגוריה ילדים
תאריך השקה

6 במרץ 2005 ופעל עד 9 בספטמבר 2009 (ישראל)

8 בפברואר 2004 ופעל עד שנת 2010 (ארצות הברית)
שפה עברית ואנגלית
שיטת שידור SDTV

ערוץ ג'טיקס (לשעבר Fox Kids) היה ערוץ טלוויזיה ששודר ברחבי העולם והיה בבעלות חברת וולט דיסני. ערוץ ג'טיקס שידר סדרות פעולה, הרפתקאות ואנימציה לילדים. הערוץ היה משודר באפיק 82 בHOT ובאפיק 45 בyes.

באוגוסט 2005 עלה בHOT ערוץ אינטראקטיבי בתשלום בשם "Jetix i" אשר הכיל משחקים ממותגים עם הדמויות מהערוץ.[1] הערוץ נחל הצלחה ומאוחר יותר עלה גם בyes.

בשנת 2009 החליטה חברת דיסני העולמית להחליף את כל ערוצי ג'טיקס בעולם לערוץ דיסני XD (או בערוץ דיסני בארצות שלא היה קיים ערוץ דיסני לפני, כמו ישראל). ערוץ ג'טיקס האחרון שנותר בעולם היה ברוסיה, והוא הוחלף על ידי דיסני ב-10 באוגוסט 2010. במהלך השנים דיסני ישראל החזירו כמה מהסדרות שהיו בג'טיקס לערוץ דיסני כגון: טוטלי ספייס, דורימון, H2O, קיד וקאט ועוד מספר סדרות. בישראל פעל הערוץ מאמצע שנת 2005 כשהחליף את ערוץ פוקס קידס.

ב-9 בספטמבר 2009 ערוץ ג'טיקס הישראלי החליף את שמו לדיסני.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערוץ ג'טיקס החליף את ערוץ פוקס קידס בשנת 2002 הערוץ נסגר עקב בעיות כספיות, רייטינג נמוך ובעקבות פרישתו של חיים סבן (מנהל הערוץ פוקס קידס) מהפקת סדרות טלוויזיה.

לפני שסבן פרש מהערוץ, מכר את הערוץ ב-1.7 מיליון דולר לחברת וולט דיסני שמיתגה את הערוץ מחדש ושינתה את שמו לג'טיקס. כמו כן חברת וולט דיסני הביאה סדרות למשל כמו וואן פיס ועוד. אבל הסדרה הפופולרית ביותר בשלושת הערוצים, הייתה וואן פיס . הוריי ילדים שצפו באנימה, תבעו את פוקס קידס על הפסקת הסדרה באמצע והפסידו במשפט לאור סעיף המתיר לערוץ להפסיק שידורה של סדרה באמצעה.

הפקות מקור של הערוץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]