דב לוצקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דב לוצקי
גונדר דב לוצקי במדי שב״ס
לידה 1952
פטירה 23 בדצמבר 2016 (בגיל 64 בערך)
השתייכות Badge of the Israel Defense Forces.new.svg  צה"ל
Emblem of Israel Police.svg  משטרת ישראל
Israel prison service Icon 2018.svg  שב"ס
תקופת שירות 19792008 (משטרת ישראל)
20082012 (שירות בתי הסוהר)
דרגה רב-סרן  רב-סרן
תת ניצב  תת ניצב
גונדר  גונדר
תפקידים בשירות
  • מפקד מרחב העמקים
  • מפקד מרחב גליל
  • ראש מפקדת הדרכה וקצין חינוך ראשי באגף משאבי אנוש
  • סגן מפקד מחוז הצפון
  • ראש אגף מבצעים וסגן נציב בתי הסוהר
עיטורים עיטור המופת  עיטור המופת
תפקידים אזרחיים מנכ"ל עיריית נצרת עילית

דב לוצקי (1952 - 23 בדצמבר 2016) היה שוטר בדרגת תת-ניצב, וגונדר בשירות בתי הסוהר. כיהן כסגן מפקד מחוז הצפון במשטרת ישראל וראש אגף מבצעים וסגן ראש נציב בתי הסוהר. בעל עיטור המופת על פועלו במלחמת יום הכיפורים. בשנים 2012–2015 כיהן כמנכ"ל עיריית נצרת עילית.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוצקי שירת בצה"ל כקצין בחיל השריון, במלחמת יום הכיפורים לחם עם כוח שריון בחזית רמת הגולן. ב-21 באוקטובר 1973 נשלח על ידי מפקד גדוד השריון בו הוצב (קהלני), לתל מרעי על מנת לתצפת על הכוחות הסורית שתקפו את כוחות צה"ל במובלעת, תחת אש כבדה דיווח לוצקי על תנועות האויב וסייע בתכנון והצלחת הקרב. על פועלו עוטר על ידי הרמטכ"ל מרדכי גור בעיטור המופת[1].

ב-1979 התגייס למשטרת ישראל וסיים בהצטיינות קורס קצינים. פיקד על יחידת סיור ושימש דובר משטרת חיפה, פיקד על תחנת המשטרה בזכרון יעקב ופיקד על ימ"ר חיפה. ב-1998 השלים לימודי תואר שני בניהול בשלוחת אוניברסיטת דרבי בישראל. שימש קצין אג"ם של מחוז הצפון בעת ביקור האפיפיור יוחנן פאולוס השני בישראל ובמהלך מהומות אוקטובר 2000.[2] כיהן כמפקד מרחב העמקים ומפקד מרחב הגליל. ב-2005 מונה לראש מפקדת הדרכה וקצין חינוך ראשי באגף משאבי אנוש ושימש בתפקיד זה במהלך ההכנות וביצוע תוכנית ההתנתקות. בתפקידו הבא כיהן כסגן מפקד מחוז הצפון.

ב-2008 עבר לשירות בתי הסוהר ומונה לראש אגף מבצעים וסגן ראש השירות בדרגת גונדר. הוא כיהן בתפקיד זה במהלך השריפה בכרמל (2010), בה נספו 37 מאנשי השב"ס. בדו"ח מבקר המדינה על אירועי השריפה צוין כי לוצקי "אישר את הפעלת כוח התגבור הארצי, בלי שנמצא כי הוא שקל את היקף הכוחות והאמצעים הנחוצים ואת היקפם של אלה שהופעלו, בלי לקיים הערכת מצב מתועדת המתחשבת באיומים שנשקפו בתחילת האירוע או בהמשכו, אף שהיה עליו לעשות כך מתוקף אחריותו להפעלת כוחות סיוע בדרג הארצי".[3]

לאחר פרישתו מונה ב-2012 למנכ"ל עיריית נצרת עילית, בתפקיד זה שירת עד לשנת 2015.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ סגן דב לוצקי, באתר הגבורה
  2. ^ שרון רופא, "לא פשוט להיות מפקד במשטרה כשוועדת אור ברקע", באתר ynet, 11 במרץ 2002
  3. ^ השרפה בכרמל דצמבר 2010 מחדלים, כשלים ומסקנות, פרק טיפול שירות בתי הסוהר בפינוי אסירים מבית הסוהר דמון באירוע השרפה בכרמל, אתר משרד מבקר המדינה