האישה הטובה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
האישה הטובה
The Good Wife.jpg
סוגה דרמה
יוצרים מישל קינג
שחקנים ג'וליאנה מרגוליס
כריס נות'
ג'וש צ'ארלס
מאט זוקרי
ארצ'י פנג'בי
כריסטין ברנסקי
אלן קאמינג
ארץ מקור Flag of the United States.svg  ארצות הברית
מספר עונות 6
מספר פרקים 102
הפקה
אורך פרק 43 דקות
שידור
רשת שידור CBS
תקופת שידור מקורית 22 בספטמבר 2009 – רץ
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

האישה הטובהאנגלית: The Good Wife) היא סדרת דרמה המשכית משפטית, אשר עלתה לשידור בארצות הברית ב-22 בספטמבר 2009. הסדרה זכתה להצלחה רבה בארצות הברית, ומדי שבוע זכתה לרייטינג של מעל 10 מיליון צופים. הסדרה משודרת מידי יום ראשון (ימי שלישי בעונות הראשונות) בערוץ CBS. ג'וליאנה מרגוליס אף זכתה באמי על תפקידה בסדרה. בישראל משודרת הסדרה ב-Yes דרמה. ב-מאי 2015 הסתיימה העונה השישית של הסדרה.

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה עוקבת אחר אלישיה פלוריק (ג'וליאנה מרגוליס), אשתו של פיטר פלוריק (כריס נות') התובע הכללי של שיקגו, אשר בגד בה, נעצר על מעשי הונאה ונכלא. אלישיה חוזרת לעסוק בעריכת דין, עיסוק אותו הפסיקה לאחר נישואיה. היא מתחילה לעבוד כעורכת דין זוטרה בחברה שאחד משותפיה הוא חברה ללימודי המשפטים. היא מתחרה על מקום העבודה עם עורך דין צעיר, קארי אגוס, וזוכה לבסוף במשרה, בעת שקארי עובר לעבוד במשרד התובע הכללי. במקביל בעלה מנהל מאבק לשחרורו מהכלא, מצליח בו, ואף חוזר למשרד התובע הכללי.

במישור האישי, אלישיה פלוריק מחליטה להיפרד מבעלה, לאחר שהיא מגלה שבעלה בגד בה פעם נוספת עם אחת החוקרות במשרד בו היא עובדת כעת. במקביל, היא מנהלת רומן עם השותף הבכיר בחברה, ויל גארדנר (ג'וש צ'ארלס).

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-23 (23 פרקים). החלה ב-22 בספטמבר 2009 והסתיימה ב-25 במאי 2010.

העונה הראשונה נפתחת בכך שפיטר פלוריק בכלא בעוון הונאה ואלישיה אשתו נאלצת לחזור לעבוד כפרקליטה אחר 13 שנה כעקרת בית. היא נכנסת למשרד עורכי הדין לוקהארט גארדנר בזכות קשריה עם ויל גארדנר, שהיה בן כיתתה בלימודי המשפטים. במהלך העונה אלישיה נאבקת בקארי אגוס מי הוא העורך דין המוצלח מבין שניהם ומי ישרוד במשרד עורכי הדין, שיכול להעסיק רק אחד מהם. דיאן (לוקהארט) וויל אוהבים את עבודתה של אלישיה אולם הישארותה במשרד לא נגזרת מכך אלא מקשריה עם איליי גולד, יועץ התדמית של פיטר. לקראת אמצע העונה פיטר יוצא מן הכלא ומתחיל לעבוד עם איליי גולד על קמפיין לקראת חזרה לחיים הפוליטיים. לפיטר ואלישיה שני ילדים זאק בן ה-14 וגרייס בת ה-13 אשר במהלך העונה נשמרים על ידי סבתם ג'קי פלוריק שיחסיה עם אלישיה מורכבים.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 24-46 (23 פרקים). החלה ב-28 בספטמבר 2010 והסתיימה ב-17 במאי 2011.

העונה השנייה נפתחת בנקודה בה הסתיימה העונה הראשונה. ויל משאיר לאלישיה הודעה לגבי תוכניותיו על המשך הקשר ביניהם אך אילי גולד מוחק לה את ההודעה. אלישיה נמצאת תחת הרושם שאין לויל תוכניות ולכן הקשר בינה לבין פיטר ממשיך כרגיל. פיטר מתמודד בינתיים על תפקיד התובע המחוזי מול גלן צ'יילדס. קארי אגוס עובד במשרד התובע המחוזי אחרי שפוטר מלוקהארט גארדנר. ללוקהארט גארדנר מצטרף שותף נוסף בשם דריק בונד, דריק מביא איתו את בלייק, חוקר משלו אשר מהווה איום על קלינדה. בלייק חושף כי שמה של קלינדה היה לילה, דבר הגורם לאלישיה לגלות שפיטר קיים יחסי מין עם קלינדה ומביא אותה להיפרד מפיטר במסיבת הניצחון שלו.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 47-68 (22 פרקים). החלה ב-25 בספטמבר 2011 והסתיימה ב-29 באפריל 2012.

העונה השלישית נפתחת יום אחרי ההתרחשויות בעונה הקודמת כאשר אלישיה וויל מתחילים לנהל רומן. איליי גולד מצטרף ללוקהארט גרדנר ומעביר את חברת ניהול המשברים שלו לשם. פיטר עובד כתובע המחוזי יחד עם קארי אגוס וממנה את ונדי סקוט קאר לחקור התנהלות בלתי ראויה של ויל בנוגע לכספי לקוחות. אלישיה וקלינדה משלימות באופן סופי כאשר קלינדה עוזרת לה למצוא את גרייס אשר הלכה לאיבוד. באותו הזמן אלישיה נפרדת מויל. אלישה מגלה כי הבית שלה ושל פיטר עומד למכירה והיא מציעה מחיר, אולם מגלה כי יש לה מתחרה. בתחילה היא חושבת כי זהו פיטר, אולם בהמשך היא מגלה כי זוהי ג'קי. אלישיה פוגשת במייק קרסטיבה אדם אשר משקר לציבור בנוגע לאלישיה, וגם מצהיר על מועמדותו למשרת מושל אילינוי. זה גורם לאלישיה לתמוך לעודד את פיטר לרוץ ולהתמודד על משרת המושל. לשכת עורכי הדין משעה את ויל למשך חצי שנה עקב התנהגות לא נאותה בכספי לקוחות. קלינדה מספרת לאלישיה כי הייתה נשואה וכי ניק, בעלה לשעבר, רודף אחריה ומתכוון להגיע לשיקגו.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 69-90 (22 פרקים). החלה ב-30 בספטמבר 2012 והסתיימה ב-28 באפריל 2013.

העונה הרביעית נפתחת בכך שפיטר מתחיל לרוץ למשרת המושל כאשר אלישיה לצידו. פיטר מספר לתקשורת כי הוא ואלישיה עובדים על היחסים ביניהם. לוקהארט גארדנר נמצאת רגע לפני פשיטת רגל והעונה מתמקדת בניסינותיה לשרוד. קלרק היידן מתמנה לנאמן המפקח על התנהלות הפירמה וויל ודיאן לא מרוצים מהקשיים שהוא מציב בדרכם. קארי חוזר לעבוד בלוקהארט גארדנר. העונה מסתיימת בכך שאלישיה מסכימה להקים חברה יחד עם קארי.

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 91-112 (22 פרקים). החלה ב-29 בספטמבר 2013 והסתיימה ב-18 במאי 2014.

עונה 6[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השישית (22 פרקים) החלה ב-21 בספטמבר 2014 והסתיימה במאי 2015.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • אלישיה פלוריק (ג'וליאנה מרגוליס) אשתו של פיטר פלוריק, עורכת דין חריפה ומוכשרת החוזרת לעבוד במשרד עורכי הדין של חברה מהאוניברסיטה, ויל גארדנר, לאחר שבעלה נכנס לכלא והיא נשארת המפרנסת היחידה. אלישיה ופיטר מגדלים את זאק וגרייס בן ובת בגיל ההתבגרותץ אלישיה מתמודדת עם רגשותיה כלפי פיטר אשר ממנו היא נפגעה קשות, ומפתחת מערכת יחסים רומנטית עם וויל. בתחילת עונה 5 אלישיה עוזבת את "לוקהארט גארדנר" ומקימה משרד חדש עם קרי אגוס - "פלורק אגוס".
  • ויל גארדנר (ג'וש צ'ארלס) שותף בכיר ב"לוקהארט גארדנר". ויל מאוהב באלישיה אשר איתה למד באוניברסיטה ותומך בה בזמן קשה כאשר היא רוצה וצריכה לחזור לעבוד. לוויל יש יחסים טובים עם דיאן שותפתו למשרד, במהלך העונה השלישית הוא עומד למשפט בנוגע לבעיית הימורים עמה התמודד בעבר, בנוגע לשוחד של שופטים. רישיונו נשלל לזמן קצר אך הוא חוזר לשמש כעורך דין. וויל ואלישה מנהלים מערכת יחסים רומנטית במהלך העונה ה-3.
  • קלינדה שארמה (ארצ'י פנג'בי) חוקרת פרטית העובדת בלוקהארט וגארדנר, בעלת כוח סבל ויכולות התמודדות מדהימות. חוקרת מצטיינת שתמיד מגיעה לתוצאות ולא בוחלת להשתמש באמצעים לא חוקיים, עבורה חשובה המטרה וכל הדרכים להגיע אליה כשרות. בעבר עבדה עבור פיטר פלוריק. בעונה 4 מתגלה כי יש לה בעל מתעלל בשם ניק.
  • קארי אגוס (מאט זוקרי) עורך דין צעיר ושאפתן שלמד בהארווארד. בעונה הראשונה, מתחיל כשותף שנה ראשון ב"לוקהארט גרדנר" עם אלישה פלוריק. .בסוף העונה הראשונה, המשרד בוחר באלישיה, וקארי הולך לעבוד במשרד של פרקליט המדינה. בעונה 3, קארי מתמנה לסגן פרקליט המדינה, כאשר הוא מורד בדרגה, הוא מקבל הצעה לחזור ל"לוקהארט גרדנר". לעתים קרובות הוא ממוקם ביריבות עם אלישיה ולעתים עוין לה לזה ולקשרים הפוליטיים שלה בזכות בעלה. מסלול הקריירה שלו בעל פיתולים רבים, אבל קרי שומר על שלמות ועל נאמנות ליחסים אישיים שיצר. מנהל רומן מתמשך עם קלינדה שארמה. יש לו מערכת יחסים מסובכת עם אביו, לוביסט בוושינגטון, שחושב שקארי אף פעם לא מספיק טוב. בעונה 4, לאחר שלא נבחר לשותף ב"לוקהארט גארדנר", הוא מקים יחד עם אלישייה משרד חדש ומצרף אליו את ככל המתמחים מהמשרד.
  • דיאן לוקהארט (כריסטין ברנסקי) השותפה הבכירה במשרד עורכי הדין " לוקהארט גארדנר". אישה חזקה אשר מעריצה נשים חזקות דוגמת הילארי קלינטון ותומכת בזכיות נשים. למרות עיסוקה בעריכת דין היא סולדת מאלימות ומרובים אפילו שבמהלך העונות נכנסת לקשר רומנטי עם מומחה לבליסטיקה שמרן ורפובליקני קורט מקווי אליו היא נישאת בסופו של דבר בתחילת העונה החמישית. בעונה השישית, לאחר משבר אמון בינה ובין דייויד לי על המשך ניהול המשרד, עוזבת יחד עם עורכי דין זוטרים את "לוקהארט גארדנר" וחוברת לקרי ואלישייה ב"פלורק אגוס".
  • איליי גולד (אלן קאמינג) מנהל הקאמפיין והמשברים של פיטר פלורק, איליי מייעץ לפיטר כשהוא שוקל לחזור לתפקיד פרקליט המדינה. אופן הניהול שלו זה להיות נועז, ולעתים אף חצוף. איליי גאון מבחינה פוליטית ולא מבזבז זמן על דקויות. אליי גרוש מאשתו, ונסה גולד, שלה עצמה יש שאיפות פולטיות, ויש להם ילדה משותפת, מריסה, שדומה בחוצפת הדיבור שלה לאימה וחולקת מערכת יחסים בריאה עם אביה. איליי מאמין שהבטחת התמיכה של אשתו של פיטר, אלישה היא חיונית לכל שאיפותיו של פיטר, ומהר מאוד מבין שאלישה היא לא פריירית ושהטכניקות הרגילות שלו לפינוק האישה לא יעבדו עליה. לרוב ניראה שהוא מכבד את הגבולות שאלישה מציבה לו במיוחד בנושאים הנוגעים לילדיה זאק וגרייס. כיועץ פוליטי בכיר שבנוסף גם מומחה בניהול נזקים, איליי דיבר עם דיאן לוקהארט וויל גארדנר על הצטרפות לחברה שלהם. איליי ניראה מתעניין בכל הקשור לפיטר פלורק ומכבד באמת אותו ואת אלישה, למרות שהיא חידה מסתורית בשבילו. היה לו התאהבות קצרה בנטלי פלורס, סטודנטית שעבדה בעבר כאומנת בשביל וונדי סקוט-קאר. איליי מדליף פרטים לתקשורת על מעמדה של נטלי כשוהה בלתי חוקית אבל כשהוא לומד להכיר אותה ניראה שהוא מתחרט על המעשה, ומאוחר יותר אף עוזר לה להתקבל ללוקהארט&גארדנר כמתמחה. אלן קאמינג ביסס את דמותו של איליי על הפוליטיקאי רם עימנואל. הוא הפך לדמות ראשית החל מהעונה השנייה. איליי גולד הוא יהודי אך לא אדוק למרות שנאמר שהוא אינו עובד בשבת.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • פיטר פלוריק (כריס נות') נשוי לאלישיה, נמצא בכלא בעונה הראשונה בעקבות פרשת מין ושוחד שבה היה מעורב בתפקידו כתובע הכללי של מחוז קוק בשיקגו. בעונה השנייה מתמודד על משרה זו שוב ומנצח. בסוף העונה השלישית הוא מתחיל להתמודד על משרת מושל אילינוי, במהלך העונה הרביעית הוא ניצח בבחירות אולם בעונה החמישית מתגלים חשדות בהקשר לטוהר הבחירות.
  • זאקרי פלוריק (גראהם פיליפס) בנה של אלישיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע וכתבות:

ביקורות: