טרקטורים וציוד (I.T.E)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
טרקטורים וציוד I.T.E בע"מ
ITE-logo-01.png
סוג חברה פרטית
תאריך הקמה 1948
חברת אם זוקו שילובים
מיקום המטה ישראלישראל חולון, ישראל
משרד ראשי חולון, ישראל
ענפי תעשייה ציוד מכני הנדסי, תשתיות ואנרגיה
מוצרים עיקריים ציוד מכני הנדסי וגנרטורים של קטרפילר
עובדים כ-300
 
http://www.ite-cat.co.il/
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
ניידות שירות של החברה

חברת טרקטורים וציוד (אי. טי. אי.) בע"מ, שנקראת גם טרקטורים וציוד I.T.E או טרקטורים וציוד ITE, היא חברה פרטית ישראלית שעוסקת בתחומי התשתיות והצמ"ה, ובפרט בשיווק ותחזוקת ציוד מכני הנדסי. החברה היא היבואנית הבלעדית של קטרפילר (Caterpillar) בישראל ומשווקת מגוון כלי צמ"ה של החברה, גנרטורים ומערכות אנרגיה וכן מציעה מעטפת שירותים תומכת לציוד קטרפילר, הכולל הכשרה, אחזקה ותיקונים, בקרה ממוחשבת ועוד. החברה נוסדה עם הקמת מדינת ישראל ב-1948 כ-"החברה הישראלית לטרקטורים וציוד בע"מ", וכבר אז היא ייבאה ושיווקה כלי צמ"ה של קטרפילר, הן לשוק האזרחי והן לצה"ל. כיום החברה נמצאת בבעלות זוקו שילובים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-1948 הוקמה "החברה הישראלית לטרקטורים וציוד בע"מ"[1] - אשר לה זיכיון להפצה בלעדית של חברת CATERPILLAR[2][3]. בשנת 1970 ייצגה החברה בישראל גם את ליילנד נפילד, גודייר והייסטר[4][5].

ב-1989 נרכשה על ידי חברת CP Holdings של סר ברנרד שרייר, איש עסקים ישראלי-אנגלי, ששירת כמפעיל צמ"ה בחיל ההנדסה במלחמת העצמאות. בשנת 2001 מוזגה החברה עם זוקו שילובים הבורסאית ופעילותה הועברה ל"טרקטורים וציוד (אי. טי. אי.) בע"מ"[6].

בסוף יוני 2015 נענתה בחיוב הצעת רכש משותפת של החברה הישראלית לטרקטורים וציוד בע"מ ושל יוסף סמירה (מנכ"ל "זוקו שילובים") לרכישת כ-21.3% המניות של "זוקו שילובים" שאינן בבעלות המציעים. בעקבות רכישה זו הפכה החברה לחברה פרטית בבעלות מלאה של הרוכשים[7].

ב-2018 ארגנה את אליפות מפעילי הצמ"ה של ישראל, שזוכיה ישתתפו בתחרות העולמית שמארגנת קטרפילר.

מוצרים ושירותים[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה משווקת ציוד מכני הנדסי, מנועים וגנרטורים תוצרת חברת קטרפילר (Caterpillar) האמריקאית, הנחשבת לחברת הצמ"ה הגדולה והידועה בעולם. בין כלי הצמ"ה שהיא משווקת נכללים טרקטורים, דחפורים (בולדוזרים), מחפרים (באגרים), יעים אופניים (שופלים), מחפרונים, מיני-מעמיסים ("מיני-קאט"), מיני-מחפרים, מפלסות, מגרדות, משאיות עפר ועוד.

בנוסף לשיווק כלי צמ"ה מציעה החברה מעטפת שירותים נרחבת הכוללת תחזוקה שוטפת, תיקונים והחזרה לכשירות, בדיקות תקופתיות, מיטוב ביצועים באמצעות בקרה ממוחשבת, הספקת דלקים ושמנים, הכשרות בטיחות ועוד. החברה מפעילה מערך ניידות שירות בפרישה ארצית.

החברה מפעילה מרכז הדרכה המכשיר מפעילי צמ"ה, טכנאי ומכונאי צמ"ה, חשמלאי צמ"ה ומנהלי צי צמ"ה. החברה מציעה גם הכשרות בטיחות וקורסים להפעלה מתקדמת. מרכז ההדרכה מוסמך על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה וחברת קטרפילר. הוא מספק שירותי הדרכה גם לצה"ל.

החברה משווקת גם משאיות אינטרנשיונל וטאטרה.

שיתוף פעולה עם צה"ל[עריכת קוד מקור | עריכה]

במסגרת היותה יבואנית קטרפילר בישראל החברה מעורבת ברכש דחפורים וכלי צמ"ה אחרים על ידי משרד הביטחון (בתיווך הסיוע הכספי האמריקאי) והסבתם לשירות צבאי בצה"ל בשיתוף תעשיות ביטחוניות בישראל. החברה גם עוסקת בתחזוקת ותיקון כלי הצמ"ה של צה"ל בשגרה ובחירום, לצד כוח אחזקת הצמ"ה המטכ"לי של חיל החימוש. הכלי הידוע ביותר של קטרפילר שנמצא בשירות צה"ל הוא ה-D9 – דחפור קטרפילר די-9 משוריין, המשמש את חיל ההנדסה הקרבית למגוון משימות, בהן הנדסה בשדה הקרב, עבודות עפר, בניית ביצורים, חילוץ רכב קרבי משוריין, לוחמה בטרור, חישוף צבאי והריסת מבנים. כלים נוספים שהחברה מוכרת לצה"ל כוללים יעה אופני קטרפילר 966, מחפרי קטרפילר ממוגנים, ומשאיות אינטרנשיונל וטאטרה.

גלריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]