החתול במגפיים (שרק)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חתול

Pussboots.jpg
הופעה ראשונה שרק 2 (2004)
הופעה אחרונה החתול של שרק (2011)
יוצר/ת ויליאם סטייג
מדבב/ת אנטוניו בנדרס
מדבב/ת בשפה העברית דרור קרן
מידע
כינויים החתול במגפיים
גזע חתול
חמור (ליום אחד)
מין זכר
דמויות קשורות
חברים שרק, פיונה, חמור, דרקונית
וארתור פנדרגון.
אויבים הפיה, מקסים ועוץ לי גוץ לי.

החתול במגפיים (במקור: פוס) הוא דמות בדיונית שמופיעה בחלק מסרטי "שרק" וגם בסרט בכיכובו (החתול של שרק) אשר יצא לאקרנים ב-2011. כולם תחת ידם של אולפני "דרימוורקס". הדמות מבוססת על דמות החתול במגפיים מאת שארל פרו.

דמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

למרות היותו קטן ממדים, פוס הנו לוחם מיומן ורב עוצמה אשר מצליח לעתים קרובות לגבור על יריביו, גם כאשר הוא נלחם לבד נגד קבוצת יריבים גדולי ממדים. הוא מיומן בסיף (Swordsmanship) ומצויד בחרב סיף חדה. אחת התחבולות בהן הוא נוהג להשתמש לעתים קרובות היא לבהות באויביו עם מבט תמים כאשר עינייו פעורות, ועל ידי כך לרכך את לבבותיהם, לפני שהוא תוקף אותם. פוס נוהג לעתים רבות גם לפלרטט עם חתולות. כפי שנראה בשרק 2 ובסרט שלו עצמו, פוס נוהג להשתמש בנפית חתולים.

מקור השראה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החתול של שרק מבוסס על החתול במגפיים, וכך הוא מופיע לראשונה בסרט שרק 2. בנוסף למגפיו, החתול במגפיים הוא סייף מיומן בעל אופי אבירי.

בתחילה, כאשר אנטונטיו בנדרס קיבל את התפקיד, יוצרי שרק ציינו בפניו כי בכוונתם שדמותו של פוס תהיה מבוססת בחלקה על דמותו של דארטניאן הצרפתי משלושת המוסקטרים. אף על פי כן, בשל המבטא של בנדרס, פוס הפך למעין זורו. סגנון הלחימה, המבטא הספרדי והאישיות של פוס מבוססים במידה רבה על דמותו של זורו (בנדרס גילם את דמותו של זורו בסרטים "המסכה של זורו" ו"האגדה של זורו").

סיפור הדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המלך הארולד, בלחץ הפיה הסנדקית, שוכר את פוס כדי שיתנקש בשרק. פוס מסכים ויום למחרת הוא מוצא את שרק במקום המיועד ומנסה להתקיפו אך ללא הצלחה. פוס מחשיב את החנינה שניתנה לו על ידי שרק כחובה להיות נאמן לו ולהחזיר את חובו. עם הזמן, הוא נהיה חברו הקרוב של החמור וכך גם במשך הסרט השלישי.

בסרט החתול של שרק[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוס מככב בתפקיד הגיבור הראשי בסרט הספין אוף "החתול של שרק" (פריקוול לסרט השני) לצד דמות חדשה בשם המפטי דמפטי.

מדבבים[עריכת קוד מקור | עריכה]