הפועל אשדוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל הפועל אשדוד בשנות ה-90

הפועל אשדוד הוא מועדון כדורגל שהיה קיים עד לשנת 1999 ושיחק שנים רבות בליגה הארצית, בעת היותה הליגה השנייה. המועדון סיים את דרכו בעקבות איחוד הקבוצה עם עירוני אשדוד והקמת קבוצה מאוחדת אחת בעיר ששמה מועדון ספורט אשדוד.

הפועל אשדוד מעולם לא שיחקה בליגת העל.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקבוצה הוקמה בשנת 1957. בשנת 1971 העפילה לראשונה לליגה א' בכדורגל. בשנת 1977, עם הקמת הליגה הארצית, העפילה אליה. הקבוצה שיחקה מספר עונות בליגה הארצית וירדה לליגה א', ובשנת 1983 ירדה לליגה ב'.

בשנת 1987 שבה הפועל אשדוד לליגה א' אחרי 4 שנים של היעדרות. בשנת 1989 הייתה הקבוצה על סף העפלה לליגה הארצית אך הקבוצה סיימה במקום השני בלבד והפסידה את העלייה להפועל ראשון לציון. שנה מאוחר יותר סיימה הקבוצה במקום הראשון בליגה א' והעפילה לליגה הארצית אחרי היעדרות ארוכת שנים.

הפועל אשדוד שיחקה בליגה הארצית 9 שנים רצופות, במהלכן נפגשה הקבוצה למספר משחקי דרבי סוערים עם עירוני אשדוד. במרבית משחקי הדרבי הייתה ידה של הפועל אשדוד על העליונה.

ב-9 העונות שבהן שיחקה הקבוצה בליגה הארצית נאבקה הקבוצה על העלייה פעמיים, בשנת 1995 ובשנת 1998, והייתה קרובה לעלות לליגה הבכירה, אך בשני המקרים לא הצליחה הקבוצה לעלות לבסוף לליגה הבכירה.

בסוף עונת 1998/99 התאחדה הקבוצה עם עירוני אשדוד לקבוצה אחת, ששמה מועדון ספורט אשדוד.

בקיץ 2001, כשנתיים לאחר האיחוד, הקימו מספר יוצאי הפועל אשדוד קבוצה חדשה בשם "הפועל נמל אשדוד" ורשמו אותה בליגה ג'.

הסיבה העיקרית לכך הייתה חוסר שביעות רצונם של אנשים אלו מהיעלמות השם "הפועל אשדוד" ומאיחוד קבוצות הכדורגל היריבות באשדוד. בעונתה הראשונה הצליחה הקבוצה להעפיל לליגה ב', ובשתי עונתיה בליגה ב' סיימה במקום הרביעי, אך בתום העונה השנייה התפרקה עקב מחסור בתקציב, והניסיון הקטן להחזיר את השם הפועל אשדוד נגוז סופית.

שחקנים מפורסמים[עריכת קוד מקור | עריכה]