השפעות בריאותיות של אכילת בשר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Incomplete-document-purple.svg יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.

בשר הוא מרכיב מרכזי בדיאטה של מרבית בני האדם. רוב סוגי הבשרים עשירים בחלבון, בשומן ובפרט בשומן רווי וכולסטרול. כמו כן בשר עשיר בוויטמינים ומינרלים כגון ברזל, אבץ, וויטמינים מקבוצת ויטמין B. בנוסף, בבשר כמות זעירה של פחמימות המאוחסנות כגליקוגן.

הברזל, המצוי בכמות גבוהה בבשר אדום ובשר עוף, מהווה מינרל חשוב לגוף. הברזל נחלק לשני סוגים – haem הקיים רק במקור בשרי ו-non-haem הקיים גם במזון צמחי וגם במזון בשרי. ברזל haem נספג טוב יותר בגוף, אך הוא קיים רק בשיעור של 40% במזון מהחי, המהווים כ-5% מהצריכה הממוצעת של ישראלי (צריכה מומלצת 8.7 מ"ג לגבר או לאישה מעל גיל 50 ו- 14.8 מ"ג לאישה עד גיל 50), כלומר, יותר מ-95% מהברזל בתזונה של ישראלי ממוצע הוא מסוג non-haem.

בשר מכיל כמויות גדולות של חלבון, ורוב סוגי הבשר מכילים את כל סוגי חומצות האמינו הדרושות לגוף כדי לפתח שרירים באופן תקין, אם כי ניתן להשיג אותן גם מתזונה צמחונית ואף טבעונית.

בשר ומחלות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישנן כיום המלצות להימנע מבשר מעובד (כגון נקניקים, נקניקיות או שניצל קפוא) וכן להגביל צריכה של בשר אדום (כגון בקר או כבש). המלצות אלו מבוססות בעיקר על מחקרים תצפיתנים שמצאו מתאם בין צריכת בשר מעובד או אדום ומספר מחלות. במחקרים אלו נמצא שאצל אנשים שאוכלים בשר מעובד יש שיעור מעט יותר גדול של מחלות לב[1], שבץ[2], וסרטן המעי[3]. נמצא גם שאצל אנשים שאוכלים בשר אדום לא מעובד יש שיעור מעט יותר גדול של שבץ וסרטן המעי. כיוון שמחקרים תצפיתנים אינם יכולים לבסס קשר של סיבה ותוצאה (במיוחד לא כאשר המחקרים מראים קשר חלש, כמו במחקרים שצוינו למעלה), לא ידוע אם אכן בשר מעובד או בשר אדום אכן גורמים למחלות שצוינו למעלה, או שהקשרים שנמצאו במחקרים נובעים מסיבות אחרות.

בניגוד לבשר מעובד או אדום, מחקרים תצפיתנים לא מראים קשר חיובי בין צריכת עופות או דגים ומחלות. לגבי דגים, מחקרים תצפיתנים מצאו קשר הפוך בין צריכת דגים ומחלות לב (כלומר היו פחות מחלות לב אצל אלו שצרכו יותר דגים)[4]. לא נמצא קשר בין צריכת דגים וסוגים שונים של סרטן כגון סרטן הערמונית[5], סרטן המעי[6], וסרטן הקיבה[7].

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבהרה: המידע בוויקיפדיה נועד להעשרה בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי.