לדלג לתוכן

התהלוכה החשמלית של הרחוב הראשי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

התהלוכה החשמלית של הרחוב הראשיאנגלית: Main Street Electrical Parade) - תהלוכה שנוצרה על ידי בוב ג'אני עבור פארק השעשועים של חברת וולט דיסני - דיסנילנד. התהלוכה עברה בפארק מדי לילה בחודשי הקיץ, בין השנים 19721996. במסגרת התהלוכה עברו ברחוב הראשי של ארצות הברית כלי רכב מוארים שתאורתם מושפעת מהמוזיקה המושמעת.

תהלוכה זהה עברה גם בממלכת הקסם שבדיסניוורלד בין השנים 19741991. בשנת 1991 הוחלפה התהלוכה שבממלכת הקסם בתהלוכה הנקראת "ספקטרומג'יק". בין השנים 19992001 עברה התהלוכה המקורית של דיסנילנד בממלכת הקסם, ובשנת 2001 שבה לדיסנילנד למספר חודשים.

ביורודיסני שבפריז, עברה התהלוכה בחודשי הקיץ בין השנים 19922003. ב-2003 הוחלפה בפאנטילוז'ון, שעברה קודם לכן בדיסנילנד שבטוקיו.

התהלוכה הייתה כה פופולרית, שהמנורות שהורדו מכלי הרכב שלה נמכרו לאספנים.

בפארק ההרפתקה הקליפורנית של דיסני, החל משנת 2001 עוברת התהלוכה המקורית בשם "התהלוכה החשמלית של דיסני" (מאחר שבפארק אין את הרחוב הראשי של ארצות הברית).

הפסקול של התהלוכה מורכב משיר הנושא הקרוי "הודאון בארוק" (Baroque Hoedown) מאת אומני המוזיקה האלקטרונית פרי וקינגסלי.

מקורות התהלוכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לתהלוכה קדמה המיצג - "מיצג המים החשמלי" שנערך בלגונת שבעת הימים בפתח ממלכת הקסם שבדיסניוורלד. המיצג החל להופיע ב-26 באוקטובר 1971 והוא מוצג עד היום, מידי ערב, לאחר תום מופע הזיקוקים שבממלכת הקסם.

נתוני התהלוכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מממנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]