ויקיפדיה:מפגשים/מפגש חורף 2020/הערות ולקחים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מפגש יום הולדת 19 של ויקיפדיה, ינואר 2020

המפגש התקיים ב־24 בינואר 2020, בתל אביב.

לו"ז[עריכת קוד מקור]

לו"ז תוכנית המפגש

מנחה, מגיש ומבדר: דרור

10:00 התכנסות וכיבוד קל
10:45 ברכות ומעט מידע על פעילות ויקימדיה ישראל בשנה הקרובה
10:55 היכרות עם רויטל פולג
11:10 משחק ויקימרוץ
11:20 הרצאה - "סרטונים סיפור מעניין על עריכה בוויקיפדיה, סרטון באתר יוטיוב" מרצה: ‏Ovedc
11:40 הרצאה - "ויקיפדיה וויקינתונים - איך יראה האינטרנט בעוד עשר שנים, ואיך תיראה ויקיפדיה" מרצה: דרור
12:20 משחק kahoot!‎ סביב עובדות לא חשובות וסטטיסטיקות זניחות ומשעשעות על ויקיפדיה
12:30 צילום קבוצתי
12:40 ארוחת צהריים
12:50 עוגת יום ההולדת ומתנות יום הולדת
13:10 הולכים הביתה לכתוב ערכים

משוב[עריכת קוד מקור]

תודה רבה ליוזמי ומארגני המפגש. זו פעם רביעית שאני מגיעה למפגש שמארגנת ויקימדיה/ויקיפדיה וללא ספק הוא היה רב-המשתתפים מביניהם. המפגש הפעם היה פחות חברתי-חוויתי, ויותר עיוני. ייתכן כי מדובר באי הבנה שלי לגבי אופי ומטרת המפגש - קיוויתי שמדובר בהזדמנות להכיר חלק מהאנשים שנמצאים מאחורי שמות המשתמש, לחזק את תחושת הקהילה ואולי אף ליצור קרקע לשיתופי פעולה עתידיים - אך לצערי לא כך היה. אולי הציפיות שלי הן שגרמו לתחושת ההחמצה, ואין בכוונתי לזלזל או לפגוע בהשקעה הרבה של המארגנים. אני מצרפת מספר הצעות לייעול ושיפור, לשיקול המארגנים בעתיד:

  • מקום המפגש - עדיף לבחור חדר גדול יותר עם חלון או אוורור. היה צפוף ומחניק.
  • סידור הישיבה - במקום ישיבה פרונטלית מול מסך/מרצה, עדיף לסדר את הישיבה במעגל או חצי גורן. אופציה זו תאפשר למשתתפים לראות אחד את השניה ותעודד אינטראקציה בינאישית.
  • סבב היכרות - איחרתי בחצי שעה אז אולי פספסתי, אבל אם המטרה היא להפגיש בין ויקיפדים צריך לפתוח את המפגש עם סבב/משחק היכרות.
  • תוכן או הפעלות במקום הרצאות - המפגש היום התנהל כיום עיון. הרצאה פרונטלית, להבדיל מדיון, לא מאפשרת שיח בין המשתתפים. רציתי לשמוע יותר מהעורכים ופחות ללמוד על ויקימדיה באופן כללי. אם יש הרבה משתתפים, אפשר לחלק למספר קבוצות . החלק הכי מעניין וכיפי לדעתי היה משחק הקאהוט - שבגלל קוצר הזמן הספקנו רק אחד.
  • כיבוד - הזמינו 3 מגשי אוכל טבעוני (ללא קינוחים), אך פיזרו אותם ללא סימון במעורבב עם יתר הכיבוד באופן שלא איפשר לדעת מה זה מה. מבאס.

בברכה, Staval - שיחה 13:47, 24 בינואר 2020 (IST)

אני יכול לומר שממה שאני יודע בדר"כ מחלקים מדבקות לוויקיפדים בהתחלה ואפשר להכיר ויקיפדים אחרים בהתכנסות לפני המפגש עצמו, או כשאוכלים. יצא לי להכיר ככה לא מעט ויקיפדים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:41, 25 בינואר 2020 (IST)
תגובה להערות:
  • מקום המפגש: אני מקווה שהמפגש הבא יהיה במרכז הכנסים של הילטון הוואי, אבל כמי שארגן את המפגש הראשון במתחם האוכל של עזריאלי, אני שמח על כל מקום נוח יותר, והמפגש הנוכחי התקיים בתנאים בהחלט סבירים. בהתחשב בלו"ז הקצר למציאת מקום המפגש, כבוד למארגנים.
  • סבב היכרות: כפי שסתיו שיערה, לפני הכניסה לחדר ההרצאות היה מפגש היכרות של יותר מחצי שעה, שבו אפשר היה לפטפט עם חברים ותיקים וחדשים. גם בסיום ההרצאות החלפתי מילים עם אחדים מהחברים. מפגש הקיץ הוא פעמים רבות בצורה של פיקניק, המאפשר זמן רב עוד יותר להיכרות ולהחלפת רעיונות.
  • אין לי בעיה עם הרצאות במפגש (היו הרצאות מעניינות), אבל יש מקום ליותר שיתוף של הקהל, זה לא קורס שצריך להספיק להעביר חומר. דוד שי - שיחה 08:27, 26 בינואר 2020 (IST)
אני ממש מסכים עם ההערה על חוסר ההיכרות והאינטרקציה בין אנשים. אמנם לא הייתי הפעם, אבל במפגשים קודמים הרגשתי בדיוק את זה ולא ידעתי לשים את האצבע.
המפגשים חייבים לשנות כיוון להיכרות ולאינטרקציה משותפת בין הויקיפדים. מדבקות וחצי שעה למפגשים בהתחלה הם נחמדים אבל טובים כנראה בעיקר לותיקים שכבר מכירים אחד את השני. אולי פעילויות שדורשות שיתוף פעולה בקבוצה או משהו דומה. Shayshal2 - שיחה 20:56, 26 בינואר 2020 (IST)
בדיונים על תכנון כל מפגש (מלבד התאריך, והמיקום) יש פרוט של הצעות לפעילות. הפעם המשתתפים הציעו הרצאות, ומשחק קהוט. פעם הבאה תציעו אתם פעילות שמתאימה לכם. דריה - שיחה 21:03, 26 בינואר 2020 (IST)
אני מודה למארגנים ואני בהחלט נהנתי מהמפגש וחושב שהוא היה מוצלח (וגם מודה על המטריה השווה, שכבר הילד שלי הודיע לי שהוא מחרים לי). אני מתחבר למה שסתיו כתבה בעיקר בכך שהיה לי חבל שנגמר והייתי רוצה עוד זמן להיכרות, אבל גם אני איחרתי ופספסתי את החלק הראשון, כך שזה יותר לקח אישי מבחינתי. אחרי שקראתי את הפידבק של סתיו חשבתי לעצמי אולי להציע במפגש הבא פעילות שיותר תחזק את ההיכרות. אולי משהו בסגנון של הנחיה של פעילות-שיח בקבוצות אקראיות (אני מנסה לחשוב על עוד רעיונות בסגנון, ואשמח אם יהיה למישהו... אולי פעילות בסגנון סדנה בה יוצרים משהו יחד), ואולי גם אפשר להצביע על זמן נוסף של הפסקה שיהיה מיועד לזמן נוסף לשיחות והיכרות. כמו שדריה כתבה, זה בהחלט בידיים שלנו לנסות להרכיב את המפגש המתאים ביותר עבורנו, ומהזווית הזו אני מוצא את התגובה של סתיו מעוררת השראה. איש השום (Theshumai) - שיחה 00:39, 28 בינואר 2020 (IST)

תודה רבה[עריכת קוד מקור]

המפגש היה מוצלח מאוד. גם שמחתי לפגוש המון אנשים, גם ההרצאות של דרור ועובד היו מקסימות, והמשחק שאיש השום ארגן היה נהדר. כל הכבוד למארגנים, לצוות העמותה, למתנדבים שעזרו. כל הכבוד גם לאנשים שעשו מאמץ והגיעו מרחוק, למרות הגשמים, והחוסר ברכבות. אני אבנר ויאיר מאוד נהננו. אוהבים אתכם. דריה - שיחה 20:24, 24 בינואר 2020 (IST)

Daryag, תודה! יאיר הזה מהמם שאין דברים כאלה מצטרף לפרגון לדרור ועובד על הרצאות מבדרות ומעוררות מחשבה. איש השום (Theshumai) - שיחה 20:31, 24 בינואר 2020 (IST)

תודה לכל העוסקים במלאכה[עריכת קוד מקור]

היה מאד מושקע ויפה יאיר הנווט - שיחה 09:50, 29 בינואר 2020 (IST)

תודה יאיר הנווט על כל העזרה והרוח ההתנדבותית Gitit- WMIL - שיחה 10:09, 29 בינואר 2020 (IST)

תחושת קהילה?[עריכת קוד מקור]

דווקא תחושת הדרה. מסורת? מזכיר את אותו עובד אוניברסיטת ת"א שהציע לחלק את המדינה לקנטונים כדי שיהיה אפשר להיפטר מהפריפריה shoshie8שיחה • כ"ח בטבת ה'תש"ף • 07:05, 25 בינואר 2020 (IST)

מה היית עושה אחרת על מנת להגביר את תחושת הקהילה? עמית - שיחה 23:21, 26 בינואר 2020 (IST)
לקבוע מקום ומועד שבו גם תושבי הדרום והצפון יכולים להגיע ולחזור ברכבת. אולי זה מחייב הצמדות ללו"ז של הקיץ. לדעתי עשו הפעם שימוש לא ראוי בתרומות shoshie8שיחה • ח' בשבט ה'תש"ף • 07:50, 3 בפברואר 2020 (IST)
shoshie8, כלומר היית מעדיפה שלא לקיים את המפגש? זו לא ביקורת מאוד קונסטרוקטיבית. עמית - שיחה 15:33, 3 בפברואר 2020 (IST)
מה קרה לחוכמת ההמונים? הצבעתי על בעיה. עלי לבדי לפתור אותה? וכן, לדעתי היה נכון לוותר על מפגש מפלה, בהעדר פתרון אחר shoshie8שיחה • י"ח בשבט ה'תש"ף • 16:55, 13 בפברואר 2020 (IST)
המפגש נערך בסמוך לתחנת רכבת שאליה מגיעות בתדירות גבוהה רכבות מהצפון, מהדרום ומהמזרח. האם יש לך מיקום טוב יותר? דוד שי - שיחה 18:27, 13 בפברואר 2020 (IST)

בנושאים שבין אדם למקום[עריכת קוד מקור]

הכיבוד ערב לחיכי, ההרצאות ומשחק ה-Kahoot! היו מעניינים ומהנים. צרם לי המקום עצמו, שיצר צפיפות רבה בעת הכינוס, ולא אפשר תנועה חופשית עם אוכל - חששתי מאוד להיתקל במישהו. אני חושב שפינת הכיבוד והמרחב הסמוך לה צריכים להיות יותר נוחים לשהייה של כמות גדולה של אנשים. מלבד זאת אין לי הרבה להוסיף. נהנתי מאוד לפגוש את כולם וכולי תקווה שניפגש עוד פעמים רבות. (שימנשמע?) מה, אין? 19:25, 25 בינואר 2020 (IST)