חבילה הגיעה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Crystal Clear app help index.svg
ערך מחפש מקורות
רובו של ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, וככל הנראה, הקיימים אינם מספקים.

אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

חבילה הגיעה
אפרים קישון משחק קופסה.jpg
כללי
סוגה משחק לוח
מספר שחקנים שניים עד ארבעה
פיתוח אפרים קישון
גילאים שמונה ומעלה
זמן למידת המשחק כ-20 דקות
זמן המשחק כשעה
מיומנות תכנון דרך

"חבילה הגיעה" הוא משחק קופסה שהגה אפרים קישון בשנות ה-60 של המאה ה-20. זהו משחק סאטירי המבקר את עודף הבירוקרטיה הנדרשת מהאזרח לצורך ביצוע פעולות פשוטות.

המשחק מתרחש בישראל הביורוקרטית, כאשר מגיעה חבילה מחו"ל. על מנת להשיגה, על השחקן לנוע במשעול מתפתל של בירוקרטיה כדי להשיג ממיטב תעודות ישראל. ייתכן שיהיה עליו להשיג תעודת יושר מהמשטרה (שבה נאמר כי "מחזיק התעודה הוא בסדר גמור"), וייתכן שיזדקק לתעודת זהות, ולשם כך יצטרך קודם כול להצטלם - ולשם כך יצטרך להסתפר קודם לכן. ייתכן שיישלח לפארק על מנת להמתין קמעה, וכך הלאה. לאחר שיצטייד באוסף אישורים חלקי (שהרי כל השחקנים מתחרים ביניהם על השגת החבילה), עליו להגיע לנמל, ולהצטייד לפני כן באישור כניסה לנמל. ייתכן כי אוסף התעודות לא יספיק גם שם, ושהוא יתבקש באחד המשרדים להביא תעודה אחרת (תעודות נוספות שהונפקו במשחק: אישור נישואין של סבתא, תעודת לידה, פנקס מילואים, דרכון, אישור על תשלום מס הכנסה ואישור על חיסון נגד כלבת). אם עבר את כל התחנות - הוא נדרש לשלם מכס. במקרה שאכן יש בידיו הסכום המתאים - החבילה בידו והוא מוכרז כמנצח.

בדומה למשחקים כגון מונופול, המשחק כולל כרטיסי "הפתעה" וכן אפשרות המתנה ממושכת בבית הסוהר.

המשחק מיועד לשניים עד ארבעה משתתפים, אך למעשה לא קיימת במהלך המשחק כל השפעה שהיא בין המשתתפים, אלא תחרות בלבד בה כל משתתף לעצמו.


Flag of Israel.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ישראל. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.