חצויה - הדבר האמיתי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. הסיבה היא: פרסומי (נמחק חלקית) וכתוב רע (שני סיפורי העלילות מבישים) או הפרת זכויות יוצרים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
חצויה - הדבר האמיתי
לוגו הסדרה
לוגו הסדרה
סוגה על טבעי
פנטזיה
דרמה המשכית
מוקומנטרי
יוצרים אילן רוזנפלד
שירה אלון
כותבים אילן רוזנפלד
שירה אלון
בימוי עודד לוטן
שחקנים עמית פרקש
יון תומרקין
מאור שוויצר
ידידיה ויטל
מאיה שואף
אבי קורניק
אגם רודברג
מירב פלדמן
עידן אשכנזי
דני לשמן
לארה ווסברג
ארץ מקור ישראל
שפות עברית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר עונות 1
מספר פרקים 45
תוכנית מקור חצויה
הפקה
חברת הפקה דורי מדיה דרסט
שידור
רשת שידור HOT
ערוץ ניקלודיאון
תקופת שידור מקורית 1 בדצמבר 201131 בינואר 2012 (8 שבועות ו־6 ימים)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

חצויה - הדבר האמיתי היא סדרת בת לסדרה חצויה, אשר על פיה כל אשר התרחש הוא בעצם צילום סדרת טלוויזיה. העלילה מתרכזת לכאורה בחייהם האמיתיים של השחקנים לאחר שסיימו לצלם את הסדרה "חצויה". הסדרה עלתה לראשונה ב-1 בדצמבר 2011 ב-HOT V.O.D Young ושודרה לאחר מכן גם בערוץ ניקלודיאון.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת הסדרה מצטרף לצוות השחקנים רובי, שיחליף את יון בתפקיד ליאו בצילומי העונה השלישית של חצויה. לפני כן הציעו ליון עבודה באמריקה והוא הסכים לעזוב כשעמית, בת זוגו לשעבר התחילה לדבר על הזיות ורוחות שהיא רואה.

מני המפיק של הסדרה התקשר לרובי בזמן שהוא נוהג והודיע שהוא התקבל לסדרה. רובי שמח ואז הוא ראה במראה אדם מפחיד, נבהל ומאבד שליטה ומת בתאונת דרכים. כשהאמבולנס הגיע לא היה לו דופק והרופאים קבעו את מותו, אך הוא קם והלך בזמן שהרופאים מיהרו להביא מיטה.

יון התחיל לראות רוחות כמו עמית וחוזר לישראל. כשחזר גילה שעמית ורובי היו זוג. הוא ניסה לספר לעמית על הזיותיו אך היא שנאה אותו ולא רצתה להקשיב.

עידן ואבי קנו בר שרצו לקרוא לו ברקולה מהמילים בר ודרקולה. עידן ועלמה, אחותו של אבי, התאהבו. אבי בתחילה מתנגד לקשר ביניהם אך בסוף מוותר ואז שמח בשבילם. בבר, עידן עלמה ואבי מצאו אדם בשם שאול, פרופסור לשעבר שהרצה בנושא רוחות רפאים. אשתו מתה והיא מתקשרת איתו בעזרת מכונת כתיבה. עלמה ראתה שאשתו כתבה במכונת הכתיבה "אקו". עלמה מצאה בספר מידע שאקו הוא אגדה עממית על מכשף ששולט במתים, בעזרת אבקה צהובה.

גבי, בת זוגו לשעבר של מני וסוכנת לשעבר של כמעט כל השחקנים בחצויה הרגישה שיש סכנה בחצויה. היא מתה בפתאומיות מסיבה לא ידועה, אך ירדן שבאה לחקור את המוות טוענת שגבי דווחה כמתה שלושה ימים קודם לכן. ירדן בעזרת שאול ועלמה מגלה על אבקה צהובה, שעוזרת לאקו לשלוט במתים. היא גילתה שאקו נמצא בתוך רובי, ושאקו שלט בגבי והרג אותה. אקו השתלט גם על ירדן, ולאחר מכן גם על נוי אחותה.

עמית מגלה דרך להרוג את אקו, להתחתן איתו ושנייה לפני לדקור אותו בלב היא מגלה שאקו זקוק לה כדי להחזיר את הגוף שלו אליו. יון מגיע באמצע החתונה, גופו של רובי מת ואקו נכנס ליון. נשמתו של יון מתה ועולה ולעולם המתים שם הוא נלחם בתת-מודע שלו הוא מגלה שעמית משתפת פעולה עם אקו כשהוא פוגש בעולם המתים את נוי ומוותר. עמית "רוצה" להתחתן עם יון בידיעה שהוא אקו ובאותו הרגע שהוא מציע להתחתן איתו בליל ההשקה של העונה השלישית היא הורגת אותו לתמיד ומבקשת מאף אחד לא לגעת בו. לאחר מכן היא עוברת לעולם המתים כדי להציל אותו, מגלה שהוא וויתר עליה והתת מודע מקשה עליה להחזירו לחיים. הוא מזהיר אותה כי יון לא יחזור רגיל. כשיון חוזר ביום הצפייה של הפרק הראשון הוא מרגיש רע ובשירותים כשמאיה באה לראות מה איתו בשירותים היא נפצעת מרסיס מראה שיון שבר. השחקנים שומעים צרחה ורואים את מאיה מלאה בדם בצוואר. הם מחפשים את יון ומגלים כי הוא ערפד וכי הוא נשך אותה.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקני חצויה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עמית פרקש: כוכבת "חצויה" שמגלמת את דמותה של אלה רוזן/דינמור. לפני זמן מה אמרה שרדפו אותה רוחות רפאים ובעקבות זה יון עוזב אותה ועובר לחו"ל, במהלך הצילומים של העונה השלישית של חצויה מכירה את רובי ושניהם הופכים להיות בני זוג, במהלך הסדרה חושדת ברובי ואף מנסה להרוג אותו בגלל דברים שגילתה עליו במהלך הסדרה.
 • יון תומרקין: כוכב "חצויה" שמגלם את דמותו של ליאופולד (ליאו) זקס, עזב את חצויה בשל תפקיד שקיבל בחו"ל, חוזר לארץ עקב מאורעות מוזרים שקרו לו שם, מנסה לשכנע את עמית שהדברים שקרו לו בחו"ל היו אמיתיים.אקו משתלט גם עליו אך עמית מחזירה מהמתים את יון והורגת את אקו.ןבסוף הסדרה הפך לערפד ונשך את מאיה.
 • רובי (מאור שוויצר): כוכב החצויה שהתקבל להיות המחליף של יון בעונה השלישית של חצויה, לאחר שמגלה שקיבל את התפקיד נפצע מתאונת דרכים והרוח של אקו משתלטת עליו. הופך להיות בן זוגה של עמית ואף מציע לה נישואים אך הכל משתבש.
 • ידידיה ויטל: כוכב "חצויה" שמגלם את דמותו של עומר טנא, השחקן היחיד שנשאר אצל הסוכנת גבי, בסוף הסדרה עוזר לעמית להרוג את אקו "רובי".
 • מאיה שואף: כוכבת "חצויה" שמגלמת את דמותה של זוהר גרין. מאיה גרה בדירה של עמית ומנסה לעזור להתמודד עם הפרידה של עמית מיון למרות שלעמית כבר לא אכפת מיון,בהמשך הסדרה מאיה ויון הופכים להיות זוג וגרים אחד עם השני, יון מקבל הצעה לתפקיד בחו"ל והוא לא מוכן לקבל את התפקיד אם מאיה לא נוסעת איתו, מאיה מקבלת סדרה בחו"ל ושניהם מתכוננים לטוס, ברגע האחרון יון מגלה שהוא צריך להישאר בארץ ומאיה טסה לחו"ל לבדה,בסוף הסדרה מאיה חוזרת לארץ. ננשכה בצווארה על ידי יון שהפך לערפד.
 • אבי קורניק: כוכב "חצויה" שמגלם את דמותו של גיא רוזן. אחיה הגדול של עלמה. החבר הכי טוב של עידן. פותח עם עידן בר בשם ה"ברקולה". במהלך העונה מסתבר שעל המקום יש חוב למפיונר. אגם עוזרת לאבי להשיג את הכסף בעזרת קמפיין לבגדי ים. והופכים לזוג במהלך העונה אבי מגלה שהמיליונר שהוא חייב לו את הכסף זה אבא שלו. ברגע שאביהם מבין שהם עלו עליו הוא בורח לחו"ל.
 • אגם רודברג: כוכבת "חצויה" שמגלמת את דמותה של כרמל. הייתה בת זוגו של הסוכן שלה לשעבר מושיק, היא ואבי מנסים לגלות מה קרה לאבא שלו,וגם עוזרת לאבי להשיג כסף לחוב ואף הופכת להיות בת זוגו של אבי במהלך העונה.
 • עלמה קורניק (מירב פלדמן): אחותו הקטנה של אבי. סקרנית, הופכת להיות בת זוגו של עידן במהלך העונה.
 • עידן אשכנזי : כוכב "חצויה" שמגלם את דמותו של משה "סושי" אריאלי. חברו הטוב של אבי. הופך להיות בן זוגה של עלמה במהלך הסדרה, ופותח עם אבי בר בשם "הברקולה".
 • דני לשמן: כוכב "חצויה" שמגלם את דמותו של שחר פוקס. דני מגלה שחקנית בשם אלינור ומכניס אותה לעונה החדשה של חצויה, מנסה להתקרב אליה אבל לא מצליח, ובסוף העונה הוא הופך להיות בן זוגה של אלינור ומוציא אלבום שירים משלו.
 • אלינור (לארה ווסברג): שחקנית חדשה המצטרפת לצוות השחקנים. במהלך הסדרה דני מגלה שאלינור שרה ומעלה ליוטיוב שיר שלה, אלינור הופכת להיות בת זוגו של דני, ועוזרת לו להגשים את חלומו להיות זמר.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שאול שטיין (שי אביבי): פרופסור ומרצה לשעבר, מתקשר עם אשתו המנוחה בעזרת מכונת כתיבה, חי במחסן של הבר של אבי ועידן, וחוזר לחייו לאחר זמן מה, עוזר לעמית להרוג את אקו.
 • מני (מנחם) שוב (שמואל וילוז'ני): המפיק של הסדרה חצויה. היה בן זוגה של גבי. בן אדם קשה, דבק במטרה ולא יודע לסלוח.
 • ברי (אורי יניב): הבמאי של העונה השלישית של חצויה, מני מצא אותו בתור במאי של סרטי אנימציה. ברי הוא אדם מוזר שחי בעולם משלו.
 • מושיק כהן (קובי פרג') : סוכן שחקנים. הוא אגואיסט, הוא ואגם מקיימים מערכת יחסים שכל פעם נתקעת ובפעם האחרונה שהם נפרדו זה היה לתמיד.
 • גבי (גבריאלה) לב ארי (פלורנס בלוך) : סוכנת ומלהקת של שחקני חצויה, אך בהדרגה כולם עוזבים אותה. גבי היא אישה רוחנית שמאמינה ברוחות רפאים ואסטרולוגיה. היא הייתה בת זוגו של מני עד שהוא נפרד ממנה. במהלך העונה אקו הורג אותה.
 • ירדן וייס (עופרי פרישקולניק) : חוקרת במשטרת ישראל, היא מגיעה לסטים של חצויה כדי לחקור את מות גבי, אבל בעצם היא עושה דברים שונה וחושדת באקו שגרם למותה של גבי, ירדן היא אחות של נוי, בסופו של דבר אקו מחליט להרוג את ירדן בגלל הידע שצברה עליו.
 • אקו/ראי סנאי (שחר זכאי) : מכשף ורוח רפאים. במהלך הסדרה הוא הורג את רובי האמיתי ומשתלט על הגוף שלו. הוא היה החבר של עמית כשהיא הייתה קטנה ויצר איתה קשר דרך מראות. כשעמית הייתה קטנה, אקו הבטיח לה שהוא יתחתן איתה, והוא בא אחרי שעמית גדלה כדי לקיים את הבטחתו.
 • יגאל מורגנשטיין (אייל רוזלס) : מאפיונר, ברגע שאבי מביא את הכסף, שהוחזר בשל חוב, ליגאל הוא חושד בו כי הוא אביו, יגאל נכנס לשותפות עם אבי ועידן בברקולה, בסופו של דבר מסתבר כי יגאל הוא אבא של אבי ועלמה. ברגע שעלמה מגלה את זה, יגאל נעלם לחו"ל.
 • מפיק אמריקאי (הרצל טובי)
 • נוי וייס (יעל גרובגלס) : התחזתה לכתבת והגיעה לסטים של חצויה כדי לעשות כתבה. לאחר מכן, מסתבר שנוי היא לא מה שחשבו שהיא אלא ציידת רוחות. נוי היא אחותה של ירדן והיא באה לנקום באקו אשר הרג את אחותה ולאחר מכן הורג גם אותה.
 • אלכס (עידו ברטל)
 • שאנטי (יעל טל): מתקשרת עם רוחות, יגאל שכר אותה כדי שתעמיד פנים שהיא תקשרה עם הרוח של אביהם של אבי ועלמה, בדרך הרוח של גבי מעבירה לידידיה מסר דרך הגוף של שאנטי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]