יוסף שרגא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית
הרב יוסף שרגא רב מקדים לרב עובדיה יוסף בבית כנסת היזדים

הרב יוסף שרגא (נולד בט' בטבת תש"ז, 30 בינואר 1947) הוא רבה של עדת היזדים בארץ ישראל ורב בית כנסת היזדים (תפארת ירושלים) וראש כולל במקום.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד ביזד שבאיראן, דור שביעי למקובל "מולא אור שרגא". בגיל 6 עלה עם משפחתו לישראל והמשפחה התיישבה בשכונת הבוכרים בירושלים. למד בתלמוד תורה בני ציון הישן בשכונת הבוכרים ולאחר מכן בישיבת פורת יוסף אצל הרב בן ציון אבא שאול, הרב עזרא עטייה, והרב יהודה מועלם.

לאחר חתונתו למד דיינות והתמנה כרבה של עדת היזדים ורב בית כנסת היזדים (תפארת ירושלים) וראש הכולל. את הפסיקה ההלכתית שלו הוא רכש מרבו הרב בן ציון אבא שאול.

במשך שנים למד בחברותא עם הרב יהודה צדקה בערב שבת, ולאחר פטירתו המשיך ללמוד בחברותא עם בנו הרב משה צדקה המשמש כראש ישיבת פורת יוסף כיום.

בין השנים 19932008 היה מפקח גמרא בתלמוד תורה בני ציון.

במשך 40 שנה מסר נשיא מועצת החכמים של תנועת ש"ס הרב עובדיה יוסף את שיעורו השבועי מבית כנסת היזדים, לאחר פטירתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל פנה הרב יוסף שרגא לבנו של הרב עובדיה ז"ל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף ע"מ שימלא את מקום אביו במסירת השיעור השבועי בבית כנסת היזדים, הרב יצחק יוסף נעתר לבקשתו והחל מחודש כסליו תשע"ד החל למסור את השיעורים במקום אביו בבית כנסת היזדים בשכונת הבוכרים.

הרב יוסף שרגא נשוי ואב לשמונה ילדים.

ספריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • מיזד לארץ הקודש - סיפורם של יהודי יזד ועלייתם לארץ ישראל (תשמ"ז)
  • ויחי יוסף (תשס"ח)
  • עדת היזדים בתפארתה- על מנהגי יהודי יזד בארץ ישראל ובחו"ל ועל פעילות בית כנסת היזדים (ובו פרק על השיעור השבועי של הרב עובדיה יוסף) (תשע"ד)

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]