לדלג לתוכן

ישיבת חזון עובדיה

ישיבת חזון עובדיה
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית
ישיבה
השתייכות חרדי
תקופת הפעילות תשל"ג, 1973 – הווה
מייסדים הרב עובדיה יוסף
בעלי תפקידים
ראש הישיבה הרב רחמים יוסף
סגל הרב אריה נגר, הרב שלמה לוי
תלמידים
כמאה
מיקום
מיקום רוממה, ירושלים
מדינה ישראלישראל ישראל
קואורדינטות 31°47′30″N 35°12′07″E / 31.79166666°N 35.20202020°E / 31.79166666; 35.20202020
(למפת ירושלים רגילה)
 
ישיבת חזון עובדיה
ישיבת חזון עובדיה
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

ישיבת חזון עובדיה רוממה היא ישיבה גדולה חרדית–ספרדית השוכנת בשכונת רוממה בירושלים.

הקמת הישיבה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הישיבה הוקמה בשנת ה'תשל"ג (1973) במתכונת כולל על ידי הראשון לציון הרב עובדיה יוסף ויועדה עבור אברכים נשואים במטרה להכשירם כרבני קהילות ברחבי הארץ. את הקמת הכולל יזם הרב עובדיה יוסף לאחר שראה כי קיים מחסור רב ברבנים ודיינים הבקיאים בהלכה בקהילות השונות. בראשות הישיבה העמיד הרב עובדיה את בנו הרב יצחק יוסף.

בשנים הראשונות שכנה הישיבה בירושלים בדירה ברחוב חנה, באדר ה'תשמ"ב (1982) נערך טקס חנוכת הבית לישיבה בשכונת קטמון בירושלים הטקס התקיים במעמד גדולי תורה רבים ובהם הרב אלישיב, הרב אליעזר ולדנברג הרב בצלאל ז'ולטי ועוד. בבניין זה הייתה הישיבה למעלה מעשור, ובו שכנה גם לשכתו של הרב עובדיה יוסף במשך כהונתו כרב הראשי לישראל ולאחר מכן כשעברה למתכונת של ישיבה, עברה לשכונת גבעת שאול, נכון לשנת 2018 הישיבה נמצאת בשכונת רוממה שברחוב הרקמה (מספר שנים, בעשור השני של המאה ה-21, כונתה "ישיבת רוממה").

בשנת 1992, בעקבות חילוקי הדעות שנתגלעו בין ש"ס והנהגת הציבור הליטאי, על רקע כניסת ש"ס לקואליציה, הקים הרב יצחק יוסף את ישיבת חזון עובדיה עבור בחורים ספרדים. נכון ל-2018, מונה הישיבה כמאה תלמידים.

מבין תומכי הישיבה בלטו הגביר משה סבא ואיל ההון אדמונד ספרא.

באלול ה'תשע"ג לאחר מינויו של הרב יצחק יוסף לראשון לציון, מונה בנו הרב רחמים יוסף לעמוד בראשות הישיבה. המשגיחים בישיבה, הרב אריה נגר והרב אייל עזרן. בין הר"מים הרב שלמה לוי, הרב יהודה פרץ והרב שמואל חיות.

שיטת הלימוד

[עריכת קוד מקור | עריכה]

שיטת הלימוד בישיבה היא בסגנון ישיבתי[דרושה הבהרה], לימוד גמרא עם ראשונים ואחרונים. אולם בשונה משאר הישיבות, בליל שבת ישנו סדר מיוחד המוקדש ללימוד הלכה, תוך שימת דגש על לימוד בספרים יביע אומר וילקוט יוסף (אשר חלק מכרכיו חוברו בין כותלי הישיבה). פסיקת ההלכה והמנהגים בישיבה הם על פי פסיקותיו של הרב עובדיה יוסף.

מבוגרי הכולל והישיבה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  1. ^ "ברצוני להודות לכבוד מורינו ורבינו שליט"א שזכיתי להסתופף בצילו כחמש שנים במחזור הראשון..." קובץ חזון עובדיה ב' עמ' קנד