לני לאונרד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לני לאונרד
Lenny Leonard
לני לאונרד
לני לאונרד
תוכנית טלוויזיה משפחת סימפסון
הופעה ראשונה החיים במסלול המהיר
הופעה אחרונה עדיין מופיע
יוצרים מאט גריינינג עריכת הנתון בוויקינתונים
דיבוב הארי שירר
מידע
גיל 35
תאריך לידה 13 באפריל 1956 עריכת הנתון בוויקינתונים
מקצוע עובד בתחנת הכוח הגרעינית
אזרחות ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
מקום מגורים ספרינגפילד עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

לנפורד "לני" לאונרדאנגלית: Lenford "Lenny" Leonard) הוא דמות בסדרת הטלוויזיה המצוירת משפחת סימפסון. את קולו המצונן-קמעא מדבב הארי שירר. לני עובד ביחד עם הומר סימפסון במפעל הכוח הגרעיני של ספרינגפילד והוא מתאונן רבות על נטייתם של חפצים להיכנס לתוך עיניו. לני הוא בעל תואר שני בפיזיקה גרעינית, אולם הוא מוצג כאיש פשוט ונאיבי. חברו הטוב הוא קארל קארלסון. לני הוא גיבור מלחמה ובודהיסט, אם כי הוא נראה בכנסייה השכונתית פעמים רבות (בין השאר בפרק "חדוות הכת", שבו עזבו כמעט כל תושבי ספרינגפילד את הכנסייה כדי להצטרף לכת מסתורית), מה שמעיד שייתכן שהוא נוצרי. לני היה חבר באגודת הסטונקאטרס עד התפרקותם, ולאחר מכן הצטרף לאגודת "נו הומרס".

פרטים כלליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לני הוא רווק בן 35 יליד שיקגו. הוא שוקל 75 ק"ג וגובהו כ-1.80 מטר. לני עבר ניתוח פלסטי בפרק שבו עלייה פתאומית בשווי מניות החברה הניב רווח כספי גדול לכל עובדי החברה (מלבד הומר).

הבית של לני[עריכת קוד מקור | עריכה]

לני התגורר בבית מתפרק שקירותיו נטו ליפול. לאחר מכן התגורר לני בדירה מפוארת שחלקה קיר עם אולם סקווש, מה שגרם לזעזועים אדירים בקירות, שלטענת לני היה להם אפקט מרגיע. בפרק "הילדה שישנה מעט מדי", לני נראה מתגורר בבית ליד מוזיאון הבולים. בקומיקס כתובתו היא רחוב אוקווד 1265.

חברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברו הטוב ביותר של לני הוא קארל קארלסון, והם כמעט שלא נראים אחד ללא השני. מלבדו, חבריו הם חבריו לבאר של מו, ובעיקר הומר סימפסון, בארני גאמבל ומו סיזלאק. הומר נוטה להתבלבל בין לני לקארל, ובאחד הפרקים הוא קורא מכף ידו שלני הוא לבן וקארל הוא שחור. הסימפסונים רוחשים חיבה רבה ללני: באחד הפרקים משקר הומר למארג' שהוא מתעכב לחזור הביתה מפני שלני נפצע, ועל כך מגיבים מארג', בארט וליסה בזעזוע עמוק ("!Not Lenny"), והם אף מכינים ללני מתנות עם איחולי החלמה.

החיים הרומנטיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לני הוא רווק תמידי ובעל מזל רע עם נשים, אם כי באחד הפרקים מציין קארל שהוא שר בחתונתו של לני, ובפרק נוסף לני מתעצבן על קארל על כך שהוא נאם נאום גרוע בחתונתו, לטענתו.

בפרק בו הומר פותח כנסייה במוסך ומתחיל לחתן זוגות חד-מיניים רבים, הוא שוקל לפנות ללני וקארל אך מארג' אומרת לו שייתן להם להחליט בעצמם.

היחסים עם קארל[עריכת קוד מקור | עריכה]

מערכת היחסים של לני עם קארל היא בעלת מסתורין מסוים. קארל הוא ללא ספק הדומיננטי מביניהם, ובעוד שלני מתייחס אליו בכבוד אדיר, קארל מחזיר לו יחס אדיש למדי. קיימת השערה שלני וקארל הם בעצם הומוסקסואלים. דוגמה בולטת להשערה זו היא כשלני מספר להומר שהוא פיסל את פניו של קארל בהר קארלמור (רמיזה להר ראשמור). בפרק אחר, כשלני כמעט מת, הוא רואה את גן עדן, שבו המלאכים לובשים כולם את צורתו של קארל. בפרק נוסף, כשלני וקארל נמחצים על ידי הליקופטר, מבקש לני מקארל לתת לו למות ראשון, שכן הוא לא יוכל לסבול לראות את קארל מת. בפרק שבו ליסה פועלת נגד פנסי הרחוב בספרינגפילד, היא מסבירה שבמשך עידנים אנשים הביטו בכוכבים וראו את תשוקותיהם העמוקות ביותר, וכשלני מביט בכוכבים, הוא רואה את דמותו של קארל. גם קארל, בהביטו בכוכבים, רואה את דמותו של עצמו (ולא את זו של לני), מה שתומך בהשערה נוספת, שהוא אינו חולק את העניין הרב שלני מתעניין בו.

העין של לני[עריכת קוד מקור | עריכה]

ללני יש עין רגישה מאוד, ובהוראת הרופא שלו אסור לו להכניס אליה פודינג או חלקי פאזל (אם כי אלה מוצאים את דרכם לעיניו בכל זאת). זוהי בדיחה מתמשכת בפרקים רבים: בפרק אחד נתפסת עינו של לני בקפיץ. בפרק אחר מכין הומר קוביית תמונות ללני ומוריד את הקצוות כדי שהם לא ייכנסו ללני לעין. לני גם השתתף בסרט שבו חיברו כפתורים לעיניו באמצעות שעווה חמה.

פרסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך הסדרה השתתף לני בתפקיד קטן בסרט בשם "The Re-Deadening", שהיה סרט אימה על בובה עם עיני-כפתור שבתוכה הייתה רוחו של רוצח פסיכוטי. בסרט גילם לני גנן שנרצח על ידי הבובה.