מגי סימפסון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מגי סימפסון
Maggie Simpson.png
מגי סימפסון
תוכנית טלוויזיה משפחת סימפסון
הופעה ראשונה "לילה טוב" - המופע של טרייסי אולמן
הופעה אחרונה עדיין מופיעה
מדבב/ת מדבבים שונים
מידע
גיל 1

מרגרט "מגי" סימפסוןאנגלית: Margaret "Maggie" Simpson) היא דמות בסדרת הטלוויזיה המצוירת האמריקנית "משפחת סימפסון". דמותה של מגי נוצרה ומעוצבות על ידי הקריקטוריסט מאט גריינינג בעת שהמתין בלובי של משרדו של ג'יימס ברוקס. שמה מבוסס על שמה של אחותו הצעירה של גריינינג.

מגי היא בתם הצעירה של הומר ומארג' סימפסון והאחות של בארט וליסה. למעט מקרים חריגים היא אינה מדברת. לעיתים קרובות היא נראית עם מוצץ בפיה.

המילה הראשונה שלה הייתה "דאדא" (אבא), והיא אמרה אותה מבלי שאיש מהמשפחה שמע. במהלך כל הסדרה בני המשפחה אכן לא שמעו את מגי מדברת, אפילו בפרק 9 בעונה 23, בו הציגו את ילדי המשפחה כמבוגרים, כל פעם שמגי רצתה לדבר, הפריע רעש רקע לשמוע אותה. עם זאת, בסופו של "משפחת סימפסון - הסרט", במהלך הכתוביות, אומרת מגי את המילה הראשונה שלה - "סרט המשך?" (באנגלית: Sequel).

במהלך סרטון הפתיחה של הסדרה מגי מועברת בקופה בסופרמרקט אשר מראה כי היא עולה 847.63 USD - סכום זה היה למעשה העלות החודשית הממוצעת לתינוק בשנת 1989 בארצות הברית (תאריך הפקת הפרק הראשון של הסדרה).

בתחילת הסדרה מגי סייעה לדוד שלה הרברט פאוול לבנות את ההמצאה שלו - מכשיר אשר מסוגל לתרגם את הבכי של תינוקות למשפטים מובנים.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך הסדרה מגי מוצאת עצמה במגוון מצבים מסוכנים בהם היא תמיד ניצלת לבסוף על ידי בני אדם או בעלי חיים. כאשר המשפחה הלכה לאיבוד ביער, מגי מוצאת מחסה במערה של קבוצת דובי גריזלי.

כמו כן, מו סיזלאק הציל את חייה של מגי פעמיים - בפעם הראשונה כאשר הומר ביצע עצירה פתאומית, מגי עפה מהמכונית מעל גשר לתוך נהר אך מו אשר ניסה להתאבד בקפיצה מהגשר תפס אותה. בפעם השנייה, הוא סיכן את חייו כאשר הציל אותה מעימות קטלני של המאפיה האיטלקית.

מגי ירתה בעבר במר ברנז באקדח שלו לאחר שלקח לה סוכריה.

בפרק 20 בעונה ה-20 של הסדרה ניתן לראות את מגי מדברת בצורה חלקה וכשטון הדיבור הוא טון של אישה בוגרת. פרק אחד אחר כך (21), בעקבות האומנת ממוצא נורווגי שטיפלה בה במסירות, היא החלה לומר: "יה!" במשמעות של 'כן', אבל במבטא נורווגי.