מארי אן בוון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Merge-arrows-3.svg מתקיים דיון בו מוצע לאחד ערך זה עם הערך אקרומגליה.
אם אין התנגדויות, ניתן לאחד את הערכים שבוע לאחר הצבת התבנית.
מארי אן בוון

מארי אן בווןאנגלית: Mary Ann Bevan‏; 20 בדצמבר 1874 - 26 בדצמבר 1933) נולדה בשם מארי אן וובסטר ובראשית המאה ה-20 כונתה "האישה הכי מכוערת בעולם" לאחר שחלתה באקרומגליה.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היא נולדה בלונדון, אנגליה, בת אחת מתוך שמונה ילדים, ועבדה ברוב חייה הצעירים כאחות. בשנת 1903 היא נישאה לתומס בוון ונולדו להם ארבעה ילדים.

תסמינים של מחלת האקרומגליה החלו להופיע אצל מארי אן זמן קצר לאחר חתונתה, כשהייתה בת 32. היא החלה לסבול מצמיחה לא פרופורציונלית של הגפיים ומעיוות פניה שהקנו לה את מראה "הגברי", יחד עימם באו גם כאבי ראש וראייה מעורפלת. בשנת 1914 בעלה נפטר ולא היה לה מקור הכנסה על מנת לכלכל את משפחתה. בשנת 1920 היא נשכרה לעבודה במופע שוליים בקוני איילנד, ושם העבירה את יתר חייה. במותה היא שקלה 76 ק"ג והייתה בגובה של 1.70 - ממדים לא מוגזמים בהשוואה ליתר החולים באקרומגליה.

בתחילת שנות האלפיים, חברה אמריקאית לכרטיסי ברכה בשם "הולמרק קארדס", הנפיקו כרטיסי ברכה לימי הולדת שנשאו את תמונתה של אן מארי. רופא הולנדי שראה את הכרטיסים התלונן על כך שנעשה שימוש לא מכובד במראה של אישה שעוות עקב מחלה. החברה הסכימה שהשימוש בתמונותיה בכרטיסים אכן היה לא ראוי והם הפסיקו את ייצור כרטיסים אלו.