מוגובי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוח לא אנציקלופדי, שגיאות הגהה, ויקיזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מוגובי
לוגו העולם של מוגובי
Mogobe main page.png
העמוד הראשי של האתר (8 בנובמבר 2013)
סוג: עולם וירטואלי לילדים
בשיתוף עם: וואלה!
סלוגן: "משחקים, הרפתקאות, צא'ט, החלפת פריטים והרבה יותר"
הקמה: 2007
מייסדים: דרור חבושה ואייל שמי
בעלות: יעל ארד ורפי רשף
שירותים עיקריים: משחקים, הרפתקאות ותעלומות, פיתוח חשיבה מעמיקה בקרב ילדים, יצירת רשת חברתית וירטואלית ומוגנת, סימולציית רכישת כסף חכמה, טיפול בחיות ועוד
הרשמה: חינם וללא תשלום
mogobe.walla.co.il

מוגובי[1]אנגלית: Mogobe) הוא משחק מחשב לילדים בגילאי 6-12, הפועל בגרסת דפדפן. המשחק פותח על ידי דרור חבושה ואייל שמי בשנת 2007, ויצא לאור בסוף שנת 2008. כיום, המשחק פועל תחת חברת התוכן וואלה!.

מוצרים

בובות מוגובי בצבעים סגול וכחול

בשנת 2011, החלו מפתחי המשחק לשווק מוצרים ייחודיים, מהלך שהעתיקו שנתיים לאחר מכן מפתחי המשחק המתחרה מיקמק שנה קודם לכן. מוצר הדגל של המשחק הוא בובות מוגובי. מוצרים נוספים שמפתחי המשחק משווקים אותם הם: חפיסות קלפים שכוללות בתוכן קודים המשמשים למשחק, מארזי משחק, מארזי יצירה וכו'. בכל כחצי שנה נוסף מוצר חדש לחנויות ולרוב זה חפיסות קלפים חדשות.

פסטיבלים ומשימות

פעמים אחדות בשנה, מקיים מוגובי משימה שכל המוגוביסטים שותפים בה. מוגובי משיק גם פסטיבלים שלרוב הם מסחריים עם הקרנות סרטונים, ריקודים, פרסים ומוזיקה.

משימות

מדי חודש-חודשיים או בחגים מקיים מוגובי משימה. לרוב עמדה "סופרנובה" בראש המשימות במוגובי, כאשר היא ניסתה להשתלט על מוגובי. לעתים גם הרשע "צלמוות" ניסה להשליט את רצונו על מוגובי. המוגוביסטים נלחמים בהם כשהם מבצעים משימות שונות (גם מהלך זה הועתק על יד מפתחי "מיקמק").

פסטיבלים

מדי שלושה חודשים משיק מוגובי פסטיבלים. הפסטיבלים האלו נחגגים בדרך כלל בהשקות אזורים מיוחדים חדשים או שיתוף מסחרי עם חברה. בזמן הפסטיבלים האלו נמצא באזור הפסטיבל, מסך ענקי שעליו מוקרנים סרטונים ושירים. באזור הפסטיבל נמצא גם דוכן פריטי לבוש, משחקים מיוחדים למסיבה וכדומה.

דוגמאות לפסטיבלים:

 • פסטיבל חלב וי (שהתקיים באזור הוילג' שהושק הפסטיבל)
 • פסטיבל שוגי ועוגי (שהתקיים באי של עוגי ושוגי, שהפך להיות האי המסתורי)
 • פסטיבל Spy פסטיגל (שהתקיים באי המסתורי שהיה לשעבר האי של שוגי ועוגי, ונקרא באותו הזמן אי הפסטיגל)
 • פסטיבל השנה החדשה (שמתקיים מדי שנה באזור מודרניה)
 • ועוד.

תחרות הקבוצות

במוגובי נפתחו בעבר 4 קבוצות שאליהם יכלו השחקנים להצטרף. שמם של ארבע הקבוצות הם: פוסידון, ארס, אתנה וגאיה המבוססות על האלים היווניים. בהתחלה משחקי הקבוצות היו מתקיימים במוגובי עצמו, אך לאחר מכן התחרות עברה לתוכנית הטלוויזיה סופר שטותניק שבערוץ ניקלודיאון. בכל יום ראשון עד יום רביעי הייתה זוכה אחת הקבוצות בפריט לכל המשתתפים ושבועיים לפני החופש התוכנית הזאת הסתיימה.

צוותים

מוגובי בניגוד לעולמות אחרים נותן אפשרות לשחקנים להצטרף לצוותים. לכל צוות גישה לחדר מיוחד, גישה לטלסקופ בספינת הרבוריה, בגדים מיוחדים, כניסה למקומות על מנת שייבדקו אותם ראשונים. נכון להיום, קיימים חמישה צוותים שהם: יהושע, ויטמין, עיתונאי, משרוקית והוואי. לכל צוות יש דרישות שונות על מנת להתקבל אליו. כדי להתקבל לצוות איזשהו יהיה צורך במספר לבבות וימי רשימה באתר עצמו. צוות סופר מוגו (שם מקורי לא ידוע) עושה תחרות הסופר מוגו. הזוכה יוכל לעשות צוות משלו למשך חודש בלבד.

סיפורים בהמשכים

באזור "נווה רימון" נמצאת ספרייה. בספרייה יש לוח מיוחד שבו מתפרסם הסיפור בהמשכים "סודות הבומאגים". בכל שבוע מתפרסם פרק נוסף בסיפור. ספר דומה ("סיפורם המופלא של הבומאגים") נמכר בחנות האתר. את הסיפורים האלו כותב איטו אבירם והם עוסקים, כמובן, בבומאגים.

אויבים

 • צלמוות: צלמוות שונא משחקים ובמיוחד משחקי מחשב. מדי פעם ניסה צלמוות להשתלט על מוגובי. כשניסה בעבר להחשיך את מוגובי ולהשתלט עליו מוגו-לילי הצליחה למצוא את מקומו הרגיש ועצרה אותו.
 • סופרנובה: סופר נובה כועסת על הבומאגים שהוברחו מכוכב דראקו פלאנט אותו כבשה למוגובי. לכן מדי פעם היא שלחה את שליחיה להילחם עם מוגובי ולהחזיר אליה את הבומאגים. כשהחשיכה בעבר את העולם הווירטואלי המוגוביסט חכמון הקים תחנת כוח שתאיר אותו. בקרב האחרון (באוגוסט 2016) סופרנובה ברחה מדראקו פלאנט.

מוגוביסטים

חבורת מוגובי(פיצחו את סודם של הבומאגים):

 • סיגלית: מוגוביסטית סגולה, חכמה וביישנית.
 • חכמון: מוגוביסט כחול אשר מנחה את מהדורת החדשות של מוגובי. לובש חולצת איש עסקים ומחזיק ביד לרוב זכוכית מגדלת, על ראשו משקפיים. הוא חכם מאוד והגה רעיונות שבזכותם ניצחו את צלמוות וסופר נובה.
 • דפני: מוגוביסטית ורודה. היא לובשת שמלה ורודה עם תיק יד ורוד, עם קשת מנוקדת ועגילים עגולים. היא נשית, מתוקה וסקרנית.
 • סקייטר: מוגוביסט ירוק. הוא לובש חולצת גולגולת עם מכנסיים ירוקות, מחזיק סקייטבורד ביד. הוא מופיע לרוב במפגשים רגילים בעולם.
 • מושון: מוגוביסט בריון כתום, בעל אהבה עזה לארץ ישראל. הוא לובש חולצה שחורה קצרה עם ג'ינס, על צווארו שרשרת מגן דוד מוזהבת.

הדמויות הרשמיות של המוגופארק:

 • מילי: דמות הבת הרשמית של המוגופארק.
 • קאי: דמות הבן הרשמית של המוגופארק.

חיות מחמד

במוגובי יש 2 סוגי חיות מחמד:

הבומאגים

הבומאגים הם חיות דמויות דרקונים שחיו בכוכב דראקו פלאנט. כשסופר נובה השטלתה על דראקו פלאנט הוברחו חלק מהבומאגים בעציצים אל מוגובי והנותרים כושפו, סומאו והפכו לצבא של סופרנובה. רק מנויים יכולים לקנות חיות מחמד אלו. הם גדלים בעציצים וכדי להוציאם יש ללטף את העציצים. הבומאגים מתחלקים לשני סוגים עיקריים:

 • הבומאגים שמקפצים בצבעים שונים.
 • הבומאגים שיכולים לעוף והם: בומאג מלכותי, בומאג נץ, בומאג רב מאג, בומאג חץ, בומאג עילאי ובומאג זהב.

=הלומינים =

הלומינים הם חיות מחמד הגדלים בתוך צדפות. רק מנויים יכולים לקנות חיות מחמד אלו. כשלומין מגיע ל-600 נקודות הוא הופך לגולם. אחרי יומיים מאז שהלומין הפך לגולם, הוא הופך ללומינגו. ללומינגו יש רגליים ואף, בניגוד ללומין הרגיל. ברגע שהלומינגו צובר עוד מספר נקודות הוא הופך ללומינגו XL שהוא יצור דמוי חד-קרן.

מוגופארק

בדצמבר 2015, נודע רשמית כי מוגובי עבדו על פתיחת פארק חוויתי הנקרא "מוגופארק" שהוא מתחם המשתרע על שטח של 1000 מ"ר הממוקם בתוך קניון אושילנד שבכפר סבא המיועד לילדים בטווח הגילאים 5 עד 12.

המתחם מכיל שלל אטרקציות הכוללות בעיקר שימוש באוגמנטד ריאליטי (מציאות מדומה) על ידי שימוש במסכי מגע ומסכי הקרנה המציגים תכנים אינטראקטיביים, בנוסף מכיל מתחמים לימי הולדת, ובית קפה המיועד לשהיית ההורים בזמן שהילדים נמצאים במתחם.

בכניסה למתחם על הילד יולבש צמיד המשתמש בטכנולוגית RFID ולו יש אפשרות לצבור נתוני משחק מהמתחם ולאחר מכן לטעון אותם חזרה בעולם הווירטואלי של מוגובי.

ה"מוגופארק" נפתח רשמית ב-10 ביולי 2016.[2]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים