מוגובי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוח לא אנציקלופדי, שגיאות הגהה ולשון, ויקיזציה, אי עדכון, מידע מוטעה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מוגובי
לוגו העולם של מוגובי
Mogobe.png
העמוד הראשי של האתר (3 בדצמבר 2016)
סוג עולם וירטואלי לילדים
בשיתוף עם וואלה!
סלוגן "משחקים, הרפתקאות, צא'ט, החלפת פריטים והרבה יותר"
תאריך ההקמה 2007
תאריך הסגירה 1.5.2018
מייסדים דרור חבושה ואייל שמי
בעלות יעל ארד ורפי רשף
שירותים עיקריים משחקים, הרפתקאות ותעלומות, פיתוח חשיבה מעמיקה בקרב ילדים, יצירת רשת חברתית וירטואלית ומוגנת, סימולציית רכישת כסף חכמה, טיפול בחיות, רכישת "חממה" (בית אישי) ועוד
הרשמה חינם וללא תשלום
mogobe.walla.co.il

מוגובי[1]אנגלית: Mogobe) הוא משחק מחשב לילדים בגילאי 6–12, הפועל בגרסת דפדפן. המשחק פותח על ידי דרור חבושה ואייל שמי בשנת 2007, ויצא לאור בסוף שנת 2008. כיום, המשחק פועל תחת חברת התוכן וואלה!. ב-22 בפברואר 2018 פורסמה הודעה רשמית בבלוג של מוגובי על סגירת המשחק בתאריך ה-1.5.2018.

מוצרים

בובות מוגובי בצבעים סגול וכחול

בשנת 2011, החלו מפתחי המשחק לשווק מוצרים ייחודיים, בדומה למהלך שביצעו מפתחי המשחק מיקמק שנה קודם לכן. מוצר הדגל של המשחק הוא בובות מוגובי. מוצרים נוספים שמפתחי המשחק משווקים אותם הם: חפיסות קלפים שכוללות בתוכן קודים המשמשים למשחק, מארזי משחק, מארזי יצירה וכו'. בכל כחצי שנה נוסף מוצר חדש לחנויות ולרוב זה חפיסות קלפים חדשות.

משימות

מדי חודש-חודשיים או בחגים מקיים מוגובי משימה. במהלך המשימה נמצא בסרגל האפשרויות למטה תיק וסימן שאלה. בלחיצה על סימן השאלה, יינתן הסבר על המשימה. בלחיצה על התיק המשתמשים יכולים לראות את "המצרכים" של המשימה שצברו במהלך המשימה, אם יש. לעיתים עומד צלמוות בראש המשימות במוגובי, כאשר הוא מנסה להשתלט על מוגובי. לעיתים, גם הרשעית "סופר נובה" משליטה את רצונה וה"מוגוביסטים" נלחמים בה כשמבצעים משימות שונות. ישנן גם משימות שאינן קשורות להם ואין צורך להילחם בהן.

פסטיבלים

מדי שלושה חודשים משיק מוגובי פסטיבלים. הפסטיבלים האלו נחגגים בדרך כלל בהשקות אזורים מיוחדים חדשים או שיתוף מסחרי עם חברה. בזמן הפסטיבלים האלו נמצא באזור הפסטיבל, מסך ענקי שעליו מוקרנים סרטונים ושירים. באזור הפסטיבל נמצא גם דוכן פריטי לבוש, משחקים מיוחדים למסיבה וכדומה.

דוגמאות לפסטיבלים:

 • פסטיבל חלב וי (שהתקיים באזור הוילג' שהושק הפסטיבל)
 • פסטיבל שוגי ועוגי (שהתקיים באי של עוגי ושוגי, שהפך לאי המסתורי)
 • פסטיבל Spy פסטיגל (שהתקיים באי המסתורי שהיה לשעבר האי של שוגי ועוגי, ונקרא באותו הזמן אי הפסטיגל)
 • פסטיבל השנה החדשה (שמתקיים מדי שנה באזור מודרניה)

תחרות הקבוצות

במוגובי נפתחו בעבר 4 קבוצות שאליהם יכלו השחקנים להצטרף. שמם של ארבע הקבוצות הם: פוסידון, ארס, אתנה וגאיה המבוססות על האלים היווניים. בהתחלה משחקי הקבוצות היו מתקיימים במוגובי עצמו, אך לאחר מכן התחרות עברה לתוכנית הטלוויזיה סופר שטותניק שבערוץ ניקלודיאון. בכל יום ראשון עד יום רביעי הייתה זוכה אחת הקבוצות בפריט לכל המשתתפים ושבועיים לפני החופש התוכנית הזאת הסתיימה.

צוותים

מוגובי בניגוד לעולמות אחרים נותן אפשרות מיוחדת לשחקנים: להצטרף לצוותים. לכל צוות גישה לחדר מיוחד, גישה לטלסקופ בספינת הרבוריה, בגדים מיוחדים, כניסה למקומות על מנת שייבדקו אותם ראשונים וכו'. נכון להיום, קיימים חמישה צוותים שהם: יהושע, ויטמין, עיתונאי, משרוקית והוואי. לכל צוות יש דרישות שונות על מנת להתקבל אליו. כדי להתקבל לצוות איזשהו יהיה צורך במספר לבבות וימי רשימה באתר עצמו. צוות סופר מוגו (שם מקורי אינו ידוע) מקיים את תחרות הסופר מוגו. הפרס לזוכה בתחרות הוא האפשרות ליצור צוות משלו למשך חודש בלבד.

סיפורים בהמשכים

באזור "נווה רימון" נמצאת ספרייה. בספרייה יש לוח מודעות, שעליו מדי פעם מתפרסמים סיפורים בהמשכים. את הסיפורים האלו כתב איטו אבירם ובכל שבוע מתפרסם פרק נוסף בסיפור. ספריו שהוא כותב למשחק הם "סיפורם המופלא של הבומאגים" (שיצא כספר אמיתי) ו"סודות הבומאגים" (שנכון ל-2017 לא יוצאים פרקים חדשים) העוסקים, כפי שמרמז שמם, בבומאגים.

דמויות

 • צלמוות: צלמוות שונא משחקים ובמיוחד משחקי מחשב. לפעמים מנסה צלמוות להשתלט על מוגובי, ובכך נפתחת משימה חדשה. כשניסה בעבר להחשיך את מוגובי ולהשתלט עליו מוגו-לילי הצליחה למצוא את מקומו הרגיש ועצרה אותו.
 • סופרנובה: סופר נובה כועסת על הבומאגים שברחו למוגובי, היא שולחת את שליחיה להילחם עם מוגובי ולהחזיר אליה את הבומאגים. היא החשיכה בעבר את העולם הווירטואלי וחכמון הקים תחנת כוח שתאיר אותו.
 • סיגלית: סגולה, חברה בחבורת מוגובי. חכמה וביישנית.
 • חכמון: כחול, אשר מנחה את מהדורת החדשות של מוגובי. הוא זה שפיצח את סודם של הבומאגים. לובש חולצת איש עסקים ומחזיק ביד לרוב זכוכית מגדלת, על ראשו משקפיים. הוא חכם מאוד והוגה רעיונות שבזכותם מנצחים את צלמוות וסופר נובה.
 • דפני: ורודה. הופיעה פעם אחת במסיבת עוגי ושוגי ונמצאת בבית הספר לבומאגים. לובשת שמלה ורודה עם תיק יד ורוד, קשת מנוקדת ועגילים עגולים. נשית, מתוקה וסקרנית.
 • סקייטר: ירוק. הוא לובש חולצת גולגולת עם מכנסיים ירוקות ומחזיק סקייטבורד ביד. הוא מופיע לרוב במפגשים רגילים בעולם.
 • מושון: בריון כתום, בעל אהבה עזה לארץ ישראל. הוא לובש חולצה שחורה קצרה עם ג'ינס, על צווארו שרשרת מגן דוד מוזהבת. הוא עזר לפצח את סודם של הבומאגים.
 • ליידי מוגו: מנהלת מוגובי. מאז סוף 2016 היא מעלה ליוטיוב סרטוני הדרכה רשמיים המפורסמים באתר.
 • מילי: דמות הבת הרשמית של המוגופארק.
 • קאי: דמות הבן הרשמית של המוגופארק.

חיות מחמד

במוגובי יש 2 סוגי חיות מחמד:

הבומאגים

הבומאגים הם חיות דמויות דרקונים המתחלקות לשני סוגים עיקריים:

 • הבומאגים שמקפצים בצבעים שונים.
 • הבומאגים שיכולים לעוף והם: בומאג מלכותי, בומאג נץ, בומאג רב מאג, בומאג חץ, בומאג עילאי ובומאג זהב.

הלומינים

הלומינים הם חיות מחמד הגדלים בתוך צדפות. הלומינים הן חיות המחמד השניות אחרי הבומאגים. רק מנויים יכולים לקנות חיות מחמד אלו. כשלומין מגיע ל-600 נקודות הוא הופך לגולם. אחרי יומיים מאז שהלומין הפך לגולם, הוא הופך ללומינגו. ללומינגו יש רגליים ואף, בניגוד ללומין הרגיל. ברגע שהלומינגו צובר עוד מספר נקודות הוא הופך ללומינגו XL שהוא יצור דמוי חד-קרן.

מוגופארק

בדצמבר 2015, נודע רשמית כי מוגובי עובדים על פתיחת פארק חוויתי הנקרא "מוגופארק" שהוא מתחם המשתרע על שטח של 1000 מ"ר וימוקם בתוך קניון אושילנד שבכפר סבא המיועד לילדים בטווח הגילאים 5 עד 12.

המתחם צפוי להכיל שלל אטרקציות הכוללות בעיקר שימוש במציאות רבודה על ידי שימוש במסכי מגע ומסכי הקרנה המציגים תכנים אינטראקטיביים, בנוסף יכיל מתחמים לימי הולדת, ובית קפה המיועד לשהיית ההורים בזמן שהילדים נמצאים במתחם.

בכניסה למתחם על הילד יולבש צמיד המשתמש בטכנולוגית RFID ולו תהיה אפשרות לצבור נתוני משחק מהמתחם ולאחר מכן לטעון אותם חזרה בעולם הווירטואלי מוגובי.

ה"מוגופארק" נפתח רשמית ב-10 ביולי 2016.[2]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים