מוגובי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוח לא אנציקלופדי, שגיאות הגהה, ויקיזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מוגובי
לוגו העולם של מוגובי
Mogobe main page.png
העמוד הראשי של האתר (8 בנובמבר 2013)
סוג: עולם וירטואלי לילדים
בשיתוף עם: וואלה!
סלוגן: "משחקים, הרפתקאות, צ'ט, החלפת פריטים והרבה יותר"
מייסדים: דרור חבושה ואייל שמי
בעלות: יעל ארד ורפי רשף
שירותים עיקריים: משחקים, הרפתקות ותעלומות, פיתוח חשיבה מעמיקה בקרב ילדים, יצירת רשת חברתית וירטואלית ומוגנת, סימולציית רכישת כסף חכמה, טיפול בחיות ורכישת "חממה" (בית אישי)
mogobe.walla.co.il

מוגוביאנגלית: Mogobe) הוא משחק מחשב הפועל בגרסת דפדפן, המצוי בקרב גילאי 6‏-14. המשחק פותח על ידי דרור חבושה ואייל שמי בשנת 2007, ויצא לאור בסוף שנת 2008. כיום, המשחק פועל בשיתוף עם חברת וואלה!.

מוצרים

בובות מוגובי בצבעים סגול וכחול

בשנת 2011 החלו מוגובי לשווק מוצרים ייחודיים שלהם, בדומה למיקמק שהחלו בזה שנה לפניהם. מוצר הסמל של המשחק הוא בובות מוגובי, חוץ מהבובות נמכרים גם חפיסות קלפים עם קודים, מארזי משחק, מארזי יצירה וכו'. בכל חצי שנה נוסף מוצר חדש, לרב חפיסות קלפים חדשות.

פסטיבלים ומשימות

פעמים אחדות בשנה, מקיים מוגובי משימה שכל "המוגוביסטים" שותפים בה. מוגובי משיק גם פסטיבלים שלרוב הם מסחריים עם הקרנות סרטונים, ריקודים, פרסים ומוזיקה.

משימות

מדי חודש-חודשיים או בחגים מקיים מוגובי משימה. במהלך המשימה נמצא בסרגל האפשרויות למטה תיק וסימן שאלה. בלחיצה על סימן השאלה יינתן הסבר על המשימה, בלחיצה על התיק המשתמשים יכולים לראות את 'המצרכים' של המשימה שצברו. לרוב עומד צלמוות בראש המשימות במוגובי, כאשר הוא מנסה להשתלט על מוגובי.

פסטיבלים

מדי שלושה חודשים משיק מוגובי פסטיבלים. הפסטיבלים נחגגים בדרך כלל בהשקות אזורים מיוחדים חדשים או שיתוף מסחרי עם חברה. בזמן הפסטיבלים נמצא באזור הפסטיבל מסך ענקי שעליו מוקרנים סרטונים ושירים. באזור הפסטיבל נמצא גם דוכן פריטי לבוש, משחקים מיוחדים למסיבה וכדומה. דוגמאות לפסטיבלים: פסטיבל חלב וי (שהתקיים באזור הוילג' שהושק הפסטיבל), פסטיבל שוגי ועוגי (שהתקיים באי של עוגי ושוגי, שהפך להיות האי המסתורי), פסטיבל Spy פסטיגל(שהתקיים באי המסתורי שהיה לשעבר האי של שוגי ועוגי, ונקרא באותו הזמן אי הפסטיגל), פסטיבל השנה החדשה (שמתקיים מדי שנה באזור מודרניה).

תחרות הקבוצות

במוגובי נפתחו בעבר 4 קבוצות אליהם יכולים השחקנים להצטרף: פוסידון, ארס, אתנה וגאיה המבוססות על האלים היווניים. בהתחלה משחקי הקבוצות היו מתקיימים במוגובי עצמו, אך לאחר מכן התחרות עברה לתוכנית הטלוויזיה סופר שטותניק בערוץ ניקלודיאון. בכל יום (א'-ד') זוכה אחת הקבוצות בפריט לכל המשתתפים ושבועיים לפני החופש התוכנית הסתיימה.

צוותים

מוגובי בניגוד לעולמות אחרים נותן אפשרות לשחקנים להצטרף לצוותים. לכל צוות גישה לחדר מיוחד, גישה לטלסקופ בספינת הרבוריה, בגדים מיוחדים, כניסה למקומות על מנת שייבדקו אותם ראשונים. נכון להיום, קיימים חמישה צוותים: יהושע, ויטמין, עיתונאי משרוקית והוואי. לכל צוות יש דרישות על מנת להתקבל אליו וצוות סופר מוגו (שם מקורי לא ידוע) שיהיה זוכה בתחרות הסופר מוגו. הזוכה יוכל לקבל לעשות צוות משלו למשך חודש בלבד.

סיפורים בהמשכים

באזור "נווה רימון" שבתוך המשחק קיימת ספרייה. בספרייה ישנו לוח מודעות, שעליו מדי פעם מתפרסמים סיפורים בהמשכים. את הסיפורים כותב איטו אבירם, בכל שבוע מתפרסם פרק נוסף בסיפור. ספריו שכתב למשחק הם "סודות הבומאגים" ו"סודם של הבומאגים" העוסקים בחיות המחמד באתר, בומאגים.

דמויות

  • צלמוות - צלמוות הוא היצור הרע במוגובי. צלמוות שונא משחקים ובמיוחד משחקי מחשב. מדי כמה זמן מנסה צלמוות להשתלט על מוגובי, ובכך נפתחת משימה חדשה. כשניסה בעבר להחשיך את מוגובי ולהשתלט עליו מוגו-לילי הצליחה למצוא את מקומו הרגיש ועצרה אותו.
  • סופר נובה - סופר נובה היא היצור הרע במוגובי. סופר נובה כועסת על הבומאגים שמוגובי גנבו, היא שולחת את שליחיה להילחם עם מוגובי ולהחזיר אליה את הבומאגים.
  • סיגלית - מוגובית סגולה שחברה בחבורת מוגובי.
  • חכמון - מוגובי כחול, מופיע הרבה פעמים. מנחה את מהדורת החדשות של מוגובי. פיצח את סודם של הבומאגים. לובש חולצת איש עסקים ומחזיק ביד לרוב זכוכית מגדלת, על ראשו משקפיים.
  • דפני - צבעה ורוד. חברה בחבורת מוגובי. הופיעה פעם אחת במסיבת עוגי ושוגי. עזרה לפצח את סוד הבומאגים. לובשת שמלה ורודה עם תיק יד ורוד, עם קשת מנוקדת ועגילים עגולים.
  • סקייטר - צבעו ירוק. לובש חולצת גולגולת עם מכנסיים ירוקות, מחזיק סקייטבורד ביד. עזר לפצח את סוד הבומאגים. מופיע לרוב במפגשים רגילים בעולם.
  • מושון - מוגובי בריון כתום. אוהב את ישראל מאד. לובש חולצה שחורה קצרה עם ג'ינס, על צווארו שרשרת מגן דוד מוזהבת. עזר לפצח את סוג הבומאגים. הופיע מעט.
  • ליידי מוגו - נותנת את כל המשימות במוגובי ומכריזה על המנצחים בהם.

חיות מחמד

במוגובי יש 2 סוגי חיות מחמד:

הבומאגים

אלו חיות דמויות דרקונים המתחלקים לשני סוגים עיקריים:

  • הבומאגים שלא יכולים לעוף. הם בומאגים בצבעים שונים שמקפצים.
  • הבומאגים שכן יכולים לעוף והם בומאג מלכותי בומאג נץ, בומאג רב מאג, בומאג חץ ובומאג עילאי.

הלומינים

אלו חיות מחמד הגדלים בתוך צדפות. הלומינים הן חיות המחמד השניות אחרי הבומאגים. רק תושבים יכולים לקנות חיות מחמד אלו. כשלומין מגיע ל-600 נקודות הוא הופך לגולם וכעבור יומיים מאז שהפך לגולם הופך ללומינגו; ללומינגו יש רגליים ואף, בניגוד ללומין הרגיל.

קישורים חיצוניים