מיקמק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מיקמק
Mikmak logo.png
Mikmak.png
העמוד הראשי של האתר
(26 ביוני 2017)
סוג משחק רשת מרובה משתתפים, עולם וירטואלי
סלוגן "בעולם של מיקמק כולם עושים חיים"
תאריך ההקמה 10 בדצמבר 2009
מייסדים יניב חממי
בעלות "ynet"
(בעבר: "D.I.C")
הרשמה חינם

מיקמקאנגלית: Mikmak) הוא משחק רשת מרובה משתתפים, עולם וירטואלי, באתר אינטרנט ישראלי. המשחק החל את פעילותו ב-10 בדצמבר 2009 בצורה עצמית על ידי איש העסקים יניב חממי, והתפתח לכדי החברה "D.I.C", כשב-2015 הוא נרכש לידי בעלות "ynet". הכניסה למשחק, וההרשמה לשירותיו, היא חינם, אמנם גישה מלאה לכל התכנים זמינה אך ורק לבעלי מינוי.

ראשית דרכו של האתר בשיתופי פעולה מסחריים עם חברת המזון "שטראוס" ועם המחזמר "פסטיגל", במה שסייע להתנעתו הראשונית בקרב קהל היעד של ילדים בטווח הגילאים של 5-‏14. הצלחתו הגיעה במהרה, וצמיחתו המהירה הובילה להשקתו של שירות מסחר אלקטרוני, בו מוצע למשתמשיו "שדרוגים" הקשורים בתוכן המשחק וגם מוצרי מרצ'נדייזינג, בניהם ביגוד וצעצועים. בנוסף, בין יולי 2011 ליולי 2012 לוותה סדרת טלוויזיה, "מיקמק - הסדרה". ועוד על כך, ב-2013 וב-2015 יצא לאקרנים גם סרט קולנוע, "המסע לכוכב המינימיקים".

ב-2012, החלה פעילות ניסיונית של המשחק בשפה האנגלית, לקהל יעד באזורים שונים בצפון אמריקה. דבר זה נחל כישלון, ופעילותו הופסקה ב-2013.

תיאור

המשחק בנוי כעולם וירטואלי בסביבת עולם פתוח, ולו 16 אזורים מרכזיים. השחקן מעצב את דמותו הווירטואלית כראות עיניו ומעניק לה שם, ודרכה למעשה הוא משחק - נע ברחבי העולם ויוצר אינטראקציה עם דמויות אחרות. לרשות הדמות בית בסביבה פרטית, ולה שטח אחסון לפריטים שונים. כמו כן, ביגוד ומזון זמינים לרכישה באמצעות כסף וירטואלי, אותו ניתן להשיג באמצעות קיום משימות שונות או משחק במיני-משחקים שונים.

בחגים ומועדים עבריים ולועזים, העולם מתעצב לפי רוח המאורע. כך למשל, בפסח האזורים מתמלאים חול ופירמידות ובראש השנה בדבש ותפוחים ורימונים. בנוסף לשינויי עיצוב אלו, באירועים זמינים גם פריטים בלעדיים לאותה התקופה. מרבית העולם פתוח לכל הדמויות, וכך גם התכונות בו, פרט לאפשרויות שונות הזמינות לבעלי מינוי בלבד. לדוגמה, רק מנויים רשאים לרכוש חיית מחמד וירטואלית ולגדלה.

אפליקציות

החל מ-2013, למשחק שווקו גם אפליקציות.

  • "הצנחן" (2013), מיועדת ל-iOS.
  • "מונדו" (2014), מיועדת לאנדרואיד.
  • "המסע לכוכב המינימיקים" (2015), מיועדת ל-iOS ולאנדרואיד.
  • "מונית למיליון" (2016), מיועדת ל-iOS ולאנדרואיד.

משחקי קופסה

ספיד מיק

מיקמק שיווקה משחק חדש בשם "ספיד מיק" כמתנה מראש העיר. זהו המשחק הראשון והיחידי ששיווקה מיקמק לקהל הנרחב.

כרגע ניתן לרכוש את המשחק בחנות של מיקמק, ברשתות הפנינג, ברשת הצעצועים בלאגן ובחנויות אחרות.

מיקמק - הסדרה

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – מיקמק - הסדרה

"מיקמק - הסדרה" היא סדרת הנפשה לילדים המבוססת על האתר. הסדרה משודרת ב-yes והחל מ-21 במרץ 2018 ב-HOT VOD Young. הסדרה הופקה על ידי אולפני ההנפשה הישראליים שורטקאט-פלייגראונד וחברת האם (D.I.C.).

לסדרה יש שלוש עונות ו-28 פרקים. אורך כל פרק הוא כ-11 דקות. החל מה- 28 ביולי 2018 משודרת הסדרה בערוץ "Zoom" ב-Partner, ב-Yes וב-Hot.

בחירות במיקמק

לאחר קיום הסדרה (בחירות 2011), נערכו בחירות ונבחר "ראש העיר" שהיא דמות מצוירת כביכול פוליטיקאי במיקמק, אך בבחירות 2014 היה מהפך ומיקיאוולי ניצחה וראש העיר טס כביכול למדינה הנקראת מיקפולקו. כעבור חצי שנה, הוא חזר לביקור שבועי שבו בכל יום הייתה הפתעה חדשה במיקמק, וב-14 באפריל 2016 מיקמק שיווקה כמתנה מראש העיר משחק בשם "ספיד מיק". ב-2018 מיקיאוולי הייתה מעורבת בפרשה בה ניסתה להיפטר מביצי המינימיקים עקב שינאתה אליהם היא החביאה אותם במערה סודית ליד הר ההישגים של מיקמק מה שגרם להדחתה הרשמית מתפקידה ולחזרתו של ראש העיר מחופשתו ממיקפולקו וללשכת העירייה.

המסע לכוכב המינימיקים

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – המסע לכוכב המינימיקים

"המסע לכוכב המינימיקים" הוא סרט הנפשה ממוחשבת ישראלית הראשון שבאורך מלא. הסרט הזה הופק על ידי אולפני שורטקאט-פלייגראונד וחברת האם (D.I.C.‎). הסרט יצא לאקרנים ב-1 ביולי 2013. כמה חודשים לפני הפצת הסרט, באפריל 2013, יצא ספר בעל אותו שם המבוסס על הסרט, אותו כתבה תמי שם-טוב. בשנת 2015 הסרט הופץ בבתי הקולנוע הרגילים. ביולי 2015, נפתח אזור חדש במיקמק של כוכב המינימיקים שנראה כמו בסרט הזה.

מיקפה

מיקפה היה בית קפה ומתחם משחקים לילדים המבוסס על העולם הווירטואלי של מיקמק. המיקפה הראשון נפתח בקניון רננים ב-1 באוגוסט 2012. כל אחד מסניפי המיקפה בוסס על אזור וירטואלי מן העולם. היו קיימים 5 סניפים של מיקפה: בקניון רננים ברעננה בסגנון עיר מיקמקית, בקניון הגדול בפתח תקווה בסגנון הג'ונגל, בקניון רחובות ברחובות בסגנון הג'ונגל, בגרנד קניון של באר שבע בסגנון עיר מיקמקית ובגרנד קניון בחיפה גם בסגנון עיר מיקמקית. בנוסף נפתחו 3 סניפי מיקסינמה: ברעננה בקניון רננים, בבאר שבע בגרנד קניון ובחיפה בגרנד קניון.

במאי 2014, נסגרו כל חמשת סניפי המיקפה וכל בתי הקולנוע של מיקסינמה לאחר שנחלו כישלון כספי גדול, חוסר ביקורים בהם וחובות לעובדים וחברת האם D.I.C.

קישורים חיצוניים