מיקמק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מיקמק
Mikmak logo.png
Mikmak.png
העמוד הראשי של האתר (3 בדצמבר 2016)
סוג עולם וירטואלי לילדים
בשיתוף עם בעבר - פסטיגל ושטראוס
כיום - הפנינג
תאריך ההקמה 10 בדצמבר 2009
מייסדים יניב חממי
בעלות D.I.C
יניב חממי
הרשמה חינם וללא תשלום

מיקמקאנגלית: Mikmak) הוא משחק רשת ישראלי המיועד בעיקר לילדים בגילאים 5–13. האתר הוקם ב-10 בדצמבר 2009 על ידי יניב חממי.

בתחילת דרכו, האתר שיתף פעולה עם ה"פסטיגל" וחברת שטראוס על-מנת לפרסמו. לאחר שהאתר צבר פופולריות רבה בזכות עצמו, שיתופי פעולה אלו הופסקו.

הכניסה לאתר היא חינם וללא תשלום. גישה מלאה לכל תוכני האתר זמינה אך ורק למנויים (אפשר לזכות במנוי או לרכוש בחנות של מיקמק או בחדר השדרוגים (מיקמק שדרוגים). ניתן לרכוש שדרוגים למיקמק החל מ-24 במרץ 2011.

תיאור המשחק

במסגרת המשחק, משחקים השחקנים עם דמויות וירטואליות המכונות "מיקמקים". השחקנים מבצעים משימות שונות ומשחקים במשחקים שונים. בסוף המשימה, מקבלים פרסים וירטואליים. בסוף המשחק, מרוויחים כסף וירטואלי המכונה "מטבעות" שאיתו ניתן לקנות בגדים, רהיטים, אביזרי אופנה ועוד. המשחק מציע חבילות מנוי שונות ומוצרים המרחיבים את מגוון אפשרויות המשחק בעולם.

מנויים יכולים לרכוש בעל חיים אשר נקרא "מינימיק" שאיתו הם יכולים לטייל ולשחק. אפשר לגדל "מינימיק" ללא מנוי, אך קודם צריך לקנות את ה"מינימיק" עם מנוי.

כל שחקן יכול לעצב בעצמו את דמותו הווירטואלית המייצגת את השחקן בעולם המשחק. המשחק בנוי מ19 אזורים מרכזיים אשר בכל אחד מהם ישנם משחקים שונים ומגוונים: האי (שבו המערה והגישה לקרקעית האוקיינוס), אזור הספורט (שבו חנות הקבוצות, מגרש כדורגל ומגרש פיינטבול), תחנת החלל (שבה מרכז המשחקים, חללית אשר מגשרת בין העולם הרגיל לחלל וחללית אשר משגרת בין העולם הרגיל לכוכב המינימיקים), לוח המודעות (שבו לוח המודעות, החנות מיקמק שדרוגים והכניסה לחצר האחורית), העיר (שבה המיקניון, העירייה, מרתפה והתותח), מערב העיר (שבו המיקפה, מרכז ההחלפות, חנות הממתקים, הבנק והגישה לביוב), המעבדה (שבה המעבדה והמעבר תת-קרקעי לחדרים הסודיים של הבובות), החוף (שבו הצוללת), הפארק (שבו מסלול המירוצים ומטאור המינימיקים), המיקסינמה (שבו אולפני מיקמק, זירת "תפוס ת'צבע" והקולנוע), היער (שבו חנות הקסמים, המבוך המסתורי והגישה ליערות מיקמק), הר ההישגים (שבו הגישה לכל חדרי דרגות המשחק), פארק המים (שבו ה"מיק&שייק"), הקלאב (שבו מועדון הריקודים והמשחקייה), הג'ונגל (שבו מעבדת הטריוויה והמקדש המסתורי), קרחת היער (המתחלפת בכל חג או אירוע) וכוכב המינימיקים (שבו מערה עם פריטים מהסרט "המסע לכוכב המינימיקים").

חגים ומועדים בעולם

בחגים ומועדים עבריים ולועזים, אתר מיקמק מעוצב אחרת לפי רוח החג, למשל: בפסח, העולם מעוצב כמו מצרים ונוסף בקרחת היער נוספת פירמידה, בראש השנה העולם מעוצב כמו דבש, תפוח וכו', ביום העצמאות, העולם מעוצב כמו דגלי ישראל. לכל עיצוב חדש של העולם, יש בגדים שמתאימים לתקופה או לחג עצמו.

המיקמקון

המיקמקון הוא עיתון וירטואלי חודשי שהחל להתפרסם במשחק זה בינואר 2010, אך לפעמים, הוא מפורסם יותר מפעם בחודש. בעיתון מסופר מה קרה בעולם של מיקמק בצירוף תמונה. בעמודים נוספים יש בדרך כלל ראיונות, הצעות לבוש וכו', בסוף העיתון מופיעים משחקי חשיבה לדוגמה: פאזל נע, פעם בעיתון היו מדי פעם תשבצים, תפזורת ומצא את ההבדלים. את המיקמקונים הישנים, ניתן לקרוא גיליונות ישנים יותר במרתף של ראש העיר.

אפליקציות

החל מ-2013, מיקמק החלה לשווק גם אפליקציות. עד עכשיו יצאו:

 • אפליקציית הצנחן (2013) המיועדת ל-I.O.S (אייפונים ואייפדים). יש שתי גרסאות לאפליקציה שהם: מיקמק-לייט ומיקמק.
 • אפליקציית מונדו (2014) המיועדת לאנדרואיד. יש שתי גרסאות לאפליקציה שהם: מונדו-לייט ומונדו.
 • אפליקציית המסע לכוכב המינימיקים (2015) היא האפליקציה הראשונה שמיועדת גם לאנדרואיד וגם ל-I.O.S.
 • אפליקציית מונית למיליון (2016) המיועדת לאנדרואיד ו-I.O.S המבוססת על השדרוג "מונית למיליון". באפליקציה זו זוכים במטבעות אם צודקים בשאלות הטריוויה וכך עד למיליון מטבעות ומקבלים גם נקודות ק"מ שבהן מקבלים מוניות נדירות.

העולם שלי

בעבר היה לכל מיקמק בית, אבל אז פרצה סערה וירטואלית שהרסה את אזור המגורים במיקמק ולכן נוצר אי לכל מיקמק (צוות מיקמק עבד על זה ולבסוף ב-6 באפריל 2015 השיק אותו). מנויים או מי שיש לו את שדרוג "העולם שלי" בחנות מיקמק יכולים לעצב את כל ארבעת האזורים, בניגוד לאחרים אשר יכולים לעצב רק אחד בלבד מתוך ארבעת האזורים.

חדר השדרוגים (מיקמק שדרוגים)

חדר השדרוגים (מיקמק שדרוגים) נפתח ב-14 בינואר 2016 ומוכר שדרוגים למיקמקים במטבעות וירטואליים במקום בכסף שמשלמים על השדרוגים בדרך כלל (כגון: יאכטה, מכונת ההפתעות, שדרוג החודש, מטבעות מיקמק וכו').

שדרוג החודש

החל מ- 7 דצמבר 2015, כל כחודש מיקמק מוציא שדרוג חדש. ניתן לקבלו בחדר השדרוגים (מיקמק שדרוגים) רק אם למיקמק יש מנוי משודרג או משודרג כל הזמן. בחדר השדרוגים (מיקמק שדרוגים), יש הפנייה לחנות של מיקמק לרכישת המוצר.

להלן שדרוגי החודש שהושקו עד כה במשחק זה:

 • "מונית למיליון" (7 בדצמבר 2015)
 • "מיקמק הקוסם 2.0" (18 בינואר 2016)
 • "מסוק יחידת החילוץ" (11 בפברואר 2016)
 • "גיבורי המיק-סמאש" (22 במרץ 2016)
 • "משחקי האוצר - אי המסתורין" (28 באפריל 2016)
 • "לייף סטייל - החיים הטובים" (24 במאי 2016)
 • "חבילת צוות מיקמק הנדירה" (23 ביוני 2016)
 • "שליטי הכס" (13 ביולי 2016)
 • "אוטובוס למיליון" (17 באוגוסט 2016)
 • "חבילת מיקמוג'י" (21 בספטמבר 2016)
 • "חוקר העולמות" (20 באוקטובר 2016)
 • "מיק-רויאלטי" (17 בנובמבר 2016)
 • "לייף סטייל - חופשת סקי" (22 בדצמבר 2016)
 • "הערפדמיקים" (19 בינואר 2017)
 • "MIK-BOX"‏ (16 בפברואר 2017)
 • "מלך החיות – אפריקה" (23 במרץ 2017)
 • "פירמידת החילוץ" (13 באפריל 2017)

באר המשאלות של מונדו

באר המשאלות של מונדו היא באר שבה אפשר להביע משאלות (כגון: לבקש מטבעות, מנוי וכו'). כאשר משאלה מתגשמת, השחקן מקבל את ההטבה הווירטואלית אותה הוא ביקש. אפשרות זו קיימת לשחקנים שגיל ההרשמה שלהם הוא מעל 30 יום (כחודש). הבעת המשאלה היא בעלות מטבע אחד בלבד.

שרת מנהלים

שרת מנהלים הוא שרת שמיועד אך ורק למשתמשים שהגיעו לדרגה 10. בשרת זה ישנן הטבות ופעילויות מיוחדות כגון:

 • ישיבת מנהלים
 • חדר דרגה 10
 • חדר דרגה 11
 • מכונת קפה
 • בגדי מנהלים ייחודיים לשרת
 • ועוד.

בנוסף בשרת זה יש חדר בקרה שעושים המיקמקים מספר דברים בו:

 • מאפשר למנהלים להצביע בסקר מה יהיה מחר (לדוגמה: צבע בועות הצ'אט מחר, איפה ירד מחר גשם במיקמק, איזה אזור יחזור לעבר וכו')
 • משחק בשם "מיקאקר"
 • שליחת הצעות לשיפור במיקמק או הצעות לדברים חדשים בדומה לבאר המשאלות של מונדו בנוסף,הגיע שרת 11, שרת זה בנוי כחדר כושר, בשרת זה ישנן הרבה הטבות ידעו מהן ההטבות בהמשך.

משחקי קופסה

ספיד מיק

מיקמק שיווקה משחק חדש בשם "ספיד מיק" כמתנה מראש העיר. זהו המשחק הראשון והיחידי ששיווקה מיקמק לקהל הנרחב.

כרגע ניתן לרכוש את המשחק בחנות של מיקמק, ברשתות הפנינג, ברשת הצעצועים בלאגן ובחנויות אחרות.

מיקמק - הסדרה

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – מיקמק - הסדרה

"מיקמק - הסדרה" היא סדרת הנפשה לילדים, המשודרת רק ב-yes ומבוססת על אתר האינטרנט הווירטואלי לילדים. אורך כל פרק הוא כ-11 דקות.

עונתה השלישית של הסדרה בוטלה לבסוף ופרקיה צפויים לעלות בהדרגה לאתר.

הסדרה הופקה על ידי אולפני ההנפשה הישראליים שורטקאט-פלייגראונד וחברת האם (D.I.C.).

בחירות במיקמק

לאחר קיום הסדרה (בחירות 2011), נערכו בחירות ונבחר "ראש העיר" שהיא דמות מצוירת כביכול פוליטיקאי במיקמק, אך בבחירות 2015 היה מהפך ומיקיאוולי ניצחה וראש העיר טס כביכול למדינה הנקראת מיקפולקו. כעבור חצי שנה, הוא חזר לביקור שבועי שבו בכל יום הייתה הפתעה חדשה במיקמק, וב-14 באפריל 2016 מיקמק שיווקה כמתנה מראש העיר משחק בשם "ספיד מיק".

המסע לכוכב המינימיקים

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – המסע לכוכב המינימיקים

"המסע לכוכב המינימיקים" הוא סרט הנפשה ממוחשבת ישראלית הראשון שבאורך מלא. הסרט הזה הופק על ידי אולפני שורטקאט-פלייגראונד וחברת האם (D.I.C.‎). הסרט יצא לאקרנים ב-1 ביולי 2013. כמה חודשים לפני הפצת הסרט, באפריל 2013, יצא ספר בעל אותו שם המבוסס על הסרט, אותו כתבה תמי שם-טוב. בשנת 2015 הסרט הופץ בבתי הקולנוע הרגילים. ביולי 2015, נפתח אזור חדש במיקמק של כוכב המינימיקים שנראה כמו בסרט הזה.

מיקפה

מיקפה היה בית קפה ומתחם משחקים לילדים המבוסס על העולם הווירטואלי של מיקמק. המיקפה הראשון נפתח בקניון רננים ב-1 באוגוסט 2012. כל אחד מסניפי המיקפה בוסס על אזור וירטואלי מן העולם. היו קיימים 5 סניפים של מיקפה: בקניון רננים ברעננה בסגנון עיר מיקמקית, בקניון הגדול בפתח תקווה בסגנון הג'ונגל, בקניון רחובות ברחובות בסגנון הג'ונגל, בגרנד קניון של באר שבע בסגנון עיר מיקמקית ובגרנד קניון בחיפה גם בסגנון עיר מיקמקית. בנוסף נפתחו 3 סניפי מיקסינמה: ברעננה בקניון רננים, בבאר שבע בגרנד קניון ובחיפה בגרנד קניון.

במאי 2014, נסגרו כל חמשת סניפי המיקפה וכל בתי הקולנוע של מיקסינמה לאחר שנחלו כישלון כספי גדול, חוסר ביקורים בהם וחובות לעובדים וחברת האם D.I.C.

קישורים חיצוניים