מיקמק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מיקמק
Mikmak logo.png
Mikmak Main Page 2014.jpeg
העמוד הראשי של האתר (1 בינואר 2014)
סוג: עולם וירטואלי לילדים
הקמה: 10 בדצמבר 2009
מייסדים: יניב חממי
בעלות: D.I.C.
יניב חממי
mikmak.co.il

מיקמקאנגלית: Mikmak) הוא משחק רשת ישראלי המיועד לילדים בגילאים 5‏-12. האתר הוקם ב-10 בדצמבר 2009 על ידי יניב חממי.

בתחילת דרכו, האתר שיתף פעולה עם ה"פסטיגל" וחברת שטראוס על-מנת לפרסמו. לאחר שהאתר צבר פופולריות רבה בזכות עצמו, שיתופי פעולה אלו הופסקו.

האתר שייך לחברת האינטרנט הישראלית די.איי.סי. שבבעלות חממי.‏[1] באתר רשומים כיום למעלה משמונה מיליון משתמשים.‏[2] הכניסה לאתר ללא תשלום, אם כי גישה מלאה לכל תוכני האתר זמינה רק למנויים בתשלום. ניתן לרכוש שדרוגים למיקמק החל מ-24 במרץ 2011.‏[3]

תיאור המשחק

משחק וירטואלי המיועד לילדים בגילאים 5 עד 12.‏[4] במסגרת המשחק, משחקים השחקנים עם דמויות וירטואליות המכונות "מיקמקים". השחקנים מבצעים משימות שונות ומשחקים במשחקים שונים עליהם מקבלים פרסים וירטואליים ומרוויחים כסף וירטואלי המכונה "מטבעות", איתו ניתן לקנות בגדים, רהיטים, אביזרי אופנה ועוד. המשחק מציע חבילות מנוי שונות ומוצרים המרחיבים את מגוון אפשרויות המשחק בעולם.

מנויים יכולים לרכוש בעל חיים אשר נקרא "מינימיק" איתו הם יכולים לטייל ולשחק. אפשר לגדל "מינימיק" ללא מנוי, אך צריך לקנות את ה"מינימיק" עם מנוי.

כל שחקן יכול לעצב בעצמו את דמותו הווירטואלית המייצגת את השחקן בעולם המשחק. המשחק בנוי מ19 אזורים מרכזיים אשר בכל 1 מהם ישנם משחקים שונים ומגוונים: האי (שבו המערה והגישה לקרקעית האוקיינוס), אזור הספורט (שבו חנות הקבוצות, מגרש כדורגל ומגרש פיינטבול), תחנת החלל (שבה מרכז המשחקים, חללית אשר מגשרת בין העולם הרגיל לחלל וחללית אשר משגרת בין העולם הרגיל לכוכב המינימיקים), לוח המודעות (ששבו לוח המודעות, החנות מיקמק שדרוגים והכניסה לחצר האחורית), העיר (שבה המיקניון, העירייה ומרתפה והתותח), מערב העיר (שבו המיקפה, מרכז ההחלפות, חנות הממתקים, הבנק והגישה לביוב), המעבדה (שבה המעבדה והמעבר תת-קרקעי לחדרים הסודיים של הבובות), החוף (שבו הצוללת), הפארק (שבו מסלול המירוצים ומטאור המינימיקים), המיק סינמה (שבו אולפני מיקמק, זירת "תפוס ת'צבע" והקולנוע), היער (שבו חנות הקסמים, המבוך המסתורי והגישה ליערות מיקמק), הר ההישגים (שבו הגישה לכל חדרי דרגות המשחק), פארק המים (שבו ה"מיק&שייק"), הקלאב (שבו מועדון הריקודים והמשחקייה), הג'ונגל (שבו מעבדת הטריוויה והמקדש המסתורי), קרחת היער (המתחלפת בכל חג או אירוע) וכוכב המינימיקים (שבו מערה עם פריטים מהסרט "המסע לכוכב המינימיקים").

חגים ומועדים

בחגים ומועדים עבריים ולועזים, אתר מיקמק מעוצב אחרת לפי רוח החג, למשל: בפסח לעתים העולם מעוצב כמו מצרים, בראש השנה דבש וכדומה, ביום העצמאות דגלי ישראל.

העולם שלי

בעבר היה לכל מיקמק בית, אבל אז פרצה סערה וירטואלית, נהרס אזור המגורים במיקמק ולכן נוצר אי לכל מיקמק, צוות מיקמק עבד ולבסוף ב-6 באפריל 2015 השיק אותו.‏[5] אפשר לעצב אזורים בעולם שלי. מנויים יכולים לעצב את כולם, בניגוד ללא מנויים, אשר יכולים לעצב רק אחד מתוך ארבעת האזורים (אלא אם הם רוכשים את שדרוג "העולם שלי" בחנות מיקמק‏[6]).

המיקמקון

המיקמקון הוא עיתון וירטואלי חודשי שהחל להתפרסם במיקמק בינואר 2010, אך לעתים הוא מפורסם יותר מפעם בחודש. בעיתון מסופר מה קרה בעולם המיקמק בצירוף תמונה. בעמודים נוספים יש בדרך כלל ראיונות, הצעות לבוש וכו', בסוף העיתון מופיעים משחקי חשיבה לדוגמה: פאזל נע, פעם בעיתון היו מדי פעם תשבצים, תפזורת ומצא את ההבדלים.

שרת מנהלים

"שרת מנהלים" הוא שרת שמיועד אך ורק למשתמשים שהגיעו לדרגה 10. בשרת זה ישנן הטבות ופעילויות מיוחדות , כגון ישיבת מנהלים , חדר דרגה 10, מכונת קפה, ועוד.

חדר הישיבות, שבו מדי יום מתקיימת ישיבת מנהלים

מיקמק - הסדרה

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – מיקמק - הסדרה

"מיקמק - הסדרה" היא סדרת אנימציה לילדים, המשודרת ב-yes ומבוססת על אתר האינטרנט הווירטואלי לילדים. אורך כל פרק הוא כ-11 דקות. בקיץ 2013 עלה לאקרנים הסרט "המסע לכוכב המינימיקים" המבוסס על הסדרה. עונתה השלישית של הסדרה בוטלה לבסוף, ופרקיה צפויים לעלות בהדרגה לאתר.

הסדרה הופקה על ידי אולפני ההנפשה הישראליים שורטקאט-פלייגראונד וחברת פיתוח מיקמק D.I.C.

בחירות במיקמק

לאחר קיום הסדרה (בחירות 2011), נערכו בחירות ונבחר "ראש העיר" דמות מצוירת כביכול פוליטיקאי במיקמק‏[7], אך בבחירות 2014 היה מהפך ומיקיאוולי, ניצחה וראש העיר טס כביכול למדינה הנקראת מיקפולקו. כעבור חצי שנה הוא חזר לביקור שבועי שבו בכל יום הייתה הפתעה חדשה במיקמק.

המסע לכוכב המינימיקים

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – המסע לכוכב המינימיקים

"המסע לכוכב המינימיקים" הוא סרט אנימציה ממוחשבת ישראלי. הסרט הופק על ידי אולפני שורטקאט-פלייגראונד ו-D.I.C.‎ ויצא לאקרנים ב-1 ביולי 2013. כמה חודשים לפני הפצת הסרט, באפריל 2013, יצא ספר בעל אותו שם המבוסס על הסרט, אותו כתבה תמי שם-טוב. סרט זה הוא סרט אנימציה ממוחשבת ישראלי ראשון באורך מלא. בשנת 2015 הסרט הופץ בבתי הקולנוע הרגילים. ביולי 2015 נפתח אזור חדש במיקמק של כוכב המינימיקים שנראה כמו בסרט.

מיקפה

מיקפה היה בית קפה ומתחם משחקים לילדים המבוסס על העולם הווירטואלי של מיקמק. המיקפה הראשון נפתח בקניון רננים ב-1 באוגוסט 2012. כל אחד מסניפי המיקפה בוסס על אזור וירטואלי מן העולם. היו קיימים חמישה סניפים של מיקפה: בקניון רננים ברעננה בסגנון עיר מיקמקית, בקניון הגדול בפתח תקווה בסגנון הג'ונגל, בקניון רחובות ברחובות בסגנון הג'ונגל, בגרנד קניון של באר שבע בסגנון עיר מיקמקית ובגרנד קניון בחיפה גם בסגנון עיר מיקמקית. בנוסף נפתחו שלושה סניפי מיק סינמה: ברעננה בקניון רננים, בבאר שבע בגרנד קניון ובחיפה בגרנד קניון.

במאי 2014 נסגרו כל חמשת סניפי המיקפה וכל בתי הקולנוע של מיקסינמה לאחר שנחלו כישלון כספי גדול, חוסר ביקורים בהם וחובות לעובדים וחברת האם D.I.C.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ מיקמק - אודות החברה
  2. ^ מערכת מיקמק, יש לנו 8 מיליון מיקמקים!!!, באתר מיקמק, 28 ביולי 2015
  3. ^ מערכת מיקמק, החנות החדשה של מיקמק נפתחה!, באתר מיקמק, 24 במרץ 2011
  4. ^ "מידע להורים", באתר מיקמק
  5. ^ מערכת מיקמק, "העולם שלי" במיקמק נפתח עכשיו לבנייה!, באתר מיקמק, 6 באפריל 2015
  6. ^ "העולם שלי במיקמק" באתר חנות מיקמק
  7. ^ ראש העיר הבא של מיקמק סיטי הוא... באתר מיקמק, 21 ביוני 2011